PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

poruka: 30
|
čitano: 14.528
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

Pozdrav;

 

Neznam jesam li dao dobar naslov temi ali pokušat ću što bolje objasniti ono što me zanima.

Zanima me slijedeća usporedba, sve u jednom (glazba + filmovi),

 

na PC-u:

 

1. audio cd reprodukcija bilo sa cd-a ili harda (original kopija) - PC zvučnici

2. vinyl reprodukcija sa gramofona spojenog na pretpojačalo pa PC - PC zvučnici

3. blu-ray reprodukcija bilo sa blu-ray diska ili harda (original kopija) - PC zvučnici i LCD monitor

 

na HI-FI sustavu:

 

1. audio cd reprodukcija sa cd-a na cd player-u - HI-FI zvučnici

2. vinyl reprodukcija sa gramofona spojenog na pojačalo pa HI-FI zvučnike

3. blu-ray reprodukcija sa blu-ray diska na blu-ray plajeru - HI-FI zvučnici i LCD TV

 

 

E sad ono što me zanima, usporedba kvalitete reprodukcije ovoga što sam nabrojao u istom ili sličnom cijenovnom rangu.

 

Znači ako platim zvučnike za PC 1000 kn, platim zvučnu karticu 1000 kn i slušam cd-ove ili vinyle sa gramofona spjenog na PC pretpojačalom, može li taj zvuk konkurirati slušanju cd-ova sa HI-FI cd playera od 1000 kn na HI-FI zvučnicima od 1000 kn ili slušanju vinyla sa gramofona spojenih na HI-FI pojačalo i već spomenute HI-FI zvučnike?

 

I što se tiče filmova, može li gledanje blu-ray filmova sa PC-a na LCD-u od recimo 1000 kn i spomenutim PC zvučnicima konkurirati gledanju filmova sa blu-ray playera na  LCD TV-u od 1000 kn i spomenutim HI-FI zvučnicima?

 

Što je kvalitetnije a prilično jednako skupo? Jel kvalitetnije slušat glazbu na HI-FI zvučnicima i cd playeru ili na PC zvučnicima preko zvučne kartice? Jel kvalitetnije gledat blu-ray filmove na LCD-u i PC zvučnicima (zvučna i grafička) ili na LCD TV i HI-FI zvučnicima (blu-ray player)

 

Nadam se da ste razumili što me zanima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
makimakimaki kaže...

..

Nadam se da ste razumili što me zanima.

.. -da, (možda Osmijeh )

Problem (u ovakvoj temi) je subjektivnost. Svatko će dati neko svoje mišljenje... čak niti statistički nije relevantno.

Uvjek će kvalitetniji zvuk davati HiFi sistem, jer mu je to  namjena. Teoretski (zbog digitalije) svi sistemi mogu imati jednake teh. vrijednosti, ali u praksi su to dva odvojena svijeta.

 

Nisu ni npr zvučnici direktno usporedivi, jer niti jedan za PC ne spada u normalne HiFi kategorije (ok, ima izuzetaka, ali se odnose većinom na deklaracije kao THX) tako niti cijenom neznači da su 'slični'. Ako na PCu korisitiš samo aktivne zvučnike, automatski čitav niz pasivnih (za klasično pojačalo) uopće nisu iskoristivi. itd...

baci pogled na Lazarusovo kabliranje... (ili općenito što piše o Audiu) samo kvalitetan kabel može koštati kao jeftikaner PC, ili kad govoriš o vinilu, gdje ručica ili glava košta cca 10.000 funti.

Ipak, najviše je subjektivnosti u ocjeni zvuka.

 

Ja recimo nebi mogao prepoznati razliku između zvuka preko skupog vs. jeftinog kabela (plus pozlaćeni konektori..), ako su ostale komponente identične. - ali neki audiofili (Batman i ostali.. rođaci šišmiša) to (kažu) da čuju, 'osjete'.... ja samo čujem dobru pjesmu ili lošeg pjevaća. Štoviše, u eri mp3-ca, besmisleno je govoriti o vrhunskom HiFi zvuku (losssy) a tek se u vrhunskom tonskom studiu mogu tako sitne razlike uopće reproducirati, pa onda i ćuti. ... i Batman. Namigiva

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 10:57 (ihush).
16 godina
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

HIFI i PC svijet su potpuno odbvojeni i kao takvi ne mogu se uspoređivati prema kvaliteti zvuka. (naravno kvaliteta kao subjektivna stavka)

 

Ove kombinacije koje si iznio mi nemaju smisla...

CD player ili gramafon preko PC zvučne kartice na neke aktivne zvučnike je čista glupost...

Sad neću reći subjektivno da će zvuk biti užasan, nego čisto iz financijskih razloga... Dobra zvučna za PC mora biti externa, i nešto u rangu 300€ (npr Cambridbe Audio DacMagic), zatim kvalitetni aktivni zvučnici su također jako skupi (preko 500-600€ naviše), te na kraju sam izvor signala - CDP ili gramafon isto košta.

 

Definitivno je moja preprouka i zvučno i financijski za identičnu (subjekivno) kvalitetu zvuka izabrati pojačalo početne klase (npr neki Rotel :) ) i neke B&W CM5 ili Dali Ikon2 zvučnike nego tjerati to sve preko zvučne i aktivnih zvučnika. Ima se ok HIFI sistem na koji se kanije preko navedene zvučne može spojiti i PC i direktno s PC-a vriti lossless FLAC ili APE sa solidnom kvalitetom zvuka.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

Ne, niste baš shvatili što pitam. Ne mislim spajat cd player na PC, nego mislim slušat cd izravno sa PC-a ili harda, loseless. Tu je naravno prednost što ne trebam kupovat cd player, a nedostatak je to što onda moram imat dobru zvučnu i zvučnike. I ako za zvučnu i zvučnike izdvojim 2000 kn, zašto to nebi mogao usporediti sa cd playerom i hi-fi zvučnicima ukupne cijene također od 2000 kn?

 

Za gramofon pričam o istom gramofonu, koštao on 500 kn ili 5000 €, isto me zanima usporedba kad je on spojen na pretpojačalo pa na zvučnu i kad je on spojen na pojačalo pa na hi-fi zvučnike.

 

I za gledanje blu ray filmova, ista stvar.

 

Zašto se nebi otpilike te kombinacije mogle usporediti? Zaključiti to je za istu cifru isplativije na pc-u ili obrnuto.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
makimakimaki kaže...

Ne, niste baš shvatili što pitam. Ne mislim spajat cd player na PC, nego mislim slušat cd izravno sa PC-a ili harda, loseless. Tu je naravno prednost što ne trebam kupovat cd player, a nedostatak je to što onda moram imat dobru zvučnu i zvučnike. I ako za zvučnu i zvučnike izdvojim 2000 kn, zašto to nebi mogao usporediti sa cd playerom i hi-fi zvučnicima ukupne cijene također od 2000 kn?

 

Za gramofon pričam o istom gramofonu, koštao on 500 kn ili 5000 €, isto me zanima usporedba kad je on spojen na pretpojačalo pa na zvučnu i kad je on spojen na pojačalo pa na hi-fi zvučnike.

 

I za gledanje blu ray filmova, ista stvar.

 

Zašto se nebi otpilike te kombinacije mogle usporediti? Zaključiti to je za istu cifru isplativije na pc-u ili obrnuto.

 - za korištenje PCa kao playera, nije važna kvaliteta zvučne kartice, koristi digitalne izlaze do pojačala. (pojačalo je to koje mora biti kvalitetno .. i zvučnički sistem).

 

- kad uspoređiješ 2000kn za PC vs 'linije' zaboravljaš da recimo linija mora imati svoje kućište, napajanje, daljinski itd... tako da nije ista cijena. Kao da istu tu zvučnu kupiš u externoj varijanti, mora biti skuplja, mada je tehnički identična. itd...

 

- gramofon, obavezno predpojačalo/pojačalo s phono ulazom. Nema ništa usporedivo (kvalitetno) za PC. (postoje jeftikaner phono pojačala za snimanje s gramofona, ali to su šrotexi..)

 

-netreba mješati elektroničke smetnje na analognom signalu, u tom slučaju je računalo najgore mjesto (puno elektronike i CPU).

Digitalni signal nema takvih problema, svejedno je od kuda, kroz koliko 'smetača' prolazi. Tako je apsolutno svejedno dali na TV spojimo HDMI s PCa ili HiFija.. on će prenjeti identičnu digitalnu informaciju, dok će samo dekoder i pojačalo dati svoj udio u kvaliteti, dakle ovisit će samo o TVovoj elektronici. Problem nastaje kad šalješ analogni signal.

 

Uvjek će biti isplatljivije ono što je jeftinije (PC), ali... onda krećeš od krive predpostavke, tj ne računaš cijenu PCa. Također, glavna tema je kvaliteta tj. 'što je bolje', to je u pravilu suprotno od isplativosti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 12:09 (ihush).
13 godina
protjeran
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

@ihush sada su mi jasnije neke stvari, sve skupa me interesira jer neznam u kojem smjeru krenuti što se tiče kupovine kvalitetne opreme za slušanje glazbe i gledanje filmova a da ipak potrošim što manje novaca

 

Za sada sam zaključio što se blu-ray filmova tiče, da je isto gledam li ih preko PC-a ili blu-ray playera, što se slike tiče. Ali me interesira zvuk. Pretpostavimo da kupim hi-fi sustav zvučnika i pojačala i spojim ih na PC. Hoće li zvuk biti lošiji kada slušam glazbu sa PC-a i kada gledam blu-ray filmove sa PC-a u odnosu na zvuk kada slušam sa linije ili kada gledam filmove sa blu-ray playera preko tih istih hi-fi zvučnika i pojačala?

 

Za gramofon sam shvatio da je daleko bolje preko predpojačala/pojačala i hi-fi zvučnika.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
makimakimaki kaže...

@ihush sada su mi jasnije neke stvari, sve skupa me interesira jer neznam u kojem smjeru krenuti što se tiče kupovine kvalitetne opreme za slušanje glazbe i gledanje filmova a da ipak potrošim što manje novaca

 

Za sada sam zaključio što se blu-ray filmova tiče, da je isto gledam li ih preko PC-a ili blu-ray playera, što se slike tiče. Ali me interesira zvuk. Pretpostavimo da kupim hi-fi sustav zvučnika i pojačala i spojim ih na PC. Hoće li zvuk biti lošiji kada slušam glazbu sa PC-a i kada gledam blu-ray filmove sa PC-a u odnosu na zvuk kada slušam sa linije ili kada gledam filmove sa blu-ray playera preko tih istih hi-fi zvučnika i pojačala?

 

Za gramofon sam shvatio da je daleko bolje preko predpojačala/pojačala i hi-fi zvučnika.

PC spoji s pojačalom preko digitalne veze, pa kod digitalnog izvora zvuka (audio CD, flac, BR) nećeš imati čujne razlike između PC-a i stand alone playera (možda i postoji, ali ako postoji rijetki su oni koji to mogu čuti). Analogne izvore zvuka (gramofon) spajaj na pojačalo analognom vezom.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
13 godina
protjeran
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

@MrBlc e to me zanimalo najviše, sad mi je jasno

 

Međutim jednu stvar ne razumijem, ako nema čujne razlike, kakvu ulogu onda igra zvučna kartica?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus

S obzirom da uopste pitas tako nesto ja bih ti preporucio pc sa nekim boljim zvucnicima tipa Z-5500 koji imaju i analogne i digitalne ulaze. Prednosti su neuporediva fleksibilnost u odnosu na hiFi jer na njemu mozes i gledati tv, igrati igre, surfati i sve ostalo. Kad u gru ubacis i daljinski i neki media centar eto ti punokrvnog multimedijalnog centra sa kojim nikad neces imati problem da nesto ne mozes slusati. Kvaliteta zvuka ti je identicna kao sto ti je obasnjeno a jedina razlika je u zvucnicima koji su vjerovatno kod HiFi sistema nesto kvalitetniji ali zaboravljas jednu stvar. A to je da na pc prikopcas 5.1 sistem radi blueray-a a na HiFi sistem je to malo teze tj. skuplje koliko sam ja upoznat (a nisam puno ;))

 

Evo sta ja imam;

 

http://www.logitech.com/en-us/speakers-audio/home-pc-speakers/devices/224

 

http://www.logitech.com/en-nz/remotes/universal-remotes/devices/371 - na njemu su svi uredjaji od zvucnika preko pc-a do tv-a, dvd-a, satelitske i IPTV-a.

 

http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1156&ID=1484 - preko ovog front panela palim i gasim komp i upravljas bukvalno cim hoces a plus sve komande sa daljinskog su prebacene na harmony

 

 

Dodaj tu jos neku tv karticu radi snimanja tv programa i imas bukvalno se i to na jednom daljinskom. Sav zvk ti ide preko jednoh 5.1 zvucnika koji po potrebi radi upscaling na 5.1, svo upravljanje ti ide prek jednog daljinskog. Koji HiFi sistem to moze ;)

:)
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 12:58 (logic).
15 godina
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus

- HiFi je sistem (ne jedna komponenta), pa se nemože govoriti o zvučnicima bez ostatka.

Za uživanje u filmu, zvuk je vrlo važan. Tu pravo pojačalo s dobrim zvučnicima nema zamjene.

PC zvučnici nemaju ni približno snage za to, tj kvaliteta i 'osjećaj' zvuka s PCa (tj. njegovih zvučnika) je usporediv je samo s jeftinijim kompletima za kućno kino (recimo u rangu do 1.000kn).

Nevidim nikakav razlog (u smislu kvalitete) da PC kao izvor zvuka (i slike) nebi koristio na nekoj HiFi ''liniji'', preko coaxialca, optike ili HDMIa, dok za igranje i rad normalno koristiš jeftikaner male zvučnike.

Imam složen HTPC spojen na TV i na staru liniju, kad želim 'the sound' jednostavno upalim liniju.... za ostalo je dovoljan TV ili PC zvuk.

To sve nema bitne veze s izvornom kvalitetom tj medijima kao DVD, BR, CD-audio.. jer su teoretski isti, digitalni. Razlika nastaje tek u dekoderu (neznatno), pa onda u pojačalu-zvučnicima.

Recimo, prije par godina, dok se nije započeo prelazak na digitalan TV, dok su TVi bili CRTovi, ... vrijeme analogije. Tad je isključivo linija mogla dati dobar zvuk ('zaboravimo' da se moglo digitalno preko coaxa..). Ali zbog samog zvuka nije imalo smisla spajati PC s TVom. Petljanje s kabelima video-scart + audio, na drugi kraj sobe itd..

Video na TVu je bijo jadan, uz loše divxe (koji su standardno imali mono-56k mp3) nije uopće bilo govora o kvaliteti ili HiFiju.

Sad je sve digitalno, dali primaš signal sa satelita, DVB-T-a, MaxTVa ili PCa, nema bitne razlike.

 

- za gušt, svakako je bolje preko neke solidne linije (starinski naziv za muzički sistem, spojen od linijskih komponeneata) s pripadajućim zvučnicima, barem 50W i barem 50cm...

 

 

 

Međutim jednu stvar ne razumijem, ako nema čujne razlike, kakvu ulogu onda igra zvučna kartica?

 -zvučna kartica, je zapravo dio svakog takvog uređaja... sastoji se od dekodera, pojačala... pošto je fizički odvojiva (za PC PCI, PCex), zove se kartica inače nikakve razlike nemora biti između neke na bilo kojem drugom uređaju ili recimo USB verzija. Samo su dimenzije i veličine konektora te koje ograničavaju npr primjenu na mobitelu vs linija.

Još pojednostavljenije, kao VGA 'A'-adapter, tako je i zvučna kartica i adapter, tj mjesto gdje se može priključiti npr žica (za zvučnik, mikrofon, ....), pošto je audio (HDA) dodan kao komponenta VGA, neovisno o zvučnoj kartici preko HDMIa će se slati slika i zvuk na npr TV. (starije nVidia su imale dodatni prolazni kabel).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 13:14 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

PC i Hi-fi zvučnici je prilično imbecilna i promašena usporedba,dilema - koje ni nema. Neusporedivo u korist Hi-Fija,recimo da si dajem za pravo nakon 40,45 preslušanih setova PC zvučnika reći da sam bar polu-iskusan na tom polju,dok o Hi-Fi znam koliko i o Turskom ustavu.

 

However,nakon slušanja nekdašnjeg Dali Concept1,budget a opet sjajnih Hi-Fi zvučnika,u kombinaciji sa Yamaha receiverom i Denon CD playerom kod prijatelja neki dan, nove Maidene smo naime slušali, čovjek se zaista zapita, odakle iznaći 3,4 000 kn i ući u taj svijet.

 

I da li onda vrijedi iskrcati 1000kn za PC zvučnu i spojiti Z5500 od 2500kn. Vrlo nezgodna dilema. Još nekako za filmove,dapače 5.1 i igranje igara, ali za užitak reprodukcije original CD-ova a ne šitnih mp3ca, Stereo Hi-Fi je definitivno po meni way-to-go.

 

Mic po mic,i da se složiti lijep entry level komplet,koji opet pomete sve PC zvučnike,bez da se i oznoji.

 

Kažem,Dali Concept 1,1200kn su u setu, neki Receiver od 1500, CD player od 1 000 i ćao bao. Za početak vrhunska stvar..to je bar moje osobno mišljenje što se tiče glazbe.

 

5.1 je 5.1 , i ne treba miješati Hi-Fi sa Home theatreom,makar nigdje ne piše da se i na 5.1 ne sluša glazba,ili da se na 2.0 ne mogu gledati filmovi. To su pak neka uvriježena mišljenja hifista koliko sam ih ja shvatio..ovo je bolje za ono, ono za ovo,i slično.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 13:17 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

@logic razmotrit ću i tu opciju samo me brine zvuk, nisam siguran koliko će biti lošiji nego na HI-FI zvučnicima koje isto mogu spojit na PC.

 

@ihush znam i ja što je veći gušt, naravno da je veću gušt ubacit original cd u liniju i slušat nego pustit wav sa harda, ista stvar i za blu-ray filmove. Ali zanima me ušteda tamo gdje nema razlike, a koliko sam shvatio ako kupim HI-FI zvučnike i pojačalo i na njih spojim PC, nema razlike u zvuku kada puštam blu-ray film ili audio cd sa PC-a. A to mi je jako bitno. Ako tu nema razlike onda bi najradije kupio HI-FI zvučnike i pojačalo i spojio na PC i tako slušao glazbu i gledao filmove, a i općenito koristio te zvučnike za PC. Gramofon bi naravno spojio na phono pretpojačalo/pojačalo pa na zvučnike.

 

Eto tako sam ja to sad nekako zamislio, samo još ne shvaćam ulogu zvučne kartice, može li mi ko to objasniti?

 

EDIT: vidim da si odgovorio za zvučnu, sad me interesira, kako si nabrojao njene uloge, hoće li ona meni uopće trebati? Ako spojim HI-FI zvučnike na pojačalo pa na PC?

 

@thedream niko i ne govori o mp3-cama

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 13:22 (makimakimaki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
makimakimaki kaže...

 

EDIT: vidim da si odgovorio za zvučnu, sad me interesira, kako si nabrojao njene uloge, hoće li ona meni uopće trebati? Ako spojim HI-FI zvučnike na pojačalo pa na PC?

 

- misliš ? da je ne kupuješ? :)))

-svaka MBO već godinama ima integriran audio (zvučnu karticu), posebna zvučna je potrebna samo za konkretne poslove kao tonski studio... ili gušt.

-svaka ima digitalne izlaze (opt.-coax), sad sve VGA mogu preko DVI-HDMIa poslati i zvuk... unazad godinu dana sve VGA imaju i HDA.

Tako da je odgovor DA i NE, nemoraš kupovati ništa posebno (zvučnu), samo spojiti. DA kao odgovor jer zvučnu (ili više njih) moraš imati, bez nje nebi bilo zvuka, ali imaš je.

 

Kupi dobro pojačalo i zvučnike i to je to...

ili nije? - ima jedan mali problem. Nekad digitalna pojačala, sad recimo neko s HDMIom su skupa. Ako nema digitalne ulaze e onda se vraćaš na početak -analogija i sve probleme s tim.

Dakle kao kriterij, moraš gledati što pojačalo ima od priključaka (ulaznih).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

Za početak kakav Sony ili Yamaha mi se ne čine loš izbor?

 

http://www.konikom.hr/p9602/receiver-sony-str-dh500/product_info.html

 

Imaju Yamahu isto na akciji..sličnih izlaza,i iste cijene..1599 tako..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
makimakimaki kaže...

@logic razmotrit ću i tu opciju samo me brine zvuk, nisam siguran koliko će biti lošiji nego na HI-FI zvučnicima koje isto mogu spojit na PC.

 

@ihush znam i ja što je veći gušt, naravno da je veću gušt ubacit original cd u liniju i slušat nego pustit wav sa harda, ista stvar i za blu-ray filmove. Ali zanima me ušteda tamo gdje nema razlike, a koliko sam shvatio ako kupim HI-FI zvučnike i pojačalo i na njih spojim PC, nema razlike u zvuku kada puštam blu-ray film ili audio cd sa PC-a. A to mi je jako bitno. Ako tu nema razlike onda bi najradije kupio HI-FI zvučnike i pojačalo i spojio na PC i tako slušao glazbu i gledao filmove, a i općenito koristio te zvučnike za PC. Gramofon bi naravno spojio na phono pretpojačalo/pojačalo pa na zvučnike.

 

Eto tako sam ja to sad nekako zamislio, samo još ne shvaćam ulogu zvučne kartice, može li mi ko to objasniti?

 

EDIT: vidim da si odgovorio za zvučnu, sad me interesira, kako si nabrojao njene uloge, hoće li ona meni uopće trebati? Ako spojim HI-FI zvučnike na pojačalo pa na PC?

 

@thedream niko i ne govori o mp3-cama

Evo da ti skratim muke...

Garantirano tvrdim da će bilo koja kombinacija PC zvučne kartice i aktivnih zvučnika (99% napravljnih od plastike ) za PC do 500€ uvijek lošije čuti od HIFI pojačala (pojačala ali i receivera) i nekih entry level HIFI zvučnika, iste cijene.

Uz to na pojačalo možeš spojiti i TV i PS ili xbox, tuner etc, dok na aktivne zvučnike u najboljem slučaju samo 1 uređaj.

Što se zvučne kartice tiče to je DA digital to analog konvertor, pretvara digitalni signal u analogni koji se šalje zatim na pojačalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 13:45 (gkelekov).
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus

Evo da ne citiram sve da pojasnim sta sam zelio reci. Naravno da HFi i PC zvucnke je glupo i potpuno promaseno uporedjivati. Medjutim covjek je pricao i o gledanju filmova a tu je kombinacija koju sam ja sastavio fleksibilna i mocna i ne zvuci uopste lose. Slusanje originalnih cd-ova ne zahtijeva nikakavu zvucnu od 1000 kn niti bilo sta slicno je je Z-5500 na PC spojen optickim kabelom i nema nikakve degradacije signala. Dalje, na Pc zvucnike o kojima ja pricam mozes spojiti 3 analgona stereo izvora i dva digitalna, jedan opticki i jedan koaksijalni. Neka sam prosudi da li mu je bitan superioran kvalitet zvuka na racun fleksibilnosti koju mu daje pc sistem o kojem ja pricam ili ce istrpiti malo losiji zvuk (pianje da li ce primijetiti razliku) a dobiti fleskibilnost i multimedijalne mogucnosti koje ima sa kombnacijom kou mu ja preldazem i koju i sam imam. Ako nije audiofill mislim da mu je pc kombinacija neuporedivo bolja.  Jos kad u igru ubaci i LCD i bezicnu tastaturu sa trackballom ili touchpadom cime dobija mogucnost surfanja iz fotelje...

Recimo ovako nesto:

http://cgi.ebay.com/Lenovo-Multimedia-Remote-w-Keyboard-57Y6336-Brand-New-/110574813195?pt=PCA_Mice_Trackballs

:)
13 godina
neaktivan
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

Ukoliko ideš na Hi-Fi,imaš u audio cinema artu u mesničkoj akciju NAD pojačala i CD playera,dovoljno je pročitati..

 

http://www.audiocinema-art.hr/akcije/vruca-akcija-nad-pojacala-i-cd-playera/

 

Uzmeš to stereo pojačalo,CD player,i neke bookshelfe npr. taj Dali Concept gore,neke Missione ili slično,i boli te živo džon.

 

Za slušanje original CD-a po meni neusporedivo sa bilo kojim PC2Hi-Fi kombinacijama.

 

Glazba i igre može biti druga stvar gdje logic držu svoju stranu,jer 5.1 Home Theater poštenih sistema i nema baš u tom budžetu,tu Z5500 može zaista eto ruku na srce dosta pružiti,za 2200,2500kn.

 

Možda ja to presubjektivno gledam,po sebi,pošto više ne igram a i slabo se filmofiliziram,glazba mi je bila i ostala tiha patnja,a nikako da se maknem sa PC zvučnika. Kad god uštedim lovu,poderem ju u auto bilo na regu,bilo na servis,bilo na ogrebotine,bilo šta..auto je dno dna šta se tiče troška.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 14:45 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus

Heheheh

Zato i pricam o z-5500. Ispod toga i ne treba ici ako se bas zeli nesto postici. Puno ulaza, daljinski, vise nego solidan zvuk, 5.1 support vrhunski. ZA sve osim HiFi dobitna kombinacija. I cisto nformacije radi moram reci da taj HiFi zvuk koji ce dobiti sa kombinacijom koju ti predlazes uopste nije toliko bolji od Z-5500 tj. nije to bas da je HiFi vrh a ovo smece ali razlike ima naravno. Cisto da covjek ne misli da je to nebo i zemlja. Nije naravno. NEka procita recenzije z-5500 pa neka vidi sam.

:)
13 godina
neaktivan
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

Ma meni je najveći problem šta bi ja Hi-Fi godinama,a stalno se vrtim oko PC zvuka. Skupim 3,4 000 i izbušim u kola. A stavim opet sve na papir receiver 1700, pa CD player 1500-2 000,pa zvučnici 1200 par, pa kablovi kvalitetniji parsto kuna sigurno. Na kraju 5 000kn, neusporedivog glazbenog užitka sa bilo kojim PC zvučnicima, dok će zvučnici tipa Z5500 spojeni optikom na bilo koju integriranu ili zasebnu zvučnu odlično,ma dapače,superiorno odraditi bilo koji film,bilo koju igru,pa i glazbu zašto ne.

 

Teška je to dilema. Ako ima duplo više love,nek ide na HiFu stereo ili 5.1 neki budget Home Theater,bar za početak nek uzme možda i 2.0,pa doda sub,pa onda stražnje,joj joj,ideje ideje.

 

Ako je nešto skupo,što sam skužio godinama(5g) listajući Hi-Fi podforum na Pc Ekspertu,to je onda entuzijazam Hi-Fi korisnika. Nebo je granica troškova i ideja.

 

Eh,da,malo si me nasmijao umanjujući sad razliku Z5500 zvuka i Hi-Fija,ali ok. Ti si Logitech fanboy pa ti je oprošteno. Smijeh Ne možeš usporediti, Z5500 je hrpetina Bass-a spram bilo kojih iole kvalitetnijih Bookshelf zvučnika,sa ili bez subwoofera.

 

DAC od Z5500 je solidan,ali opet,preteško usporediti sa NAD-om,ONKYO-m kakvim,Rotel-om itd. Nešto možeš uporediti,nešto ne. Ovo - ne.

 

Z5500 je vrh PC zvuka. U Hi-Fi svijetu je to low-mainstream 5.1 set,loših satelita i sa prejakim basom.

 

*******

 

Čovjek neće misliti odnosno čuti ništa - ako nema sluha. Zato i kažem da je najbolje ne reagirati prežustro na ovakve teme i rasprave,jer netko ne čuje razliku primjerice Golfa dvojke dizela i Lexusa benzinca,njemu je taj rad motora jednakog zvuka. Tako je i sa zvukom bilo na PC-u,bilo u Hi-Fi domeni.

 

Da ne spominjem ovisnost i o slušaoni,rasporedu namještaja u sobi,prozora,audioizolacije i slično. Presložena kategorija..pre pre..

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 14:56 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
Provitaj sta napisah ;) Iako sam logy fan nikad mi nije niti ce pasti na pamet reci da su pc zvucnici uporedivi sa hifi zvucnicima. Ali ali stavi moj post u kontekst njegovog pitanja. On zeli sve u jednom. I muzika i filmovi a ti vuces samu na muziku. Ja stalno govorim da je zvuk na hifi sistemu superioran ali isto tako isticem da ni moj prijedlog nije bas smece jer nekako ispada da jest. Neka sam odluci da li ce davati par stotina kuna na kablove i sl ili ce ici na sve u jednom. Ako nije bas hifi entuzijast mislim da mu se ta investicija ne isplati mada ni moja kombinacija nije bas jeftina ;)
:)
13 godina
neaktivan
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

Kužim,zato i ne uzimam više ovakve teme ni rasprave previše k srcu,ljudi se raspišu,pomažu,među njima ima i vrsnih znalaca pogotovo Hi-Fi domene,a autor u pravilu na kraju ode,i kupi Logitech X540 po 700kn. Tako bi ipak valjalo ostaviti stvar na teoriji,po meni - bez konkretnih komponenata,iako sam ih predložio i napisao.

 

Svatko kaže svoje,la la la,a autor napravi deseto. Tako je uvijek,gdje god sam sudjelovao,bilo na inozemnim ili domaćim forumima.

 

Skužio sam te šta hoćeš reći,ako hoće najbolji zvuk za šaku kuna,a u audio svijetu 2 000kn je nažalost šaka kuna i cijena mainstream CD playera,onda nek ide na Z5500 i optiku/coax kartice sa ploče tj. integruše.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

Evo ovako, stvarno cijenim svačije savjete, jer sam nisam znao puno o svemu, logic-ov sustav je zasigurno odličan ne samo za tu cijenu nego i zbog toga što nudi sve u jednome i stvarno sam zahvalan na prijedlogu i objašnjenu ali ipak ću izabrati hi-fi na kraju.

 

Iako mi puno toga nije bilo jasno što se vidi iz ove teme, najjasnije od svega mi je da jednostvno želim imat kvalitetan zvuk za glazbu prvenstveno. Iz tog razloga za početak ću uzeti hi-fi stereo zvučnike i pojačalo koje ću spojit na PC. Kada to uzmem i spojim na PC, to bi koristio za slušanje glazbe i gledanje filmova sve dok se ne odlučim u budućnosti na nadogradnju sustava na 5.1 zbog filmova.

 

Imam sad jedno pitanje prije nego počnem gledat koje zvučnike i pojačalo uzet za moje potrebe. Iz vaših postova ispada da ako spojim hi-fi zvučnike na pojačalo i pojačalo na PC, da nije bitno jel neka obična integrirana zvučna kartica ili neka skupa. Malo sam listao Audiofil forum i ovde ekipa govori kako treba uzeti neku dobru zvučnu.

 

To je ipak PC komponenta pa mislim da je bolje ovde pitat nego tamo, pa ako može pojašnjenje.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
thedream kaže...

Kužim,zato i ne uzimam više ovakve teme ni rasprave previše k srcu,ljudi se raspišu,pomažu,među njima ima i vrsnih znalaca pogotovo Hi-Fi domene,a autor u pravilu na kraju ode,i kupi Logitech X540 po 700kn. Tako bi ipak valjalo ostaviti stvar na teoriji,po meni - bez konkretnih komponenata,iako sam ih predložio i napisao.

 

Svatko kaže svoje,la la la,a autor napravi deseto. Tako je uvijek,gdje god sam sudjelovao,bilo na inozemnim ili domaćim forumima.

 

Skužio sam te šta hoćeš reći,ako hoće najbolji zvuk za šaku kuna,a u audio svijetu 2 000kn je nažalost šaka kuna i cijena mainstream CD playera,onda nek ide na Z5500 i optiku/coax kartice sa ploče tj. integruše.

 

 

To je samo nadprosjecan zvuk i nista vise od toga ako gledas iz HiFi svijeta i tu nema nista sporno. Ne znaosim se ja da je z-5500 neko cudo tehnike u hifi svijetu. Ja volim filmove i muziku slusam maltene samo kad moram i ne pada mi na pamet kupovati kablove koji kostaju kao da su od zlata ;)

Srece ovog covjeka sto naleti da dvije blese koje daju poprilicne pare na igracke samo vucemo na dvije suprotne strane ;). Ja volim konfor i ja kad zalegnem i uzmem daljincki sve mi je pod rukom. I muzika na disku, filmovi tako dje, internet, IPTv i sl. Sve iz fotelje.

Ako zeli nauciti nesto o HiFi lazaruslong je ovdje napisao maltene magistarski rad na tu temu i tu se nema puno toga dodati. Ja mu predlazem da i to procita prije definitivne odluke jer ako kupi dvije odlicne komponente i neko smece od pojacala recimo dzaba mu sve.

A ja ove raspra ve ne smatram gubljenjem vremena jer i drugi citaju i ako nesto nauce ja zadovoljan isto tako i ja nesto naucim.

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
makimakimaki kaže...

Evo ovako, stvarno cijenim svačije savjete, jer sam nisam znao puno o svemu, logic-ov sustav je zasigurno odličan ne samo za tu cijenu nego i zbog toga što nudi sve u jednome i stvarno sam zahvalan na prijedlogu i objašnjenu ali ipak ću izabrati hi-fi na kraju.

 

Iako mi puno toga nije bilo jasno što se vidi iz ove teme, najjasnije od svega mi je da jednostvno želim imat kvalitetan zvuk za glazbu prvenstveno. Iz tog razloga za početak ću uzeti hi-fi stereo zvučnike i pojačalo koje ću spojit na PC. Kada to uzmem i spojim na PC, to bi koristio za slušanje glazbe i gledanje filmova sve dok se ne odlučim u budućnosti na nadogradnju sustava na 5.1 zbog filmova.

 

Imam sad jedno pitanje prije nego počnem gledat koje zvučnike i pojačalo uzet za moje potrebe. Iz vaših postova ispada da ako spojim hi-fi zvučnike na pojačalo i pojačalo na PC, da nije bitno jel neka obična integrirana zvučna kartica ili neka skupa. Malo sam listao Audiofil forum i ovde ekipa govori kako treba uzeti neku dobru zvučnu.

 

To je ipak PC komponenta pa mislim da je bolje ovde pitat nego tamo, pa ako može pojašnjenje.

 

Hvala.

 

Ispravite me ako griješim,ali ne znači li spajanje na vanjski receiver upravo potpunu nevažnost o kojoj se zvučnoj radilo,osim da je veza digi/coax odnosno neće li DAC na receiveru biti zadužen za obradu zvuka? Mislim,tako si je mali mujo - ja , to nacrtao..

13 godina
neaktivan
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
logic kaže...
thedream kaže...

Kužim,zato i ne uzimam više ovakve teme ni rasprave previše k srcu,ljudi se raspišu,pomažu,među njima ima i vrsnih znalaca pogotovo Hi-Fi domene,a autor u pravilu na kraju ode,i kupi Logitech X540 po 700kn. Tako bi ipak valjalo ostaviti stvar na teoriji,po meni - bez konkretnih komponenata,iako sam ih predložio i napisao.

 

Svatko kaže svoje,la la la,a autor napravi deseto. Tako je uvijek,gdje god sam sudjelovao,bilo na inozemnim ili domaćim forumima.

 

Skužio sam te šta hoćeš reći,ako hoće najbolji zvuk za šaku kuna,a u audio svijetu 2 000kn je nažalost šaka kuna i cijena mainstream CD playera,onda nek ide na Z5500 i optiku/coax kartice sa ploče tj. integruše.

 

 

To je samo nadprosjecan zvuk i nista vise od toga ako gledas iz HiFi svijeta i tu nema nista sporno. Ne znaosim se ja da je z-5500 neko cudo tehnike u hifi svijetu. Ja volim filmove i muziku slusam maltene samo kad moram i ne pada mi na pamet kupovati kablove koji kostaju kao da su od zlata ;)

Srece ovog covjeka sto naleti da dvije blese koje daju poprilicne pare na igracke samo vucemo na dvije suprotne strane ;). Ja volim konfor i ja kad zalegnem i uzmem daljincki sve mi je pod rukom. I muzika na disku, filmovi tako dje, internet, IPTv i sl. Sve iz fotelje.

Ako zeli nauciti nesto o HiFi lazaruslong je ovdje napisao maltene magistarski rad na tu temu i tu se nema puno toga dodati. Ja mu predlazem da i to procita prije definitivne odluke jer ako kupi dvije odlicne komponente i neko smece od pojacala recimo dzaba mu sve.

A ja ove raspra ve ne smatram gubljenjem vremena jer i drugi citaju i ako nesto nauce ja zadovoljan isto tako i ja nesto naucim.

 

Sve pet,razumijemo se. Uvijek je dobro iole konstruktivno sukobiti razmišljanja,nekako bit foruma bi rekao.

16 godina
neaktivan
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus

Nego ne pita te koje to auto toliko para guta ;)

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
logic kaže...

Nego ne pita te koje to auto toliko para guta ;)

Smeće od audija trojke,skucao sam na regu 4 000 nedavno, platio alternator (jer je roknuo nebu pod oblake,akumulator mi se uopće nije punio radi njega) prije godinu dana novi 2 000,servis ruke još 1 000, imao sam veliki servis prije ravno mjesec dana, zupčasti remen,turbo punjač la la la,šta sve ide,ne ide,filter ulja,zraka,goriva,bla bla,cifra? 6500kn sa rukama unutra.

 

 

16 godina
offline
RE: PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sus
thedream kaže...

Ispravite me ako griješim,ali ne znači li spajanje na vanjski receiver upravo potpunu nevažnost o kojoj se zvučnoj radilo,osim da je veza digi/coax odnosno neće li DAC na receiveru biti zadužen za obradu zvuka? Mislim,tako si je mali mujo - ja , to nacrtao..

Spajanje preko digitalnog izlaza, teoretski gledano, zaobilazi zvučnu karticu (barem DAC i pojačalo) i to obrađuje DAC na receiveru.

Ako se kupi solidan receiver onda se da s time lijepo svirati, iako da naglasim da jeftiniji receiveri nemaju baš "dobre" DAC-ove.

Ali ako se usporedi s build-in zvučnom to je već i s entry levelom miljama razlike.

15 godina
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

- povratak na temu...

I ja sam fun za Logitech... ali u rangu cijene i kvalitete.... nema šanse. (btw. logic je dobro opisao konfor... sad ću i ja) :)

Ovako, cijena:

- nabava u rasponu 2.500-3.000kn za Z5500.

- u prijašnjim postovima već spomenuti i dati linkovi na Sony reciver za 1.699kn, treba dodati zvučnike (2.0/2.1/5.1) po želji ali mislim da je dovoljno 2.1 jer dnevni boravak nije samo za filmove, dok je muzika standardni stereo.... ako su zvučnici cca 1.000-1.500kn to je manje-više ista startna cijena.

 

Nabrojane su mogućnosti spajanja za z5500 dobre, naravno i reciver može sve to. Uz malu prednost, ima i HDMI...

Zato u tom rangu cijene/kvalitete teško može PC sistem konkurirati klasičnom pojačalu. To je samo u rangu ispod 1.000kn (Genius drveni komplet za PC, 700kn je godinama dovoljno dobar-jeftin izbor)

 

Konfor? u čemu je to razlika, gledam na TVu, slušam na liniji (ili PC zvučnicima) i koristim daljinski... (HTPC) a nemam Z5500 nego 'običnu' liniju. Naravno bežićni logitech komplet miš i tipkovnica su također tu.

 

btw. za kvalitetu zvučne kartice, pošto se opet postavlja pitanje, je jedino važan DAC s pojačalom. Ako se šalje digitalan zvuk (može i direktno s CD playera) onda kompletan PC nema baš nikakvu ulogu u kvaliteti zvuka. Tako da 'audiofilski' komentari da je potrebna neka posebna kartica, samo govori o tomu da zapravo neznaju ništa...

Konkretna tema nema nikakve veze s npr obradom jer ako se želi kvalitetan zvuk snimiti, treba kvalitetan mikrofon, recimo Shure, s XLR konektorima, koji nemožemo priključiti na običnu zvučnu, jer nema taj priključak. Također u masteringu se koristi 48 sampling, 24 bit, itd... i obično su mixpultovi spojeni firewireom.... (stara Live! ima i fw) ... i pošto je taj dio (snimanje) početak, tj. analogni i kartica ga treba digitalizirati, podložan je svim mogućim smetnjama... nakon digitalizacije je nevažno, možeš i bušilicom borat po PCu. :))

 

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PC multimedia sustavi vs. HI-FI multimedia sustavi

Kad su se svi raspricali, da i ja nabacim svoje misljenje  :)

 

Izvor zvuka:

Hi-Fi i PC su 2 svijeta i nije ih bas pravilno usporedjivat jedne s drugim. Ali PC itekako moze bit izvor zvuka u Hi-Fi svijetu uz dobar DAC (zvucnu) ili eventualno pojacalo sa optickim ulazom da se preskoci dekodiranje sa losim zvucnima karticama na kompu... Meni je npr. PC izvor zvuka - ASIO driveri i lossless mjuza (FLAC, APE) i sve to na home made eksterni DAC koji me kostal oko 1000kn - samo ova kombinacija rastura bilo kakav izvor zvuka tj. CD player do 1000€...

 

Pojacalo:

Ako se bas cilja na audiofilsku kvalitetu zvuka ove A/V Receivere do 2000kn odma mozete zaboravit. Ja sam imal Yamaha RX-V461, platil ga oko 1800kn i u to vrijeme mi je zvuk bil fenomenalan onda sam dobil jedno staro Hitachi-jevo vintage pojacalo na popravak (zamjena kondenzatora samo) i kad sam cul kak to radi u usporedbi s novim receiverima - bilo je ovak nekaj.  90% vintage pojacala koje mozete nac po oglasima ce zvucat 10x bolje od bilo kojeg receivera do 2000kn, a u oglasima ih hvala bogu ima - ovo npr.  IMHO: receiver uzimat samo ako cete ga koristit za filmove, igre, a muzika je tek u drugom planu, a za uzivanje u glazbi uzet neko stereo pojacalo, ne receiver.  BTW subwoofer je takodjer obavezan uz receiver za bilo kakav kvalitetniji zvuk jer zvuce ocajno bez njega, pogotovo niski tonovi (naravno ovo govorim o iskustvu sa svojim receiverom)...

 

Zvucnici:

E sad, po mojem misljenju vise cete porfitirat na zvuku sa ovim iznad (pojacalo, DAC) nego sa zvucnicima. Pa za pocetak neki par bookshelf ili samostojecih zvucnika za oko 1500kn ce bit ok. Ja imam Mission m74 zvucnike sa modificiranim skretnicama i to zvuci fenomenalno, ali najveca razlika se cuje kod promjene pojacala ili izvora zvuka...

 

Toliko od mene zasad... Namigiva

My life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, and yet I'm happy. I can't figure it out. What am I doing right?????
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice