Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.464.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Onda 4k oled i 32/34 veličina, razmisli o tome, pošto znam da si koristio tv 48 jeli oled za monitor, bojim se da ti 27 bude mali

 

 

baci oko na 

 

 

ili 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 15:18 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Horned Reaer kaže...

Pozdrav ljudi molim savjet

LG Ultragear OLED 27" 2K 240hz

 

ili

 

LG Ultragear 32" 160hz IPS 32GQ950

 

grafička 4080 - gaming i everyday use. ništa profi onako casual

 

koji bi uzeli i zašto?

 ja sam trenutno više za 27 OLED ali me nekako privlači 4k i veči ekran, pa sam u dvojbi

 

 27 malo, 32 taman, bio sam na 27, prešao na 32, never looked back.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 15:47 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Doma mi je oled 42 .. ovo je za na poslu, mislim da ce biti oled 27 iako bi volio da je 32 ali je duplo skuplji tako da 600 i 1200 eura nije mi bas mala razlika.
Ips sam prekrizio, stara tehnologija i ne treba se vracati nazad jer kad vidim da je crna siva a ne crna dize mi ze kosa na glavi :)

Dakle oled 27 lg uzimam hvala na savjetima
Intel 80286
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

42 da, moj je 48ca.....za na posao je i crt dobar

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Evo dosao 27 oled lg.. ovakva su prva iskustva i dojmovi:
Iako nije glossy panel mislio sam da ce to biti neki vizualni drowback pa da boje nece biti toliko izrazene i da savrseno crna nece doci do izrazaja, dapace cak mi je ovo bolje nego glossy panel izgleda odlicno.
240hz je cudo sve radi tako superglatko.
27 incha i 2k rezolucija daju jedan odlican omjer ppi i kvalitetu slike, iako je 32” i 4k rezolucija bolja opcija ujedno je i duplo skuplja i po meni ne vrijedi toliko para osim ako si bas ono super rich pa te boli ona stvar :).. mislim nije da si jednog dana ne planiram kupiti 4k 32” oled ali kad to bude malo vise budget friendly. Trenutno se oled 27 lg moze nabaviti za nekih 799 eura , ja ga svakako preporucam
Intel 80286
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ajde super da si zadovoljan, to je kad daš toliko novca za nešto za očekivati, no znamo da na žalost nije uvijek tako 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam sa 27" prešao na 32" i nema više nazad.

Sve veće od 32" mi ne igra, ovo mi je ideala.

Osim rada na PC-u, koristim ga i za Xbox X gemblanje.

Sve je vrh.

Monitor je LG UltraGear 32GP850-B.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Molin za savjet.Korisniku koji monitor služi za ured i web surfanje,nezahtjevan i da ima solidnu kvalitetu slike.Koji monitor od ova dva da uzme Dell 27-S2721DS ili Dell 27-S2722DC.Fala unaprid na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Easy pick, 2722DC. Ima više portova i USB-C power delivery. Više nego zadovoljan sa svojim.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Netko iskustva sa ovim monitorom. Čini se kao super ponuda ali nema nigdje recenzija. https://www.instar-informatika.hr/mon-27-sm-odyssey-ls27ag500ppxen-165hz/164965/product/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
SonilPro kaže...
Netko iskustva sa ovim monitorom. Čini se kao super ponuda ali nema nigdje recenzija. https://www.instar-informatika.hr/mon-27-sm-odyssey-ls27ag500ppxen-165hz/164965/product/

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/odyssey-g5-s27ag50

4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Misliš stvarno da je to isti? Cijena tom modelu je 290 dolara u Americi. Nema šanse da mi imamo jeftinije nego kod njih
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...
SonilPro kaže...
Netko iskustva sa ovim monitorom. Čini se kao super ponuda ali nema nigdje recenzija. https://www.instar-informatika.hr/mon-27-sm-odyssey-ls27ag500ppxen-165hz/164965/product/

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/odyssey-g5-s27ag50

 Dobra kupovina....ja nebi puno razmišljao

 

 

pa tu ti je review

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 13:14 (Wiz3m4n).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Horned Reaer kaže...
Evo dosao 27 oled lg.. ovakva su prva iskustva i dojmovi:
Iako nije glossy panel mislio sam da ce to biti neki vizualni drowback pa da boje nece biti toliko izrazene i da savrseno crna nece doci do izrazaja, dapace cak mi je ovo bolje nego glossy panel izgleda odlicno.
240hz je cudo sve radi tako superglatko.
27 incha i 2k rezolucija daju jedan odlican omjer ppi i kvalitetu slike, iako je 32” i 4k rezolucija bolja opcija ujedno je i duplo skuplja i po meni ne vrijedi toliko para osim ako si bas ono super rich pa te boli ona stvar :).. mislim nije da si jednog dana ne planiram kupiti 4k 32” oled ali kad to bude malo vise budget friendly. Trenutno se oled 27 lg moze nabaviti za nekih 799 eura , ja ga svakako preporucam

 Ne znam, mišljenja sam kao i kolega. Meni bi 27" danas bilo malo. 

Ono što ja ne kontam, zašto bih uzimao Oled - monitor kad 42" Oled TVi idu za te novce - čak i manje. Za ovaj tvoj monitor na Amazonu vidim i da neki ljudi nisu zadovoljni sa prikazom.

 

Nadam se da će tebi dobro poslužiti i da ćeš biti zadovoljan. 800e nije malo.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 15:22 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
SonilPro kaže...
Misliš stvarno da je to isti? Cijena tom modelu je 290 dolara u Americi. Nema šanse da mi imamo jeftinije nego kod njih

 Da,to je taj isti monitor.Vidiš da smo barem u nečemu jeftiniji

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Tražim monitor za office, autocad i xbox, za sad bi išao na 2K 32", zakrivljeni, trenutni izbor mi je GIGABYTE M32Q, cijena je sad oko 370E.

https://www.gigabyte.com/Monitor/M32QC/sp#sp

Neki drugi monitor u tom rangu, može i jeftiniji:-), KVM switch koji ima ovaj nije mi bitan, ostalo bi bilo poželjno da ima.

Ima li zakrivljenost kakvih negativnih utjecaja na uredski rad?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja lično ne bih nikada išao na zakrivljen monitor za autocad.

Najbolje ti je da ako imaš priliku prvo isprobaš negdje da li ti to smeta.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Koji je razlog zašto ne zakrivljeni? Trenutno na poslu radim na 4K 43" i tu se uhvatim da se onako malo pomičem ako trebam nešto pogledati na rubovima ekrana, tako da mi se s te strane zakrivljeni čini prirodnije.

Problem je u tome što ga baš nema gdje za isprobati, tako da gledam uzeti u nekoj trgovini koja daje opciju povrata i za pravne osobe.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sosta kaže...

Koji je razlog zašto ne zakrivljeni? Trenutno na poslu radim na 4K 43" i tu se uhvatim da se onako malo pomičem ako trebam nešto pogledati na rubovima ekrana, tako da mi se s te strane zakrivljeni čini prirodnije.

Problem je u tome što ga baš nema gdje za isprobati, tako da gledam uzeti u nekoj trgovini koja daje opciju povrata i za pravne osobe.

 Proizvod kupljen preko web trgovine možeš zamijeniti za novi ili vratiti uz povrat novca, sukladno uvjetima poslovanja dotične i to unutar 15 dana.

 Prije web kupovine lijepo nazoveš i raspitaš se za uvjete povrata.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 8:23 (ghibli7).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zakrivljeni paneli daju drugačiji dojam prikazanog, obično kod tablica, crtanja, nekog sličnog korištenja ljudima daje krivu percepciju....nekima, zato je kolega i rekao da isprobaš možda kod nekog kolege ili sl. Možda ti bude baš super.....naravno ima i različito zakrivljenih ekrana i 1500 kurvatura se ne osjeti isto na 24 inch ili na 32

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...
sosta kaže...

Koji je razlog zašto ne zakrivljeni? Trenutno na poslu radim na 4K 43" i tu se uhvatim da se onako malo pomičem ako trebam nešto pogledati na rubovima ekrana, tako da mi se s te strane zakrivljeni čini prirodnije.

Problem je u tome što ga baš nema gdje za isprobati, tako da gledam uzeti u nekoj trgovini koja daje opciju povrata i za pravne osobe.

 Proizvod kupljen preko web trgovine možeš zamijeniti za novi ili vratiti uz povrat novca, sukladno uvjetima poslovanja dotične i to unutar 15 dana.

 Prije web kupovine lijepo nazoveš i raspitaš se za uvjete povrata.

 Prema Zakonu, pravo povrata za kupnju daljinu odnosi se na fizičke osobe, ne na pravne i rok je 14 dana. Neke trgovine (doduše rijetke) vidim da u uvjetima poslovanja dopuštaju i pravnim osobama povrat, uz određene uvjete.

Wiz3m4n kaže...

Zakrivljeni paneli daju drugačiji dojam prikazanog, obično kod tablica, crtanja, nekog sličnog korištenja ljudima daje krivu percepciju....nekima, zato je kolega i rekao da isprobaš možda kod nekog kolege ili sl. Možda ti bude baš super.....naravno ima i različito zakrivljenih ekrana i 1500 kurvatura se ne osjeti isto na 24 inch ili na 32

 Ne znam, već neko vrijeme čitam o toj problematici, i nema nekog univerzalnog mišljenja, neki zagovaraju flat, neki curved. A probati ću naći negdje za probu, iako ni zadnji puta kad sam kupovao monitor, nije bilo neke sreće, jedino su mi u Harvey Normanu rekli da mogu donijeti svoj laptop i na izložbenim modelima isprobati. Eventualno mi pada još Links na pamet da bi mogao imati nešto slično izloženo.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa zar nemaš nikoga od poznanika sa zakrivljenim ekranom da se pozoveš na kavu i da probaš 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne, svi su na flat ekranima, pa čekaju da ja kupim :-).

Zato se nadam na ima netko na forumu sličnu situaciju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 10:20 (sosta).
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nemas kaj cekati i traziti u živo to zgleda uzasno za bilo što. Zakrivljeni ekrani su propali koriste ih ljudi još za neke sim stvari i sl kerefeke i dječurlija.
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...
Nemas kaj cekati i traziti u živo to zgleda uzasno za bilo što. Zakrivljeni ekrani su propali koriste ih ljudi još za neke sim stvari i sl kerefeke i dječurlija.

Kakve su ovo gluposti? Ja si ne mogu zamisliti ultrawide iznad 30" koji nema barem blagu krivulju... I ne, nemam nikakav problem koristiti ga za vizuale, a bome ni za Autocad / 3dsmax.

It is always darkest just before the dawn.
9 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...
Nemas kaj cekati i traziti u živo to zgleda uzasno za bilo što. Zakrivljeni ekrani su propali koriste ih ljudi još za neke sim stvari i sl kerefeke i dječurlija.

 opet bubetaš. 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...
Nemas kaj cekati i traziti u živo to zgleda uzasno za bilo što. Zakrivljeni ekrani su propali koriste ih ljudi još za neke sim stvari i sl kerefeke i dječurlija.

 Dobri su u FPSovima. g7 mi je bio savršen za BF.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 mjeseca
online
Koji monitor kupiti

sletio u2724d na stol, inicijalno sam jako zadovoljan...na prvu, elegantan i konzervativno konstruiran (tipicno za modele iz u serije) sto mi sasvim odgovara jer ne volim ove ''gamerske'' nakarade sa siljatim postoljima i sl. ergonomija na standardnom dell nivou, 2 display porta, hdmi, nekoliko up/down usb prikljucaka audio out....swivel, tilt, portrait, height adj, sve radi sa zadovoljavajucom dozom 'otpora' postolja.

 

dci-p3 pokrivenost od 98% te 100% srgb-a daju za pravo mozda da je color gamut mogao biti i siri, no argument lako pada u vodu kad se u jednazbu uvrsti napredna ips matrica s kontrastom od preko 2000:1 - u usporedbi s mojim starim monitorom ovo je kao skok u VA podrucje :)))) definitivno glavni feature po mom misljenju.

 

brightness je po specifikacijama unutar standardnih parametara, to me osobno ne dira jer ga ionako drzim na relativno niskim vrijednostima obzirom da je stol osvijetljen dok sam tu...custom color opcija mi je jako draga jer nisam fan default 65k boje, vise naginjem ka plav(ij)im, hladnijim dijelovima spektra, a mali previd je izostanak gamma korekcije.

 

opremu za kalibraciju nemam, ali out of the box boje izgledaju bas onako dobro (subjektivno naravno), delta odstupanje je sigurno u razumnim granicama jer devijacije nisu bas vidljive golim okom na test slikama. 

 

ekran je razumno brz za moderna mjerila, pokreti misem su glatki, ghosting je nezamjetan, uniformnost panela je uzorna - barem na mom primjerku - za ovu cjenovnu klasu, nisam u mogucnosti testirat input lag no kako nisam kompetitivni igrac, to mi je nebitan aspekt svejedno...120hz je i sweet spot ukoliko neko planira koristit monitor za multimediju. hdr podrske nema, no nije ni bitna, realno, na ovoj razini svjetline specular highlightsi bi ionako bili lowlightsi :))

 

ukratko, odlican monitor za ovu cjenovnu klasu, mene je izisa 390E u instaru sa popustom...sigurno ima modela koji neke stvari rade bolje od njega, ali tesko je za cijenu dobit ovako zaokruzen paket. preporuka od mene.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
SmallGuy kaže...

sletio u2724d na stol, inicijalno sam jako zadovoljan...na prvu, elegantan i konzervativno konstruiran (tipicno za modele iz u serije) sto mi sasvim odgovara jer ne volim ove ''gamerske'' nakarade sa siljatim postoljima i sl. ergonomija na standardnom dell nivou, 2 display porta, hdmi, nekoliko up/down usb prikljucaka audio out....swivel, tilt, portrait, height adj, sve radi sa zadovoljavajucom dozom 'otpora' postolja.

.... 

ukratko, odlican monitor za ovu cjenovnu klasu, mene je izisa 390E u instaru sa popustom...sigurno ima modela koji neke stvari rade bolje od njega, ali tesko je za cijenu dobit ovako zaokruzen paket. preporuka od mene.

 

Hvala na kratkom review. Bas i ja gledam taj monitor i bas mi je drago da si napisao ovo. Napokon monitor koji nije 60Hz, a koji ne liči na lunapark (gaming monitori). Ima sve sto mi treba i bas mislim da cu ga kupit.

Jos taman ima i 15W usb-c punjenje ako sam dobro vidio, taman za mob i periferiju.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav Ekipa,

 

Molio bi procjenu monitora:

 

  • AOC C27G1 144Hz, Full HD, kupljen prije 2 godine bi rekao.
  • AOC 27G2SPU 165Hz, Full HD, kupljen pred kojih 6 mjeseci.


Rade savrseno, nikada imao problema.

 

Isto tako me interesira preporuka 2K monitora ili UltraWide 32'-34', mozda i 4K nisam ni sam siguran? za svoju novu konfu:

 

  • CPU: AMD Ryzen 7 5700X (8C/16T 4.60GHz, 32MB, AM4)
  • GPU: XFX AMD Radeon RX7800XT Speedster Quick319 CE, 16GB, GDDR6
  • Cooler: Zalman Optima II, RGB
  • MBO: Gigabyte B550M DS3H 1.4, AM4, Micro ATX
  • RAM: Kingston Fury Beast RGB, 32GB(2x16GB), DDR4, 3200MHz, CL16
  • Power Supply: Thermaltake ToughPower GF A3, 750W, 80+Gold, ATX.
  • SSD: WD Black SN770, 1TB
  • Case: White Shark GCC-2301, Warhead II
  • PC Fans: White Shark: 3x140mm Front ARGB, 1x120mm Back ARGB, 1x120mm Upper ARGB

 

Mislio sam uzeti Odyssey G7 4K, sto mislite? 

Hvala Vam!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 13:50 (XVII Mini).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice