"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.323
|
čitano: 5.788.883
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imaju odlične cijene, dostava iz Francuske. 500 eur za 10 Pro je bagatela...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
HRK 3,759.72 30%OFF | Global Version OnePlus 10 Pro 5G 8/12GB Smartphone 48MP Hasselblad Camera Snapdragon 8Gen1 6.7" 120Hz AMOLED Display
https://a.aliexpress.com/_mLY7VmW
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ovo je isti mob isto iz Francuske
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tomislav10 kaže...
Ovo je isti mob isto iz Francuske

 

Da, koliko vidim to je taj seller.. Ja sam uzeo US verziju koja je 100eur jeftinija, nema maskice i dolazi sa us punjačem i adapterom za EU. Punjenje je mislim 2 min sporije nego na EU mobitelu. 

 

GLOBAL ROM (verzija sustava je ista kao EU). 

 

Sve radi na njemu tip top, tako da sam prezadovoljan sa uloženo dobiveno :)

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Može li se kupiti preko firme u Tentrust Storeu na Aliju? Da se dobije ispravan račun bez uračunatog PDV-a i da nema problema s knjiženjem?

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kuro kaže...

Može li se kupiti preko firme u Tentrust Storeu na Aliju? Da se dobije ispravan račun bez uračunatog PDV-a i da nema problema s knjiženjem?

  E odlicno pitanje, to bi i mene zanimalo. Nisam znao da li je uopce moguce preko Aliexpressa.?

3 godine
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Poz,imam Redmi note 10 oko 2 god.Prije par dana poceo je da se grije pri radu i da trosi bateriju nenormalno?!

Sta moze biti ?Ima li koji AV besplatan da ga malo istestiram?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jedan kolega s posla je imao isti problem nedavno. Vratio je mob na tvorničke postavke i sad radi ok već tjedan dana. 

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Magician kaže...

Radi li NFC na mobitelu sa kineskim rom-om u Europi

 Meni na Mi Mix 4 radi bez problema

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
3 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ibirkic kaže...

Jedan kolega s posla je imao isti problem nedavno. Vratio je mob na tvorničke postavke i sad radi ok već tjedan dana. 

 Odose mi svi podaci,slike ,filmovi ...

Da mi je to da izbjegnem.

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zašto odoše???
Pa zar ne radiš i inače redovni backup? Preporučam da ga redovito radiš, jer ne da postoji mogućnost gubitka svega, nego ćeš SIGURNO kad tad sve izgubiti...
A i sad prije vraćanja na tvorničke postavke možeš napraviti backup svega na komp, to ti je najjednostavnije. A ima i raznih drugih načina....
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Darko150 kaže...
Zašto odoše???
Pa zar ne radiš i inače redovni backup? Preporučam da ga redovito radiš, jer ne da postoji mogućnost gubitka svega, nego ćeš SIGURNO kad tad sve izgubiti...
A i sad prije vraćanja na tvorničke postavke možeš napraviti backup svega na komp, to ti je najjednostavnije. A ima i raznih drugih načina....

 Na google servise, recimo....

3 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tomislav10 kaže...
Darko150 kaže...
Zašto odoše???
Pa zar ne radiš i inače redovni backup? Preporučam da ga redovito radiš, jer ne da postoji mogućnost gubitka svega, nego ćeš SIGURNO kad tad sve izgubiti...
A i sad prije vraćanja na tvorničke postavke možeš napraviti backup svega na komp, to ti je najjednostavnije. A ima i raznih drugih načina....

 Na google servise, recimo....

 Ma da to je ok,sad se vise ne grije ali izgleda da baterija ne moze vise.2x ga punim dnevno uz neko umjereno koristenje...

6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molim pomoć oko odabira i ako može zašto baš taj:

- Xiaomi Redmi Note 10 Pro

- Xiaomi POCO M5s

- Xiaomi Redmi Note 11

 

Svi su 4 + 128 GB.

 

Do sada su uvijek bile neke mušice ili pregrijavanje s MTK, pa ne znam jesu li se što s godinama popravili ili ih i dalje to muči, dok je Note 11 ipak cca. 40€ skuplji, pa nisam siguran vrijedi li stvarno te razlike.

Nekako mi se Poco čini best buy, ali to što ima MTK i na par mjesta sam vidio da ima neke sitne boljke oko software koje su donekle riješene, me ipak malo odbijaju.

 

I ne da mi se igrati s root i drugim custom rješenjima, tako da ako to igra neku ulogu u vaganju koji je bolji, odmah zaboravite. Gledam mob takav kakav je, "out of the box".

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2023 16:06 (justbob).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozdrav. Je li neko nedavno kupovao preko aliexpressa xiaomi. Zanima me radi placanja carine. Ima li neki nacin da se izbjegne placanje carine?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Tentrust shop na Aliju šalje iz Francuske....
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji bi bio neki bestbuy do 2k kn?

Novi ili Njuškalo sa garancijom, svejedno. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, koliki je problem nedostatak b20 frekvencije na kinezima kad se koriste kod nas i u eu? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
justbob kaže...

Molim pomoć oko odabira i ako može zašto baš taj:

- Xiaomi Redmi Note 10 Pro

- Xiaomi POCO M5s

- Xiaomi Redmi Note 11

 

Svi su 4 + 128 GB.

 

 Sve je jasno...

 

Nisam nigdje vidio Xiaomi Redmi Note 10 Pro s 4 GB ?! 

Imaš sa 6 i 8 GB.

 

https://www.smartphonehrvatska.com/2021/05/17/redmi-note-10-pro-recenzija/

https://www.smartphonehrvatska.com/2022/09/05/ovo-su-poco-m5-i-poco-m5s-puno-baterije-za-malo-para/

https://www.smartphonehrvatska.com/2023/01/16/redmi-note-11-pro-5g-recenzija/

 

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2023 11:02 (Zaporožac).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam kako drugima ali meni na redmi note 9 pro upravo sjeo MIUI 14

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav svima

 

kratko pitanje vezano za Xiaomi jamstvo - na koji način se ostvaruje jamstvo na mobitele kupljene preko Tentrust trgovine ili recimo Mi store-a iz Njemačke?
koliko znam, Xiaomi međunarodno jamstvo postoji samo za dva modela (Xiaomi 13 PRO i Xiaomi 12 PRO), što bi značilo da za ostale modele kupljene van Hrvatske jamstvo u Hrvatskoj ne vrijedi?

 

hvala,pozdrav

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam Xiaomi Redmi Note 10 dvije godine. I točno tri dana nakon što je istekla garancija mobitel se počeo grijati, baterija izdrži jedva pola dana i mobitel radi sporije 50%. Probat ću sa Factory Resetom, možda se u pozadini nešto uglavilo što jede resurse, ali ako nije do toga mobitel ide u smeće i nikad više Xiaomi. Za sada - koliko novaca toliko muzike. 

 

Zanimljivo, kolegica ima Pro verziju i njoj se to počelo događati nakon godinu i pol. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

heh... Pa događa se to redovito i korisnicima skupljih uređaja, pa dođe nova nadogradnja i onda opet bude ok. Ni prvi ni zadnji put. Jednostavno je to moguće kod svih i s vremenom se opet ispravi. Nije to kraj svijeta i razlog za baciti mobitel. Evo javljam se za primitak mobitela, ako utvrdite da je smeće i nakon resetiranja. :)

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Oppo find x5 obicni jel to cemu? Gledao rezenzije i cini mi se ok...

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Vandit kaže...

Imam Xiaomi Redmi Note 10 dvije godine. I točno tri dana nakon što je istekla garancija mobitel se počeo grijati, baterija izdrži jedva pola dana i mobitel radi sporije 50%. Probat ću sa Factory Resetom, možda se u pozadini nešto uglavilo što jede resurse, ali ako nije do toga mobitel ide u smeće i nikad više Xiaomi. Za sada - koliko novaca toliko muzike. 

 

Zanimljivo, kolegica ima Pro verziju i njoj se to počelo događati nakon godinu i pol. 

 Ne bacaj, udomi (pokloni)!

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@mariolla79

Imam ga, odličan mob....Ako te nešto zanima, tu sam 😉
6 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
NetkoNegdje kaže...

 Ne bacaj, udomi (pokloni)!

 Mislio sam i to. Ali nema mi smisla pokloniti nekome polu-ispravni mobitel. 

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Vandit kaže...
NetkoNegdje kaže...

 Ne bacaj, udomi (pokloni)!

 Mislio sam i to. Ali nema mi smisla pokloniti nekome polu-ispravni mobitel. 

 Možda je u pitanju samo baterija, ako već nije softver. A to nije prevelik trošak i netko može koristiti taj mobitel još dugo.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sve se da popraviti. Svojim zezanjima na Xiaomi mobitelima već sam ih cijeli niz brickao, ali sam ih uvijek vratio u život.  Tu i tamo se očisti sustav, resetira uređaj reda radi i slično.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jel nedavno neko narucivao mob sa tradingshenzhen-a, giztopa ili od kud vec al da je iz Kine? EU skadista na svima su prazna il su visoke cijene naspram direkt iz Kine uzest. Pa me zanima kolika su davanja za uvoz. Kao nema poreza vec neki uvoz se placa u visi od 25%. A kad se to plati onda nije bas nst primamljiva cijena. Cijena za Xiaomi 12s pro 500€... Bagatela
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice