Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

poruka: 51
|
čitano: 65.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Rezolucija je postavljena na 1080p, posto je tv Full HD ali mi ima obruba sa strane...

Budem probo ovo sa overscanom kada dodem kuci...

Hvala jos jednom i živili {#}

Pro Deo Et Patria
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

E, znaš šta?! Svaka ti dala, majstore!!!! Znam da je ovo bilo davno, ali meni si upravo riješio prokleti problem zbog kojeg sam već lagano izdilovio (op.prev. pop.izdio, pošandrcao, poludio, počeo osjećati duševne tegobe kombinirane sa stresom i tjeskobom). Hvala ;)

12 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Treba mi mala pomoc

spoio sam komp preko hdmi kabela sa LCD tv i imam losu sliku i kad gledam film steka mi slika ili se zaledi sta moze biti ?

hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Ja imam sljedeci problem. Imam prijenosnik sa grafickom ATI Mobility Radeon HD 5650 i LCD TV LG Full HD. Kada spojiim prijenosnik i LCD TV sa HDMI kablom sve mi radi super kada sam u modu koji mi prikazuje sliku i na displeju prijenosnika i na TV-u, medjutim kada iskljucim sliku na displeju prijenosnika, a ostavim opciju da mi samu prikazuje sliku na TV-u, automatski mi se smanji rezolucija i slika mi se prikazuje samo u gornjoj lijevoj cetrvtini (otpilike) ekrana na TV-u. Kada ponovo ukljucim displej od prijenosnika slika je ponovo normalno full na oba monitora. Pregledao sam forum i guglao ali nisam uspio naci odgovr na ovaj problrm, pa vas molim za pomoć, Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

kad spojim racunalo i led tv pokaze mi samo pola slike na tv-u ,u cemu je problem ,inace ne razumijem se u tehniku :) pozz

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Help! Kod spajanja laptopa i lcd-a sa hdmi kabelom video mi trza (slicno kao kod neispravnih codeca), dok mi je sve normalno dok gledam video na laptopu. Laptop je novi, i5 - 3210M,630M, 8 GB rama, dok na starom laptopu sa celeronom i intelovom grafikom nisam imao takvih problema. E da, win 7 je instaliran.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

ja imam također spojen komp s CD TV-om i isto sam primjetio,ne mogu reći štekanje niti trzanje,nego kao blago usporavanje slike na pojedinim djelovima filma....zanima me jel to do TV-a,HDMI kabla ili ja nisam nešto dobro podesio? kontam da do grafičke sigurno nije,jer ako mogu s njom igrati nove igre kontam da ne bi trebao niti film štekati .

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Je li uopće moguće da ja mogu gledati film na TV-u, a otac mi gleda youtube ili tako nešto. Odnosno jel ja mogu odvojeno emitirat zvuk filma preko HDMI kabela, a da mi otac može slušat i gledat videa sa youtuba preko zvučnika?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

poz ekipi.prešao sam sa Xp- na 7-cu i mjenjao proc.mat i rame

zanima me koje postavke zvuka  moram nariktati na kompu da bi dobio zvuk na telki

naime imam grafu giabyte gf 9800 gt koja nema hdmi nego dvi izlaz pa sam zvuk dobivao preko onog malog spdif kablića i sve je šljakalo

neznam šta na sedmici moram postaviti na izlaz

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
roki kaže...

poz ekipi.prešao sam sa Xp- na 7-cu i mjenjao proc.mat i rame

zanima me koje postavke zvuka  moram nariktati na kompu da bi dobio zvuk na telki

naime imam grafu giabyte gf 9800 gt koja nema hdmi nego dvi izlaz pa sam zvuk dobivao preko onog malog spdif kablića i sve je šljakalo

neznam šta na sedmici moram postaviti na izlaz

Ako sam ja dobro shvatio, ti ovako tribaš. Uđeš u Control Panel, pa u Sound i onda bi ti tribalo bit "Digital Audio (S/PDIF)" na to stisneš pa onda dolje Set default i onda ok. Ako ti nemaš "Digital Audio (S/PDIF)" probaj desni klik pa Show disabled Device ili Show disconnected Devices. Probaj ja mislin da ti je to to.

...The South Will Rise Again... White -h- Boys
14 godina
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
Coder256 kaže...
roki kaže...

poz ekipi.prešao sam sa Xp- na 7-cu i mjenjao proc.mat i rame

zanima me koje postavke zvuka  moram nariktati na kompu da bi dobio zvuk na telki

naime imam grafu giabyte gf 9800 gt koja nema hdmi nego dvi izlaz pa sam zvuk dobivao preko onog malog spdif kablića i sve je šljakalo

neznam šta na sedmici moram postaviti na izlaz

Ako sam ja dobro shvatio, ti ovako tribaš. Uđeš u Control Panel, pa u Sound i onda bi ti tribalo bit "Digital Audio (S/PDIF)" na to stisneš pa onda dolje Set default i onda ok. Ako ti nemaš "Digital Audio (S/PDIF)" probaj desni klik pa Show disabled Device ili Show disconnected Devices. Probaj ja mislin da ti je to to.

probao sam i ništa od toga,jel ima tko još kakvu ideju

dnl
14 godina
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
steeleye kaže...

Isključi overscan na tv-u i grafičkoj kartici.

E kad bi to bilo tako jednostavno kao i sa AMD karticama.

Imao sam takav problem sa svojom gtx460, te sam napisao tutorial kako to riješiti na nVidia karticama.

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/tutorial-underscanoverscan-fix-hdmi/175660.aspx

 

Znam da je citiran stari post, ali možda nekom pomogne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 22:31 (Alkaline).
14 godina
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
meni je slika super,rezolucija je ok ali me muči to sam sa starom matičnom problem riješio lako pošto mi grafa ima samo dvi izlaze zvuk sam dobio na taj način da sam grafu i matičnu spojio sa onim SPDIF kablićem šta se dobije uz grafu i problem je bio riješen
piknuo adapter sa dvi-a na hdmi i kraj priče
sada sam stavio novu matičnu gigabyte 970a ud3 (stara 770 ud3) i windowse 7 spoji opet grafu i mat. sa spdif kablićem i ne šljka
neznam u čemu je caka ili u windovsima ili u novoj matičnoj,neznam ,ali zvuka na telki nema a bilo ga je sa starom konfom
dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp


Imam jedan problem kada spajam PC(intel E6750, gigabyte P35-DS3, ATI HD 5770 1GB DDR5) na LCD (Sony bravia KDL 40BX400).

Spajam preko HDMI kabela i kada spojim u clone modu sve mi funkcionira bez greške.

Međutim kada spojim u extend desktop mode jedno vrijeme sve lipo radi, ali onda iz nekoga razloga slika na LCD-u izgubi boju. Nekad se nakon minute stanje popravi, ali uglavnom ne.

Da li je netko imao ovakvih problema i ima li netko kakvo riješenje.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
dRoID kaže...


Imam jedan problem kada spajam PC(intel E6750, gigabyte P35-DS3, ATI HD 5770 1GB DDR5) na LCD (Sony bravia KDL 40BX400).

Spajam preko HDMI kabela i kada spojim u clone modu sve mi funkcionira bez greške.

Međutim kada spojim u extend desktop mode jedno vrijeme sve lipo radi, ali onda iz nekoga razloga slika na LCD-u izgubi boju. Nekad se nakon minute stanje popravi, ali uglavnom ne.

Da li je netko imao ovakvih problema i ima li netko kakvo riješenje.

Napokon netko s istim problemom kao što ja imam.
Evo, ovdje kako se to razvijalo kod mene.
Imamo iste grafičke i isti problem.

Identičan.

 

 

EDIT: meni u oba moda radi problem.

 

 

Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. || http://goo.gl/i6Hpi || http://goo.gl/Wqwat || http://goo.gl/w1hZn ||
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 2:24 (sudy_freak).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
sudy_freak kaže...
dRoID kaže...


Imam jedan problem ka....

Napokon netko s istim problemom kao što ja imam.
Evo, ovdje kako se to razvijalo kod mene.
Imamo iste grafičke i isti problem.

Identičan.

 

 

EDIT: meni u oba moda radi problem.

 

Da li si pokušao promjenu drivera?

13 godina
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
dRoID kaže...

Da li si pokušao promjenu drivera?

Sve sam probao.

Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. || http://goo.gl/i6Hpi || http://goo.gl/Wqwat || http://goo.gl/w1hZn ||
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Jučer mi je radilo u extend modu jedno 2 ure. Pola ure bez problema, a onda boja pozeleni. Krenem ulazit u postavke, boja se vrati. Nakon pola sata ista stvar.

Kolika ti je rezolucija na monitoru?

Da nije do toga

13 godina
offline
Re: Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp
dRoID kaže...

Jučer mi je radilo u extend modu jedno 2 ure. Pola ure bez problema, a onda boja pozeleni. Krenem ulazit u postavke, boja se vrati. Nakon pola sata ista stvar.

Kolika ti je rezolucija na monitoru?

Da nije do toga

Sorry, nisam prije vidio.
Meni je pomoglo isključivanje overscana.

tj. postavaljenje na 0% 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
13 godina
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

Je li zna neko može li se zvuk odvojeno projektirat? Znači da ja na kompu mogu slušat pisme sa youtuba, a u isto vrijeme da mi otac može gledat film sa zvukom na televiziji?

Rješeno...

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 16:31 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spajanje LCD TV-a preko HDMI-a na Komp

imam problem dobivanja slike na LCD telki prešao sam sa nvidie gf 9800 gt na sapphire hd7850

pa vodim borbu sa postavkama za dupliciranje ekrana

ako ima dobra duša da mi pomogne bio bih zahvalan

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice