Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.284.537
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Jesu popravili auto? Upalili i normalno ste došli u Hr?

Kod nas pomoć na cesti realno te košta skoro 100e, ovisno o kvaru itd i poprave na licu mjesta ako mogu.

Teško da si dobio za tu cijenu dolazak, dijagnostiku, popravak i novi akumulator.... pa sami akumulatori su oko 100 eura

Tako da ukratko, mislim da nije ništa to specifično skupo ako su riješili i uklonili problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
J(CRO) kaže...

Pozdrav, nadam se da ima netko iz austrije tko bi mi mogao pomoć.

 

Bio sam sad za vikend sa frendom u beču. U subotu nam je riknuo akumulator na autu,a morali smo se hitno vratiti u hrvatsku sljedeći dan. Mislili smo žicat nekoga da ujutro spoji na kleme akumulator i da ga upalimo, ali kako nijedan od nas ne priča njemački odlučili smo na recepciji hotela zamolit da nam nazovu OAMTC. Telefonski je bilo dogovoreno niti 200 eura za novi akumuklator sa zamjenom i dovozom (dao sam sve podatke o autu). Kad je čovjek stigao (da napomenem da je čovjek iz Srbije pa da smo pričali na našem od tad) pregledao je sve i ustanovio da akumulator ipak dođe 400 eura, što sam normalno odbio jer nije vozio akumulator iz zagreba do beča. Uljudno sam mu rekao da slobodno naplati vrijeme i put do ovdje jer znam da će bit neke naplate, međutim onda se vratio na cifru od 200 eura. Pitao sam ga šta tu dođe 200 eura, na što je on meni bubnuo račun sa cifrom od 178 eura i rekao da su takve cijene u austriji za izlazak na teren. Kako nije bilo nikoga od domaćih u tom trenutku oko nas naivno smo platili i uzeli račun. Čim smo se vratili na recepciju ženska nam je rekla da to uopće nije račun nego predračun. Pitali smo dva taksista šta su stajali ispred hotela, jer jbg ipak se muškarci bolje razumiju u to, i obojica su nam rekli da odmah šaljemo mail i tražimo novac nazad jer je on najvjerojatnije naplatio novu bateriju i zadržao je sebi. 

Poslao sam mail, sa slikom računa i odgovorili su mi da nam je naplaćen "breakdown service" šta god im to značilo. 

 

Jesmo li mi u krivu i stvarno je toliko bezobrazno skupo ili su nas preveslali? 

 Pa zovni taj oamtc il sta je vec ponovno i pitaj ih sto je naplaceno i uradjeno te vidi dalje. Ko ce sad znat sto se tu dogodilo.

13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

 Jesi procitao da se radi o istom ducanu, a razlika u pristupu u par godina je drasticna?

 Jesam, ali ne znamo je li tipkovnica u oba slučaja od istog proizvođača.

9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Kakve to veze ima. Pristup trgovine je ono sto se promjenilo. A ako ciljas na neke dristributere, politiku trgovine s <insert netko u lancu prodaje> itd itd gluposti kao da to ima ikakve veze, onda pls. Mozes tako rec "da, tad je za pultom radio mate, sad radi sime". Poanta je da se politika trgovine promjenila, a ocito je zasto.

 
2 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
J(CRO) kaže...

Pozdrav, nadam se da ima netko iz austrije tko bi mi mogao pomoć.

 

Bio sam sad za vikend sa frendom u beču. U subotu nam je riknuo akumulator na autu,a morali smo se hitno vratiti u hrvatsku sljedeći dan. Mislili smo žicat nekoga da ujutro spoji na kleme akumulator i da ga upalimo, ali kako nijedan od nas ne priča njemački odlučili smo na recepciji hotela zamolit da nam nazovu OAMTC. Telefonski je bilo dogovoreno niti 200 eura za novi akumuklator sa zamjenom i dovozom (dao sam sve podatke o autu). Kad je čovjek stigao (da napomenem da je čovjek iz Srbije pa da smo pričali na našem od tad) pregledao je sve i ustanovio da akumulator ipak dođe 400 eura, što sam normalno odbio jer nije vozio akumulator iz zagreba do beča. Uljudno sam mu rekao da slobodno naplati vrijeme i put do ovdje jer znam da će bit neke naplate, međutim onda se vratio na cifru od 200 eura. Pitao sam ga šta tu dođe 200 eura, na što je on meni bubnuo račun sa cifrom od 178 eura i rekao da su takve cijene u austriji za izlazak na teren. Kako nije bilo nikoga od domaćih u tom trenutku oko nas naivno smo platili i uzeli račun. Čim smo se vratili na recepciju ženska nam je rekla da to uopće nije račun nego predračun. Pitali smo dva taksista šta su stajali ispred hotela, jer jbg ipak se muškarci bolje razumiju u to, i obojica su nam rekli da odmah šaljemo mail i tražimo novac nazad jer je on najvjerojatnije naplatio novu bateriju i zadržao je sebi. 

Poslao sam mail, sa slikom računa i odgovorili su mi da nam je naplaćen "breakdown service" šta god im to značilo. 

 

Jesmo li mi u krivu i stvarno je toliko bezobrazno skupo ili su nas preveslali? 

 iz ove tvoje priče meni nije jasno što j eon na kraju napravio i što ste dobili za te novce? samo njegov izlazak na teren bez ikakvog popravka? kako je odjednom ustanovio da je akumulator 400 eura, pa valjda ste kad ste pričali s njim rekli koje je vozilo u pitanju? taj Srbin radi za OAMTC?

10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ne znamo njemački ni frend ni ja i ne možemo nazvat. slao sam mail

 

Da, lik je došao vidio bateriju rekao ovo će bit problem, vratio se do kamiona i bubnuo cifru od 400 eura na ekranu. Nije ništa napravio, odbio sam i bateriju i uslugu. EDIT: daj dali smo podatke o vozilu i rekli kakvu bateriju treba. Sve se znalo unaprijed. Da Srbin radi za oamtc. 

Od jučer se natežem sa rajeshima preko njihovog maila i dobio sam odgovor da je naplatio bateriju. Izgleda da nam je naplatio samu bateriju i izmjenu, a nije to napravio. Kome šaljem ovakav slučaj, tko je u Austriji nadležan za inspekcije? Da se obratim policiji?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 11:40 (J(CRO)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
J(CRO) kaže...

Ne znamo njemački ni frend ni ja i ne možemo nazvat. slao sam mail

 

Da, lik je došao vidio bateriju rekao ovo će bit problem, vratio se do kamiona i bubnuo cifru od 400 eura na ekranu. Nije ništa napravio, odbio sam i bateriju i uslugu. EDIT: daj dali smo podatke o vozilu i rekli kakvu bateriju treba. Sve se znalo unaprijed. Da Srbin radi za oamtc. 

Od jučer se natežem sa rajeshima preko njihovog maila i dobio sam odgovor da je naplatio bateriju. Izgleda da nam je naplatio samu bateriju i izmjenu, a nije to napravio. Kome šaljem ovakav slučaj, tko je u Austriji nadležan za inspekcije? Da se obratim policiji?

 

 Pitaj chatGPT (po mogucnosti online verziju)

9 mjeseci
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
J(CRO) kaže...

Ne znamo njemački ni frend ni ja i ne možemo nazvat. slao sam mail

 

Da, lik je došao vidio bateriju rekao ovo će bit problem, vratio se do kamiona i bubnuo cifru od 400 eura na ekranu. Nije ništa napravio, odbio sam i bateriju i uslugu. EDIT: daj dali smo podatke o vozilu i rekli kakvu bateriju treba. Sve se znalo unaprijed. Da Srbin radi za oamtc. 

Od jučer se natežem sa rajeshima preko njihovog maila i dobio sam odgovor da je naplatio bateriju. Izgleda da nam je naplatio samu bateriju i izmjenu, a nije to napravio. Kome šaljem ovakav slučaj, tko je u Austriji nadležan za inspekcije? Da se obratim policiji?

 

 ok. ukratko zalevatio vas je fino.

 

osobno mu ne bi dao niti lipe, ako je rekao preko telefona da je to 200 eura, a onda kad dođe kaže da je duplo skuplje ja bi mu rekao hvala lijepo i doviđenja. ako traži naplatu putnih troškova to je njegov problem ne moj, mogao je onda u startu reći da cijena može biti 200, a može i 400 ili više. e sad ne znam točno u detalj što vam je rekao u startu tako da moguće da je i tu bilo "gluhih telefona". no to sad nije bitno, prošo' voz.

 

pretpostavljam da su rajeshi u OAMTC supportu? da se mene pita ja bi prvo kontaktirao odgovornog u OAMTCu, poslao kopiju računa koji ste dobili i platili i rekao da na vozilu nije napravljeno apsolutno ništa i da je naplaćen izlazak na teren. obavezno naglasiti da je u prvotnom dogovoru rečeno da je servis ukupno 200 eura, a kad je Srbin stigao da je tražio 400 eura što ste vi odbili i nakon toga je tražio naplatu troškova 178 eura. ukoliko OAMTC nije zainteresiran za rješiti ovaj problem onda dalje kontaktirati njihovu inspekciju (https://commission.europa.eu/document/download/77f3f013-e8cf-4185-8942-07aafd63063a_hr?filename=national-consumer-organisations_at_listing.pdf), ako i to ne pomogne onda ideš na EU zaštitu potrošača (https://commission.europa.eu/live-work-travel-eu/consumer-rights-and-complaints_hr).

16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
J(CRO) kaže...

Ne znamo njemački ni frend ni ja i ne možemo nazvat. slao sam mail

 

Da, lik je došao vidio bateriju rekao ovo će bit problem, vratio se do kamiona i bubnuo cifru od 400 eura na ekranu. Nije ništa napravio, odbio sam i bateriju i uslugu. EDIT: daj dali smo podatke o vozilu i rekli kakvu bateriju treba. Sve se znalo unaprijed. Da Srbin radi za oamtc. 

Od jučer se natežem sa rajeshima preko njihovog maila i dobio sam odgovor da je naplatio bateriju. Izgleda da nam je naplatio samu bateriju i izmjenu, a nije to napravio. Kome šaljem ovakav slučaj, tko je u Austriji nadležan za inspekcije? Da se obratim policiji?

 

 Hello, zivim u Austriji i clan sam ÖAMTCa vec sto godina. Daj mi please pisi prek privatne poruke da vidimo ako ti mogu pomoci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 13:55 (NEW_MAN).
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ni meni nije bilo u planu ostaviti lipe kad sam čuo iznos, ali je sve bilo na finjaka i pristojno. Naravno odbio sam odmah platit međutim dobio me na priču da je račun izdan i da imaju moje podatke za naplatu. Nije bilo gluhih telefona jer smo izričito tražili da prije dolaska sve provjere (dao sam podatke o vozilu). 

 

Evo zadnjih mailova koje smo razmijenili: 

 

OAMTC:

 

Hello,

thank you for your Email. Our service is not for free and the 178.- Euros are the normal Price if you order our Service. If you think the Battery is too expensice, you are free too choose another Reseller.

 

Kind regards,

 

 

BERNHARD RAAB, BSc.

Service- und Qualitätsmanagement I Wien, Niederösterreich und Burgenland 

ÖAMTC | Baumgasse 129| 1030 Wien

T +43 1 71199 21655 I F +43 1 711992021655

bernhard.raab@oeamtc.at | www.oeamtc.at | ÖAMTC ZVR 730335108

 

Ja:

 

I didn’t get the battery are you even listening to me? I declined the battery. No service has been done on my car.

 

OAMTC:

 

Hello,

 

i know that you did´nt buyed the battery. Ist not possible to get the money back, sorry fort hat.

 

Kind regards

 

Bernhard Raab

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Miro62 kaže...

Ništa se nije promjenilo, zapravo čak i je, na bolje.

Barem je to moje iskustvo, prije sam imao neke reklamacije koje su se dobrano otegle, u zadnje vrijeme to ide puno brže, tako da je sve stvar pojedinog slučaja i osobnog dojma.

 Nisi ti nista imao. Nit si imao ove prije nit ove sada. De stavi te svoje recentne odgovore i stare odgovore da se vidi kako je "prije" bilo losije. Naravno, ocekujem copout. I odbrojavam dane dok te ne bannaju.

J(CRO) kaže...

 

OAMTC:

 

Hello,

 

i know that you did´nt buyed the battery. Ist not possible to get the money back, sorry fort hat.

 

Kind regards

 

Bernhard Raab

 

 Lol, fino to austrijanac uvali na finjaka 200 eura. Zna da nisi uzeo bateriju al svejedno ne mozes dobit novce natrag? :P Pa pitaj ga sta je onda naplaceno 200 eura :) Al bolje javi se kolegi povise koji zivi gore, puno ce ti bolje pomoc od nas tu.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Miro62 kaže...
sandokan111 kaže...

 Nisi ti nista imao. Nit si imao ove prije nit ove sada. De stavi te svoje recentne odgovore i stare odgovore da se vidi kako je "prije" bilo losije. Naravno, ocekujem copout. I odbrojavam dane dok te ne bannaju.

 Stare odgovore koga? Čega?

Govorim da sam prije par godina čekao popravke hardvera po 40-50 dana, a prošle godine su mi riješili 2 reklamacije u roku 10 dana.

To je moje iskustvo, a ti se ostavi trolanja.

Uputi se na početne stranice ove teme, čitaj redom HRPU loših iskustava pa mi nađi "kako je prije bilo puno bolje i brže rješavanje reklamacija".

Ponavljaš stalno ko mantru kako su svi trgovci loši i zavlače kupce jer se promjenio šef inspekcije, lol, pa koje su to provale na razini 12-godišnjaka

Šta trgovci imaju od toga da te zavlače?? Na taj način samo tjeraju mušterije i normalno da se to ne radi.

Kako rekoh, svaki slučaj je zaseban, nekome će se riješiti prije nekom kasnije, nema tu pravila, a pogotovo to nema nikakve veze s državnim inspektoratom.

 

 

za one koje zanima (jer ti očito trolaš), "zašto bi jadni trgovci zavlačili bla bla"

Kupim tipkovnicu, doma ju otpakiram, ne radi. Vratim se u dućan idući dan, ima još takvih na polici, ali oni moju šalju u servis. Čekam 3 tjedna da bi oni utvrdili da "ne valja" i dobijem novu iz te iste trgovine.

 

Što trgovac "dobiva" ako ti da tipkovnicu odmah?

  • zadovoljnog kupca
  • jednu tipkovnicu manje na polici

 

Što dobiva ako te zavlači: šalje tek kupljenu tipkovnicu na servis?

  • zadržava jednu tipkovnicu više na polici
  • besplatno ga kreditiraš novcima kojima si platio tipkovnicu koju nemaš, dok on riješi stvari sa servisom

 

Što gubi?

  • ništa 

 

U teoriji bi trgovac htio postupiti korektno prema kupcu, to vidimo na primjeru Amazona, Walmarta i sličnih u velikom potrošačkom društvu. Mi smo toliko malo tržište da ih nije briga, negativan sentiment korisnika zadržava se na Google recenzijama i opskurnim forumima, i dalje 99% rulje dolazi u trgovinu kako god ih tretirali

 

Pa bio je skandal gdje je Vemil (ili netko sličan) varao na reklamacijama na našem području oko Logitech periferije, Protis redovito trola ljude tako što ne zaprimaju reklamacije unutar jamstva pa se moraš boriti s njima, edigital i mall.hr su spori u pm i zaboli ih za odnos prema kupcu... ima i par dobrih, ali oni su to radi svoje dobre volje, ne jer inspektorat ili zaštita potrpšača rade kako spada. 

 

 

 

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Miro62 kaže...

Stare odgovore koga? Čega?

Govorim da sam prije par godina čekao popravke hardvera po 40-50 dana, a prošle godine su mi riješili 2 reklamacije u roku 10 dana.

Znam da ti je konkretno pracenje tijeka razgovora prevliki intelektualni napor, al nije tesko. Da ti pomognem

Ovo si odgovorio

Miro62 kaže...

"Pristup trgovine se promjenio jer inspektori ne rade jer je tamo neki šef postavljen"... koje su to teorije zavjere i budalaštine, lol

Na moj dio posta

sandokan111 kaže...

Ja sam ti vec naveo. Sustavno se islo na razbijanje, prvo potrosackih udruga, institucije inspektorata, a nakon toga izglasavanjem ovih zadnjih promjena zakona. Kako sam vec rekao da sam radio u udruzi, ostao sam u dobro s ljudima koji tamo rade. Uredno su im srezali i financiranje i hrpu toga. Ovi u inspektoratu su dobili odrijesene ruke da odgovor na prigovor cekas po godinu dana, a sad su i zamjene/raskid ukinuli.

 Znaci, moje "teorije" su budalastine i zavjere, jer inspektorat sada radi bolje nego prije no?

 

Na to sam te upitao da mi postavis tu komunikaciju "prije" kad se otezalo i sada kad ide "brze" s inspektoratom. Na to se ti ko pura dreku cudis

 Stare odgovore koga? Čega?

Pa inspektorata duso. Sigurno imas tu komunikaciju. Vrlo je lako dokazivo kad si prijavio koji slucaj, kad su ti odgovorili i kad su ga rijesili. Eto pa me demantiraj.

Znaci, stavi tu komunikaciju s inspektorima gdje ti odgovara sporije prije u odnosu na eto, tih 10 dana od prosle godine. Sigurno je imas.

Miro62 kaže...
Uputi se na početne stranice ove teme, čitaj redom HRPU loših iskustava pa mi nađi "kako je prije bilo puno bolje i brže rješavanje reklamacija"..

 Tijekom ove teme, ima bezbroj primjera da su se stvari PROMPTNO rijesile nakon prijave, a prije toga je covjek cekao i po 30-40 dana da mu uopce odgovore.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Saga s tipkovnicom nastavak.

 

Dobijem mail da je reklamacija gotova. Dođem, poveselim se a kad ono ekipa mi hoće vratit moju staru i dalje defektnu tipkovnicu jer se radi o fizičkom oštećenju koje kao jamstvo ne pokriva??? Poludio sam. Naravno tipkovnicu nisam preuzeo i sad se JA moram žalit servisu na tu njihovu odluku umjesto da to radi dućan???? Pa ovo nije normalno.

 

E sad 2 pitanja.

Prvo. Što sad da radim osim što ću zvati servis? Apsurd apsurda.

Drugo. Što čovjek može ubuduće napraviti da se zaštiti od ovakvog kriminala i iskorištavanja kupaca? Jer ovo je kriminal. Kupiš nešto i moliš boga da je ispravno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Imaš slike kako si predao? Oni su poslikali kada su zaprimili?

 

Što točno je oštećeno, da se nije npr moglo odmah viditi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 20:48 (FakeDeath).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Azmo, eto što bi trgovina imala da ti je odmah zamjenila. Tebi nova a njima oštećena tipkovnica. Šalju se na servis da se ustanovi što ne valja i zašto. Nije cilj njima tebe zavlaciti ali niti im je cilj da imaju neispravni/ oštećeni proizvod čiju je neispravnost/ oštećenje kupac uzrokovao.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 21:47 (love2ml86).
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Miro62 kaže...

Nisam nikada ništa prijavio, fala bogu pa ne osjetim potrebu pisat bilo kakve prijave kao što ti zagovaraš.

Hahaha kako sam znao. Normalno da nemas vec palamudis bezveze :)

Miro62 kaže...

Ali ako već želiš stavljati neke komunikacije slobodno ti okači svoje, jer po tvom pisanju bi rekao da imaš HDD od 500GB pun prepiski s inspektorima.

Još uvijek čekam da okačiš njihovo mišljenje što je razuman rok.

Pa i imam pristojan broj da. Okacio sam ja to sve vec u threadu, slobodno potrazis moj nick pa laganini pretraga. Naucit ces stogod a i nac odgovore na pitanja koja te muce. Al znamo i ja i ti da si ti to sve vec procitao i da ti je ovo ko zna koji nick koji trola po temi tijekom godina :)

Miro62 kaže...
Kako da ne, eno ima i na pcekspert forumu od nedavno sličan scenariji, čovjek podnese prijavu i nakon par dana se riješi, lol.

Aha, ti si neki levat od tamo :P

Azmo kaže...

Saga s tipkovnicom nastavak.

 

Dobijem mail da je reklamacija gotova. Dođem, poveselim se a kad ono ekipa mi hoće vratit moju staru i dalje defektnu tipkovnicu jer se radi o fizičkom oštećenju koje kao jamstvo ne pokriva??? Poludio sam. Naravno tipkovnicu nisam preuzeo i sad se JA moram žalit servisu na tu njihovu odluku umjesto da to radi dućan???? Pa ovo nije normalno.

 

E sad 2 pitanja.

Prvo. Što sad da radim osim što ću zvati servis? Apsurd apsurda.

Drugo. Što čovjek može ubuduće napraviti da se zaštiti od ovakvog kriminala i iskorištavanja kupaca? Jer ovo je kriminal. Kupiš nešto i moliš boga da je ispravno?

Eto, to je nama nasa borba dala. Prilagodili su se vec promjenama zakona.

Stvar je u tome da oni mogu napisati prakticno sto ih je god volja sada, a na tebi je da dokazujes da to sto su oni napisali nije tocno. Ti sada moras dokazati da to nije radi toga, ili radi fizickog ostecenja i obavit vjestacenje, koje ces ti iskesirati, a na kraju ce ga platiti onaj tko je u krivu, a to ce ti i inspektorat vjerojatno javiti ako si poslao prijavu. Prije par godina su vjestaci trazili 1500 kn za vjestacenje. Pretpostavljam da je i to sada islo gore. Dobra stvar je, ako platis, vratit ce ti se novci jer ce, ako vjestak odluci u tvoju korist oni morati platiti vjestacenje i zamjenu tipkovnice. Losa stvar, koju znaju i oni, i ovi sta su donosili zakon, i inspektorat, je ta da za recimo tipkovnicu, 0.1% ljudi ce se ici natezati i placati vjestaka i tjerat mak na konac. I eto, "bolje nam je sada" kako ovaj gore levat palamudi.

 

 
8 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
J(CRO) kaže...

Ni meni nije bilo u planu ostaviti lipe kad sam čuo iznos, ali je sve bilo na finjaka i pristojno. Naravno odbio sam odmah platit međutim dobio me na priču da je račun izdan i da imaju moje podatke za naplatu. Nije bilo gluhih telefona jer smo izričito tražili da prije dolaska sve provjere (dao sam podatke o vozilu). 

 

Evo zadnjih mailova koje smo razmijenili: 

 

OAMTC:

 

Hello,

thank you for your Email. Our service is not for free and the 178.- Euros are the normal Price if you order our Service. If you think the Battery is too expensice, you are free too choose another Reseller.

 

Kind regards,

 

 

BERNHARD RAAB, BSc.

Service- und Qualitätsmanagement I Wien, Niederösterreich und Burgenland 

ÖAMTC | Baumgasse 129| 1030 Wien

T +43 1 71199 21655 I F +43 1 711992021655

bernhard.raab@oeamtc.at | www.oeamtc.at | ÖAMTC ZVR 730335108

 

Ja:

 

I didn’t get the battery are you even listening to me? I declined the battery. No service has been done on my car.

 

OAMTC:

 

Hello,

 

i know that you did´nt buyed the battery. Ist not possible to get the money back, sorry fort hat.

 

Kind regards

 

Bernhard Raab

 

 

 

 

 

 ja tu vidim veliki problem u komunikaciji i iskreno na njegovom mjestu bi ti ja potpuno jednako odgovorio. najbitniji dio mu nisi napisao, a to je da ste u prvom dogovoru dobili cijenu 200 eura za servis i akumulator, a kad je serviser stigao onda je tražio 400 eura, što ste vi potpuno opravdano odbili. vidiš li razliku? jedno je pristati na nešto pa onda to bez razloga odbiti, a drugo je pristati na jedno, što je kasnije potpuno promijenjeno od strane servisa. napiši mu to.

 

encoding kaže...
Miro62 kaže...
sandokan111 kaže...

 Nisi ti nista imao. Nit si imao ove prije nit ove sada. De stavi te svoje recentne odgovore i stare odgovore da se vidi kako je "prije" bilo losije. Naravno, ocekujem copout. I odbrojavam dane dok te ne bannaju.

 Stare odgovore koga? Čega?

Govorim da sam prije par godina čekao popravke hardvera po 40-50 dana, a prošle godine su mi riješili 2 reklamacije u roku 10 dana.

To je moje iskustvo, a ti se ostavi trolanja.

Uputi se na početne stranice ove teme, čitaj redom HRPU loših iskustava pa mi nađi "kako je prije bilo puno bolje i brže rješavanje reklamacija".

Ponavljaš stalno ko mantru kako su svi trgovci loši i zavlače kupce jer se promjenio šef inspekcije, lol, pa koje su to provale na razini 12-godišnjaka

Šta trgovci imaju od toga da te zavlače?? Na taj način samo tjeraju mušterije i normalno da se to ne radi.

Kako rekoh, svaki slučaj je zaseban, nekome će se riješiti prije nekom kasnije, nema tu pravila, a pogotovo to nema nikakve veze s državnim inspektoratom.

 

 

za one koje zanima (jer ti očito trolaš), "zašto bi jadni trgovci zavlačili bla bla"

Kupim tipkovnicu, doma ju otpakiram, ne radi. Vratim se u dućan idući dan, ima još takvih na polici, ali oni moju šalju u servis. Čekam 3 tjedna da bi oni utvrdili da "ne valja" i dobijem novu iz te iste trgovine.

 

Što trgovac "dobiva" ako ti da tipkovnicu odmah?

  • zadovoljnog kupca
  • jednu tipkovnicu manje na polici

 

Što dobiva ako te zavlači: šalje tek kupljenu tipkovnicu na servis?

  • zadržava jednu tipkovnicu više na polici
  • besplatno ga kreditiraš novcima kojima si platio tipkovnicu koju nemaš, dok on riješi stvari sa servisom

 

Što gubi?

  • ništa 

 

U teoriji bi trgovac htio postupiti korektno prema kupcu, to vidimo na primjeru Amazona, Walmarta i sličnih u velikom potrošačkom društvu. Mi smo toliko malo tržište da ih nije briga, negativan sentiment korisnika zadržava se na Google recenzijama i opskurnim forumima, i dalje 99% rulje dolazi u trgovinu kako god ih tretirali

 

Pa bio je skandal gdje je Vemil (ili netko sličan) varao na reklamacijama na našem području oko Logitech periferije, Protis redovito trola ljude tako što ne zaprimaju reklamacije unutar jamstva pa se moraš boriti s njima, edigital i mall.hr su spori u pm i zaboli ih za odnos prema kupcu... ima i par dobrih, ali oni su to radi svoje dobre volje, ne jer inspektorat ili zaštita potrpšača rade kako spada. 

 

 

 

 lik trola u svakoj temi, a vi se svi lijepite ko muha na g... neka piše gluposti kad ga to veseli.

8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

a cuj....

 

178e je usluga. naplacena na osnovu dolaska. 200e je akumulator. koje nisu ugradili, jer nisi htio, ALI nisu ga ni naplatili.

 

tako si mogao docekati "majstora" s akumulatorom kojeg si negdje kupio/posudio/ukrao, on bi ga montirao i opet naplatio 178e.

 

i to je ono sto oni odgovaraju - usluga nije besplatna, e sad, ako imas dokaz da su ti rekli da je dolazak, akumulator i radovi na zamjeni sve zajedno 200e, onda super. ako nemas, bez obzira koliko si u pravu, i bez obzira koliko je to lov u mutnom, oni su ti naplatili uslugu dolaska, po njihovom cjeniku, samu uslugu zamjene i novog dijela si odbio, nisu ti naplatili.

 

mutno svakako, protuzakonito se bojim da ipak nije.

 

isto kao da si odnjeo bilo sto u bilo koji servis, jer je neispravno. netko je to pogledao, rekao da je otisla gefufna, nova kosta 100000099e, ti rekao da neces popravljati jer ti je skupo... a majstor ti naplatio dijagnostiku kvara, izdao racun, sve 5......

 

nije njegovo vrijeme ni znanje, a u ovom slucaju ni dolazak na mjesto besplatan.....

 

krivo su ti rekli,krivo si razumio, mozes.tvrditi da je cijela koncepcija smisljena prevara, ali.......

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Azmo kaže...

Saga s tipkovnicom nastavak.

 

Dobijem mail da je reklamacija gotova. Dođem, poveselim se a kad ono ekipa mi hoće vratit moju staru i dalje defektnu tipkovnicu jer se radi o fizičkom oštećenju koje kao jamstvo ne pokriva??? Poludio sam. Naravno tipkovnicu nisam preuzeo i sad se JA moram žalit servisu na tu njihovu odluku umjesto da to radi dućan???? Pa ovo nije normalno.

 

E sad 2 pitanja.

Prvo. Što sad da radim osim što ću zvati servis? Apsurd apsurda.

Drugo. Što čovjek može ubuduće napraviti da se zaštiti od ovakvog kriminala i iskorištavanja kupaca? Jer ovo je kriminal. Kupiš nešto i moliš boga da je ispravno?

 

Prvo ukoliko su ustanovili oštećenje to su vjerovatno i potkrijepili nekim dokazom? Obično se takva stvar fotografira ili dodatno istakne zaokruži, isto kao kada se pronađe tekučina na mjestu gdje je ne treba biti ili otvaranje nečega pa se fotografiraju oštećeni šarafi, skinute sigurnosne naljepnice itd...

Ti naravno možeš preuzeti tipkovnicu i potpisati da si zaprimio uređaj i dobio na znanje njihov iskaz, tek na temelju preuzetog iskaza radiš prema njima pisani prigovor gdje naravno navodiš da ne osporavaš oštećenje ali se ograđuješ da je uzrokovano tvojom krivicom.

 

Što se navodi kao "utvrđeno stanje na temelju kojeg su ti poništili jamstvo"?

-Koliko je dana od kupnje do reklamacije prošlo, da li je tipkovnica na reklamaciju predana uz originalnu ambalažu? Da li je prodavač stavio bilo kakvu napomenu/ zapažanje/opasku kod zaprimanja iste na reklamaciju?

 

Ti si kao kupac zaštićen ali svoje pravo trebaš znati konzumirati.

 

U ovom slučaju njihova nije zadnja, kao što ti piše u uvijetima prodaje za bilo kakve nesuglasice zadužen je sud u xxxx.

 

Ne treba se bojati ulaziti u spor ukoliko znate da ste u pravu, u dosta slučajeva će već opomena pred tužbu natjerati pravni subjekt da papir dođe do odgovorne osobe i da se stvari riješe telefonskim pozivom prema stranci.

Sama opomena može biti od odvjetničkog uređa ali može biti i vaša osobna poslana preporučeno. Papir je bitan kao nepobitni dokaz kasnije u postupku.

Vidio sam dosta hrabrih i glasnih koji su postali manji od makovog zrna kada im dođe sudski poziv čak i za svjedočenje u postupku.

 

U ovom tvom slučaju će prema pravnom subjektu ukoliko izgube spor u potpunosti, biti zaračunati troškovi tvog odvjetnika fiksni dio + varijabilni dio (broj ročišta), sudska pristojba, troškovi neovisnog vještaka kojeg odredi sud, troškovi samog suđenja + obeštećenje kroz novu tipkovnicu koja je predmet spora.

Tražili ste gledajte.

 

 

 

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
UncleJimbo kaže...
U ovom tvom slučaju će prema pravnom subjektu ukoliko izgube spor u potpunosti, biti zaračunati troškovi tvog odvjetnika fiksni dio + varijabilni dio (broj ročišta), sudska pristojba, troškovi neovisnog vještaka kojeg odredi sud, troškovi samog suđenja + obeštećenje kroz novu tipkovnicu koja je predmet spora.

Tražili ste gledajte.

Da. Samo koliko ce ljudi to radit radi tipkovnice? To je poanta na koju oni ciljaju.

 

Nadalje, ako postoje stvarno fizicka ostecenja (a ja sam se u svom odgovoru cak osvrnuo da ne postoje vec da su to naveli samo kao bezvezan razlog da ga odbiju), koliko moze bit siguran da ce vjestak odrediti da to sto se dogadja s tipkovnicom NIJE radi ostecenja? Upustat se u tako nesto, ne bih uopce preporucio. Sto ako kaze da nemoze sa sigurnoscu reci? Sto ako se ovi zale pa traze drugo vjestacenje? itd itd. Sve je pitanje sto kad se netko zainati i koliko je situacija jasna, a to nista nismo imali prije jer su svako vjestacenje unutar 6 mj. oni placali.

10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
UncleJimbo kaže...
Azmo kaže...

Saga s tipkovnicom nastavak.

 

Dobijem mail da je reklamacija gotova. Dođem, poveselim se a kad ono ekipa mi hoće vratit moju staru i dalje defektnu tipkovnicu jer se radi o fizičkom oštećenju koje kao jamstvo ne pokriva??? Poludio sam. Naravno tipkovnicu nisam preuzeo i sad se JA moram žalit servisu na tu njihovu odluku umjesto da to radi dućan???? Pa ovo nije normalno.

 

E sad 2 pitanja.

Prvo. Što sad da radim osim što ću zvati servis? Apsurd apsurda.

Drugo. Što čovjek može ubuduće napraviti da se zaštiti od ovakvog kriminala i iskorištavanja kupaca? Jer ovo je kriminal. Kupiš nešto i moliš boga da je ispravno?

 

Prvo ukoliko su ustanovili oštećenje to su vjerovatno i potkrijepili nekim dokazom? Obično se takva stvar fotografira ili dodatno istakne zaokruži, isto kao kada se pronađe tekučina na mjestu gdje je ne treba biti ili otvaranje nečega pa se fotografiraju oštećeni šarafi, skinute sigurnosne naljepnice itd...

Ti naravno možeš preuzeti tipkovnicu i potpisati da si zaprimio uređaj i dobio na znanje njihov iskaz, tek na temelju preuzetog iskaza radiš prema njima pisani prigovor gdje naravno navodiš da ne osporavaš oštećenje ali se ograđuješ da je uzrokovano tvojom krivicom.

 

Što se navodi kao "utvrđeno stanje na temelju kojeg su ti poništili jamstvo"?

-Koliko je dana od kupnje do reklamacije prošlo, da li je tipkovnica na reklamaciju predana uz originalnu ambalažu? Da li je prodavač stavio bilo kakvu napomenu/ zapažanje/opasku kod zaprimanja iste na reklamaciju?

 

Ti si kao kupac zaštićen ali svoje pravo trebaš znati konzumirati.

 

U ovom slučaju njihova nije zadnja, kao što ti piše u uvijetima prodaje za bilo kakve nesuglasice zadužen je sud u xxxx.

 

Ne treba se bojati ulaziti u spor ukoliko znate da ste u pravu, u dosta slučajeva će već opomena pred tužbu natjerati pravni subjekt da papir dođe do odgovorne osobe i da se stvari riješe telefonskim pozivom prema stranci.

Sama opomena može biti od odvjetničkog uređa ali može biti i vaša osobna poslana preporučeno. Papir je bitan kao nepobitni dokaz kasnije u postupku.

Vidio sam dosta hrabrih i glasnih koji su postali manji od makovog zrna kada im dođe sudski poziv čak i za svjedočenje u postupku.

 

U ovom tvom slučaju će prema pravnom subjektu ukoliko izgube spor u potpunosti, biti zaračunati troškovi tvog odvjetnika fiksni dio + varijabilni dio (broj ročišta), sudska pristojba, troškovi neovisnog vještaka kojeg odredi sud, troškovi samog suđenja + obeštećenje kroz novu tipkovnicu koja je predmet spora.

Tražili ste gledajte.

 

 

 

Konstruktivan odgovor.

 

Dakle oštećenje je vidljivo svakom s očima i zbog toga sam i prijavio (počele su pucati obije žice kod USB). Dakle nikakav dokaz mi nije trebao biti predočen. Napisao sam prigovor i odgovoreno mi je da je zaključak servisa (po njihovom iskustvu) da sam to ja potrgao i da mi ne žele uvažit jamstvo zbog "fizičkog oštećenja". Predano je još debelo u garantnom roku (još valjda 6 mjeseci ima) u originalnoj ambalaži s doslovno svime. Moju odgovor je bio sa se s time ne slažem, ne želim tako nešto preuzet nazad i molim da to riješe. To je za sada to. Sad čekam njihov odgovor. Ako budu radili probleme idem da druge instance. Ipak se radi o skupljoj stvari. Da je neka krama bmk kupio bih novu al ovako...

10 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Razumijem šta Ocete rec. Iskreno ne znam šta je točno bilo rečeno u tom razgovoru preko mobitela jer ne pričam njemački ali nam je cura koja je pričala s njima rekla da je sveukupna cijena 200 eura. 

gledajte rekao sam i tom čovjeku nije problem platit dolazak, ali 180 eura da se pojavi ispred mog auta i onda mi kaže da je akumulator ipak 400 eura je izvan svake pameti. Ako ista njihov je propust sto su to krivo iskomunicirali jer znam koji akumulator ide i dao sam broj šasije, motor i sve šta im je trebalo da provjere.

Moja je krivica sto se nisam okrenuo i otišao pa nek se naplate na neki drugi način. Ali to je druga priča, frajer me dobio na ljubaznost i bilo je jako kasno, bili smo umorni i frend i ja od cijelog dana. 

8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

a gledaj..,

 

ako je "neka cura prevela".... razumijes, da ti imas neki papir, ponudu, faks, bilo sto,... ovako, ti tvrdis jedno a oni ce samo priloziti cjenik, iz kojeg je vidljivo da dolazak NAPLACUJU.

 

s obzirom da je sve usmena predaja, ti mozes tvrditi da nisi znao, nije ti receno, sve 5, ali, s te strane, to te ne oslobadja placanja. jer ce se opet sve svesti na njihov papir, i tvoju rijec..... 

 

a to sto je tebi 180e puno da se on samo pojavi, jbg..... to sto nisi znao te ne opravdava, kako kaze stara izreka..,

 

ne obeshrabrujem, pokusaj, mozda se razgovori snimaju, pa ce netko nadlezan cuti da su ti krivo rekli, pogresno naplatili, bilo sto.....

 

ali ako je sve domena "zeko je reko"..... jasno ti je sve

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 20:50 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Azmo kaže...
Dakle oštećenje je vidljivo svakom s očima i zbog toga sam i prijavio (počele su pucati obije žice kod USB). Dakle nikakav dokaz mi nije trebao biti predočen. Napisao sam prigovor i odgovoreno mi je da je zaključak servisa (po njihovom iskustvu) da sam to ja potrgao i da mi ne žele uvažit jamstvo zbog "fizičkog oštećenja". Predano je još debelo u garantnom roku (još valjda 6 mjeseci ima) u originalnoj ambalaži s doslovno svime. Moju odgovor je bio sa se s time ne slažem, ne želim tako nešto preuzet nazad i molim da to riješe. To je za sada to. Sad čekam njihov odgovor. Ako budu radili probleme idem da druge instance. Ipak se radi o skupljoj stvari. Da je neka krama bmk kupio bih novu al ovako...

 

Realno u ovom slučaju je jako teško dokazati da se ista "koristila sukladno pravilima proizvođača" te da se radi o lošoj kvaliteti izrade ili loše osmišljenom proizvodu.

 

Uvijek postoji opcija da se odradi par video materijala u kojem se stvar prezentira sa jasno istaknutim modelom i nazivom proizvođača, pa ako već moraš istu popravljati/ baciti i imati trošak neka i tvrtka koju istu radi ima negativan publicitet

10 minuta posla a oni realno neće prodati desetinu koliko bi mogli jer stvatko tko nešto kupuje ide prvo gledati neke recenzije i video materijale unboxinga pa kada naleti na video koji kaže ovako ista izgleda nakon 6. mjeseci ....

 

Osobno sam nekoliko poizvoda izbjegao upravo radi takvih stvari, nešto se haba, puca na određenim mjestima, završava na reklamacijama sa istim kvarom itd...

 

ps. ti u videu možeš bez ikakvih pravnih reprekusija spomenuti uvoznika/servis koji ti je poništio jamstvo pa neka se i dotični nađu u i istom loncu sa onim tko je škart proizveo, ono što je bitno jest da se isti spomenu isključivo i jedino vežući iste za činjenice koje su na papiru kojeg su sami izdali i mogu se potkrijepiti, bez iznošenja ikakvih osobnih dojmova i stavova sa tvoje strane.

 

Prije toga naravno da je i opcija isnpektorata jedan od puteva, realno oni možda imaju dosta toga što se vraća, svjesni su loše kvalitete  pa su možda odbrali put "nije naša briga, poništi" ako prođe prođe.

Dođe li predmet do nekoga tko ima "stav" mogao bi ih žestoko nagazit, za početak da traži ulaze i izlaze dotičnog artikla sa popisom reklamacija za isti.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 7:53 (UncleJimbo).
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Azmo kaže...

Dakle oštećenje je vidljivo svakom s očima i zbog toga sam i prijavio (počele su pucati obije žice kod USB).

 Sumnjam da ce ti to proc. Inspektorat ce te vjerojatno trazit vjestacenje.

Uvijek postoji nada, kako kaze user povise "da naidjes na inspektora s stavom" (takvih je bilo prije) gdje on njih trazi raznorazne stvari, pa se onda njima ne da radi tipkovnice natezat i zamjene to, al danas, sumLJam, al nada zadnja umire. Posaljes pa sta bude. Na vjestacenje osobno ne bih nikad u tvom slucaju isao.

11 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...
Azmo kaže...

Dakle oštećenje je vidljivo svakom s očima i zbog toga sam i prijavio (počele su pucati obije žice kod USB).

 Sumnjam da ce ti to proc. Inspektorat ce te vjerojatno trazit vjestacenje.

Uvijek postoji nada, kako kaze user povise "da naidjes na inspektora s stavom" (takvih je bilo prije) gdje on njih trazi raznorazne stvari, pa se onda njima ne da radi tipkovnice natezat i zamjene to, al danas, sumLJam, al nada zadnja umire. Posaljes pa sta bude. Na vjestacenje osobno ne bih nikad u tvom slucaju isao.

 

Vještaćenje u njegovom slučaju nema koristi jer nije moguće dokazati kako se uređaj koristio a u trenutku pisanja istog,  mislio sam da je to nešto što se pojavilo dok je uređaj bio nov, friško otvoren.

Krajnja opcija je da sam otvori tipkovnicu (nakon što iscrpi sve opcija i odradi "nabijem vas video") te prelemi žice sa setom novih, znači identičan postupak kao kada se mjenja kabel na mišu. Ima ako se ne varam za kupiti gotovih kompleta žica, USB konektor i na drugoj strani gole žice ili konektor. Google images (keyboard usb cable replacement)

Primjer zamjene kabela:

https://www.ifixit.com/Guide/Logitech+K120+Keyboard+USB+Cable+Replacement/132208 

 

Svjestan sam da je loš osjećaj popravljati nešto za što user nije kriv ali novo iskustvo dobro dođe a imati će bolji proizvod nego iz tvornice ako odradi stvar do kraja kako spada.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 13:16 (UncleJimbo).
13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

U subotu mi riknuo panel na Samsung QLED TV- u, široka crna vertikalna traka s tankim linijama u boji. Tv je kupljen 2020 i ima 5 godišnje Samsung jamstvo. Uredno sam kontaktirao korisničku službu i poslao im sve što su tražili (račun, garanciju foto test slike). Jučer mi javili da su sve poslali u MR servis i da će mi se oni javiti vezano uz dogovor oko popravka. Jutros sam ja zvao servis i rečeno mi je da su im iz Samsunga javili da je kvar panela posljedica mehaničkog oštećenja i da ne priznaju popravak u garanciji već, ako želim, da mi servis o mom trošku zamijeni panel. Danas sam opet kontaktirao Samsung podršku i izrazio neslaganje s njihovom konstatacijom o mehaničkom oštećenju što sam potkrijepio foto dokumentacijom. Na to sam dobio odgovor da je kvar posljedica mehaničkog oštećenja i da se obratim servisu s brojem naloga, koji ne postoji jer nije niti otvoren, te da mi oni mogu poslati zapisnik s foto dokumentacijom oštećenja, a nisu niti pregledali TV jer je kod mene.

Imate li slična iskustva i savjet kako postupiti?

Ne moram niti spominjati da ničime nisam udario u tv...

 

 

 
0 0 hvala 2
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Da, bude toga sve vise i vise. Prakticki nema posljedica za ovakve stvari.

 

Kad sakupis svu dokumentaciju znat ces vise, al nema ti se tu sto puno pametovat. Ako se ne slazes s tim, salje se inspektoratu. Nadam se da ce ti na vrijeme pomoci. Pitanje je sto je "fizicko ostecenje" koje su okarakterizirali. Dal se misli na udarac, ili mozda da se "prolila neka tekucina". Ako se misli na udarac po cemu su to odredili, itd itd. Sigurno ce u toj dokumentaciji nesto postojat, a ti ces onda bit pametniji dal je to stvarno tako ili nije.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Osnovna nelogičnost i, po meni, neprofesionalnost je u tome što su zaključili da je kvar panela uzrokovan mehanički oštećenjem a na slikama koje sam im poslao nema tragova nikakvog oštećenja a, najgore od svega, nisu niti htjeli da se otvori servisni nalog i da TV pokupi i pregleda u servisu od strane stručnih osoba. TV je i dalje kod mene, 250 km daleko od servisa :( 

Probam se sutra posavjetovati i s društvom za zaštitu potrošača...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice