"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.742.684
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
ibirkic kaže...

Nijedan Xiaomi za kinesko tržite nema B20. Ja sam imao jednog takvog, nisam imao problema sa signalom, ali živim u Zg. Doduše, ne sjećam se da sam po Hrvatskoj igdje imao problema sa signalom. Ali nema garancije da će svugdje raditi.

domac5 kaže...

Imo sam ja par mobitela bez b20 frekvencije. Ta se frekvencija koristi za 4g signal u ruralnim podrucjima, tamo gdje su drugi imali 4g u pripizdinama ja sam imao 3g s kojim i dalje funkcioniramo i vise nego dobro.

5g ce bit sve vise oko nas, pogotovo ko zivi u gradu i vecinom se krece po gradu nece ni skuzit jer tam se koristi drugacija 4g frekvencija. 

Sto se tice otkljucavanja apsolutno sve je isto ko na global verzijama.

I da, ak koristis telemach mrezu tu pogotovo neces osjetit razliku u 4g signalu jer oni ne koriste b20 bas nigdje

 Hvala dečki! Onda mi izgleda da se isplati.

 

Nego, je netko saznao, ovo je hrdversko ili softversko ograničenje? Stvarno bi mi bilo čudno da rade dvije hardverske verzije, i to samo da izbace jednu frekvenciju...

 

Istraživao sam o tome neki dan i ispada da je neki miks hardverskog-softverskog ograničenja gdje se bandovi kodiraju u NVRAM. Iako imaš custom rom (npr. eu verziju sustava) i dalje imaš podršku za bandove koji se koriste u kini.

Evo je tema na XDA Developers gdje pričaju o tome.

I want to believe
7 mjeseci
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
0 0 hvala 1
7 mjeseci
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zzz kaže...

Vjerojatno početkom iduće godine

7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li junaka koji su kupovali mobitele sa TradingShenzehn ili Giztop da potvrde ili negiraju  kompatibiinost frekvencija ...

 

Ponuda za Redmi K60 Ultra 16/512 od 427 €

 

je baš OK   evo dolje info konfiguratora  za HT signal

 

...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MUĆAK kaže...

Ima li junaka koji su kupovali mobitele sa TradingShenzehn ili Giztop da potvrde ili negiraju  kompatibiinost frekvencija ...

 

Ponuda za Redmi K60 Ultra 16/512 od 427 €

 

je baš OK   evo dolje info konfiguratora  za HT signal

 

...

 Ja sam imo kineze bez 800 mhz frekvencije.. Problema sa signalom nikad nije bilo jer 3g, 2g i 5g frekvencije ima jednako kao i europske verzije, jedina razlika ti je sto ce netko u ruralnim krajevima tipa neke kleti i tak imat 4g koji radi na tih 800 mhz a ti ces kraj njega stajat i imat 3g mrezu s kojom i dalje sve funkcionira jednako dobro, od drustvenih mreza do youtuba..

Sad imam mobitel sa svim nasim frekvencija i dalje vidim da nije bas sve pokriveno 4g signalom pa vidim nekad 3g mreza pise, u radu nemam pojma jesam na 5g ili 3g, sve radi jednako dobro.. Dakle tamo gdje imas 4g imat ces i 3g i neces bit zakinut za nista

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pogledaj ovdje https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-k60-extreme-edition-16gb-512gb
Za T-Com podržava četiri 5G frekvencije od pet i jednu 4G od dvije. Ja sam na Telemachu i dva telefona sam uzeo sa Tradinga i nemam problema.
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kekec01 kaže...
Pogledaj ovdje https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-k60-extreme-edition-16gb-512gb
Za T-Com podržava četiri 5G frekvencije od pet i jednu 4G od dvije. Ja sam na Telemachu i dva telefona sam uzeo sa Tradinga i nemam problema.

 

 

Ja sam u Crikvenici  bazna od HT je na samom moru na krovu hostela a ja sam iznad nje 60 m nad.vis. i 200 m zračno uglavnom se spajam sa Poco F2 sa 4G+ i Sam tab S8 + na LTE i  4+ / 5G  s tim da nije stalno nego se izmjenjuju  , brzine su ljeti užas zbog prikačenih turista a poslije se kreću do 200 mbps .

Ako se ne  varam B7 / 2600 je 4G+ / LTE dakle nebi imao LTE /4G+ a B1/2100 je samo 4G . 

 

Ovo pitam jer koristim hotspot sa moba ili tableta za laptop pa se bojim da bi bez B7/2600

izgubio sadašnju brzinu jer 5G nije stalan nego se izmjenjuje sa 4G+/ LTE  . 

 

To mi je ta dvojba inače bih odmah kupio ovaj mob .

 

Savjet ....

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 14:18 (MUĆAK).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MUĆAK kaže...
kekec01 kaže...
Pogledaj ovdje https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-k60-extreme-edition-16gb-512gb
Za T-Com podržava četiri 5G frekvencije od pet i jednu 4G od dvije. Ja sam na Telemachu i dva telefona sam uzeo sa Tradinga i nemam problema.

 

 

Ja sam u Crikvenici  bazna od HT je na samom moru na krovu hostela a ja sam iznad nje 60 m nad.vis. i 200 m zračno uglavnom se spajam sa Poco F2 sa 4G+ i Sam tab S8 + na LTE i  4+ / 5G  s tim da nije stalno nego se izmjenjuju  , brzine su ljeti užas zbog prikačenih turista a poslije se kreću do 200 mbps .

Ako se ne  varam B7 / 2600 je 4G+ / LTE dakle nebi imao LTE /4G+ a B1/2100 je samo 4G . 

 

Ovo pitam jer koristim hotspot sa moba ili tableta za laptop pa se bojim da bi bez B7/2600

izgubio sadašnju brzinu jer 5G nije stalan nego se izmjenjuje sa 4G+/ LTE  . 

 

To mi je ta dvojba inače bih odmah kupio ovaj mob .

 

Savjet ....

 Ja ću šutit, što ti neće biti drago, jer sam svoje mišljenje s konkretnim dokazima točno o ovome što pitaš dao u drugoj temi o odabiru mobitela i bio popljuvan od istih likova koji se pojavljuju ovdje. Pa neka onda oni budu odgovorni za tvoj eventualni promašaj. Živimo gdje živimo i cijeni se lakat u rebra, a ne pamet.

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
NetkoNegdje kaže...
MUĆAK kaže...
kekec01 kaže...
Pogledaj ovdje https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-k60-extreme-edition-16gb-512gb
Za T-Com podržava četiri 5G frekvencije od pet i jednu 4G od dvije. Ja sam na Telemachu i dva telefona sam uzeo sa Tradinga i nemam problema.

 

 

Ja sam u Crikvenici  bazna od HT je na samom moru na krovu hostela a ja sam iznad nje 60 m nad.vis. i 200 m zračno uglavnom se spajam sa Poco F2 sa 4G+ i Sam tab S8 + na LTE i  4+ / 5G  s tim da nije stalno nego se izmjenjuju  , brzine su ljeti užas zbog prikačenih turista a poslije se kreću do 200 mbps .

Ako se ne  varam B7 / 2600 je 4G+ / LTE dakle nebi imao LTE /4G+ a B1/2100 je samo 4G . 

 

Ovo pitam jer koristim hotspot sa moba ili tableta za laptop pa se bojim da bi bez B7/2600

izgubio sadašnju brzinu jer 5G nije stalan nego se izmjenjuje sa 4G+/ LTE  . 

 

To mi je ta dvojba inače bih odmah kupio ovaj mob .

 

Savjet ....

 Ja ću šutit, što ti neće biti drago, jer sam svoje mišljenje s konkretnim dokazima točno o ovome što pitaš dao u drugoj temi o odabiru mobitela i bio popljuvan od istih likova koji se pojavljuju ovdje. Pa neka onda oni budu odgovorni za tvoj eventualni promašaj. Živimo gdje živimo i cijeni se lakat u rebra, a ne pamet.

 S dokazima? Dokazi cega, lika koji nije imo ni 2g mrezu u pripizdini, gdje ni na europskom modelu nema signala, al normalno kinez je kriv za to a ne nasi operateri.. 

 

Uglavnom po logici ovog ovdje nasa divna hrvatska ima 4g 800 mhz tamo gdje ni 2g mreze nema (cije frekvencije kinez podrzava sve kao i europski modeli) pa eto budes krepo od ugriza zmije jer nisi mogo s tog podrucja pozvat hitnu na 4g 800 mhz.. S 2g se valjda pozivi ne mogu obavit, tako misli ovaj ovdje.. Tamo gdje nemas ni 2g garantiram neces imat ni 4g na 800 mhz i nije ti tu nista kinez kriv jer kinez podrzava SVE 2g i 3g frekvencije. 

Ja vam velim da nemate gore u status baru ikonu na kakvoj ste mrezi, nebi ni znali jel surfate na h+, lte ili 5g. Razlika je jedino u download brzini koja ce u tvoj slucaju ionako bit za kurac kad dodu turisti. Imao takve kineze, sad imam mob sa svim frekvencijama, nista ja tu ne vidim naprednije, a to jel pise 4g ili h+ gore jel bitno uopce? Kaj na h+ ne funkcionira internet? 

7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...
MUĆAK kaže...

Ima li junaka koji su kupovali mobitele sa TradingShenzehn ili Giztop da potvrde ili negiraju  kompatibiinost frekvencija ...

 

Ponuda za Redmi K60 Ultra 16/512 od 427 €

 

je baš OK   evo dolje info konfiguratora  za HT signal

 

...

 Ja sam imo kineze bez 800 mhz frekvencije.. Problema sa signalom nikad nije bilo jer 3g, 2g i 5g frekvencije ima jednako kao i europske verzije, jedina razlika ti je sto ce netko u ruralnim krajevima tipa neke kleti i tak imat 4g koji radi na tih 800 mhz a ti ces kraj njega stajat i imat 3g mrezu s kojom i dalje sve funkcionira jednako dobro, od drustvenih mreza do youtuba..

Sad imam mobitel sa svim nasim frekvencija i dalje vidim da nije bas sve pokriveno 4g signalom pa vidim nekad 3g mreza pise, u radu nemam pojma jesam na 5g ili 3g, sve radi jednako dobro.. Dakle tamo gdje imas 4g imat ces i 3g i neces bit zakinut za nista

 Radi li NFC kod nas

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Witcher94 kaže...
domac5 kaže...
MUĆAK kaže...

Ima li junaka koji su kupovali mobitele sa TradingShenzehn ili Giztop da potvrde ili negiraju  kompatibiinost frekvencija ...

 

Ponuda za Redmi K60 Ultra 16/512 od 427 €

 

je baš OK   evo dolje info konfiguratora  za HT signal

 

...

 Ja sam imo kineze bez 800 mhz frekvencije.. Problema sa signalom nikad nije bilo jer 3g, 2g i 5g frekvencije ima jednako kao i europske verzije, jedina razlika ti je sto ce netko u ruralnim krajevima tipa neke kleti i tak imat 4g koji radi na tih 800 mhz a ti ces kraj njega stajat i imat 3g mrezu s kojom i dalje sve funkcionira jednako dobro, od drustvenih mreza do youtuba..

Sad imam mobitel sa svim nasim frekvencija i dalje vidim da nije bas sve pokriveno 4g signalom pa vidim nekad 3g mreza pise, u radu nemam pojma jesam na 5g ili 3g, sve radi jednako dobro.. Dakle tamo gdje imas 4g imat ces i 3g i neces bit zakinut za nista

 Radi li NFC kod nas

 Radi i na trenutnom kinezu a i na ovima prije kaj nisu imali 800 mhz frekvenciju.. To su bili xiaomi mobiteli na koje sam prvo stavio xiaomi.eu rom i onda tek poceo koristiti

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...
NetkoNegdje kaže...
MUĆAK kaže...
kekec01 kaže...
Pogledaj ovdje https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-k60-extreme-edition-16gb-512gb
Za T-Com podržava četiri 5G frekvencije od pet i jednu 4G od dvije. Ja sam na Telemachu i dva telefona sam uzeo sa Tradinga i nemam problema.

 

 

Ja sam u Crikvenici  bazna od HT je na samom moru na krovu hostela a ja sam iznad nje 60 m nad.vis. i 200 m zračno uglavnom se spajam sa Poco F2 sa 4G+ i Sam tab S8 + na LTE i  4+ / 5G  s tim da nije stalno nego se izmjenjuju  , brzine su ljeti užas zbog prikačenih turista a poslije se kreću do 200 mbps .

Ako se ne  varam B7 / 2600 je 4G+ / LTE dakle nebi imao LTE /4G+ a B1/2100 je samo 4G . 

 

Ovo pitam jer koristim hotspot sa moba ili tableta za laptop pa se bojim da bi bez B7/2600

izgubio sadašnju brzinu jer 5G nije stalan nego se izmjenjuje sa 4G+/ LTE  . 

 

To mi je ta dvojba inače bih odmah kupio ovaj mob .

 

Savjet ....

 Ja ću šutit, što ti neće biti drago, jer sam svoje mišljenje s konkretnim dokazima točno o ovome što pitaš dao u drugoj temi o odabiru mobitela i bio popljuvan od istih likova koji se pojavljuju ovdje. Pa neka onda oni budu odgovorni za tvoj eventualni promašaj. Živimo gdje živimo i cijeni se lakat u rebra, a ne pamet.

 S dokazima? Dokazi cega, lika koji nije imo ni 2g mrezu u pripizdini, gdje ni na europskom modelu nema signala, al normalno kinez je kriv za to a ne nasi operateri.. 

 

Uglavnom po logici ovog ovdje nasa divna hrvatska ima 4g 800 mhz tamo gdje ni 2g mreze nema (cije frekvencije kinez podrzava sve kao i europski modeli) pa eto budes krepo od ugriza zmije jer nisi mogo s tog podrucja pozvat hitnu na 4g 800 mhz.. S 2g se valjda pozivi ne mogu obavit, tako misli ovaj ovdje.. Tamo gdje nemas ni 2g garantiram neces imat ni 4g na 800 mhz i nije ti tu nista kinez kriv jer kinez podrzava SVE 2g i 3g frekvencije. 

Ja vam velim da nemate gore u status baru ikonu na kakvoj ste mrezi, nebi ni znali jel surfate na h+, lte ili 5g. Razlika je jedino u download brzini koja ce u tvoj slucaju ionako bit za kurac kad dodu turisti. Imao takve kineze, sad imam mob sa svim frekvencijama, nista ja tu ne vidim naprednije, a to jel pise 4g ili h+ gore jel bitno uopce? Kaj na h+ ne funkcionira internet? 

 Što se ja više suzdržavam od svađe bilo kakve vrste, to si ti bezobrazniji.

 

Dokazi su slike koje sam dao, na kojima se vidi da se u najužem i malo širem središtu Zagreba u zoni tramvajskog prometa (bez šume i zmija) koriste čak 4 frekvencije na 4G: 800, 1800, 2100 i 2600 MHz. A NEKI mobiteli koje Kinezi prodaju za svoje tržite ne podržavaju 800 MHz ili 800 i 2600 MHz. Što je bilo KONKRETNO ČOVJEKOVO PITANJE OVDJE U OVOJ TEMI.

 

Sve ostalo bi bilo uzaludno komentirati jer naprosto niti znaš raspravljati niti barataš činjenicama.

 

Lijepo čovjeku pošalji svoje ime i prezime i kućnu adresu, pa neka ti dođe na vrata kada bude nezadovoljan kupljenim mobitelom. Ja mu ne bih preporučio kupovinu mobitela koji ne podržava SVE europske frekvencije. I moj auto ima rezervni kotač s kojim mogu voziti do max 80 km/h, pa s njim mogu samo do prvog vulkanizera, ali ne i na offroad vožnju.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MUĆAK kaže...

 

Ovo pitam jer koristim hotspot sa moba ili tableta za laptop pa se bojim da bi bez B7/2600

izgubio sadašnju brzinu jer 5G nije stalan nego se izmjenjuje sa 4G+/ LTE  . 

 

Koliko ja znam, u Hrvatskoj još nemamo samostalnu 5G mrežu npr. na 3,5 GHz. Ljudi su pisali da se obavljaju testiranja u Istri, ali nisam vidio da je netko javio da je na više mjesta u Hrvatskoj uključena ta frekvencija svima. Ako netko zna (bez obzira na mrežu), neka napiše.

 

Pa se za 5G koriste određene frekvencije 4G mreže. To se zove dynamic sprectrum sharing ili DSS: "DSS is a new technology to allow both 4G and 5G to share the same spectrum and this can make the 5G deployment faster as simply 5G will share the same antenna, RF units and spectrum of 4G, and then using a SW upgrade to the existing 4G equipment..."

 

Pa ti vidi što ti je prioritet u Crikvenici, jer ti najbolje znaš lokalnu situaciju. Ja iz Zagreba to ne vidim i ne znam, a i ovdje imamo razne situacije s mobilnim mrežama.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nisam se godinama niti brinuo o 5G. Kupujem 4G dok ne budem siguran da je cijela RH dobro pokrivena 5G signalom.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

MOLBA ZA MIŠLJENJE

– uzeo bi REDMI NOTE 12 TURBO (16GB RAMa/1TB ROM) sa China ROM-om i sa Google Mobile servisom i Google Playom .

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_12_turbo-12181.php

 

Sa carinom, porezom, poštarinom, popustom cijena mi je trenutno oko 402€. Moj operater je Telemach Hrvatska i prema KIMOVILU od 10 frekvencija Telemach Hrvatska ovaj REDMI NOTE 12 TURBO sa China ROMom može koristiti 9 frekvencija (samo jedna 5G frekvencija od njih 4 nije odključana u tom China ROMu preko Telemach Hrvatska i to n28b (700)). - vidi sliku

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-12-turbo-16gb-1tb-cn

 

Po meni china ROM sve u svemu i nije neki veliki BAUK (čak ima i nekih prednosti) -ako nekog zanimaju prednosti i nedostaci China ROMa (a nije upućen) neka pročita članak na linku u nastavku:

 

https://c4re.gr/xiaomi-chinese-vs-global/

 

Mob. je uglavnom hvaljen a glavni nedostaci REDMI NOTE 12 TURBO su mu:

to što NOĆNE FOTOGRAFIJE nisu baš nešto (ali kako je OTA update omogućen vjerojatno će ga Xiaomi dodatno ispeglati),

  1. SELFI FOTO - mu je osrednji (meni osobno nebitno)
  2. MRVICU VEĆA TEŽINA UREĐAJA PO NEKIM RECENZIJAMA? - 181 g (meni osobno nebitno)
  3. ZNA SE PREGRIJATI KOD ZAHTJEVNIJIH IGARA (meni isto nebitno jer slabo igram)
  4. BOČNO POSTAVLJEN ČITAČ OTISKA PRSTA UMJESTO U EKRANU (meni također totalno nebitno)
  5. MOGUĆI PROBLEMI SA GARANCIJOM s obzirom da ga naručujem iz vama (taj rizik uvijek postoji kad se naručuje van HR ali do sad mi se mobovi nikad nisu kvarili u garantnom roku)

Koliko sam skužio ovo su glavni nedostaci CHINA ROM (molio bi da me netko ispravi ako u nećem griješim):

  1. Od jezika ima samo kineski i engleski (za mene nebitno, engleski znam)
  2. Ima hrpu predinstaliranih kineskih aplikacija (za mene isto totalno nebitno jer većina se može jednostavno deinstalirati a kako je ROOT omogućen u postakama china ROMa mogu se „maknuti“ i one aplikacije koje su malo teže za deinstalirati)
  3. Ako flash-am ROM ponovno moram instalirati Google apps (isto nebitno, 5 min posla)
  4. Prije su na China ROM-ovima znale kasniti poruke ali u zadnje vrijeme nisam našao da je netko pisao o tome?
  5. Kineske ROM-ove često je pratila reputacija da prikupljaju veliku količinu korisničkih podataka i šalju ih nazad u Kinu. Iako ovo može biti istina za neke ROM-ove, većina poznatih kineskih marki mobilnih telefona (npr. Xiaomi) ima politiku privatnosti koja štiti korisničke podatke i pruža sigurnost i sumnjam da bi se igrali s takvim stvarima pa da nadrapaju kao HUAWEI (čak i da to rade to isto sigurno rade ameri …. pa čiji je na kraju krajeva Google i Android?? … a moji podaci si toliko bitni i značajni da bi se vjerojatno na njima moglo zgrnuti čitavo bogatstvo … ha, ha, ha …) 
  6. Ako baš mi se zbog nečeg ipak neće sviđati China ROM uvijek ga mogu flashati na neki costum ROM i to vrlo lako jer u samim postavkama moba (koo što sam gore napomenuo) se može otključati bootloader … 

Njegov brat blizanac - Poco F5 je značajno skuplji  a i nema ga sa ovom konfiguracijom (16GB RAMa/1TB ROM) …e sad jel mi treba 16GB RAMa/1TB ROM? … pa trenutno baš i ne ali kako ne mijenjam često mobitele ovo mi se čini kao dobro DUGOTRAJNO ULAGANJE … prošli mobitel mi je npr. imao 256GB ROMa i mislio sam da ta nikad neću napuniti ali uspio sam za samo cca 6 mjeseci … a sa ovih 16GB RAMa trebalo bi sve da leti i bude fluidno bez obzira koliko je zahtjevnih app-a otvoreno … (inače cijela Redmi Note 12 serija je po recenzijama dosta fluidna ...)

 

MOJE PITANJE JE DA LI MI NETKO MOŽE NAPISATI NEKI DODATNI RAZLOG ZBOG KOJEG NE BI TREBAO KUPITI OVAJ REDMI NOTE 12 TURBO I DA LI IMA NEŠTO POVOLJNIJE ZA KUPITI OD OVE KOMBINACIJE ZA OVIH 400tinjak € (sa carinom i poreozom i poštarinom) i DA LI NETKO IMA NEGATIVNA ISKUSTVA SA KINESKIM ROMom?

 

Unaprijed se zahvaljujem svakom tko je pročitao ovaj mail i nešto odgovorio. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2023 18:42 (Goran33).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jel ko mozda naletio na oneplus 11 12/256 na nekom popustu ne nekom shopu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 

 

Netko je preporučio kupovinu Xiaomi 13T pro Global

na ovom Kineskom shopu cijena mi se čini jako povoljna  , ima li kakvih iskustava netko u vezi tog web shopa ....

 

 

https://www.wondamobile.com/mobile/xiaomi-smartphones/xiaomi-13t-pro-5g-global-version-512gb-rom-12gb-ram.html

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2023 22:22 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Goran33 kaže...

MOLBA ZA MIŠLJENJE

– uzeo bi REDMI NOTE 12 TURBO (16GB RAMa/1TB ROM) sa China ROM-om i sa Google Mobile servisom i Google Playom .

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_12_turbo-12181.php

 

Sa carinom, porezom, poštarinom, popustom cijena mi je trenutno oko 402€. Moj operater je Telemach Hrvatska i prema KIMOVILU od 10 frekvencija Telemach Hrvatska ovaj REDMI NOTE 12 TURBO sa China ROMom može koristiti 9 frekvencija (samo jedna 5G frekvencija od njih 4 nije odključana u tom China ROMu preko Telemach Hrvatska i to n28b (700)). - vidi sliku

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-12-turbo-16gb-1tb-cn

 

Po meni china ROM sve u svemu i nije neki veliki BAUK (čak ima i nekih prednosti) -ako nekog zanimaju prednosti i nedostaci China ROMa (a nije upućen) neka pročita članak na linku u nastavku:

 

https://c4re.gr/xiaomi-chinese-vs-global/

 

Mob. je uglavnom hvaljen a glavni nedostaci REDMI NOTE 12 TURBO su mu:

to što NOĆNE FOTOGRAFIJE nisu baš nešto (ali kako je OTA update omogućen vjerojatno će ga Xiaomi dodatno ispeglati),

  1. SELFI FOTO - mu je osrednji (meni osobno nebitno)
  2. MRVICU VEĆA TEŽINA UREĐAJA PO NEKIM RECENZIJAMA? - 181 g (meni osobno nebitno)
  3. ZNA SE PREGRIJATI KOD ZAHTJEVNIJIH IGARA (meni isto nebitno jer slabo igram)
  4. BOČNO POSTAVLJEN ČITAČ OTISKA PRSTA UMJESTO U EKRANU (meni također totalno nebitno)
  5. MOGUĆI PROBLEMI SA GARANCIJOM s obzirom da ga naručujem iz vama (taj rizik uvijek postoji kad se naručuje van HR ali do sad mi se mobovi nikad nisu kvarili u garantnom roku)

Koliko sam skužio ovo su glavni nedostaci CHINA ROM (molio bi da me netko ispravi ako u nećem griješim):

  1. Od jezika ima samo kineski i engleski (za mene nebitno, engleski znam)
  2. Ima hrpu predinstaliranih kineskih aplikacija (za mene isto totalno nebitno jer većina se može jednostavno deinstalirati a kako je ROOT omogućen u postakama china ROMa mogu se „maknuti“ i one aplikacije koje su malo teže za deinstalirati)
  3. Ako flash-am ROM ponovno moram instalirati Google apps (isto nebitno, 5 min posla)
  4. Prije su na China ROM-ovima znale kasniti poruke ali u zadnje vrijeme nisam našao da je netko pisao o tome?
  5. Kineske ROM-ove često je pratila reputacija da prikupljaju veliku količinu korisničkih podataka i šalju ih nazad u Kinu. Iako ovo može biti istina za neke ROM-ove, većina poznatih kineskih marki mobilnih telefona (npr. Xiaomi) ima politiku privatnosti koja štiti korisničke podatke i pruža sigurnost i sumnjam da bi se igrali s takvim stvarima pa da nadrapaju kao HUAWEI (čak i da to rade to isto sigurno rade ameri …. pa čiji je na kraju krajeva Google i Android?? … a moji podaci si toliko bitni i značajni da bi se vjerojatno na njima moglo zgrnuti čitavo bogatstvo … ha, ha, ha …) 
  6. Ako baš mi se zbog nečeg ipak neće sviđati China ROM uvijek ga mogu flashati na neki costum ROM i to vrlo lako jer u samim postavkama moba (koo što sam gore napomenuo) se može otključati bootloader … 

Njegov brat blizanac - Poco F5 je značajno skuplji  a i nema ga sa ovom konfiguracijom (16GB RAMa/1TB ROM) …e sad jel mi treba 16GB RAMa/1TB ROM? … pa trenutno baš i ne ali kako ne mijenjam često mobitele ovo mi se čini kao dobro DUGOTRAJNO ULAGANJE … prošli mobitel mi je npr. imao 256GB ROMa i mislio sam da ta nikad neću napuniti ali uspio sam za samo cca 6 mjeseci … a sa ovih 16GB RAMa trebalo bi sve da leti i bude fluidno bez obzira koliko je zahtjevnih app-a otvoreno … (inače cijela Redmi Note 12 serija je po recenzijama dosta fluidna ...)

 

MOJE PITANJE JE DA LI MI NETKO MOŽE NAPISATI NEKI DODATNI RAZLOG ZBOG KOJEG NE BI TREBAO KUPITI OVAJ REDMI NOTE 12 TURBO I DA LI IMA NEŠTO POVOLJNIJE ZA KUPITI OD OVE KOMBINACIJE ZA OVIH 400tinjak € (sa carinom i poreozom i poštarinom) i DA LI NETKO IMA NEGATIVNA ISKUSTVA SA KINESKIM ROMom?

 

Unaprijed se zahvaljujem svakom tko je pročitao ovaj mail i nešto odgovorio. 

 Radije uzmi xiaomi 13t.. Ima za 350 400 eur po oglasima sa garancijom kod nas..

(G)jokaCRO ingame.. Im too old for this shit (TM)
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav!

Počastio sam se s Xiaomi 13 Pro na Black friday.

Sve slažem iz početka, nisam htio prebaciti svo smeće sa starog moba na ovaj.

 

E sad, pitanje.

I Xiaomi i Google imaju svoje aplikacije za pozive, SMS, kontakte...

 

Je netko testirao oba i kako se ponašaju?

Do sad sam stalno koristio Xiaomi, sad reko, idem na Google! Al već sad mi se čini da imaju problema. Gledam po netu da agresivno zaustavljaju SMSe ako im se ne sviđaju (ne bi bilo zgodno da mi promakne da me paket čeka na Pošti, il da dolazi Overseas, il nešto od banke..)

I upravo klikam po dialeru, i ne vidim opciju s kojeg SIMa da zovem, što je na Xiaomi aplikaciji bila osnovna stvar, dvije tipke za zvanje, SIM 1 i 2.

 

I kad smo kod toga, ima kakav tutorial, što sve slobodno se makne s uređaja, i kako, jer vidim da dosta Xiaomi i Google aplikacija koje ne mislim koristiti nemaju Uniinstall opciju.

 

Hvala unaprijed i pozdrav!

Steam and EA: CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Od kud iz EU je trenutno najsigurnije i najjeftinije kupiti Xiaomi mobitel?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tradingshenzhen i to dio Refurbished Sale. Tu stvarno treba cekat da naleti nesto, al bude stvarno dobar deal. 

4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tintin kaže...
Od kud iz EU je trenutno najsigurnije i najjeftinije kupiti Xiaomi mobitel?

 Domaće trgovine s akcijama. Ako ti mobitel ne treba baš u ovom trenutku, onda možeš par tjedana ili mjeseci gledati i naletit ćeš na prihvatljiv popust. Ako ti i treba u ovom trenutku, onda je vrijeme pred Božić i početkom siječnja sasvim dobro za kupovinu u našim trgovinama. Ako mobitel želiš kupiti kod operatera, Xiaomi je odjednom postao prihvatljiv domaćim operaterima dok su nekada bježali od kineskih mobitela. Pa HT trenutno ima 50% popust na pojedine Xiaomije ako se uzmu uz tarifu. I imaš jamstvo koje možeš ostvariti kao i mobitel koji podržava sve domaće frekvencije.

 

Ako ti baš jako želiš kupovati na TradingShenzen i drugim sličnim stranicama, to je tvoja odluka.

 

 

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tintin kaže...
Od kud iz EU je trenutno najsigurnije i najjeftinije kupiti Xiaomi mobitel?

Nije odavno isplativo iz kine naručivati,a i garancija je problem .

15 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Može preporuka kineza za cca 500€.
Nebitno jel kod nas ili eu shop.
Nemam vremena čekati dostavi iz Kine.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nord 3 16/256 419€ Tentrust shop, dostava iz Francuske....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
vepar kaže...
Nord 3 16/256 419€ Tentrust shop, dostava iz Francuske....

 Ima neki kod za popust?

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-11/oneplus-11-16gb256gb

 

Ovo je predobra cijena.

 

Jel tko kupovao s te stranice? Pretpostavljam da salju sa europskog skladista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zvonac kaže...

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-11/oneplus-11-16gb256gb

 

Ovo je predobra cijena.

 

Jel tko kupovao s te stranice? Pretpostavljam da salju sa europskog skladista.

 Ja sam uzeo u 8.mjesecu.

Narucio 12/256 a stigla mi 16/256 verzija, njihov zajeb u moju korist. 

Ovaj s tvog linka salju iz kine, kao sto su i mog i u roku 10 dana je u tvojim rukama. Imas i slanje iz eu ali je tolko skuplje da se ne isplati. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice