Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.462.955
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Kolega ne možeš protiv njih dvojice, odustani u startu....vidiš da ovaj ima bmw za avatara a drugi je Boris grozni i ima i9....izgubili smo u startu, popi pivo radije i ne sekiraj se, matt ili glosss, svejedno je poslje 5-6 piva isti drek

 što reći, većina ima svoje mišljenje i da staviš ne znam kakve argumente oni će i dalje gurati po svome. boris napiše da je prednost glossya samo marketing, stavim mu mjerenja i rezultate, ali ne to je samo marketing.

 

pivo se hladi, popijem ga s užitkom, ali ispred svog glossy tv-a. volim vidjeti odraz pive u ekranu. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 19:59 (millennial).
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Živjeli 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

poz ekipa

 

kakvo je misljenje o ovom monitoru - https://www.dell.com/en-us/shop/dell-34-curved-gaming-monitor-s3422dwg/apd/210-azep/monitors-monitor-accessories

 

bio bi za gejming i gledanje filmova.

gledam tako tipa 32incha i do tih nekih 450 eura.... da li ima mozda nesto jeftinije tog ranga ili bi ovo bilo tip top u tom nekom rangu, omjer kvaliteta/cijena

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dell G2724D ili LG 27GP850?

 

1440p gaming, 7800 XT. 
mozda nekad i PS5 ali uglavnom za PC gaming.  


Dell je jeftiniji i ima VRR za PS5. 
LG po nekim recenzijama bolji, po nekim losiji od Della. 

 

istrazio sam svugdje i jednostavno se ne mogu odlučiti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
cropunk kaže...

poz ekipa

 

kakvo je misljenje o ovom monitoru - https://www.dell.com/en-us/shop/dell-34-curved-gaming-monitor-s3422dwg/apd/210-azep/monitors-monitor-accessories

 

bio bi za gejming i gledanje filmova.

gledam tako tipa 32incha i do tih nekih 450 eura.... da li ima mozda nesto jeftinije tog ranga ili bi ovo bilo tip top u tom nekom rangu, omjer kvaliteta/cijena

 

hvala

Osobno imam LG 34WP65CP i baš sam zadovoljan i ima ga u SD na akciji za 327€ - LINK.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
chorba69 kaže...

Dell G2724D ili LG 27GP850?

 

1440p gaming, 7800 XT. 
mozda nekad i PS5 ali uglavnom za PC gaming.  


Dell je jeftiniji i ima VRR za PS5. 
LG po nekim recenzijama bolji, po nekim losiji od Della. 

 

istrazio sam svugdje i jednostavno se ne mogu odlučiti.

provjeri si negdje da si 100% siguran, mislim da ti PS5 ne podrzava VRR na 1440p: "Sony’s blog post, however, is one major caveat: “VRR on PS5 supports 1080p and 4K video output but not 1440p.”

16 godina
online
Koji monitor kupiti

TaJ Dell podržava

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Timo kaže...
chorba69 kaže...

Dell G2724D ili LG 27GP850?

 

1440p gaming, 7800 XT. 
mozda nekad i PS5 ali uglavnom za PC gaming.  


Dell je jeftiniji i ima VRR za PS5. 
LG po nekim recenzijama bolji, po nekim losiji od Della. 

 

istrazio sam svugdje i jednostavno se ne mogu odlučiti.

provjeri si negdje da si 100% siguran, mislim da ti PS5 ne podrzava VRR na 1440p: "Sony’s blog post, however, is one major caveat: “VRR on PS5 supports 1080p and 4K video output but not 1440p.”

 

Hvala. Malo sam proguglao ali nisam bas nasao nesto aktualno nego sve starije od 6 mjeseci.

Navodno VRR na 1440p radi samo s monitorima koji imaju HDMI 2.1.

Ova gore dva navedena imaju HDMI 2.0, ali na RTINGS opet kazu da VRR radi i da nekako scale-a na 1440p kako treba.

 

Nakon daljnjeg istrazivanja sam nasao LG 27GR83Q-B Review - RTINGS.com, koji ima sve navedeno i trebao bi biti jos bolji monitor od dva navedena, jos je 240Hz, ali ga nazalost u EU nigdje nema za kupiti.

A neka alternativa do 400€ sa svim funkcijama mi ne pada na pamet.

 

Mislim da ce na kraju biti Dell, jer ga ima za 300€ i to je to.

LG 27GR83Q je cak listan na eKupi za 350€ ali naravno nedostupan. Za njega bi se dalo izdvojiti 50€ vise ali nesto drugo/bolje do 350€ ne nalazim.

16 godina
online
Koji monitor kupiti

Klincima sam uzeo baš tog Della i dobro dela, onako jako dobar rekao bih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Klincima sam uzeo baš tog Della i dobro dela, onako jako dobar rekao bih.

 Tenks. Ma da, i ja citam skoro sve pozitivne komentare/recenzije, tak da ce bit Dell.

Jedino me muci sto ne znam ako ce i kad ce ovaj LG 27GR83Q bit dostupan u Europi.

Za "samo" 50-100€ vise je realno dost bolji monitor.

A ak vec dajem 300€ mogu dati i 350-400€ jer ga svejedno necu mijenjati sigurno 5+ godina. Naravno osim ako ne rikne.

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Stigao mi LG UltraGear 32GP850-B.

Taman za PC + Xbox X :)

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Stigao mi je Dell Alienware AW3423DWF OLED 34" 3440x1440 165Hz monitor danas. Javim dojmove popodne kad raspakiram :) 

 

Ima li netko kakvih iskustava s navedenim? Pozitivnih, negativnih?

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Javi se sa novog monitora, vjerujem da budeš oduševljen

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Javi se sa novog monitora, vjerujem da budeš oduševljen

Evo upravo testiram i podešavam :) Na prvu sam ostao paf. Boje i crna su doslovno next level. Panel nije savršen doduše, malo me iritira fringing na textu, ali to je do samsungovog diamond subpixel layouta tako da nema pomoći. Osim toga, nevjerojatno iskustvo 😍😍

 

Igre izgledaju wow, fluidnost i odaziv ekrana općenito su nevjerojatni također. Sve u svemu, isprobao sam more monitora kroz godine... ali ni jedan me nije baš ovoliko oduševio 

 

Mislim da je u biti jedini minus OLED displaya taj da kad ga jednom probaš, ni jedan više nije dovoljno dobar 

 

EDIT: Da, i ono najbitnije.. Dell u osnovne 3 godine jamstva daje i potpuno jamstvo na burn-in tako da sam na miru I guess 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2024 10:52 (mrsmith).
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Da, nema nazad...

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koliko bi mogao tražiti/dobiti za 27GR75Q, kupljen 21.08.2023.?

Radio je svega 75h jer je bio planiran za gaming, a na kraju se ne koristi nizašta.

https://www.lg.com/levant_en/monitors/lg-27gr75q-b

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Ako imaš kutiju i garanciju, monitor je bez mana onda cijena novog najpovoljnijeg minus 25% rekao bih

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ako bi spustili cijenu za 25% od novoga, vjerovatno bi ga ja uzeo :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hvala kolega na monitoru, sve radi savrseno :)
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrsmith kaže...
Wiz3m4n kaže...

Javi se sa novog monitora, vjerujem da budeš oduševljen

Evo upravo testiram i podešavam :) Na prvu sam ostao paf. Boje i crna su doslovno next level. Panel nije savršen doduše, malo me iritira fringing na textu, ali to je do samsungovog diamond subpixel layouta tako da nema pomoći. Osim toga, nevjerojatno iskustvo 😍😍

 

Igre izgledaju wow, fluidnost i odaziv ekrana općenito su nevjerojatni također. Sve u svemu, isprobao sam more monitora kroz godine... ali ni jedan me nije baš ovoliko oduševio 

 

Mislim da je u biti jedini minus OLED displaya taj da kad ga jednom probaš, ni jedan više nije dovoljno dobar 

 

EDIT: Da, i ono najbitnije.. Dell u osnovne 3 godine jamstva daje i potpuno jamstvo na burn-in tako da sam na miru I guess 

 trazim, ali nigdje ne nalazim gdje eksplicitno pise da Dell nudi 3 godine jamstva na burn-in? jel kupljen u Hrvatskoj?

Anything that can be connected, will be connected.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
definho kaže...

 trazim, ali nigdje ne nalazim gdje eksplicitno pise da Dell nudi 3 godine jamstva na burn-in? jel kupljen u Hrvatskoj?

Kupljen je u HR. Nisam iskreno čitao po jamstvu ali sve recenzije, i strane i domaće - uključujući PCEkspert, pišu o tome.

 

Btw, ako nekoga interesira, monitor svaka 4 sata rada izbaci pop-up u vezi pixel refresh-a i traži 5-6 min vremena dok se to završi (u tom periodu je monitor ugašen). Naravno, može se odgoditi i staviti da se napravi kod sljedećeg standby-a. Možda je nekada malo iritantno (npr. kako sam za vikend igrao Last Epoch nekih desetak sati, dva puta se pojavilo pa bi stao na 5min i ostavio neka odradi proceduru), ali tako je kako je. Osim toga, nakon 1500h rada monitor automatski radi panel refresh koji traje 30ak min - isto tako dok je ugašen. Ovo nisam, naravno, još isprobao pošto je monitor potpuno nov, ali ta dva moda održavanja su dio standardne OLED conditioning procedure.

 

Kako bi smanjio šanse da se pojavi burn-in, postavio sam tamnu temu u windowsima, rubove prozora sam postavio na neku tamniju boju također. Display standby sam stavio na 5min umjesto 20min kako sam imao ranije s IPS-om. Pozadinu radne površine sam isto tako stavio neku tamniju (izgleda bolesno dobro s OLED prikazom crne boje anyway). Teme svih aplikacija sam također postavio na dark. Osim toga, monitor je na default postavkama, jedino sam brightness smanjio na kakvih 40-45 jer mi je na standardnih 75% doslovno palilo oči. Inače jedan je od rijetkih monitora koji imaju peak brightness od 1000nit (u small window naravno).

 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2024 11:00 (mrsmith).
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Meni Lg radi pixel refresh nakon 4h konstantnog rada no to radi dok se ugasi, tako da nemam ograničenja pri korištenju

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Meni Lg radi pixel refresh nakon 4h konstantnog rada no to radi dok se ugasi, tako da nemam ograničenja pri korištenju

Da, isto se može i ovdje postaviti pa onda ne dolazi pop-up već radi u pozadini dok je standby.

 

Jučer sam prvi puta primijetio još jednu od tehnika prevencije burnin-a, pixel shift. Dakle panel ima nešto više piksela od nativne rezolucija, recimo pola centimetra "viška" sa svake strane. Svakih par minuta se kompletna slika pomakne za jedan piksel u random smjeru kako ni jedan piksel nebi previše "gorio". Fora sistem - efektivno, a totalno neprimjetno. Nakon 20h korištenja sam prvi put skužio i to slučajno dok sam stajao idle u Last Epochu i prckao nesto po postavkama igre.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 8:23 (mrsmith).
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Ma burn in je prošlost ako imaš imalo pameti, ne treba se time sekirati, ja ssvog koristim skoro 3g i ništa, ne zamaram sse time uopče, korisstim ga normalno, imam upaljen ssaver sa slikama da ide nakon 5 min inaktivnosti i to je to....tv se gasi nakon 2h sam uz obavijest, to je jedino što me nekad uhvati ako sam u online matchu i onda moram kliknut na daljinac. jedini minus, no mogu to i isključiti naravno

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Btw evo Dell jamstva - 3 godine Zero-bright pixel policy (premium panel) i OLED burn-in coverage.

 

 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gigabyte M27Q ili Dell G2724D? Za okvirno te pare?

 

Ili nešto treće?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Jedan od ta 2 :)

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Promster kaže...

Gigabyte M27Q ili Dell G2724D? Za okvirno te pare?

 

Ili nešto treće?

Ovaj Dell monitor sam imao i mogu reći da je odličan po apsolutno svim parametrima za taj novac. Što se tiče Gigabyte-a, gledao sam ga i bio mi je u top3 izboru kad sam kupovao navedeni Dell. Svi reviewi koje sam toga trena čitao, hvalili su ga na sva zvona (KVM switch!). Na kraju sam uzeo Dell isključivo iz razloga što sam Dell fanboy :D i imao sam puno Dell monitora s kojima nikad nisam bio razočaran.

 

U svakom slučaju, ni jedan ni drugi nisu loš odabir.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Promster kaže...

Gigabyte M27Q ili Dell G2724D? Za okvirno te pare?

 

Ili nešto treće?

 

Ja sam se odlucio ili za Dell G2724D ili LG 27GR83Q, ako ikad igdje u skorije vrijeme bude dostupan.

LG ima USB portove (ako su potrebni), Audio Port, 240Hz i HDMI 2.1.

Monitor planiram primarno koristiti za PC, ali tu i tamo bih skinuo PS5 sa 75" X90J i igrao na monitoru, pa zbog toga zelim da bude "idealno" kompatibilan i sa PS5.

Na Dellu isto radi VRR sa console-mode i ima HDMI Forum VRR, tak da je i Dell dost dobar za PS5, ali je LG ipak razina iznad.

 

Nije mi bas pre hitno pa zato jos "cekam", da bude dostupan ili u DE ili u HR. Navodno bi mogao biti 350€ umjesto "predvidjenih" 400€, tako da se isplati dati 50€ vise za LG, po meni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2024 14:32 (chorba69).
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi molim savjet

LG Ultragear OLED 27" 2K 240hz

 

ili

 

LG Ultragear 32" 160hz IPS 32GQ950

 

grafička 4080 - gaming i everyday use. ništa profi onako casual

 

koji bi uzeli i zašto?

 ja sam trenutno više za 27 OLED ali me nekako privlači 4k i veči ekran, pa sam u dvojbi

 

Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice