Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.834
|
čitano: 4.464.894
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jel moguce imat dva monitora razlicitih rezolucija da rade u isto vrijeme?
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kill Frenzy kaže...
Jel moguce imat dva monitora razlicitih rezolucija da rade u isto vrijeme?

 Da. Ja imam 25" 1080p IPS, i 32" 1440p VA Benq. Mislim da bi cak rade da mi je ovaj 32" curved.

 

Ja bi samo pazio na ghosting kod VA panela (gledaj reviewe). Koliko sam skuzio ima 144hz monitora koji bas ne prikazuju bas najbolje rezultate na 144hz jer svi ti LCD monitori imaju ghosting/delay. VA pogotovo.

Al ovaj BenQ izgleda opako.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 0:29 (tigerija).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Imati toga u sredini i s svake strane po jedan od ovih koje već imaš bi bilo brutalno. Pogotovo ako je visina ista, a vjerojatno je. (34" ultrawide bi trebalo biti jednako visoko kao 27" 16:9).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Ajme cijene...

Mozda ce za Bozic biti jeftiniji :D .

 

Review: 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 1:07 (tigerija).
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

AOC CQ32G1 ili Samsung LU32J590 ili možda AOC Q3279VWFD8 (nema vesa mount ). Imam 1070Ti i namjena monitora bi bila gaming i pomalo grafička obrada te bi se također većinu vremena koristio za gledanje streaming i filmova pod blagim kutom od cca 30 do 40 stupnjeva s boka. Ako možete preporučiti neki bolji do cijene od 2000kn ili eventualno koju kunu više. Preferiram da je monitor ravan kao samsung i mora imati vesa. Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Vezano za refresh rate monitora.Za ovaj benq pise da je 100hz. Mogao bi se spustit na to  jer bi dobio veći monitor no ono što me buni je kad neki kazu da se on overclocka na 100hz.

Šta to znači? U postavkama se samo rebaci ili se treba nesto vise zafrkavat.Isto tako moze li taj monitor nonstop bit na 100hz?

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Vece raja, potrebna mi je iskrena preporuka za monitor, sugesije, misljenje, pomoc.

Pokusavam vec 15-tak dana pronaci idealan Gaming/Multimedia Monitor za moj Main PC (ne taj iz potpisa je stari, uskoro pisem spec novog, uglavnom RTX 2080 grafika, sve je sklopljeno full ali jos samo fali novi monitor koji ce moci da isprati grafiku), ali jako je tezak izbor, jedni sajtovi kazu jedno drugi drugo, nemam mogucnosti nijedan da probam uzivo vec moram uzeti po spec/sugestijama/misljenjima/Iskustvima drugih, jer bih narucivao od dalje.

 

Da li je imao neko iskustva sa dole navedenim? Da li neko ima bolju preporuku?

 

Obavezno: 2K, 27-32", 100hz+, G Sync (Kombaktibilni ili punokrvni), IPS/VA.

 

U razmatranju: Asus VG27AQ, LG 27GL850.

 

Budzet: do 6000 Kn cca 800 € maksimalno.

 

Zamolio bih sve voljne da pomognu, Hvala Unaprijed.

Nadam se konacno da cu naci ono sto trazim ili se odluciti za jedan od ovih gore navedenih monitora.

 

 

Da bi bilo lakse za trenutni izbor, ako nema comment:

1 Asus VG27AQ
14 LG 27GL850
Be all that you can be
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Uzmi taj lg slobodno, super je.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kill Frenzy kaže...

Vezano za refresh rate monitora.Za ovaj benq pise da je 100hz. Mogao bi se spustit na to  jer bi dobio veći monitor no ono što me buni je kad neki kazu da se on overclocka na 100hz.

Šta to znači? U postavkama se samo rebaci ili se treba nesto vise zafrkavat.Isto tako moze li taj monitor nonstop bit na 100hz?

 Može, maksimalni i onda biraš manje.

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

AOC CQ32G1 na njemackom amazonu 299 eura, na lager im dolazi pocetkom 1. mjeseca i onda ide shipping

https://www.amazon.de/dp/B07NPHZQTP/ref=sr_1_2?crid=1J6L64OMYU5UI&keywords=aoc+cq32g1&qid=1576492777&s=computers&sprefix=aoc+cq%2Ccomputers%2C170&sr=1-2

 

meni s popustom ispada 271 euro, kupljeno 

iako je ovo brutalno jeftino iskreno se nadam da ce neki zakrivljeni 34" uskoro na akciju...

 

** lovu ne uzimaju dok god ne shippaju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Znaci ispadne sa dostavom za hrv (standard shipping) 363 eura , pa bas i nije neki deal .

Order Summary

Items:EUR 314,08
Postage & Packing:EUR 49,56
Order Total: EUR 363,64
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Heh,bravo ali to nisu niti slična 2 monitora i kad se ručno(benq) u postavkama kloka refresh rate tek onda se pojavljuje ta opcija u control panelu.Dal može biti stalno OC-an,može ali nije 100% niti za jedan primjerak inače bi tvornički išli svi na 100hz bez hebemti,a taj OC bi bio samo gimmick za publiku.

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa, imam Acer H233H koji, još malo, pa će napunit 10 godina. :)

 

Počeo je nešto zezat u zadnje vrijeme, pali/gasi se random na par sekundi pa mi zna nekad smetat kod gejmanja.

 

Sjedim na udaljenosti od cca 60 cm i nisam siguran da li s 23.5'' preći na 27'' ili ostati na 24''. Na poslu imam 27'' i sjedim kojih 70 cm od monitora, i ok mi je, al opet vjerujem da nije isto raditi ili igrati. 

 

Nikad nisam išao previše za time koji monitor ima koji panel, al dok kreneš istraživat nikad kraja komentarima i usporedbama. Trenutni monitor ima TN panel. Koji su vaši komentari kod IPS vs TN? Najviše igram i gledam YT. Da li se osjeti ta razlika u odazivu od 1ms i 5ms? Možda ako toliko godina koristim TN da ostanem na njemu?

 

Isto tako da li se isplati ulagati u G-Sync tehnologiju ili ne? Gledao sam te usporedbe, čini mi se no big deal ili?

 

Trenutna konfiguracija: i5-4460 3.2 GHz, RAM 8GB, NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB, SSD.

 

Budget bi bio negdje 1500 - 2000 kn (ako može i za manje još i bolje).

 

Znači više tražim neki best-buy koji bi mi zamijenio trenutni monitor, nego kupovao neku zvjer. :)

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Uzmi 27 inca (ili 32, nikako ispod), va ili ips, nikako tn, i sa freesyncom. Rezolucija 1080 ili 1440, ja bih vecu ako mislis monitor imati duze.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
azzie kaže...

Znaci ispadne sa dostavom za hrv (standard shipping) 363 eura , pa bas i nije neki deal .

Order Summary

Items:EUR 314,08
Postage & Packing:EUR 49,56
Order Total: EUR 363,64

 Još uvijek 50 eura manje nego u Hrvatskoj.

Ne znam kolko mailboxde naplaćuje

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gaming Monitor Buyer’s Guide - Late 2019

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Daj molim te kod nas kosta 2900 kn a ima iz "alzashop" za naruciti taj model za 343 eura i ne moras cekati mjesec dana ili vise da ga isporuce. Zelim da ljudi prestanu stavljat akcije sa "Amazona" dok ne provjere postarinu za hrvatsku jer to snizenje nema smisla kada se zbroje troskovi dostave.

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Alza ga nema u ponudi, trenutno.

Akcija sa amazona je još uvijek 200-300kn, a vjerojatnije najmanje 50ak eura jeftinije od hr dućana, al hej, svi seru novce tak da je to ok.

 

Ako hoćeš kupi, ako nećeš zaobiđi i sve 5

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 0:14 (nixass).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Alza ga je imala kada sam gledao , valjda su prodali.USTEDA preko Amazona je 220kn ali moraju čekati mjesec dana ili ga kupiti preko mall.hr i imati ga za par dana.Prezentirao si uštedu od preko 100 eura sa tim linkom od Amazona a zapravo je puno manja i još moraš čekati mjesec dana. Uostalom uz neki kod ili akciju taj monitor se zna naći i kod nas sa cijenom od 2700 kn.

 

Drugi put reci točnu cijenu sa postarinom da ne bunis ljude i problem riješen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

cijena je lijepo izlistana, postarina ovisi o 100 faktora, ne zive svi sa foruma u hrvatskoj.

rijetko kad ti monitor treba sutra, osim ako nisi malo zivcano deriste.

preko mailboxde te postarina kosta <20 eura, dakle dodatnih 300-injak kuna ustede, 100injak eura jeftinije od hrvatske ponude.

https://www.mailboxde.com/croatia.html

 

al ti i dalje budi deriste

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 11:10 (nixass).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Lijepo ti objasnim problem tvoje "super" akcije a ti okrenes na vrijedanje. Vidi se tko je u ovom slucaju "deriste" a jos bi dodao i jako nekulturno.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

problem je u tome da si spreman platiti nesto 600kn vise bez trunke argumenta, i sebe stavljas u centar svemira ko da su tvoje potrebe najbitnije.

tj tebi jesu, ko i svakome, al generaliziras da je to nevjerojatno.

nemam uopce kaj raspravljat kad meljes

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 12:31 (nixass).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

wtf si nadrobio ,Ok tu prestaje rasprava izmedu nas jer se spustam na tvoj nivo a tu ces me rasturiti jer imas tonu iskustva.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Malo guglanja čuda čini

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

kupujem monitor za GTX1660 SUPER 6GB i potrosio bih nekakvih 1200kn na njega.
S obziorm da necu nista moci vrtiti na 144FPS-a, kontam da mi 144Hz nikako ne treba pa me zanima sta bi mi preporucili u tom cjenovnom rangu +-100kn.
Namjena je general purpose, tu i tamo gaming ali nista specijalno tako da mi nije imperativ imati ultra nisko vrijeme odziva, radije bih kvalitetniju sliku, dobro osvjetljenje i kontrast koliko moze biti dobar za tu lovu.

Trenutno gledam AOC 24G2U5 23.8" IPS, VGA

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Chimaera kaže...

Pozdrav,

kupujem monitor za GTX1660 SUPER 6GB i potrosio bih nekakvih 1200kn na njega.
S obziorm da necu nista moci vrtiti na 144FPS-a, kontam da mi 144Hz nikako ne treba pa me zanima sta bi mi preporucili u tom cjenovnom rangu +-100kn.
Namjena je general purpose, tu i tamo gaming ali nista specijalno tako da mi nije imperativ imati ultra nisko vrijeme odziva, radije bih kvalitetniju sliku, dobro osvjetljenje i kontrast koliko moze biti dobar za tu lovu.

Trenutno gledam AOC 24G2U5 23.8" IPS, VGA

 Ako ne ciljaš na 144 hz (probaj barem 75) i želiš dobar kontrast, onda rađe gledaj VA panele.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mislim da ne postoji VA monitor u navedenom price rangeu..

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

U pravu si ima da, iako gledam sve kupiti u ADM-u..
Samsungov mi se svidja ali nekako nisam uvjeren u curved monitore, iako ih nisam probao koristiti jos, a i s obzirom na specifikacije i cijenu, nesto mi kod njega smrdi..

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice