4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.070
|
čitano: 1.168.151
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
Adoon kaže...

Koji 5G router trenutno preporučate kao best buy? Trenutno imam Huawei B818 i na 4G je brzina oko 100/Mbps. Odnedavno je dostupan 5G signal i na mobu hvatam preko 700/Mbps pa bih zamijenio ovog Huaweia.

 Uzmi zte mc801A jeftiniji i bolji od 888. 888 ima samo bolji Wifi na papiru!

 Nisam baš proučavao previše, ali kaj je taj stariji X55 chipset u MC801a toliko bolji od novijeg X62 u MC888?

Ili 801a ima bolje antene? 

4 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
the chosen one07 kaže...
DDavorin kaže...
Adoon kaže...

Koji 5G router trenutno preporučate kao best buy? Trenutno imam Huawei B818 i na 4G je brzina oko 100/Mbps. Odnedavno je dostupan 5G signal i na mobu hvatam preko 700/Mbps pa bih zamijenio ovog Huaweia.

 Uzmi zte mc801A jeftiniji i bolji od 888. 888 ima samo bolji Wifi na papiru!

 Nisam baš proučavao previše, ali kaj je taj stariji X55 chipset u MC801a toliko bolji od novijeg X62 u MC888?

Ili 801a ima bolje antene? 

 X55 je puno bolji chipset ali iskoristivost na 801a je na 50% ili 15% u slučaju 5G brzina,LTE max download speed je 2.5Gbita a na 5G je 7.5 Gbita ali na 801a imaš 1Gbit ethernet i 1.2Gbit max preko Wifi-a tak da je mreža preslaba za chipset. 888 ima prednost wifi-a sa max brzinom na 2.4 Gbit-a a ethernet je isto na 1Gbit.Antene bi u teoriji trebale biti iste ili malo bolje na 888.Ostaje pitanje agregacija. Ja sam ove sezone na viksi imao 801a i mc8020,imaju isti chipset X55 samo 8020 ima puno bolji wifi ali na mojoj lokaciji u sezoni brzine su bile do max 150mbita pa se nisu baš umorili.

Kolege već mjere na nekim lokacijama 5G brzine između 1.6-1.9 Gbita tak da se ne slažem sa Davorinom da je 801a bolji ruter jer je na njemu to nemoguće dobiti a na 888 je moguće pa mislim da je 888 bolji ruter. 801a može biti samo jeftiniji ruter.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2024 12:41 (JohnMatrix).
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da ponovim kao što sam napisao 801a je bolji router od 888 u svemu, osim Wifi na 888 koji je bolji na papiru, a možda i u stvarnosti! Pa ako ćemo već u detalje i na 801a možeš do 2Gbps.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Da ponovim kao što sam napisao 801a je bolji router od 888 u svemu, osim Wifi na 888 koji je bolji na papiru, a možda i u stvarnosti! Pa ako ćemo već u detalje i na 801a možeš do 2Gbps.

 Ali ne može do 2.4Gbps.

 

Talijan Miononno se isto ne slaže s tobom,u recenziji 888 rutera na pitanja koji ruter preporuča 801a ili 888 on preporuča 888,evo jedan primjer na slici ispod.Također tvrdi da ima bolje agregacije u Italiji od 801a pa daj nam reci kaj je propustio ili misliš da namjerno preporučuje slabiji ruter.

 

Hi, I'm about to buy a ZTE since you are an expert which one do you recommend MC888 OR MC801A. 500 meters from my house I have a column with Vodafone 4G and 5G antennas now I'm using a ZTE MF289F BRAND VODAFONE WITH FWA SIM I ALMOST ALWAYS TRAVEL AT 100MPS I wanted to try 5G I did speed with my cell phone I travel at almost 500MPS
@miononno
both are good - the 888 has a few more combos so maybe I'd choose that one if you won't be using external antennas anyway

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2024 22:42 (JohnMatrix).
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Niti naš 5G ne može do 2.4Gbps. Nismo u Italiji! Razlika je u agregacijama u IT i kod nas. Opet kažem samo ima WIFI bolji 888!!!! To ne znači da je 888 lošiji od 801a! Ako netko pati za brzinama na 4G+, 5G preko 1Gbps onda je još bolji izbor od 888 i 801a ZTE MC801 koji ima x50 chipset znači još "slabiji" ali sve što primi može isporučiti.... Usput evo jedne prednosti 801a naspram 888 ima priključke za vanjske antene za 5G SA a to će u skorije vrijeme doći do izražaja. Lako je surfati i prepisivati iskustva iz drugih država,ali treba testirati u našem podneblju i sa našim operaterima jer nije svugdje isto. Inače usput Talijani su poznati da svi routeri koji prođu njihove ruke dobe IT FW koji je jako lijepo skockan

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 11:13 (DDavorin).
Moj PC  
3 0 hvala 2
3 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Prijavio sam prije mjesec dana Cellmapperu bug di fale A1 tornjevi eNB od 1 - 9, evo jutros mi javili da su to ispravili, na karti su, treba ih samo razmjestiti na prava mjesta 

 

Sretno mapiranje 

Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Niti naš 5G ne može do 2.4Gbps. Nismo u Italiji! Razlika je u agregacijama u IT i kod nas. Opet kažem samo ima WIFI bolji 888!!!! To ne znači da je 888 lošiji od 801a! Ako netko pati za brzinama na 4G+, 5G preko 1Gbps onda je još bolji izbor od 888 i 801a ZTE MC801 koji ima x50 chipset znači još "slabiji" ali sve što primi može isporučiti.... Usput evo jedne prednosti 801a naspram 888 ima priključke za vanjske antene za 5G SA a to će u skorije vrijeme doći do izražaja. Lako je surfati i prepisivati iskustva iz drugih država,ali treba testirati u našem podneblju i sa našim operaterima jer nije svugdje isto. Inače usput Talijani su poznati da svi routeri koji prođu njihove ruke dobe IT FW koji je jako lijepo skockan

 Skoro pa da i može do 2.4... 

Kolega Tirkiz je već na par mjesta zalijepio https://www.speedtest.net/result/a/9475412570

12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Daleko ti to do 2.4 tu razliku većina odabrala za brzinu na optici znači nije malo nego puno. Skoro pa je i meni uspjelo prije više od godinu i po....

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dado16 kaže...
kran kaže...
Ja sam uzeo ovu Unlimited simicu i nema nikakvog slanja SMS-a, ne znam možda Vi imate neku drugu Unlimited tarifu, ali na ovoj turističkoj nema slanja.
https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia

 a to je na bonove, malo je samo problem nabavit karticu nema je svagdje..., ali da 10 dana 60 kn, samo je prva aktivacija skuplja, oko 80 i nešt kuna

 

 

 

 

 U opisu kartice i na webu kaže 7 dana, nigdje se ne spominje 10, I kao za mjesec dana moraš imati još 180kn uz početnih tih 7 dana., što ispada da je tjedan u reaktivaciji 60kn

 

EDIT:našao u drugoj temi da su mijenjali na 10 dana, ovo očito stara kartica

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 16:51 (neci43).
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Isplati li se uzeti ovaj novi router što A1 nudi za 4G homebox ako sada imam B535-333?

Za WiFi mi ne treba, u bridge modu mi je, ali ga mogu za 1€ dobiti za produljenje ugovora. Interesantan mi je samo ako mogu imati veću brzinu interneta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
display name ivo kaže...
Isplati li se uzeti ovaj novi router što A1 nudi za 4G homebox ako sada imam B535-333?

Za WiFi mi ne treba, u bridge modu mi je, ali ga mogu za 1€ dobiti za produljenje ugovora. Interesantan mi je samo ako mogu imati veću brzinu interneta.

 Prodam ti ja B818 i sigurno ce biti bolji nego B535. Ovo sto provideri nude sam uvijek izbjegavao, a B818 je provjereno dobar, a i best-buy router.

jos uz to idealno antene spojit i onda si miran!

Ak si zainteresiran javi se u PP. 

3 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Se itko susreo sa problemom ucitavanja SMS stranice  na MC7010?

 

Kupljen na satshop.fi, ima onaj DNA fw.

 

Problem je kad pokusavam na svom mobu dobit autorizacijski pin(za simicu u ruteru) da aktiviram moj telekom uslugu.

Jednostavno mi load-a stranicu unedogled kad kliknem da procitam sms.

 

Kad si saljem sa mog moba na ruter, SMS radi uredno, moguce je problem sta on ocekuje broj posiljetelja a dobije onaj

Moj telekom ili sta vec.

Probao miljardu na browsera, iskljucivao ad blockere, ma nema sta nisam, ali bez uspjeha.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dlibreman kaže...

Se itko susreo sa problemom ucitavanja SMS stranice  na MC7010?

 

Kupljen na satshop.fi, ima onaj DNA fw.

 

Problem je kad pokusavam na svom mobu dobit autorizacijski pin(za simicu u ruteru) da aktiviram moj telekom uslugu.

Jednostavno mi load-a stranicu unedogled kad kliknem da procitam sms.

 

Kad si saljem sa mog moba na ruter, SMS radi uredno, moguce je problem sta on ocekuje broj posiljetelja a dobije onaj

Moj telekom ili sta vec.

Probao miljardu na browsera, iskljucivao ad blockere, ma nema sta nisam, ali bez uspjeha.

 

 

 Je je, normalna pojava ;)

I kod mene je isto, neki bug je u software-u...

 

Pokušaj se spojiti na router preko mobilne aplikacije (mob spoji na wifi od routera) - preko nje bi mogao to odraditi.

 

Ili izvadi SIM-karticu i odradi registraciju na nekom mob (tak sam ja odradio)

3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Koja app, znam samo za onu zte helper, al ona je samo za usmjeravanje.

A napravio sam na mobu inicijalno, odem na krov, stavim simicu, vratim se i trazi me ponovo prijavu.

13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dlibreman kaže...

Koja app, znam samo za onu zte helper, al ona je samo za usmjeravanje.

A napravio sam na mobu inicijalno, odem na krov, stavim simicu, vratim se i trazi me ponovo prijavu.

 ZTElink - s njom sam se ja spajao na MC801a

13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
chorba69 kaže...
display name ivo kaže...
Isplati li se uzeti ovaj novi router što A1 nudi za 4G homebox ako sada imam B535-333?

Za WiFi mi ne treba, u bridge modu mi je, ali ga mogu za 1€ dobiti za produljenje ugovora. Interesantan mi je samo ako mogu imati veću brzinu interneta.

 Prodam ti ja B818 i sigurno ce biti bolji nego B535. Ovo sto provideri nude sam uvijek izbjegavao, a B818 je provjereno dobar, a i best-buy router.

jos uz to idealno antene spojit i onda si miran!

Ak si zainteresiran javi se u PP. 

 Gledao sam taj router kada sam prelazio na LTE, znam da je dobar router ali ne ulaže mi se u njega jer niti imam potrebe niti imam mogućnost spajanja antena. Tako da hvala na ponudi ali nisam zainteresiran. Brzine na sadašnjem routeru su mi ok, 100-200/30-50Mbps. Moje pitanje je bilo da li bih vidio ikakvu razliku na novijem routeru koji A1 trenutno nudi jer mi se nudi za 1€ za produženje ugovora, a nije mi izgledno da će mi optika stići kao ni protekle 2 godine koliko je čekam.

15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Bok,

spominješ novi ruter ZTE MF297D koji ima mogućnost agregacije 3 carriera ( znači npr. B20 + B3 +B1 ) za razliku od B535 koji je Cat4 i ima mogućnost agregacije 2 carriera po ćeliji ( možeš podesiti i odabrati preko skripte npr B20+B3 ili B3 +B7 ako si u dobrim radio uvjetima )

znači svakako neki benefit u brzinama ćeš dobiti sa ovim novim ZTE modelom koji bi najviše trebao doći do izražaja ako ti je ćelija na koju se spajaš u večernjim satima u zagušenju kada su svi zakačeni na istu i kada je mreža najopterećenija.

Prema tvom pisanju radio uvjeti su ti OK čim imaš brzine do 200 mbita sa B535 tako da je najvažniji detalj koliko su ti brzine u večernjim satima ( ujutro su uvijek najbolje ) i koliko ti je opterećenje po pojedinim carrierima.

15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Šta se tiče Huawei B818-263 modela isti daje najbolje brzine ako je site/ćelija na maximalnom kapacitetu ( barem 4 aktivna carriera ) jer može agregirati svih 4 ( B1+B3+B7+B20 ), jedina mana je šta ima nešto veči ping od npr Huawei B525 modela.

B525 ima npr. 20 do 30 ping dok B818 u istim radio uvjetima i na istoj poziciji ima skoro pa uvijek 40, nekome je to bitno a nekome nije. Nisam našao nigdje na netu da je naveden neki razlog , možda upravo radi mogućnosti agregacije više carriera ili je stvar do firmware-a , npr. od Vodafone-a sa Njemačkog tržišta.

Probao sam na par modela testirati i za B525-23E i B525-232,pa za B818-263 i uvijek iste rezultate sam dobivao.

Nisam jedino uspio nabavitiB818 sa nekim drugim firmware-om ili sa original Huawei pa ako netko ima takav model sa tim firmware-om bilo bi dobro da kaže kakvi su odzivi na pingu.

Meni osobno to ne smeta jer nisam npr. gamer kojemu je ping iznimno bitan, za moje potrebe i za npr. ljetnu sezonu i turiste je savršena kombinacija kada je uglavnom mreža zagušena.

4 mjeseca
neaktivan
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Jel valja ovakav bezicni ruter ista??

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
barni kaže...

Bok,

spominješ novi ruter ZTE MF297D koji ima mogućnost agregacije 3 carriera ( znači npr. B20 + B3 +B1 ) za razliku od B535 koji je Cat4 i ima mogućnost agregacije 2 carriera po ćeliji ( možeš podesiti i odabrati preko skripte npr B20+B3 ili B3 +B7 ako si u dobrim radio uvjetima )

znači svakako neki benefit u brzinama ćeš dobiti sa ovim novim ZTE modelom koji bi najviše trebao doći do izražaja ako ti je ćelija na koju se spajaš u večernjim satima u zagušenju kada su svi zakačeni na istu i kada je mreža najopterećenija.

Prema tvom pisanju radio uvjeti su ti OK čim imaš brzine do 200 mbita sa B535 tako da je najvažniji detalj koliko su ti brzine u večernjim satima ( ujutro su uvijek najbolje ) i koliko ti je opterećenje po pojedinim carrierima.

 Produžio sam ugovor i naručio taj ZTE MF297D za 1€ pa ću baš vidjeti...

13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Jel valja? Šta ti znači jel valja? Ti mali routeri su priručni, terenski uređaji i kao takvi služe svrsi za ono za što su namjenjeni. Spajaju se koliko toliko na mobilnu mrežu i odašilju WiFi mrežu na koju se može spojiti nekoliko uređaja da dobiju pristup internetu. Mogu se napajati preko USB-a, a mogu raditi neko vrijeme i na bateriju koju imaju u sebi, mali su i prijenosni. Kao takvi su dosta zgodna opcija za laptope ako se nađeš negdje gdje nemaš internet, tablet koji nema podršku za sim kartice, za mobitele za djecu ako si negdje na ljetovanju ili zimovanju...

 

Ali isto to dobiješ i kreiranjem hotspota na mobitelu pa ono...

6 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Mali ispravak barni,b535 je cat 6 a ne cat 4 sve drugo stoji za agregacije itd
15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dejo74 kaže...
Mali ispravak barni,b535 je cat 6 a ne cat 4 sve drugo stoji za agregacije itd

 Da, da naravno, u pravu si, omaklo mi se :-) , ma cat 4 su npr.  ZTE MF283 ili Huawei B311 koji danas su stvarno za zaboravit ako netko želi malo bolju uslugu interneta preko HB uređaja, funkcioniraju jedino u nekakvoj rurali gdje je mali broj korisnika tj. gdje nije mreža opterećena, preko ljeta na obali je za zaboravit i za plakat, čak i Cat 6 su ljeti upitni u večim gradovima i turističkim odredištima gdje je brdo gostiju koji su sa kontinenta doveli svoje HB uređaje.

12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav svima,

Procitao sam dosta postova na ovoj temi i svaka cast clanovima na znanju, posebno DDavorinu!

Posjedujem ruter Huawei B818 sa Vodafonovim firmwaerom. Preferirana mreza je podesena na Auto, ali imam problem sto mi se cesto ruter prebaci sa 4G mreze na 3G, te onda moram rucno u postavkama podesiti na 4G only i potom se vrati na 4G i sve funkcionise normalno.
Ukoliko ostavim postavke na 4G only, nakon nekog vremena mi totalno nestane signala, pa opet rucno moram podesiti na Auto, te ruter onda uhvati 4G mrezu i opet sve radi normalno..
Da li neko ima ideju kako bih mogao rijesiti ovaj problem?

Pozdrav i hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Koji telekom?

 

Jel se to s 3G-om događa samo po noći ili i po danu?

 

Koliki je signal po danu a koliki po noći dok je na 4G-u?

16 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ima li netko za preporučiti 5G router(dakle mora imati SIM utor), a da ne košta kao suho zlato, npr cijeom da je oko 100-150e ?

 

Dakle ne 5Ghz router, nego da podržava 5G, jer tamo gdje meni treba je 4G jako zauzet pa su mi brzine nikakve na 4G, dok 5G leti.

 

 

Trust Me, I'm an Engineer :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

tesko da ces naci ispod 200€ posto je to sve relativno novo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Nije mi baš jasno zašto je tako, pa za te novce kupim cijeli mobitel koji podržava 5G....mislim da cu tako i napraviti na kraju.

Jer cijene u odnosu na 4G outere su doslocno 3-4x veće ,ne razumijem zašto.

Trust Me, I'm an Engineer :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2024 18:43 (benko).
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

benko 

 

Ma da samo kupi mob za 200€ koji će podržavati sve agregacije koje podrzava router od cca 250-300€ tipa ZTE MC801a. A probaj mobitelom pa ćeš vidjeti bit će ti problem i napraviti kućnu mrežu ako će ti trebati. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2024 5:13 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

ima li itko iskustva sa AVM?

 

https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-6850-5g/

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice