HTC M9 - Rasprava

poruka: 1.354
|
čitano: 172.565
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Vi svi koji ste toliko razočarani, što ste očekivali? Potpunu promjenu dizajna, a da je pritom ljepši od M8? Ili da mob ima neke nadrealne funkcije? Jbg, i ja bih bio sretniji da izgleda kao na nekim renderima, ali pitanje je da li je to uopće moguće tehnički napraviti. To se što neko malo poigra u nekom programu za modeliranje ne znači da je takav uređaj moguće sklopiti u stvarnosti. Plus, ako idu na nekakvu veliku promjenu dizajna, morat će potrošiti milione i milione više za testiranja i sve stvari koje ovako nemoraju, jer ih znaju unaprijed. I ja se nadam da će M10 ipak biti malo veća promjena sprijeda, jer ako će biti isti kao M8 i M9 neću ga kupiti. Nositi isti dizajn jednu godinu je ok ako je taj dizajn dobar, ali dvije je ipak previše.

 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava

HTC je svoj R&D budget ovu godinu uamjerio ka Viveu i Gripu, a za M9 su napravili ono što je velika večina tržišta tražila, bateriju i kameru. Toshibin senzor bi trebao biti odličan, koliko je to moguće kod ovih sitnih pixela. Spec sheetovi su vani i vidi se prednost nad Sonyevim senzorima koji su kod konkurencije.

 

Dizajn već dvi godine osvaja nagrade i nema ga potrebe drastično mijenjati, ekran je savršen, najresponzivniji na tržištu, zvučnici su barem dva koplja ispred ostalih, termalne karakteristike isto tako, selfie kamera je konačno UP, Sense7 će biti pun pogodak, minimalna je 32GB varijanta +SD, GG4, DDR4, USB3, Saphire straga ... Mislim, po čemu je razočarao?

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Meni je super i samo ga čekam da dođe kod distributera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
sardax kaže...

HTC je svoj R&D budget ovu godinu uamjerio ka Viveu i Gripu, a za M9 su napravili ono što je velika večina tržišta tražila, bateriju i kameru. Toshibin senzor bi trebao biti odličan, koliko je to moguće kod ovih sitnih pixela. Spec sheetovi su vani i vidi se prednost nad Sonyevim senzorima koji su kod konkurencije.

 

Dizajn već dvi godine osvaja nagrade i nema ga potrebe drastično mijenjati, ekran je savršen, najresponzivniji na tržištu, zvučnici su barem dva koplja ispred ostalih, termalne karakteristike isto tako, selfie kamera je konačno UP, Sense7 će biti pun pogodak, minimalna je 32GB varijanta +SD, GG4, DDR4, USB3, Saphire straga ... Mislim, po čemu je razočarao?

 Razočarani su jer ekran nije od ruba do ruba i jer je sličan M8, cjepidlačenje ako se uzme u obzir što se ovaj mobitel nudi

14 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Uredjaj je uži, manji i lakši, a neznatno deblji što zbog zaobljenog dizajna ne smeta ni najmanje. Ima 240 mAh veću bateriju. Povećan je screen2body ratio na 68,4%, što je samo 2% manje od recimo S6 koji je na 70%, a ima bože sačuvaj zvučnik. Programabilne onscreen tipke, full immersive mode je danas skoro u svim aplikacijama, tako ... E da, makli su power botun na stranu, a kvaliteta uredjaja i izrade je neminovno na višoj razini. O tome je i HTCov šef dizajna govorio u interviewu. O ergonomiji uredjaja da ne govorim.
ptspclan.com | visit us ^^
11 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
sardax kaže...

HTC je svoj R&D budget ovu godinu uamjerio ka Viveu i Gripu, a za M9 su napravili ono što je velika večina tržišta tražila, bateriju i kameru. Toshibin senzor bi trebao biti odličan, koliko je to moguće kod ovih sitnih pixela. Spec sheetovi su vani i vidi se prednost nad Sonyevim senzorima koji su kod konkurencije.

 

Dizajn već dvi godine osvaja nagrade i nema ga potrebe drastično mijenjati, ekran je savršen, najresponzivniji na tržištu, zvučnici su barem dva koplja ispred ostalih, termalne karakteristike isto tako, selfie kamera je konačno UP, Sense7 će biti pun pogodak, minimalna je 32GB varijanta +SD, GG4, DDR4, USB3, Saphire straga ... Mislim, po čemu je razočarao?

 

sardax kaže...
Uredjaj je uži, manji i lakši, a neznatno deblji što zbog zaobljenog dizajna ne smeta ni najmanje. Ima 240 mAh veću bateriju. Povećan je screen2body ratio na 68,4%, što je samo 2% manje od recimo S6 koji je na 70%, a ima bože sačuvaj zvučnik. Programabilne onscreen tipke, full immersive mode je danas skoro u svim aplikacijama, tako ... E da, makli su power botun na stranu, a kvaliteta uredjaja i izrade je neminovno na višoj razini. O tome je i HTCov šef dizajna govorio u interviewu. O ergonomiji uredjaja da ne govorim.

 

 

:o

a ti imas uredjaj i pises sve ovo iz vlasitita iskustva?

po cemu se vidi prednost toshiba senzora nad sonyevima? imas kakve slike usporedbe senzora koji je u M9 i senzora konkurencije? koliko citam, ugl nitko ne hvali M9 kameru zasad

niti je HTC ikad bio poznat po famoznim kamerama (bio sam vlasnik 2 HTC mobitela - Desire i One X)

zanimljivo kako dizajn nema potrebe mjenjati a svi su bili odusevljeni kad su izasli ovi renderi:

 

http://cdn02.androidauthority.net/wp-content/uploads/2015/02/HTC-One-M9-render-11.jpg

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/166167-image/HTC-One-M9-renders---this-phone-is-on-fire.jpg

http://cdn02.androidauthority.net/wp-content/uploads/2015/02/HTC-One-M9-render-10.jpg

 

i naravno kolektivno razocaranje kad je sluzbeno predstavljen M9 koji se odnaprijed ne razlikuje od M8

 

sta ti znaci da je ekran najresponzivniji na trzistu? mozes li realno vidjeti razliku naspram ostalih flagship mobitela? 

zvucnici su 2 koplja ispred svih, ali su isto tako i najveci od svih ostalih - pitanje je uopce koliko je ljudima bitno da imaju kvalitetne zvucnike na mobitelu kad imaju 3.5mm izlaz na koji mozes spojiti sluske na kojima ce biti 30x kvalitetniji zvuk

u 90% slucajeva koristis sluske i briga te za zvucnike tako da po meni se ne isplati taj kompromis sa vecim a kvalitetnijim zvucnicima..

 

uredjaj je 2mm nizi i manje od 1mm uzi, debljinom je malo veci i laksi je samo 3g - gotovo zanemarive razlike 

programabilne onscreen tipke su odjednom prednost? :o  po meni bi bilo 10x bolje da su kraj tog HTC loga stavili back i recent apps capactive tipke umjesto koristenja on screen tipki

 

o ergonomiji uredjaja da ni ne govoris? vjerojatno zato sto ni nemas sta za reci posto ga nisi koristio? nadajmo se da nije sklizak kao M8

zanimljivo kako ne spominjes S810 i sve negativno sto se spominje za njega proslih tjedana

 

realno mobitel je inkrementalni napredak naspram M8 i kao sto je vec receno, mogli su ga komotno nazvati M8+ 

od nove funkcionalnosti ne donosi nista naspram M8 (bilo bi lijepo da su ubacili fingerprint scanner kad vec placas toliko za mobitel i s obzirom da to sad postaje norma).

 

gledam koji mobitel si sad uzeti i ne vidim prednost nad npr S6 - dizajnom su oba kvalitetna uredjaja ali S6 dolazi sa vise featura u jednako kvalitetnom pakiranju 

za sense ili touchwiz me ionako zaboli neka stvar posto odmah planiram rootat i stavljat custom ROM

 

 

12 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Po cemu je taj S6 napredniji od S5 ? Rezolucija ? Micanje MicroSD utora, baterije i vodootponosti ? Kopiranje iPhone dizajna ? ne znam, ne razumijem.

 

Zasto da Htc radi na novom dizajnu ako je prethodni odlican, samo su napravili male izmjene sta se tice Power tipke, kamere i to je to. Ako sam dobro skuzio, ispod tog HTC loga se nalazi harware za ekran, pa je ocito s razlogom tamo. Vise od 1080p rezolucije doslovno ne treba na mobitelima. Nabijanje featurea ? Tko ikad koristi heart rate monitor i ostalo... fora je prvih tjedan dana. a i cijenu su nabili nebom pod oblake.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Fanu kaže...

 

po cemu se vidi prednost toshiba senzora nad sonyevima? imas kakve slike usporedbe senzora koji je u M9 i senzora konkurencije? koliko citam, ugl nitko ne hvali M9 kameru zasad

 

 

Toshiba je često kod senzora generacijski ispred Sonya, ali Sony je ime i Sony daje super cijene za svoje senzore.


BTW, kažu da je display u M9 novi. Nadam se da je i dalje odličan. Onaj od Japan Displaya lani je imao rekordne brojke za odziv na touch u mobilnom svijetu kada se pojavio, recimo više nego duplo brži od G2, a ni to nije po nekim MS-ovim preporukama.

11 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
SimeKZ kaže...

Po cemu je taj S6 napredniji od S5 ? Rezolucija ? Micanje MicroSD utora, baterije i vodootponosti ? Kopiranje iPhone dizajna ? ne znam, ne razumijem.

 

Zasto da Htc radi na novom dizajnu ako je prethodni odlican, samo su napravili male izmjene sta se tice Power tipke, kamere i to je to. Ako sam dobro skuzio, ispod tog HTC loga se nalazi harware za ekran, pa je ocito s razlogom tamo. Vise od 1080p rezolucije doslovno ne treba na mobitelima. Nabijanje featurea ? Tko ikad koristi heart rate monitor i ostalo... fora je prvih tjedan dana. a i cijenu su nabili nebom pod oblake.

 

kakve veze sad ima S5? izmedju S5 i S6 se bar primjeti vizualna razlika iz svih kutova..

ali kad te vec zanima, S6 je napredniji po materijalima od kojih je izgradjen, bolji ekran, obje kamere, napredniji fingerprint senzor, kvalitetniji zvucnik (iako je i dalje samo jedan, navodno je puno glasniji), baterija je manja ali to ne mora toliko znaciti ako su proc i memorija doista puno stedljiviji

kopiranje iphone dizajna? da ono, kad stavis jedan kraj drugoga ne znas koji je koji..

 

zasto da HTC radi na novom dizajnu? pa ne mora, nek svake godine izbacuju isti mobitel sa drugim procesorom i da vidimo koliko ce biti u poslu (isto su samsung i sony radili pa su osjetili na financijama..)

ispod loga se nalazi hardware za ekran? ajde drzalo bi ti to vodu da nema mobitela poput LG G2/3 koji imaju puno manje bezele a isto su morali strpati hardware za ekran

 

heart rate monitor ocito ima vise funkcija od mjerenja pulsa - fora mi je opcija da se uopce ne moras javljati na mob, vec samo stavis prst na taj monitor i automatski ce se izvrsiti zadana akcija (poklopi/posalji sms/itd)

a cijena je nebu pod oblake kao i svakom flagshipu dosad..nije da ce M9 biti jeftiniji hrpu para

 

M7/M8/M9 - ajde lijepo si je to HTC sad nanizao

skoro kao sony sa Z/Z1/Z2/Z3 koji sad propada u biznisu sa mobitelima (btw trenutno sam vlasnik Z1)

14 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Ima li informacija o tome da li će osim Androida na tržištu biti i u WP verziji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Fanu kaže...
SimeKZ kaže...

Po cemu je taj S6 napredniji od S5 ? Rezolucija ? Micanje MicroSD utora, baterije i vodootponosti ? Kopiranje iPhone dizajna ? ne znam, ne razumijem.

 

Zasto da Htc radi na novom dizajnu ako je prethodni odlican, samo su napravili male izmjene sta se tice Power tipke, kamere i to je to. Ako sam dobro skuzio, ispod tog HTC loga se nalazi harware za ekran, pa je ocito s razlogom tamo. Vise od 1080p rezolucije doslovno ne treba na mobitelima. Nabijanje featurea ? Tko ikad koristi heart rate monitor i ostalo... fora je prvih tjedan dana. a i cijenu su nabili nebom pod oblake.

 

kakve veze sad ima S5? izmedju S5 i S6 se bar primjeti vizualna razlika iz svih kutova..

ali kad te vec zanima, S6 je napredniji po materijalima od kojih je izgradjen, bolji ekran, obje kamere, napredniji fingerprint senzor, kvalitetniji zvucnik (iako je i dalje samo jedan, navodno je puno glasniji), baterija je manja ali to ne mora toliko znaciti ako su proc i memorija doista puno stedljiviji

kopiranje iphone dizajna? da ono, kad stavis jedan kraj drugoga ne znas koji je koji..

 

zasto da HTC radi na novom dizajnu? pa ne mora, nek svake godine izbacuju isti mobitel sa drugim procesorom i da vidimo koliko ce biti u poslu (isto su samsung i sony radili pa su osjetili na financijama..)

ispod loga se nalazi hardware za ekran? ajde drzalo bi ti to vodu da nema mobitela poput LG G2/3 koji imaju puno manje bezele a isto su morali strpati hardware za ekran

 

heart rate monitor ocito ima vise funkcija od mjerenja pulsa - fora mi je opcija da se uopce ne moras javljati na mob, vec samo stavis prst na taj monitor i automatski ce se izvrsiti zadana akcija (poklopi/posalji sms/itd)

a cijena je nebu pod oblake kao i svakom flagshipu dosad..nije da ce M9 biti jeftiniji hrpu para

 

M7/M8/M9 - ajde lijepo si je to HTC sad nanizao

skoro kao sony sa Z/Z1/Z2/Z3 koji sad propada u biznisu sa mobitelima (btw trenutno sam vlasnik Z1)

 Pa naravno da se vidi velika razlika između S5 i S6 kad je S5 bio sramota! Sve ove prednosti koje si nabrojao da S6 ima u odnosu na S5, ima i M9 u odnosu na M8. Osim jedne, a to je kvaliteta materijala, pa kako je uopće moguće napraviti mobitel od kvalitetnijeg materijala nego M8? I ajde još jedne, fingerprint scannera, no pitanje kakav je, da li će uopće biti od pomoći, ili će biti kao i na S5... Jedini razlog što M9 tebe ne "impresionira" je taj što nema neke pretjerane vizualne razlike u odnosu na prethodnika.

 

A evo ti fora stvar koju ima M8- također se nemoraš javljati na telefon, nego kad ti zvoni samo ga staviš na uho i sam se javlja. Odlično radi, koristim to svaki put.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 18:33 (markom63).
11 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

sto ima M9 u odnosu na M8? brzi procesor za kojeg tek treba vidjeti kakve su mu performanse i koliko se grije

ekran i zvucnici su isti

prednja i zadnja kamera su promjenjene

dizajn je blago promjenjen

softverski dio mi je nebitan

 

btw tu foru koju ima M8 sa javljanjem na telefon, ima dosta mobitela sa custom kernelom

heart rate monitore i fore koje mozes raditi s njim nije bas moguce softverski ubaciti..

 

i pogodio si, M9 me ne impresionira zato sto ne vidim zasto bih dao 200-300€ vise za njega nego za M8

ista mi je trenutno situacija sa Z1 i Z2/Z3

Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Fanu kaže...

sto ima M9 u odnosu na M8? brzi procesor za kojeg tek treba vidjeti kakve su mu performanse i koliko se grije

ekran i zvucnici su isti

prednja i zadnja kamera su promjenjene

dizajn je blago promjenjen

softverski dio mi je nebitan

 

btw tu foru koju ima M8 sa javljanjem na telefon, ima dosta mobitela sa custom kernelom

heart rate monitore i fore koje mozes raditi s njim nije bas moguce softverski ubaciti..

 

i pogodio si, M9 me ne impresionira zato sto ne vidim zasto bih dao 200-300€ vise za njega nego za M8

ista mi je trenutno situacija sa Z1 i Z2/Z3

 Idemo redom,

S810 za kojeg vjerujem da je odličan. Na ovih par videa koje sam vidio svi su rekli da mob leti, ali to je i očekivano

Za ekran su rekli da je poboljšan, to što je rezolucija ista ne znači da je ekran isti. QHD je po meni nepotreban. Zvučnici su isto poboljšani

Prednja kamera je definitivno najbolja od svih mobitela, ultrapixeli su odlični za portret + u low-lightu će ubijati. Za zadnju kameru treba još vidjeti, nadam se da će biti dobra.

Dizajn je praktički isti, koliko vidim sad je i cijeli prednji dio u komadu i od metala, a tipke su odvojene i prebačene na bok. Ne vidim ovdje minus jer mi je n M8 dizajn fenomenalan. Bilo bi idealno da nema crne HTC trake ili da je ekran produljen umjesto nje, ali što se može, očito je tehnički neizvedivo..

Softver mi je itekako bitan jer više ne rootam mobitele, očekujem da ako kupim flagship u 2015. da će raditi kako spada- pošto M8 radi, vjerujem kako će i M9

 

Kaj misliš koliko ljudi će stavit custom kernel? Pa govorimo o prosječnim korisnicima

 

I zadnje, istina je. Ja nebi ni lud prešao s M8 na M9 jer ne vidim razloga. Isto kao ni ti, sa Z1 na Z3. Ali ima dosta drugih ljudi koji nemaju M8 niti Z1 a žele najnovije, i oni će kupiti M9, odnosno Z3.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
markom63 kaže...

Za ekran su rekli da je poboljšan, to što je rezolucija ista ne znači da je ekran isti. QHD je po meni nepotreban. 

 

QHD je najveća prevara u povijesti industrije. Nego oko ekrana u M9. Baš me zanima koliko će ga poboljšati kada je lani bio odličan. Samo me zanima nastavljaju li i dalje sa 2 različita ekrana, pa onda možeš dobiti jedan sa vrhunskim (Japan Display) i drugi sa prosječnim (Sharp) prikazom. Za responsivnost uvijek može bolje ali M8 u trenutku kada je izašao je bio najbolji na tržištu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Bara kaže...
markom63 kaže...

Za ekran su rekli da je poboljšan, to što je rezolucija ista ne znači da je ekran isti. QHD je po meni nepotreban. 

 

QHD je najveća prevara u povijesti industrije. Nego oko ekrana u M9. Baš me zanima koliko će ga poboljšati kada je lani bio odličan. Samo me zanima nastavljaju li i dalje sa 2 različita ekrana, pa onda možeš dobiti jedan sa vrhunskim (Japan Display) i drugi sa prosječnim (Sharp) prikazom. Za responsivnost uvijek može bolje ali M8 u trenutku kada je izašao je bio najbolji na tržištu.

 To nisam ni znao, za 2 različit ekrana. Jel znaš možda koji je na našem tržištu? Mislim ionako mi je ekran odličan, pitam tek tolko da znam

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
markom63 kaže...

 To nisam ni znao, za 2 različit ekrana. Jel znaš možda koji je na našem tržištu? Mislim ionako mi je ekran odličan, pitam tek tolko da znam

 

A ko će to znat. Nemoš dok ne rootaš, na M7 se moglo i bez rootanja. Većina korisnika neće skužit razliku. I naravno nema pravila gdje koji uređaj ide, to su gluposti.

14 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Fanu kaže...

sto ima M9 u odnosu na M8? brzi procesor za kojeg tek treba vidjeti kakve su mu performanse i koliko se grije

ekran i zvucnici su isti

prednja i zadnja kamera su promjenjene

dizajn je blago promjenjen

softverski dio mi je nebitan

 

btw tu foru koju ima M8 sa javljanjem na telefon, ima dosta mobitela sa custom kernelom

heart rate monitore i fore koje mozes raditi s njim nije bas moguce softverski ubaciti..

 

i pogodio si, M9 me ne impresionira zato sto ne vidim zasto bih dao 200-300€ vise za njega nego za M8

ista mi je trenutno situacija sa Z1 i Z2/Z3

Šta reče i ostade živ?!

 

 

13 godina
odjavljen
offline
HTC M9 - Rasprava

Pretjerali su sa ovom kamerom, da su nabacili na zadnju još koji UP (mislim ma rezoluciju :D), taman, ali neću još ništa govoriti dok ne vidim dojmove iz prve ruke. Premal je to senzor i premala veličina piksela za tu rezoluciju

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
sardax kaže...

HTC je svoj R&D budget ovu godinu uamjerio ka Viveu i Gripu, a za M9 su napravili ono što je velika večina tržišta tražila, bateriju i kameru. Toshibin senzor bi trebao biti odličan, koliko je to moguće kod ovih sitnih pixela. Spec sheetovi su vani i vidi se prednost nad Sonyevim senzorima koji su kod konkurencije.

 

Dizajn već dvi godine osvaja nagrade i nema ga potrebe drastično mijenjati, ekran je savršen, najresponzivniji na tržištu, zvučnici su barem dva koplja ispred ostalih, termalne karakteristike isto tako, selfie kamera je konačno UP, Sense7 će biti pun pogodak, minimalna je 32GB varijanta +SD, GG4, DDR4, USB3, Saphire straga ... Mislim, po čemu je razočarao?

 

Po meni je jedino razocaranje sto je dosta debeo za danasnje vrijeme, dok konkurencija ide ispod 7mm, oni jos uvijek oko 10mm. Jos mi je malo cudno sto su stavili onaj kao rub gdje se spaja prednji i zadnji dio mobitela. Jos su neke zamjerke izostanak OIS-a i bezicnog punjenja, ali ajde bez toga moze. Meni se osobno svida sto su ostali na FHD jer osobno ne vidim razliku na tako malim dijagonalama, a ne sumnjam da ce baterija biti brutalno bolja nego na S6. Sve u svemu solidan uredaj, nista posebno, ali realno ni konkurencija nije predstavila nista wow.

13 godina
odjavljen
offline
HTC M9 - Rasprava

Tržište je zasićeno svim i svačim, neka se fokusiraju na popravljanje grešaka prethodnika, a ne nabijanja rezolucija i megapiksela, negdje mora biti kraj, povećavanjem rezolucije displaya mogu samo štete napraviti. Po meni preko FHD nikako ne treba ići, bespotrebno.. Baterije su nam i ovako slabašne

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Pretjerali su sa ovom kamerom, da su nabacili na zadnju još koji UP (mislim ma rezoluciju :D), taman, ali neću još ništa govoriti dok ne vidim dojmove iz prve ruke. Premal je to senzor i premala veličina piksela za tu rezoluciju

I meni je žao to što su odustali od UP kamere ali nakon što sam vidio karakteristike čini se da je ovaj senzor stvarno najbolji u klasi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
gamer34 kaže...

Po meni je jedino razocaranje sto je dosta debeo za danasnje vrijeme, dok konkurencija ide ispod 7mm, oni jos uvijek oko 10mm. 

 Pa bolje to kada je zaobljen nego da je ravan kao cigla, ovako bolje leži u ruci. Po meni bi ispravno bilo istaknuti prosječnu debljinu uređaja, tu je situacija ipak ponešto drugačija.

13 godina
odjavljen
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
phoenix2003 kaže...

I meni je žao to što su odustali od UP kamere ali nakon što sam vidio karakteristike čini se da je ovaj senzor stvarno najbolji u klasi.

Nadamo se najboljem :) treba vidjeti kakvo će biti softversko procesiranje slike

13 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Bara kaže...
gamer34 kaže...

Po meni je jedino razocaranje sto je dosta debeo za danasnje vrijeme, dok konkurencija ide ispod 7mm, oni jos uvijek oko 10mm. 

 Pa bolje to kada je zaobljen nego da je ravan kao cigla, ovako bolje leži u ruci. Po meni bi ispravno bilo istaknuti prosječnu debljinu uređaja, tu je situacija ipak ponešto drugačija.

 

Ne znam, meni osobno od kad sam prvi put kupio iPhone 5 mi je tiha zelja da je svaki uredaj koji imam tako tanak.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
gamer34 kaže...

 

Ne znam, meni osobno od kad sam prvi put kupio iPhone 5 mi je tiha zelja da je svaki uredaj koji imam tako tanak.

  Pa iPhone 5 sa svojim cigla dizjanom i uopće nije tako tanak, bolje leži u ruci npr. One mini. Kažem ne volim cigla dizajn, a taj iPhone 5 i nije nešto naročito tanak plus oštri bridovi.

14 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Da ne citiram sada par posljednjih postova, pa ću komentirati neke stvari redom:

 

@Fanu - Meni je UP kamera odlična, upravo jer nema efekta slikanja kao kod manjih piksela, što je normalno. Nema detalja za cropat, isto istina. Meni su svi ovi senzori 13-16-20+ MPx nepotrebni u telefonima, pogotovo jer za dobru fotografiju utječe puno stvari, a najviše onaj tko stoji iza objektiva. UP senzor je po meni najbolje što je postojalo, ali tržište na žalost samo hoće MP MP MP! Pa HTC napravi, eto, 20Mpx, kao što i Sony ima. I sada će po tome udarat u svom marketingu, jer su im to najviše zamjerali, ... I tu su išli komenzirat pa išli na nešto veći senzor od Toshibe, no nisam fotograf, pa neću komentirat za što je Toshibin bolji od Sonyevog, ali je činjenica da je dosta veći od Sonyevog. Čak i veći od 6/8 UP.

Responzivnost se osjeti, to je neupitno. Ako ti ne osječaš tu razliku, žao mi je :) Još sa odličnim sensom, imaš osjećaj da je sučelje još fluidnije. Zvučnici na M8/9 i zvuk na S6 će biti razlika nebo zemlja, glasnoća je nevažna, već koliko je ugodna. Uvažavam, tebi taj "tradeoff" nije važan, kao što meni nije važan QHD. Radi toga, ne može se staviti kapacitativne tipke, a i Google ide u smjeru onscreen tipki. A kako se vidi u Sense 7, mogu se detaljno iskombinirat, promijeniti raspored, što je svakako prednost meni. M8 je zaobljeniji (meni draže) od M7 i zato je skliskiji, sada su kombinirali M7/8, pa ćemo vidjeti. Po reviewima, svi su jako zadovoljni, jer je uređja još uži.

S810 sigurno nije loš SoC, jer ga ne bi svi sada koristili. Debljina i raspored komponenti u M8/9, kao i činjenica da je od aluminija, rješavaju pregrijavanje. Pa ni M8 se nije pregrijavao ni throttlao kod najzahtjevnijih igara ni kada ga ostaviš da stoji na suncu.

Samsung je vjerujem sa ovim Exynosom napravio vrhunsku stvar i to mu je vjerujem najveća prednost ako QHD mu ne bude problem i baterija bude trajala koliko spada za flagship. Dvostruko staklo je nešto što se meni ne svidja još od iP4 i Z serije, tako, to mi je sigurno jedan od minusa kod S6.

S6 izgleda ISTO kao i S5 i S4 i S3. Edge ima malu razliku, ali kada ga sa strane gledaš :) Vizualni dizajn Samsung ne mijenja već 5 godina, sada su bar materijale promijenili, ali vizualno, skoro pa ništa.

 

Evo, koji je koji, S4/5/6?

 

Stavljanje ROM-ova, po meni sve manje potrebno, a pogotovo jer i proizvođači sa zaključavanjem BL-a, KNOXima i inim drugim zaštitama ne žele da korisnici "prčkaju" po njihovom OS-u. Što je po meni u redu. Igraj se, ali garanciju gubiš. Što je ispravno.

 

HTC neće kao Samsung must kravu do besvijesti. To nisu nikada ni radili. Ova godina je razumna što se dogodilo i zašto su napravili ovakav M9. Ja sam isto htio evleaksov dizajn, ali treba taj wow efekt ostaviti i za dogodine ili za dvije. 

 

@phoenix2003 - nema najava trenutno za WP. No nije ih bilo ni kod M8, pa su iznenadili.

 

@markom63 - ja isto mislim da neću preći na M9 tek tako. Iako, ugovor mi je free, mogao bi produžiti i dobiti ga za nikakve pare u VIP-u. No, viditi ću kada dođe i usporediti ga sa M8 i Sense 7. Nekako, teško se odvajam od UP kamere :) Doduše, na M9 će UP biti sprijeda, što je isto jako dobro... Ufufuf.

 

@Bara - mislim da se ne varam, ali da sada ne tražim. JDI i Sharp su bili kod One M7, a kod M8 je bio sam JDI. Koliko me sjećanje služi. No u krivu si, ima pravila gdje koji ide s kojom opremom, ne brini :) 

 

@Gamer34 - Da, možda će OIS nedostajati, ali valjda nisu blesavi pa su išli na veliki Toshibin senzor, a ne na manji Sonyev pa ubacili i OIS. Na M8 ga nije bilo radi druge kamere. Puno je meni ugodnije raditi sa M8 nego sa iP6 ako govorimo o ergonomiji. To što je po sredini tanak mi i nije važno. Na rubovima je M8 tanji od ip6 i S6, što je malo ugodnije za rad, a zadebljana sredina ti samo pomaže da bolje leži u ruci.

 

 

 

 

 

 

S4/5/6? - HINT: noviji model, veći bezel. S4/5/6? - HINT: noviji model, veći bezel.
ptspclan.com | visit us ^^
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 22:08 (sardax).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
sardax kaže...

ali je činjenica da je dosta veći od Sonyevog. Čak i veći od 6/8 UP.

 

@Bara - mislim da se ne varam, ali da sada ne tražim. JDI i Sharp su bili kod One M7, a kod M8 je bio sam JDI. Koliko me sjećanje služi. No u krivu si, ima pravila gdje koji ide s kojom opremom, ne brini :) 

 

Imaš li veličinu Sony i Toshiba senzora?

 

Kod M7 si sigurno mogao dobiti u bilo kojeg operatera bilo šta, to je bila tako. Problem kod M8 je što je to malo ljudi gledalo to, a mogao si samo na rootanom uređaju. I kod M8 je definitivno bilo Sharpa. I onda gledam sada XDA i neki su čak nalazoili i LG. U biti više ovisi koja je pošiljka. Slično ti je i sa iPhoneom, i ona vrte ta 3 proizvođača, čak za HTC nekada nije strano da uleti Samsung LCD ili nekada ranije je kod One X znao biti AUO.

 

9 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

@sardax

Ma nemoraš ni provjeravati Sense 7, ionako će ga M8 dobiti, a vjerujem da će jednako brzo raditi i na S801 i na S810. Ja sam se isto navikao na UP kameru i meni je super, brza je, svaka slika ispadne oštra (nemoram 5 puta ponjavljat sliku), boje su mi odlične, a u low-lightu je definitivno vrh. Jedina zamjerka je možda premali dinamički raspon, npr. ako slikajm neki predmet a pozadina je osvjetljena, nikak nemre dobro ispast slika. Ili će pozadina bit preblještava, ili predmet pretaman. Ali svejedno mi je odlična kamera i u praksi mi je puno bolja nego npr. od S4.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Malo sam čitao o Toshiba senzoru i sasvim je dobar. Razvijen je namjenski za high-end smartphone. Predstavljen je prošle jeseni a tržištu je od februara ove godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
6mm mu je zdepth, tako, dosta je velik za M9, jer ekran i digitizer sami su oko 2.1 mm, dodaj matičnu, kućište, ...
ptspclan.com | visit us ^^
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice