Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.288.088
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pricekaj sad da ovaj objasni da ti u biti nisi dobio pare natrag.

 

Oni su ti u biti ponudili ono sto im odgovara jer znaju da ti mozes dobit povrat a to im ne pase, pa su ti (ja se nadam u vrijednosti starog) ponudili novi. Tebi je tako brze rjesena reklamacija i dobio si sto si htio (jer si rekao da za te novce dobijes noviji tv), a nemoras se natezat s inspektoratom i odugovlacit proces reklamacije. Po meni win/win i uspjesno rjeseno.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

..dodatak:

kad se kupac poziva na garanciju, tad ili popravak-otklanjanje kvara, zamijena (identičnim uređajem/komponentom, original-proizvođača..) ili povrat iznosa po računu.

u slučaju kad se pozove na materijalni nedostatak, prema trgovcu, tad je stvar dogovora, tad kupac ne može inzistirati na npr povratu novca, može ali ne mora dobiti, može dobiti zamjenu, kompenzaciju, umanjen iznos i sl.. i tu inspektor-zakon nemaju što osim da se kupac-trgovac dogovore i odaberu što im odgovara (ali nema zakona koji bi to konkretno propisao kao povrat iznosa s računa za garanciju koja nema veze s trgovcem nego proizvođačem).

 

eto, kao primjer-razlika, kad se i po kojoj osnovi nešto reklamira i moguća rješenja..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Htio sam povrat novaca jer bi si kupio taj noviji TV. Srecom imali su u ponudi taj TV koji sam htio i dogovorili se oko zamjene za taj bolji model. Da sam htio novce natrag 90% sam siguran da bi ih dobio. Tak da na kraju ispada sreca u nesreci zapravo :D.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 23:12 (kach).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Jel netko provjereno zna dali ovlasteni samsung servis prima ssd njihov na reklamaciju putem serijskog broja a nemas racun...ima jedan lik na njuskalu stalno prodaje samsung ssdove sokac3 je nick i kaze lik da uredno mogu u ovlasteni servis sa serijskim brojem ssda...ima 850 pro dosta jeftinije ali rabljeni sa jos 9 god jamstva ali bez racuna. 

 

Koji je uopce ovlasteni samsung servis za njihove ssdove da probam mozda telefonski pitat direktno njih..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Nema univerzalnog servisa za Samsung SSD-ove. Ovisi koji je uvoznik. Mislim da ta priča ne drži vodu...

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

A u HR je uvoznik MSAN Grupa, a ovlasteni servis je MR (MSAN RECRO). Trebate njih pitati,

ili jednostavno Samsung EU servisima:
Germany
Hanaro Europe BV
    Tel : 01806-SAMSUNG (726-7864)

The Netherlands
Hanaro Europe BV
    Tel : (0031) 088-9090100

U.K.
Hanaro Europe BV
    Tel : 0330-SAMSUNG (726-7864)

For Other Countries
Hanaro Europe BV
    Tel : 00800-8010-8011 / 0031-493-326-633

11 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

I Asbis uvozi samsung ssdove, i links, i ima ih vjerojatno još...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

evo jedan ss preko njuskala sta kaze...

 

meni se isto cini da prica ne drzi vodu ali kaze da vec dva ima rezervirana jos su dva ostala

11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Čitatelj kaže...

A u HR je uvoznik MSAN Grupa, a ovlasteni servis je MR (MSAN RECRO). Trebate njih pitati,

ili jednostavno Samsung EU servisima:
Germany
Hanaro Europe BV
    Tel : 01806-SAMSUNG (726-7864)

The Netherlands
Hanaro Europe BV
    Tel : (0031) 088-9090100

U.K.
Hanaro Europe BV
    Tel : 0330-SAMSUNG (726-7864)

For Other Countries
Hanaro Europe BV
    Tel : 00800-8010-8011 / 0031-493-326-633

 vise nije recro nego mrservis http://www.mrservis.hr/

 

ovi izvan HR servisi me ne zanimaju sta cu tamo slat...

 

da je fejk death aktivan pitao bi njega on je radio sa uvoznicima

7 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
roby27 kaže...
Čitatelj kaže...

A u HR je uvoznik MSAN Grupa, a ovlasteni servis je MR (MSAN RECRO). Trebate njih pitati,

 

 vise nije recro nego mrservis http://www.mrservis.hr/

 

 

Selektivno citanje? Mnogi boluju od toga.

 

Quote:

Otkrijte MR servis

Predstavljamo Vam "novu/staru" tvrtku MR servis koja je nastala spajanjem servisnih odjela M SAN Grupe i Recra.

Zajedno, sada pružamo bolju uslugu, za veći broj proizvođača i na više lokacija nego do sada. Obratite nam se s punim povjerenjem!

U studenome 2009 godine RECRO servisna organizacija udružila se sa M SAN servisnom organizacijom u

novu tvrtku MR SERVIS d.o.o. čime je stvorena najveća servisna organizacija za informatičku opremu, mobitele i potrošačku elektroniku u Republici Hrvatskoj.

MR SERVIS ovlašteni je servis za sve proizvode iz Recro distribucijskog programa.

15 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

-već godinama je sve 'kompjuterizirano'.. tj postoji barcod i baza, to je dovoljno (bez računa, koji je samo 'dokaz' da ste robu kupili u konkretnoj trgovini, ništa više.. a trgovina ima bazu podataka koju mora čuvati 5-10g.. tako da može i bez računa). Zgodnijie je imati račun jer nam to daje pravo 'maltretirati' konkretnu trgovinu-trgovca, ali nije nužno i zakonski nije uvijet za ostvarivanje garancije upravo zato jer su svi podaci u bazi i sve se može provjeriti u sekundi. (odnosno, ako trgovac nešto kemija s prometom-porezom tad ga se uhvati i kazni..).

Tako da sam račun, nije uvijet, samo poželjan (dokaz, lakše, brže..).

Garanciju daje proizvođač. Kroz distribucijsku mrežu, ovisno o politici, regionalno-globalno.. nema pravila, pa se ne može znati dok se ne provjeri.

Ako neki distributer nije posredovao za konkretnu robu (sad je to SSD u pitanju), tad on nije pod obavezom garancije, nije pod ugovorom koji bi ga na to obavezao, tj obavezan je za ono što je posredovao-ugovorio, jednko kroz njega i trgovac.

Tko je uvoznik-distributer? ... može biti svatko, firma, osoba (direktno iz kine s ebaya itd..). Ako 'peroperić' uveze nešto iz kine, servis ne mora prihvatiti garanciju, tj ovisi o tome može li on taj posao naplatiti a to je stvar politike proizvođača-ugovora-distribucije ili globalne garancije ako to npr Samsung kao neku reklamu želi.

Naravno, što je veći uvoznik-distributer, to može veće kolićine/bolju cijenu.. zato se npr pojavljuje recro/msan.. koji dilaju dalje, mada i manji mogu kao i osobe.. dok se neki interni dugovi mogu tako prelamati.. ja-tebi-ti-meni..

 

Pitanje za garanciju je samo dali onaj servis/trgovac može naplatiti od proizvođača, tj kakav je konkretan ugovor za tržište a to mi kao kupci ne znamo niti nas zanima.. i mijenja se + može biti direktno iz kine i sl. Beskorisno je tu razglabati, treba otići u trgovinu-servis i kad provuku barkod kažu daju li ili ne garanciju. Samo što bez računa, trgovac ili servis nemaju nikakvu obvezu (osim dobre volje) prema osobi koja to traži-pita.. dovoljno je da odgovore, ''nije moja roba'' ili nemam podataka dok će neki ovlašteni servis, kao dio reklame-imagea možda biti uslužniji. No dok kvara nema, malo je blentavo ići po trgovinama i pitati.. jer možda nika neće biti iskorištena garancija, dok ako je jedan disk (barkod) pod garancijom, to ne znači da je i drugi, kupljen iz oglasnika..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
roby27 kaže...

Jel netko provjereno zna dali ovlasteni samsung servis prima ssd njihov na reklamaciju putem serijskog broja a nemas racun...ima jedan lik na njuskalu stalno prodaje samsung ssdove sokac3 je nick i kaze lik da uredno mogu u ovlasteni servis sa serijskim brojem ssda...ima 850 pro dosta jeftinije ali rabljeni sa jos 9 god jamstva ali bez racuna. 

 

Koji je uopce ovlasteni samsung servis za njihove ssdove da probam mozda telefonski pitat direktno njih..

 Meni je Sasmung tražio ser. broj odnosno da slikam SSD gdje je vidljiv ser. broj i naravno da slikam račun, kako bi odobrili RMA.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Kod koga si slao na rma? 

 

Inace uvoznik bi trebao pisati na jamstvenom listu koji je a ovaj lik to nema. Kao ssd izvaden iz laptopa i sad ga prodaje. Klasik prica samo sto 850 pro je retail ssd a u laptop brand se stavljaju OEM ssdovi. Tu mi malo prodaje bureke.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 15:25 (roby27).
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
boxer kaže...
..

 Meni je Sasmung tražio ser. broj odnosno da slikam SSD gdje je vidljiv ser. broj i naravno da slikam račun, kako bi odobrili RMA.

 -račun (kao i garantni list) nisu zakonski uvijeti za ostvarivanje garancije. (ali su poželjni, naravno da ih druga strana traži, olakšava se posao i imaš 'dokaz' za maltretiranje ili trošenje radnog vremena na traženje usluge..). Od fiskalizacije i prije, knjigovodstvo, poslovni podaci.. sve to mora biti u bazi trgovca i on to može za sekundu. (primjer tema od prošle godine polovna kupljena VGA bez računa-papira i ostvarena garancija u HGspotu tj povrat novca.. bez jednog papira, kupac je čak zaradio jer je kupio polovno i dobio pun iznos. .. to je u slučaju kad trgovac ne mulja, kad postoji garancija i dobra volja i kad se poštuju pozitivni zakoni-propisi vrlo lako.. a često se i mulja/stornira/kemija.. i tad je teže).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 15:27 (ihush).
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Uzeo sam u Neutrino Mobileu mob Elephone S8 Black no stigao mi je plavi. U narudžbi piše black, kontaktirao sam odma njihov reklamacijski centar, oni su rekli da sam vec drugi danas koji zbog tog zove (?!) i da im je ostao samo jedan crni. Tip je rekao da kao nema problema, da pošaljem mob nazad i cim ga prime poslat ce mi S8 Black.

Eh sad... skeptican sam jer sam vec i cuo stvari o njima, pa me zanima sta sve trebam cuvati kao dokaz da sam im poslao mobitel i da mi trebaju vratiti drugi? Ostavio sam si racun (na racunu piše plavi), a kopiju cu poslat njima sa mobom. Možda još overseasova potvrda o slanju? Jel to dvoje dovoljno kao dokaz? Nisu mi još odgovorili na mail, rade do 16h, a ja u pon. trebam poslati mob.

Također ako mi kažu da nemaju više crnih (iako je taj jedan kao beziciran za mene) jel mogu tražiti povrat novca? Ipak to nije mobitel koji sam ja narucio, iako je samo boja u pitanju.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
D3lBoy kaže...

.. jel mogu tražiti povrat novca? Ipak to nije mobitel koji sam ja narucio, iako je samo boja u pitanju.

 -šališ se? :)) -možeš. Pa čak i tražiti-dobiti neki zamijenski za vrijeme + sve troškove (koje možeš dokazati) dok nemaš traženi-plaćeni uređaj. Svako njihovo mrmljanje možeš prijaviti i bit će 'kažnjeni'.. (neće jer nema neke štete ili konkretnog kršenja zakona.. ali to je njihova greška i moraju snositi posljedice.) .. mada oni mogu reći da je greška nekog trećeg-distribuera.. no to se zakona-kupca ne tiče, oni nek ga tuže i dobit će pokrivene troškove .. to je njihov poslovni odnos-ugovor-rizik.

 

edit: recimo da je dobra praksa, kad se nešto ovako desi, .. da te malo podmite, npr poklone ti neki dodatak.. i tad su svi happy, to je civiliziran način.. kod nas je ipak uobičajno ''džonom''..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 15:33 (ihush).
10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Znam da su im neki slali mobitele nekoliko puta na reklamaciju, i to nije bila zamjena uređaja vec 3 puta mjenjanje maticne ploce. To je baš iscrpljujuce.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
D3lBoy kaže...

Znam da su im neki slali mobitele nekoliko puta na reklamaciju, i to nije bila zamjena uređaja vec 3 puta mjenjanje maticne ploce. To je baš iscrpljujuce.

 a gle.. roba/cijena/kupac/rizik.. ne proizvodi neki mobač neki trgovac, on ga samo preporda, zaradi maržu. Garancija + EUova regulativa koja neovisno o garanciji trgvocu nametne obvezu, služi samo tome da ima manje problema, tj da trgovac (iz prve ruke, kad naručuje-bira robu) ne preprodaje robu koja je nekvalitetna, jer tad nitko nije happy. No što je tržište siromašnije-standard niži, to su kriteriji .. niži uz muljanje i sl. pa ako se nešto dila na crno-sivo, ako se mulja s porezima, ako se nema ugovor (garancija).. tad im je modusoperandi 'džonom', preživljavanje. Postoje trgovci koji su poznati po tome, .. nećemo ih 'reklamirati' :) .. no ja tamo ne kupujem, to je stvar kupca, ne vrijedi baš gubiti živce za šaku kuna jer umjesto uštede prečesto je gubitak veći od uštede.

 

Kupac mora (onako, mora kao poželjno..) ipak misliti na to, rizik i njegova svjesna odluka mada su zakonska prava i dalje ista (samo teže ostvariva).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...
boxer kaže...
..

 Meni je Sasmung tražio ser. broj odnosno da slikam SSD gdje je vidljiv ser. broj i naravno da slikam račun, kako bi odobrili RMA.

 -račun (kao i garantni list) nisu zakonski uvijeti za ostvarivanje garancije. (ali su poželjni, naravno da ih druga strana traži, olakšava se posao i imaš 'dokaz' za maltretiranje ili trošenje radnog vremena na traženje usluge..). Od fiskalizacije i prije, knjigovodstvo, poslovni podaci.. sve to mora biti u bazi trgovca i on to može za sekundu. (primjer tema od prošle godine polovna kupljena VGA bez računa-papira i ostvarena garancija u HGspotu tj povrat novca.. bez jednog papira, kupac je čak zaradio jer je kupio polovno i dobio pun iznos. .. to je u slučaju kad trgovac ne mulja, kad postoji garancija i dobra volja i kad se poštuju pozitivni zakoni-propisi vrlo lako.. a često se i mulja/stornira/kemija.. i tad je teže).

 dobro i kako da ja onda znam ako mi slucajno odapne ssd kome da ga saljem na rma ako ne znam od kuda ssd dolazi? ima vise uvoznika očito za samsung

 

zanimljivo da samsungov brand store u areni nema u ponudi njihove ssdove niti ce ih imati...tako da njihov servis uopce ne prima ssd na rma 

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

-gle, ne možeš znati, nego možeš recimo 'otkriti' ako se potrudiš i imaš sreće.. tko je uvoznik i ima li garanciju, vrijedi li kod nas itd.

preduvijet je ići po trgovinama ili bar tel-mail ih pitati, barcode-SN.. i možda dobiješ odgovor. Za prošlogodišnji slučaj VGA, dečko je pretpostavio po brandu i u hgspotu su mu potvrdili sve potrebno. Problem je samo, što trgovac/servis trebaju biti 'dobre volje', jer nemaš račun kojim bi ih kao ugovorom mogao 'maltretirati'.. i ako oni kažu da to nije njihova roba, tad oni nemaju nikakve podatke, kao što bez računa nisi njihov kupac pa nemaš nikakvu ugovornu obvezu s njihove strane koju bi oni morali ispuniti.

 

ako je to nešto npr s ebaya.. možda nigdje nećeš dobiti odgovor, ali samsung može imati sve podatke i reći ti.. kao što roba može biti 'fejk'.. iz nekog kineskog sela koje nema veze sa samsungom pa ni garancijom. To je jedini problem kupnje online.. ili iz druge ruke, odnosno, da tog potencijalnog problema nema, nitko normalan ne bi ništa kupio u domaćoj trgovini. Rizik-cijena, tvoja odluka i trud ako sad želiš nešto saznati bez računa.. pa biraj. (a trgovci mogu pomoći, pristojno se pita i ugl se može dobiti odgovor, i oni su ljudi..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
roby27 kaže...

Kod koga si slao na rma? 

 

Inace uvoznik bi trebao pisati na jamstvenom listu koji je a ovaj lik to nema. Kao ssd izvaden iz laptopa i sad ga prodaje. Klasik prica samo sto 850 pro je retail ssd a u laptop brand se stavljaju OEM ssdovi. Tu mi malo prodaje bureke.

 Odmah po kupnji imao sam određenih problema sa SSD pa sam mislio da je neispravan i kontaktirao sam Samsung e-mailom, objasnio simptome, oni tražili da poslikam račun i ssd sa ser.br. Na kraju nije poslan iz razloga što je za 2 dana izašao update firmwarea koji je riješio probleme + neke postavke u Biosu nisu bile dobre. I dalje je kod mene i evo ga radi OK, no radi se o novom SSD-u iz trgovine.

Ali dobro se sjećam da su tražili da poslikam račun.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
9 godina
online
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Dobro, to ne mora nista posebno znacit. Kod nas svi ionako i dalje traze racun za sve i svasta jer je takva praksa bila prije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
boxer kaže...
..

Ali dobro se sjećam da su tražili da poslikam račun.

 -traže, ali zakon je jači.. i račun je poželjan.

C/P

Predočenje računaIako nije izričito propisano da potrošač uz proizvod ili uslugu s nedostatkom mora predočiti račun, on je ipak potreban kao dokaz o mjestu i vremenu kupnje, pa ga trebate čuvati određeno vrijeme.

Ako ste uz proizvod dobili i jamstvo, trgovac vam ne može osporavati prava iz jamstvenog lista bez računa, jer je ovjereno jamstvo s datumom plaćanja dokaz mjesta i vremena kupnje proizvoda.

 .. jasnije?

 

običan kupac, može račun baciti izlaskom iz trgovine, može račun izgubiti ili račun izbljedi (nestanu slova/termo print..) .. račun je samo dokaz ugovornog odnosa prema konkretnom trgovcu, lakše se utvrdi put robe i imaš pravo 'maltretirati' konkretnog trgovca (tražiti/ostvariti svoja prava) dok bez računa, on te može ignorirati.. jednostavno, račun je poželjan ali nije uvjet.

Firme račune moraju čuvati, ovisno o vrsti.. 5-6-10 godina. Knjigovodstvo itd.. dok trgovac ima sve to u bazi i provlačenjem barkoda-SNa u sekundi ima odgovor jel roba njegova i sve potrebne detalje za npr ispis kopije računa. Jednako vrijedi za samu garanciju (list-papir).. koja se nekad štambiljala.. i dalje se to ponegdje radi, ako praksa-rutina, ali niej potrebno, jer je već godinama na snazi da je npr bez pečata-potpisa dokument valjan kao i sama kompjuterizacija svega, fiskalizacija.. itd.. to eliminira sve papirnate probleme ili razloge, nisu više 'stara vremena'.. to je promjena, samo što nije kod svih trgovaca ista/istovremena.. pogotovo ako nešto muljaju s prometom-knjigama (a time i garancijom.. + ako kaže da roba nije njegova, tad nema ni druge obveze kao materijalni nedostatak prema kupcu, kao dvije različite osnove za reklamaciju). Garancija je 'danas' automatski proknjižena kad trgovac provuče barkod na kasi. Neovisno o tome, proizvođač često nudi dodatno produljenje, npr s 2 na 3 godine ako se registriraš nakon kupnje.. to je stvar kupca, ako se registrira, a tamo je također trgovina-račun ono što traže kao osnova za registraciju (i dobijanje nekog benefita uz reklame..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 10:28 (ihush).
16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...

 -traže, ali zakon je jači.. i račun je poželjan.

 Ne znam jel' ti mene zajebavaš ili šta?

 

Govorim o Samsung Global, dogovaranju preko e-maila i odobravanja slanja na RMA, a ti meni pišeš o zakonima u Hr...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
boxer kaže...
ihush kaže...

 -traže, ali zakon je jači.. i račun je poželjan.

 Ne znam jel' ti mene zajebavaš ili šta?

 

Govorim o Samsung Global, dogovaranju preko e-maila i odobravanja slanja na RMA, a ti meni pišeš o zakonima u Hr...

 -ili ti mene..? ja tebi ništa ne kažem nego ti dam link na zakon pa zaključi što želiš.. tj trgovac-proizvođač nisu iznad, nego ispod zakona. (to vrijedi samo za lokalne trgovce/distributeru na području države tj juridikcije). I uopće ne odgovaram na tvoj prijedlog/što već o slanju direktno (proizvođač koji nema lokalno distribuciju/ovlšteni servis ili trgovinu kroz koju se to uobičajeno radi. Pošto samsung ima.. nema potrebe, tj moguć je dodatni trošak itd itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 17:39 (ihush).
15 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Kupio sam u HGSpotu online prije 10 dana jedan artikl s preuzimanjem u njihovoj poslovnici. U automatskom mailu piše:

Ukoliko ste se odlučili za preuzimanje u nekoj od naših poslovnica, kontaktirati ćemo Vas čim pripremimo narudžbu za preuzimanje.

 

Nakon par dana sam išao u poslovnicu pitat jel spremno i rečeno mi je da čekam mail, da prije toga ne mogu preuzeti. I eto od toga prošlo još sedam dana.

 

 

S obzirom na očiti nemar (jel sumnjam da 10 radnih dana nije dovoljno da obrade narudžbu jednog artikla kojeg imaju na policama), mogu li ja zatražiti povrat novca? Ili mora proći neki dulji rok. Očito da im pare dobro došle, a artikl ću dobit kad-tad. Jedino što piše da dostavu vrše 1-3 dana od narudžbe, ali za preuzimanje u poslovnici ništa ne piše.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Just Lost kaže...

Kupio sam u HGSpotu online prije 10 dana jedan artikl s preuzimanjem u njihovoj poslovnici. U automatskom mailu piše:

Ukoliko ste se odlučili za preuzimanje u nekoj od naših poslovnica, kontaktirati ćemo Vas čim pripremimo narudžbu za preuzimanje.

 

Nakon par dana sam išao u poslovnicu pitat jel spremno i rečeno mi je da čekam mail, da prije toga ne mogu preuzeti. I eto od toga prošlo još sedam dana.

 

 

S obzirom na očiti nemar (jel sumnjam da 10 radnih dana nije dovoljno da obrade narudžbu jednog artikla kojeg imaju na policama), mogu li ja zatražiti povrat novca? Ili mora proći neki dulji rok. Očito da im pare dobro došle, a artikl ću dobit kad-tad. Jedino što piše da dostavu vrše 1-3 dana od narudžbe, ali za preuzimanje u poslovnici ništa ne piše.  

 To su lajbeci prve klase što se tiče dostave/preuzimanja u poslovnici, 

ja sam MBO naručio kod njih, morao sam ih isto tako ganjati 3-4 dana da to dostave u traženu poslovnicu...

9 godina
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Just Lost kaže...
mogu li ja zatražiti povrat novca?

 Mozes, samo posalji da odustajes od kupnje i da ti obave povrat.

13 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pozdrav, kupio sam u Linksu headset Sharkoon h10, posto su bile jako slabo koristene, prvi put su krepale u devetom mj. 2017 tj. lijeva slusalica je prestala raditi. Odobrili su  mi garanciju te mi isporucili novi headset. Taj headset koj sam dobio preko garancije je koristen manje od 30 sati, i opet isti problem samo sto ovaj puta je prestala raditi desna slusalica.  Jucer sam ih nosio u linksov servis na reklamaciju te su mi se danas javili kako je garancija odobrena te da moram pricekati da dodu slusalice u poslovnicu. Medutim ne zelim te slusalice jer se ocito stalno kvare-2 puta u 4 mj uz povremeno koristenje. Imam li pravo zatraziti drugi proizvod iz njihovog asortimana uz nadoplatu ili povrat novaca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

-garancija. Ako je nešto neispravno i pokriveno garancijom, popravak-zamjena. Imaš novo.

Ako ti to više ne želiš, to nije reklamacija za garanciju.. postoji osnova, možeš tražiti povrat novca, iznos s računa. (ne pristajati na zamjene-nadoplate ako ne želiš..), takve stvari su stvar dogovora. Materijalni nedostatak je stvar trgovca, ali tad je sve stvar dogovora, pa i iznos koji će biti ponuđen.. a ti prihvaćaš ponudu ili ne.

 

+ kao btw, svaki put kad su se pokvarile i kad si dobio nove, morao si dobiti novi račun (storno starog) i novu garanciju s datumom.. teoretski ako se uredno kvare unutar garantnog roka, možeš ih imati vječno.. i obično oni ponude neko drugo rješenje-nagodbu.. :) Dok se predomišljanje o nekoj robi koja je recimo nepoželjna (ne koristi se puno..) pa možda želiš vratiti, recimo imaš sreće pa se kvari više puta .. pitaj-traži, nije neki iznos oko kojeg bi trgovac trebao raditi veći problem i nema razloga da ti ne vrate novac.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 13:59 (ihush).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice