Tomato ili bonbon

poruka: 71
|
čitano: 58.124
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon

@andy

Nemoras ti svaki mjesec u bonbonu kupiti bon da bi mogao koristiti neki paket. Bitno je da u trenutku reaktivacije paketa imas na racunu kn koliko kosta taj paket. A simica vrijedi 90 dana nakon obnove bona.

14 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
bunker kaže...

@andy

Nemoras ti svaki mjesec u bonbonu kupiti bon da bi mogao koristiti neki paket. Bitno je da u trenutku reaktivacije paketa imas na racunu kn koliko kosta taj paket. A simica vrijedi 90 dana nakon obnove bona.

 Pa moraš ako kupuješ bon u onom iznosu koliko ti košta paket!

 

Tko to kupuje bon od 500kn pa da ima za sljedečih pol godine?

 

U biti ni ne možeš toliko unaprijed, jel...svakih 90 dana kak veliš MORAŠ kupiti pa makar imao 1000kn na računu!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 9:22 (andi.cro).
13 godina
offline
Tomato ili bonbon

Ove nove tarife na tomatu sa i bez uspostave poziva (pretplata/bonovi) (ja koristim na bonove sa uspostavom jer ne zovem baš) su odlična stvar za nezahtjevne korisnike. Prema standardnom (običnom bez ičeg opcija) Vipu kojeg sam imao ovo je savršeno. Ne moram se trest više kolko će mi uzet ak nekog zovem i dal ću potrošiti cijeli bon. Sad je lakše sa takvim tarifama, bit će toga još čak i bolje u budućnosti, ima vremena...

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Tomato ili bonbon

@andy

Evo ja u zadnjih godinu dana uzimam od onih likova koji prodavaju kune. Uplaćivali mi 200 kn a ja njima 150, ušparanih 70 kn samo tako i svaka 3 mjeseca kupio bon od 10 kn da ne blokiraju pozive i poruke, i nemam brige ali koliko vidim izvori presušili nažalost Uvijek imam za ponovnu reaktivaciju paketa, ne znam tko će ti dati paket takav da ti možeš imati prekid između ponovne reaktivacije a da ne gubiš ništa. Jednostavno moraš imati na računu kad dođe vrijeme za reaktivaciju jer ako nemaš to se tretira kao da prekidaš s paketom kojeg si uzeo. Ovo su bonovi a ne pretplata, zapamti to, velika razlika.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon

Ja sam trenutno isto u razmišljanju preći sa bonbona na tomato. U bonbonu sam od početka i bio sam jako zadovoljan sa njihovim cijenama. Ali u zadnje vrijeme počeo sam trošiti puno neta, a malo poruka i poziva i nekako mi više odgovara ova stvar sa jedinicama, gdje trošiš kako očeš. za 40kn 3000 jedinica mi je super, i čini mi se bolje nego bonbon.

Galaxy S8+ :)
12 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
goranbm kaže...

Ja sam trenutno isto u razmišljanju preći sa bonbona na tomato. U bonbonu sam od početka i bio sam jako zadovoljan sa njihovim cijenama. Ali u zadnje vrijeme počeo sam trošiti puno neta, a malo poruka i poziva i nekako mi više odgovara ova stvar sa jedinicama, gdje trošiš kako očeš. za 40kn 3000 jedinica mi je super, i čini mi se bolje nego bonbon.

 Slazem se, i ja upravo prelazim (radi promjene posla) sa Vipa i vjerojatno cu uzeti tomato, mislim da mojim potrebama (uglavnom internet) puno vise odgovara njihov sustav s tim jedinicama, od 3000 jedinica vjerojatno ce ukupno 100 odlaziti na poruke i pozive (ako i toliko), a ostatak na net :) Kod bonbona mi se ne bi isplatilo uzimati pakete za razgovore i sms, a bez paketa su im cijene za to jako visoke.

14 godina
offline
Tomato ili bonbon

Evo ja prije neki dan prešao sa bonbona na tomato.

 

Definitivno tomato ima puno jednostavniji koncept!

 

Jedino neznam da li če se te njihove "jedinice" topiti istom brzinom kao kod bonbona ili će se istopiti brže!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
andi.cro kaže...

Evo ja prije neki dan prešao sa bonbona na tomato.

 

Definitivno tomato ima puno jednostavniji koncept!

 

Jedino neznam da li če se te njihove "jedinice" topiti istom brzinom kao kod bonbona ili će se istopiti brže!

 Pa ovisi kolko koristis :) Afaik 1 SMS = 1 minuta = 1 MB , znaci sms je recimo najmanje "isplativ" od toga. Meni osobno ce 3000 jedinica mjesecno sigurno bit i previse, osim mozda prek ljeta kad nemam komp/ fiksni internet.

14 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
andi.cro kaže...

Evo ja prije neki dan prešao sa bonbona na tomato.

 

Definitivno tomato ima puno jednostavniji koncept!

 

Jedino neznam da li če se te njihove "jedinice" topiti istom brzinom kao kod bonbona ili će se istopiti brže!

 

Ne bi se trebale topiti brže, jer je isto kao i kod bonbona, 10kB je obračunska jedinica za net a 1s je obračunska jedinica za pozive.

Galaxy S8+ :)
14 godina
offline
Tomato ili bonbon

Želiš reći da je 1"jedinica"=10Kb?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
goranbm kaže...
andi.cro kaže...

Evo ja prije neki dan prešao sa bonbona na tomato.

 

Definitivno tomato ima puno jednostavniji koncept!

 

Jedino neznam da li če se te njihove "jedinice" topiti istom brzinom kao kod bonbona ili će se istopiti brže!

 

Ne bi se trebale topiti brže, jer je isto kao i kod bonbona, 10kB je obračunska jedinica za net a 1s je obračunska jedinica za pozive.

nvm, krivo shvatio poruku

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2017 16:11 (Minneyar).
6 godina
neaktivan
offline
Tomato ili bonbon

Kod Bonbona treba pripaziti imaju problema sa billing sustavom naplate ( i korporativno HT ali i kod bonbona). Moje je iskustvo pozitivno i sa bonbonom i tomatom, ali trenutno je tomato nešto povoljnije za kompletne tarife. Kod Bonbona treba pripaziti da ne skliznu kune sa računa na fantomske pozive jer ne uvažavaju reklamacije. Kod tomato to nisam doživio. Također na bonbonu treba pripaziti znaju aktivirati 1000 min i sms prema drugima iako se striktno to kaže ne. (prošli mjesec sam otkazao i sada su opet pokušali to uvesti). Stoga pripazite. Screenshotove sa mobitela ne priznaju, čak ikada se točno poklapaju sa njihovim billing sustavom.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
goranbm kaže...

Ja sam trenutno isto u razmišljanju preći sa bonbona na tomato. U bonbonu sam od početka i bio sam jako zadovoljan sa njihovim cijenama. Ali u zadnje vrijeme počeo sam trošiti puno neta, a malo poruka i poziva i nekako mi više odgovara ova stvar sa jedinicama, gdje trošiš kako očeš. za 40kn 3000 jedinica mi je super, i čini mi se bolje nego bonbon.

 Na koju foru za 40 kn dobim 3000 jedinica a tu mi pise 60 kn? 

11 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
Ako uzmes opciju bez uspostave poziva onda je 40kn
Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
domac5 kaže...
goranbm kaže...

Ja sam trenutno isto u razmišljanju preći sa bonbona na tomato. U bonbonu sam od početka i bio sam jako zadovoljan sa njihovim cijenama. Ali u zadnje vrijeme počeo sam trošiti puno neta, a malo poruka i poziva i nekako mi više odgovara ova stvar sa jedinicama, gdje trošiš kako očeš. za 40kn 3000 jedinica mi je super, i čini mi se bolje nego bonbon.

 Na koju foru za 40 kn dobim 3000 jedinica a tu mi pise 60 kn? 

 Imaš dvije opcije, da nema uspostave poziva, u tom slučaju se tarifa naplaćuje 60kn ili da imaš uspostavu poziva (0,29kn po pozivu) i onda te tarifa izađe 40kn. Sam biraš prema svojim potrebama. Ja nemam količinski puno poziva, ali oni znaju biti poduži, pa ću uzeti opciju bez uspostave poziva.

Galaxy S8+ :)
13 godina
offline
Tomato ili bonbon

nezz jel mi se isplati.. ovak nemam puno poziva ni poruka a i pozivi su kratki al bilo bi lijepo bezbrizno imat 3000 svega.. sad na bonbonu jedino sta imam je za 40 kn 3 gb interneta a na ostatak ne potrosim ni 10 kn mjesecno.. a signala imam stvarno svuda dok vip bas i ne, vidim po frendu na tomatu dok opet na nekim rijetkim mjestima on ima signal a ja ne.. 

 

jel se ovih 10 kn ubrajaju u ovih 40 ili na tih 40 ide jos tih 10 pa ovo ispadne 50 kn mjesecno? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2017 21:25 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
domac5 kaže...

nezz jel mi se isplati.. ovak nemam puno poziva ni poruka a i pozivi su kratki al bilo bi lijepo bezbrizno imat 3000 svega.. sad na bonbonu jedino sta imam je za 40 kn 3 gb interneta a na ostatak ne potrosim ni 10 kn mjesecno.. a signala imam stvarno svuda dok vip bas i ne, vidim po frendu na tomatu dok opet na nekim rijetkim mjestima on ima signal a ja ne.. 

 

jel se ovih 10 kn ubrajaju u ovih 40 ili na tih 40 ide jos tih 10 pa ovo ispadne 50 kn mjesecno? 

 Ne ubraja se tih 10 kn, to je za one koji su pretplati. Tebi uzmu samo 40 kn za tu tarifu.

11 godina
offline
Tomato ili bonbon

Ja sam isto neki dan presao na ove jedinice...meni je tako bolje...ima nekad kad ne posalkem ni jednu sms a nekad 100 mjesecno....isto tako i za pozive

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
domac5 kaže...

nezz jel mi se isplati.. ovak nemam puno poziva ni poruka a i pozivi su kratki al bilo bi lijepo bezbrizno imat 3000 svega.. sad na bonbonu jedino sta imam je za 40 kn 3 gb interneta a na ostatak ne potrosim ni 10 kn mjesecno.. a signala imam stvarno svuda dok vip bas i ne, vidim po frendu na tomatu dok opet na nekim rijetkim mjestima on ima signal a ja ne.. 

 

jel se ovih 10 kn ubrajaju u ovih 40 ili na tih 40 ide jos tih 10 pa ovo ispadne 50 kn mjesecno? 

 

Ovih 40kn za 3GB ti vrijedi do 1.6.2017. Onda prestaje promotivno razdoblje. Tko zna što nas čeka iza toga, hehe :)

Galaxy S8+ :)
13 godina
offline
Tomato ili bonbon

Ako se nista ne promjeni a cijena bude 10 kn veca za to onda prelazim na tomato

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tomato ili bonbon

U pravilu nakon tih promotivnih razdoblja dodu jos bolje ponude, cisto sumnjam da ce biti ista nepovoljnije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
u tomatu uskoro istice promocija za mb uz kupnju bona. Na fb kazu da jos neznaju kaj bu posle toga...

Tomato i bonbon jedini nude u bonaškim opcijama bez uspostave poziva, pa kalkuliram. Na bonbonu smo godinama..... Uz desetak poziva dnevno taj cas cifra za uspostavu poziva dogura na cca 90 kn mj....
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Tomato ili bonbon

Pozdrav kolege, planiram uzeti onu tarifu za 80 kn mjesečno (6000 sve zajedno bez naknade za uspostavom poziva) i to planiram uzeti na pretplatu. Mene zanima ako to ne potrošim dobivam svaki mjesečni račun od 80 kn (u toj cijeni je ona naknada za pristup mreži od 10 kn ili mi svaki mjesec dolazi od 90 kn račun)? Hvala svima na pomoći

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
hrčak kaže...

Pozdrav kolege, planiram uzeti onu tarifu za 80 kn mjesečno (6000 sve zajedno bez naknade za uspostavom poziva) i to planiram uzeti na pretplatu. Mene zanima ako to ne potrošim dobivam svaki mjesečni račun od 80 kn (u toj cijeni je ona naknada za pristup mreži od 10 kn ili mi svaki mjesec dolazi od 90 kn račun)? Hvala svima na pomoći

 Naknada za pristup mreži je dodatna, tako da je račun kako si i sam rekao 90 kn. i ja mislim da svaki mjesec dobijaš račun s tom cifrom bez obzira potrošio ili ne potrošio jedinice.

Galaxy S8+ :)
12 godina
offline
Tomato ili bonbon

Yep, odnosno drugim rijecima 10 kn jeftinije je biti na bonove, ako dobro shvacam. Samo se postavlja onda pitanje zasto bi itko uzeo pretplatu, sta ne bi bilo logicnije da je povoljnije i isplativije na pretplatu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tomato ili bonbon

Da i ne, ta naknada ti je već uračunata u cijenu bona, npr. bon od 100kn platiš 110kn, kod pretplate je to fixno 10kn, a na bonovima 10% od vrijednosti bona

http://shop.tomato.com.hr/tomato-bonovi

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tomato ili bonbon

Prebacio sam se s bonbona na tomato. Sve sam detaljno proučio, tipa, obračunske jedinice, doplate, itd...

Do sad sam primjetio da je korisnički portal dosta lošiji na tomatou. Na bonbonu su realtime informacije. Na tomato znam čekati po pola sata da ažurira trenutno stanje. I još sam primjetio iako isto obračunavaju podatkovni promet (10kb), na tomatou uz isto korištenje "cuca" dvostruko više bez pretjerivanja... Signal je na nekim mjestima dosta lošiji od t-mobile/bonbon.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tomato ili bonbon

Pozdrav.Ovaj mj. izlazi mi ugovorna obaveza u A1.Pošto mi nisu ponudili ništa pametno za produžetak pretplate(mobitel),odlazim na bonove.Nikad nisam bio na bonovima,neznam da li se više isplati bonbon ili tomato?Tele 2 nebih.

Trošim mjesečno 7-10gb prometa.Koju opciju da odaberem tj.koja je bolja?Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tomato ili bonbon
Evo pogledaj malo na ovoj slici kako to izgleda na bonove
9 godina
offline
Tomato ili bonbon

Navest ću ti neke tarife, ne znam jel trebaš pozive/sms?

 

bonbon samo internet 6GB - 55 kn

bonbon 6GB, 1000min unutar mreže, 1000min izvan + 2000SMS - 90 kn (bez uspostave)

Simpa Veliki glanc, 5000Mb + 1000min + 1000sms - 74 kn s uspostavom, 93 kn bez

tomato 7000 jedinica - 70 kn s uspostavom, 90 kn bez

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice