GSM odasiljac u blizini stana...

poruka: 52
|
čitano: 32.436
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

Da li ima netko tko se razumije u zracenja GSM odasiljaca?

 

Konacno smo nasli stan koji zelimo kupiti, na 7 katu, ali na zgradi tocno prekoputa postoje 2 GSM odasiljaca ( jedan na udaljenosti 40m, a drugi na 80m)!

 

Koliko je to stetno za odrasle osobe? A koliko za malu djecu i bebe?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
shanshu kaže...

Da li ima netko tko se razumije u zracenja GSM odasiljaca?

 

Konacno smo nasli stan koji zelimo kupiti, na 7 katu, ali na zgradi tocno prekoputa postoje 2 GSM odasiljaca ( jedan na udaljenosti 40m, a drugi na 80m)!

 

Koliko je to stetno za odrasle osobe? A koliko za malu djecu i bebe?

Da to je malo nezgodno sto je preko puta stana, da ti je povise stana nemas brige jer ispod tebe uopce nema signala od tog odasiljaca (signal se siri kao kisobran)...

 

Za sada nema direktnih pokazatelja da GSM antene stete (ma sta god brusili o tome)... npr stetniji je mobitel u djepu (preblizu je tijelu, grije stanice, pogotovo ako je u djepu od hlaca sto moze dovesti do neplodnosti, tako kazu...) nego GSM antena 20m od tebe...

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
tnakir kaže...

Da to je malo nezgodno sto je preko puta stana, da ti je povise stana nemas brige jer ispod tebe uopce nema signala od tog odasiljaca (signal se siri kao kisobran)...

 

Za sada nema direktnih pokazatelja da GSM antene stete (ma sta god brusili o tome)... npr stetniji je mobitel u djepu (preblizu je tijelu, grije stanice, pogotovo ako je u djepu od hlaca sto moze dovesti do neplodnosti, tako kazu...) nego GSM antena 20m od tebe...

 

Nazalost zadnji kat zgrade je u visini tog odasiljaca.

 

Da li postoje negdje skice "kosobrana" sirenja signala? To bi mi odgovoilo na puno sljedecih pitanja. Kao npr, ako je stan udaljen x metar od odasiljaca, kakvo je zracnje na y katu itd...

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2009 21:28 (shanshu).
16 godina
neaktivan
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
shanshu kaže...
tnakir kaže...

Da to je malo nezgodno sto je preko puta stana, da ti je povise stana nemas brige jer ispod tebe uopce nema signala od tog odasiljaca (signal se siri kao kisobran)...

 

Za sada nema direktnih pokazatelja da GSM antene stete (ma sta god brusili o tome)... npr stetniji je mobitel u djepu (preblizu je tijelu, grije stanice, pogotovo ako je u djepu od hlaca sto moze dovesti do neplodnosti, tako kazu...) nego GSM antena 20m od tebe...

 

Nazalost zadnji kat zgrade je u visini tog odasiljaca.

 

Da li postoje negdje skice "kosobrana" sirenja signala? To bi mi odgovoilo na puno sljedecih pitanja. Kao npr, ako je stan udaljen x metar od odasiljaca, kakvo je zracnje na y katu itd...

Nedavno je bilo na HRTu emisija o tome, u kojoj nisu rekli nista sta nisi znao

 

- signal nije stetan, barem to jos nije nigdje dokazano.

- najstetniji je mobitel u djepu, kao sto je rekao moj predhodnik- to je vec oko 70% dokazano

- kaze covjek da su najsretniji oni koji zive blizu repetitora, sto se tice stetnosti, sto si blize to je manja.

- ako se usporeduje mobitel i antena, mobitel je puno stetniji.

 

Tako kaze emisija i strucni ljudi u njoj.

 

majstore, da ti lijepo izraste 3. noga, kupi si stan i uzivaj

 

potpis :D
15 godina
offline
GSM odasiljac u blizini stana...
 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

40 i 80 metara?

 

Nemaš onda problema. Energija ti opada sa kvadratom udaljenosti, tako da ako je (recimo) odašiljač 1kW onda je energija (40m) koja je kod tvog stana 1kw/1600 plus tu je još i zrak itd.

 

Uglavnom nemaš brige.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

1kW je malo pretjerano... mobiteli rade na 2W kada salju/primaju... mislim da u naseljenim podrucjima postoje cak stroga ogranicenja o snazi odasiljaca (sektor) i da su tu negdje oko 50 - 100 w... preko toga ne ide...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

Karikirao sam. Vidio sam sad negdje da je 25 W (?)

 

Što odašiljače čini još bezopasnijim. U blizini je jedino malo opasno zato jer se zrak ionizira. Ali 80m je sigurna udaljenost.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

Negdje sam pročitao da bazne stanice ne zrače ništa više nego sami mobilni telefoni.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

Zaboravio dodati 25W po kanalu(!)

 

 

@escobar - moraju imati veću snagu ;)

 

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

al mobitel ne emitira stalno, a odasiljac emitira stalno i stalno si izlozen mirkovalovima ... tako da nije bas za uporedbu mobitel i antena(odasiljac).

a i ti odasiljaci nisu toliko dugo s nama da bi se znale dogorocne posljedice .. jedno je kratkotrajan izlozenost, a sto sa stalnom izlozenosti (12 sati dnevno, 20 godina)

 

Mikrovalovi mogu pobuditi molekule vode ... a sto mogu napraviti u tijelu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
tnakir kaže...

Da to je malo nezgodno sto je preko puta stana, da ti je povise stana nemas brige jer ispod tebe uopce nema signala od tog odasiljaca (signal se siri kao kisobran)...

To je jedino ako je točno iznad tebe, a šta ako je na susjednoj zgradi? I ne bi rekao kišobran, prije lijevak..

Buffer Overflow kaže...

Karikirao sam. Vidio sam sad negdje da je 25 W (?)

Što odašiljače čini još bezopasnijim. U blizini je jedino malo opasno zato jer se zrak ionizira. Ali 80m je sigurna udaljenost.

U stvari je 20W. Otkud ideja da je 80m sigurna udaljenost?

shanshu kaže...

al mobitel ne emitira stalno, a odasiljac emitira stalno i stalno si izlozen mirkovalovima ... tako da nije bas za uporedbu mobitel i antena(odasiljac).

a i ti odasiljaci nisu toliko dugo s nama da bi se znale dogorocne posljedice .. jedno je kratkotrajan izlozenost, a sto sa stalnom izlozenosti (12 sati dnevno, 20 godina)

Da, tako su i staklenu vunu koristili 25 g. dok nisu shvatili da baš nije ok (azbest i sl.). Problem je vremenska distanca, a i malobrojne studije koje postoje su zapravo većinom naručene od davatelja tk usluga, pa je dovoljan razlog za skepsu..

 

Inače, antene su antene, i zapravo je svejedno što njima odašilješ, princip je isti. A taj je da je snaga direktno vezana s usmjerenošću antene, a tako i rasipanje valova. Nažaljost i ja imam stup bazne stanice na cca 100 m i nisam baš najsretniji. Nisu mi poznati teh. detalji konkretne antene, međutim vidim da je koncept takav da je cijeli opseg (360 ° ) pokriven s tri antene, što znači da antena po horizontali pokriva barem 120° (a vjerovatno i malo više). Za očekivati je da je slična pokrivenost i po vertikali jer su to antene koje nisu ovisne o polarizaciji. Dodatni problem je što je antena nagnuta po vertikali za cca 10° (slobodna procjena), jer nema smisla pucati signal u nebo. Antena je na stupu, pa je visinska razlika cca 20m i ako uzmem da snop ima 120°, računica kaže da te signal 'hvata' već na 10-tak metara.

 

Ako ti je antena na zgradi preko puta, rekao bih da te 'lovi', a koliko je to štetno, nemam pojima. Osobno sam mišljenja da je bolje biti što dalje od bilo kakvog izvora zračenja, pa tako i gsm-a.

Evo jedna idejica ako već kupiš stan; sigurno ćeš 'hrkljuš' napraviti prije useljenja. Napravi faradejov kavez i miran si. Onu tanku mrežicu 'ugletaš' na zidove, a postoje i stakla s velikom količinom metala u sebi. (ovo je polu šala, ali funkcioniralo bi)

 

 

14 godina
protjeran
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

Ideja da je sigurno dolazi iz studija fizike a zatim studija elektrotehnike. Kao što rekoh opadanje energije s kvadratom udaljenosti + permeabilnost zraka itd.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
shanshu kaže...

al mobitel ne emitira stalno, a odasiljac emitira stalno i stalno si izlozen mirkovalovima ... tako da nije bas za uporedbu mobitel i antena(odasiljac).

a i ti odasiljaci nisu toliko dugo s nama da bi se znale dogorocne posljedice .. jedno je kratkotrajan izlozenost, a sto sa stalnom izlozenosti (12 sati dnevno, 20 godina)

 

Mikrovalovi mogu pobuditi molekule vode ... a sto mogu napraviti u tijelu?

To nisu iste frekvencije. Mobiteli su na 900Mhz (hrvatska) a to nije ni blizu mikrovalova.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
14 godina
neaktivan
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...

pa govorim o mikrovalovima antena.

14 godina
protjeran
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
shanshu kaže...

pa govorim o mikrovalovima antena.

A kojih to antena? GSM? Nema tamo mikrovalova.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
16 godina
protjeran
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
shanshu kaže...

Da li ima netko tko se razumije u zracenja GSM odasiljaca?

 

Konacno smo nasli stan koji zelimo kupiti, na 7 katu, ali na zgradi tocno prekoputa postoje 2 GSM odasiljaca ( jedan na udaljenosti 40m, a drugi na 80m)!

 

Koliko je to stetno za odrasle osobe? A koliko za malu djecu i bebe?

 

Pa sad, stavi si foliju preko jaja kao mislič dijecu imat u budučnosti

I don't need sex, T-com fucks me every day
14 godina
neaktivan
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...

a gle, nemam pojma kakav je odasiljac ili antena niti kakvi su valovi .. samo tamo stoji prekoputa.

 

bazna stanica je, izgleda odprilike ovako:

http://www.mobilecomms-technology.com/projects/sk-telecom/images/3-nortel-base-station.jpg

ima puno odasiljaca ukrug.

15 godina
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

Da to su sektor antene... pokrivaju nacesce 90o horizontalno od pravca gledanja (dakle 45 lijevo, 45 desno) dok je disipacija vertikalno dosta mala.

 

@Buffer... si siguran da je to na 800 MHz? A ne na 1800 i 1900 MHz... ???

 

Inace voda rezonira na cca 42KHz, zato se mikrovalne zovu mikrovalne a ne nanovalne jer je to ipak rada 100 - 1000 manja frekvencija od GSM frekvencije...

 

Inace u gradovima i gusto naseljenim naseljima je praksa stavljati sto vise GSM baznih stanica sa manjom izlaznom snagom, vani na otvorenom koriste se do 2 - 10x jaci linkovi... jer je udaljenost veca (stedi se na aparaturi). U gradu je problem ako ti bazna udara direkt u zgradu preko puta, iza te zgrade si izgubio vecinu signala tako da ne vjerujem da ti ide direkt. Mozda ti taj stan hvata rub polja zracenja...

 

U svakom slucaju, bolje kraj bazne nego kraj dalekovoda :)

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2009 16:43 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
tnakir kaže...

Da to su sektor antene... pokrivaju nacesce 90o horizontalno od pravca gledanja (dakle 45 lijevo, 45 desno) dok je disipacija vertikalno dosta mala.

 

@Buffer... si siguran da je to na 800 MHz? A ne na 1800 i 1900 MHz... ???

 

Inace voda rezonira na cca 42KHz, zato se mikrovalne zovu mikrovalne a ne nanovalne jer je to ipak rada 100 - 1000 manja frekvencija od GSM frekvencije...

 

Inace u gradovima i gusto naseljenim naseljima je praksa stavljati sto vise GSM baznih stanica sa manjom izlaznom snagom, vani na otvorenom koriste se do 2 - 10x jaci linkovi... jer je udaljenost veca (stedi se na aparaturi). U gradu je problem ako ti bazna udara direkt u zgradu preko puta, iza te zgrade si izgubio vecinu signala tako da ne vjerujem da ti ide direkt. Mozda ti taj stan hvata rub polja zracenja...

 

U svakom slucaju, bolje kraj bazne nego kraj dalekovoda :)

Srecom znam nekog tko mi moze provjeriti da li signal udara u zgradu ili ne, tj da li je samo rub polja .. ali sumnjam da je tako, jer antena je bila tu prije nego su poceli graditi zgradu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...

anyway, rado bi cuo kraj rasprave i neki konkretan zakljucak ( kojeg vjerojatno nece biti) .. ali mislim da je odluka o kupovini ili nekupovini pala na nekupovinu!

14 godina
protjeran
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
tnakir kaže...

Da to su sektor antene... pokrivaju nacesce 90o horizontalno od pravca gledanja (dakle 45 lijevo, 45 desno) dok je disipacija vertikalno dosta mala.

 

@Buffer... si siguran da je to na 800 MHz? A ne na 1800 i 1900 MHz... ???

 

Inace voda rezonira na cca 42KHz, zato se mikrovalne zovu mikrovalne a ne nanovalne jer je to ipak rada 100 - 1000 manja frekvencija od GSM frekvencije...

 

Inace u gradovima i gusto naseljenim naseljima je praksa stavljati sto vise GSM baznih stanica sa manjom izlaznom snagom, vani na otvorenom koriste se do 2 - 10x jaci linkovi... jer je udaljenost veca (stedi se na aparaturi). U gradu je problem ako ti bazna udara direkt u zgradu preko puta, iza te zgrade si izgubio vecinu signala tako da ne vjerujem da ti ide direkt. Mozda ti taj stan hvata rub polja zracenja...

 

U svakom slucaju, bolje kraj bazne nego kraj dalekovoda :)

Pročitaj si malo na kojim su frekvencijama naše mreže. Mi smo još uvijek na 900Mhz (ili koliko već je najniža)

 

Mikrovalne pećnice rade na 2,45 Ghz. 42kHz je malo prevelika valna duljina s obzirom na veličinu molekule vode.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
15 godina
neaktivan
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
Buffer Overflow kaže...

Ideja da je sigurno dolazi iz studija fizike a zatim studija elektrotehnike. Kao što rekoh opadanje energije s kvadratom udaljenosti + permeabilnost zraka itd.

Da su usput studirao medicinu, pa radio ekperimente u ta dva područja, 'ajde.. Otkud ti ideja koliko uopće i kolika snaga utječe na ljude?

A kad smo već kod toga i frekvencija tu igra neku ulogu u rasprostiranju valova koliko ja znam, pa ti ova varijanta s kvadratom ne stoji, prije su tu neke jednadžbe u pitanju..

15 godina
odjavljen
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

Najveća opasnost je na loše pokrivenim područjima. Tamo gdje je signal slab mobitel mora odašiljat velikom snagom kako bi dosegao baznu stanicu. Druga varijanta je život blizu stanice koja pokriva veliko područje, zbog veće snage, ali takve bazne stanice se grade tako da imaju što manje prepreka, jer onaj dio snage koji tuče u kuću je izgubljen. U gradovima se stavljaju odašiljači manje snage. Prije dobivanja uporabne dozvole se vrše mjerenja na određenoj udaljenosti, a očitanja moraju biti unutar zakonom propisanih vrijednosti. Kako u gradu ima puno korisnika, stavlja se više stanica manje snage, pa je zračenje znatno manje od dopuštenog.

 

Što se samo štetnosti tiće, zračenje nije ionizirajuće, jedina opasnost su tzv. hot spotovi. Kako različita tkiva imaju različita električna svojstva tako se može dogoditi da apsorbirano zračenje izazove lokalno zagrijavanje tkiva koje globalni sustav održavanja tjelesne topline ne detektira. Kako se to događa na malom području, veću opasnost predstavlja mobitel na uhu ili u džepu (s tim da je na uhu daleko veća aktivnost) nego bazna stanica koja manjom energijom obuhvaća cijelo tijelo.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
Buffer Overflow kaže...

Pročitaj si malo na kojim su frekvencijama naše mreže. Mi smo još uvijek na 900Mhz (ili koliko već je najniža)

 

Mikrovalne pećnice rade na 2,45 Ghz. 42kHz je malo prevelika valna duljina s obzirom na veličinu molekule vode.

Malo mi je to cudno jer bi onda i wirelles mreze na 2.4 ghz grijale ... hmmm...

 

Sto se tice frekvencija T_Mobajla u HAKOM-u pise da rade na 1.9 (klik)

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
MrBlc kaže...

 Prije dobivanja uporabne dozvole se vrše mjerenja na određenoj udaljenosti, a očitanja moraju biti unutar zakonom propisanih vrijednosti. Kako u gradu ima puno korisnika, stavlja se više stanica manje snage, pa je zračenje znatno manje od dopuštenog.

Da, da, u teoriji.

Konkretan primjer, vlasnik zemljišta pored zemljišta na kojem je stup bazne stanice, nije dao suglasnost, pa po našim zakonima nije moguće dobiti građevinsku, pa onda niti uporabnu. Ja sam osobno napravio peticiju i saznao u minstarstvu da stup nema niti lokacijsku, a radi sve u 16.. I tko te pita, deri..

14 godina
protjeran
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
bed kaže...

Da su usput studirao medicinu, pa radio ekperimente u ta dva područja, 'ajde.. Otkud ti ideja koliko uopće i kolika snaga utječe na ljude?

A kad smo već kod toga i frekvencija tu igra neku ulogu u rasprostiranju valova koliko ja znam, pa ti ova varijanta s kvadratom ne stoji, prije su tu neke jednadžbe u pitanju..

Meni stvarno nema smisla objašnjavati ako ne znaš Maxwellove jednadžbe. Pjevati. Ne znati kako izgledaju.

 

Drugo. Pokusa, dokaza itd imaš koliko želiš.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
14 godina
protjeran
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
tnakir kaže...

Malo mi je to cudno jer bi onda i wirelles mreze na 2.4 ghz grijale ... hmmm...

 

Sto se tice frekvencija T_Mobajla u HAKOM-u pise da rade na 1.9 (klik)

Pa i ne bi. Energija uložena u mikrovalnoj pečnici je nekoliko redova veća od one u wireless mrežama. A tu je i polarizacija u pitanju Namigiva

 

 

Mislim da su to samo dodjeljeni pojasevi. Ali nisam siguran 100%. Trebalo bi provijeriti.

Life is all about ass; you are either covering it,laughing it off, kicking it, kissing it, busting it, or trying to get a piece of it.
15 godina
neaktivan
offline
RE: GSM odasiljac u blizini stana...
Buffer Overflow kaže...

Meni stvarno nema smisla objašnjavati ako ne znaš Maxwellove jednadžbe. Pjevati. Ne znati kako izgledaju.

Drugo. Pokusa, dokaza itd imaš koliko želiš.

Upravo sam to ja rekao, ti si tvrdio da je to kvadrat, a onda sam sebi uskačeš u usta i napišeš jednadžba.. Meni je materija od početka jasna, pa sam i ustvrdio da je jednadžba.. A konkretno ova tvoja nema veze s rasprostiranjem valova, nego se odnosi o elektromagnetskom polju, pa si fulao nešto..  I što bi ti tim jednadžbama objasnio?

 

A šta je pisac htio reći u nastavku te rečenice, niti uz najbolju volju ne mogu dešifrirati..

 

Mogao si staviti link na neki od tih mnoštva dokaza..

15 godina
offline
GSM odasiljac u blizini stana...

To sta je on pricao da snaga zracenja opada sa kvadratom udaljenosti (sto je inace tocna tvrdnja) nema veze sa Maxwellovim jednadzbama...

 

Maxwellove jednadbe opisuju elektricno polje i magnetsko polje. One su osnova svih jednadbi i zakona u elektromagnetskim poljima.

 

Ako se dobro sjecam... taj sam ispit 7 puta polagao :) Kod gospodina Botrica :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice