Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.995
|
čitano: 10.929.638
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi8 se ti je mob za oko 2000kn koji je pun pogodak za tebe. Jesi li ograničena samo na hr trgovine? 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Jes, samo hrvatske trgovine jer kupujem preko firme. 

Kod nas je taj mob 4200. Ali ako si bolje čitao ...ipak ne bi uzela mi 8 jer mi je prevelik. Idealna veličina mi je mi 6, čak i p20 jer su li-la. Ali me više boli glava od razmišljanja. 

Sad je u igru upao i OnePlus 5t. Koji je stvarno lijep...al mi je i on prevelik. Jednostavno me iritiraju mobiteli s kojima ne moš radit jednom rukom dok ležiš :D 

Ke voja ser, ž n se pa :p

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 15:46 (ElephantInMe).
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ekipa

Crko ki je p9 jucer,krepo ekran skroz.....pa bu uzeo neki jovi mobitel

Pa sam zapeo za lg g6 ili xiaomi mi8,pa me zanima koje je vase misljenje bitni su mi baterija i kamera cjenovno jovi iz trgocine se krecu 2000-2500

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ElephantInMe kaže...

Jes, samo hrvatske trgovine jer kupujem preko firme. 

Kod nas je taj mob 4200. Ali ako si bolje čitao ...ipak ne bi uzela mi 8 jer mi je prevelik. Idealna veličina mi je mi 6, čak i p20 jer su li-la. Ali me više boli glava od razmišljanja. 

Sad je u igru upao i OnePlus 5t. Koji je stvarno lijep...al mi je i on prevelik. Jednostavno me iritiraju mobiteli s kojima ne moš radit jednom rukom dok ležiš :D 

Ke voja ser, ž n se pa :p

 

 

 P20 je svakako bolji od Mi6. Ali opet S8 je vrlo blizu sa cijenom, a on je po meni bolji od P20. Pogledaj i Sony XZ1. Ima manje dimenzije nego sadašnji modeli, a dobre specifikacije i niža cijena. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala. Oću. A Honor 10 :D :D?

Stvarno nisam normalna hahaha. 

 

p.s. ne sviđa mi se dizajn sonyjev :S. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 16:26 (ElephantInMe).
13 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pitanje: da li si otisla u neki ducan/vip/tcom pogledati to sve uzivo? Tako se najbolje rijesiti nedoumice, barem za dio asortimana...
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ići ću danas-sutra u Neutrino. Ali uživo sam jedino vidila p20 i p20  lite o kojem sam isto razmišljala. I naravno s8. Ali samsung mi je zbilja ono zadnji izbor jer mi ih je više dosta. :D

Moram ove xiaomijeve vidit. A sad mi se omilio i honor 10. 

Jer win-win situacija je da lipo leži u ruci, da ga šta manje platim, a da je jednako dobar ko neki razvikani :D 

Domišljato, a ? :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 16:31 (ElephantInMe).
 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hmmm... Mogu reci samo, po primjeru frendica, da "ljepota" na kraju dodje na zadnje mjesto jer maskica, jel'te, a bez nje bude brzo fasovao... Jedna je kupila onaj plavi Honor 8, a sad place za starim LG G3 kojem je i baterija duze trajala...
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

 

Ovako, sestri treba mob (krepo joj je S6) pa bi uzela novi. Ulgavnom fb/ig/wapp. Dosta interne memorije ili utor za sd su poželjni, kao i dobra kamera i baterija. Pare, recimo do 3000kn. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Preporuka za mobitel od 1500-2000kn...Preporuka za neki best buy u tom rangu.Trenutno prijatelj ima na oku Honor 8...Ima li što bolje u tom rangu?

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ćoby kaže...

Pozdrav!

 

Ovako, sestri treba mob (krepo joj je S6) pa bi uzela novi. Ulgavnom fb/ig/wapp. Dosta interne memorije ili utor za sd su poželjni, kao i dobra kamera i baterija. Pare, recimo do 3000kn. 

 Ako gledamo dućan, po meni bi Nokia 7 Plus bila najbolji izbor. Ali ako je veličina bitna jer Nokia baš nije malen model, možda je novi Honor 10 dobar. Košta malo iznad 3000, ali ima najnovije specke, nije velik, a i izgledom je zanimljiv

 

Boixus Nois PS kaže...

Preporuka za mobitel od 1500-2000kn...Preporuka za neki best buy u tom rangu.Trenutno prijatelj ima na oku Honor 8...Ima li što bolje u tom rangu?

 Ne. 8  je sad već star model, bez softverskih nadogradnju, ne baš štedljivim procesorom... Neka pogleda modele poput Sony XA2 ili Nokia 6.1. 2018

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
12 OnePlus 6
4 Xiaomi Mi 8
Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 20:02 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Na mobitelu sam i evo slucajno sam dao glas za Mi8, a htio sam za OP6. Uglavnom OP6 all the way

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
big_guy kaže...

Pozdrav,planiram.uzeti novi mob(trenutno.imam j7 2017).Zapeo sam za p20 lite pa me zanima da li je to najbolje sto se moze uzeti u tom cjenovnom rangu?

 Realno ne vidim smisla u toj promjeni. Razlike su minorne uz lošiji ekran na p20 lite.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Najveća prednost Mi 8 je cijena. Ako bi ga išao nabavljati preko Alija, ispao bi skoro soma kn jeftinije nego bazni OP6. I to 128GB verzija Mi 8.
Ali općenito OP6 ima više prednosti i zaokruženiji mob
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ElephantInMe kaže...

Jes, samo hrvatske trgovine jer kupujem preko firme. 

Kod nas je taj mob 4200. Ali ako si bolje čitao ...ipak ne bi uzela mi 8 jer mi je prevelik. Idealna veličina mi je mi 6, čak i p20 jer su li-la. Ali me više boli glava od razmišljanja. 

Sad je u igru upao i OnePlus 5t. Koji je stvarno lijep...al mi je i on prevelik. Jednostavno me iritiraju mobiteli s kojima ne moš radit jednom rukom dok ležiš :D 

Ke voja ser, ž n se pa :p

 

 

Čitao sam ja, nisi ti. MI 8 SE je manji puno od Mi 8

 

Btw sada se Mi8 itekako isplati uzeti, skoro 1000kn jeftiniji od Op6, global rom radi fantastično i ima bolju kameru. Bome je otežan izbor

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 21:36 (maks0806).
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav.

 

Jel postoji bolji mobitel od Xiaomi Redmi Note 4x za tu cijenu? Izrazito mi je bitna baterija, procesor i da je mobitel srednje veličine. (čak mi je i ovaj Redmi Note 4x na gornjoj granici što se tiće veličine)



Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zuper Honor 8 ima još nadogradnje zadnja je sad bila zakrpa za srpanj. Čeka se i Oreo. Tako ako ga nemaš ne piši napamet.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Honor 8 Oreo 8.0 26.7. Čeka se odobrenje. Već je spremna i full ota za povratak na nougat ako će netko trebati natrag sa srpanjskom zakrpom B407....
Eto to je što se tiče Honora 8 stare dobre rage. :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Čiko kaže...
big_guy kaže...

Pozdrav,planiram.uzeti novi mob(trenutno.imam j7 2017).Zapeo sam za p20 lite pa me zanima da li je to najbolje sto se moze uzeti u tom cjenovnom rangu?

 Realno ne vidim smisla u toj promjeni. Razlike su minorne uz lošiji ekran na p20 lite.

 Prvenstveno sam mislio zbog dizajna i sučelja...

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

MI 8 SE mi je ok. Gledala sam i njega. Al nema ga kupiti u hr. Bar ja nisam našla. Vidila sam da je kod njega procesor Snapdragon 710, a rekli su mi  da gledam da je Snapdragon 835. 

Generalno mi to ništa ne znači jer se ne kužim. Recimo Honor 10 ima Hisilicon Kirin 970. Šta to znači..pogotovo ne znam. Jučer sam bila u Neutrina i moram reći da mi je ovaj Honor 10 sad na broju 1, ali u Neutrina u Zg nema 128gb, samo 64. A skužila sam da je meni to na knap. Treba mi ipak puno memorije da sam mirna :D. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 10:09 (ElephantInMe).
13 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Eeee... Snapdragon 835 je proslogodisnji flagship SoC koji jos uvijek dere i blizu je najnovijeg 845, znaci top klasa. Po tome onda ti trazis flagship mobitel, a to kosta. Cak i u slucaju poluflagshipa poput OP 6 je cijena solidna. I mislim da su svi, osim mozda onog malog Sonyja, svi veliki...
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može preporuka telefona do cca 3000kn.

 

Trenutno su mi u užem izboru

Nokia 7 plus 3100kn

Huawei Honor 10 3100kn

XIAOMI Mi A2 2200kn

 

Kod XIAOMIa me najviše brine baterija od samo 3000 mAh na 6 inčni zaslon, ne znam koliko to bude držalo... I smeta mi što nema NFC, al ajd to bih mogao nekako pregrmit.

 

Kakva je kamera Xiaomia u usporedbi s Honor 10 i Nokiom 7 plus? Gledao sam neke recenzije i sve to izgleda dosta dobro na sva 3 modela. Frend ima XIAOMI Redmi Note 5 i kamera je odlična, a mobitel je platio samo 1800kn.

 

U svakom slučaju ako može pomoć, a naravno može preporuka i nečeg drugog u tom cjenovnom rangu ako mislite da je bolje od ovog što gledam.

 

Nekako najviše naginjem Nokiji, ali ni Honor 10 nije van igre ako je stvarno bolji mobitel za iste pare? Procesor mu je brži...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 13:15 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ElephantInMe kaže...

MI 8 SE mi je ok. Gledala sam i njega. Al nema ga kupiti u hr. Bar ja nisam našla. Vidila sam da je kod njega procesor Snapdragon 710, a rekli su mi  da gledam da je Snapdragon 835. 

Generalno mi to ništa ne znači jer se ne kužim. Recimo Honor 10 ima Hisilicon Kirin 970. Šta to znači..pogotovo ne znam. Jučer sam bila u Neutrina i moram reći da mi je ovaj Honor 10 sad na broju 1, ali u Neutrina u Zg nema 128gb, samo 64. A skužila sam da je meni to na knap. Treba mi ipak puno memorije da sam mirna :D. 

 

 

Snapdragon 710 je po jačini procesora kao s835, jedino je nešto lošiji za igrice

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hejho...

Pitanje: Recimo da kupujem polovan mob, star 6 mjeseci, dakle sa još godinu i pol jamstva...

E sad, recimo da je tom mobu mijenjano staklo-digitajzer... Ako lom stakla nije bio pod jamstvom pa je promijenjen kod "majstora Miće", hoće li ovlašteni serviseri primjetiti to ako npr. mob za 3 mjeseca rikne (npr. ode matična) i odnesem ga na reklamaciju?

I ako primjete, mogu li ne priznati jamstvo jer staklo nisu oni promijenili?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Evo jedna nabrzinu usporedba koja u sebi sadrzi i zamke koje ce netko neuk uzeti zdravo za gotovo, poput brzine podrzane memorije koja ti znaci figu, a opet s druge strane mozes reci da ti nista od toga ne treba:

https://versus.com/en/qualcomm-snapdragon-710-vs-qualcomm-snapdragon-835
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Spiridon kaže...

Hejho...

Pitanje: Recimo da kupujem polovan mob, star 6 mjeseci, dakle sa još godinu i pol jamstva...

E sad, recimo da je tom mobu mijenjano staklo-digitajzer... Ako lom stakla nije bio pod jamstvom pa je promijenjen kod "majstora Miće", hoće li ovlašteni serviseri primjetiti to ako npr. mob za 3 mjeseca rikne (npr. ode matična) i odnesem ga na reklamaciju?

I ako primjete, mogu li ne priznati jamstvo jer staklo nisu oni promijenili?

 Da, nemaš jamstvo jer se zamjenom ekrana dolazi otvaranjem moba iznutra gdje imaš naljepnice tvorničke na ključnim šarafima

 

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lllnuclearlll kaže...

Može preporuka telefona do cca 3000kn.

 

Trenutno su mi u užem izboru

Nokia 7 plus 3100kn

Huawei Honor 10 3100kn

XIAOMI Mi A2 2200kn

 

Kod XIAOMIa me najviše brine baterija od samo 3000 mAh na 6 inčni zaslon, ne znam koliko to bude držalo... I smeta mi što nema NFC, al ajd to bih mogao nekako pregrmit.

 

Kakva je kamera Xiaomia u usporedbi s Honor 10 i Nokiom 7 plus? Gledao sam neke recenzije i sve to izgleda dosta dobro na sva 3 modela. Frend ima XIAOMI Redmi Note 5 i kamera je odlična, a mobitel je platio samo 1800kn.

 

U svakom slučaju ako može pomoć, a naravno može preporuka i nečeg drugog u tom cjenovnom rangu ako mislite da je bolje od ovog što gled.am.

 

Nekako najviše naginjem Nokiji, ali ni Honor 10 nije van igre ako je stvarno bolji mobitel za iste pare? Procesor mu je brži...

 U Njemačkoj, u Mediamarktu je HTC U11 399€. To ti je top ako ti je kamera bitna. I mob je općenito super osim što nema taj trendi omjer ekrana. Ako imaš veze tamo... Kod nas je cijena malo viša.

Inače, za te novce možeš kupiti izvana, flagshipe poput Xiaomi Mi 8 ili Mix 2S, ali razumijem ako se tako ne želi. Ima kod nas u dućanu Mix 2 koji je odlične kvalitete izrade, jak hardver iznutra i ako se instalira Gcam slike mogu ispast odlične. 

A možeš probat i mnogo jeftinije proći sa Mi A2, vidjeti dal ti paše, ako ne vjerujem da bi ga lako prodao i malo izgubio na cijeni.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

 U Njemačkoj, u Mediamarktu je HTC U11 399€. To ti je top ako ti je kamera bitna. I mob je općenito super osim što nema taj trendi omjer ekrana. Ako imaš veze tamo... Kod nas je cijena malo viša.

Inače, za te novce možeš kupiti izvana, flagshipe poput Xiaomi Mi 8 ili Mix 2S, ali razumijem ako se tako ne želi. Ima kod nas u dućanu Mix 2 koji je odlične kvalitete izrade, jak hardver iznutra i ako se instalira Gcam slike mogu ispast odlične. 

A možeš probat i mnogo jeftinije proći sa Mi A2, vidjeti dal ti paše, ako ne vjerujem da bi ga lako prodao i malo izgubio na cijeni.

Nažalost u njemačkoj nemam nikog...

 

A što se tiče naručivanja izvana, uzimam na rate, tako da mi to nije baš opcija.

 

Najvjerojatnije ću Nokiju 7 plus uzeti zbog Android One podrške i dobre baterije, no pogledat ću i Mix2 recenzije...

 

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 16:32 (lllnuclearlll).
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moze preporuka?..kupujem za curu ali se ne mogu odluciti

 

 

2 HUAWEI P20 LITE
9 HUAWEI MATE10 LITE
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 17:18 (Modern).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice