Memorija se sama smanjuje...virus?

poruka: 13
|
čitano: 7.643
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Memorija se sama smanjuje...virus?
pitanje

Vec neko vrijeme memorija na local disk c se nekad povecava a nekad se sama skroz smanji, sada imam cak 0 bytes free of 14,6 GB! sutra ce se mozda povecati za koji mb, ludnica...sta da radim, sigurno je do nekog virusa ili? najgore je sto ne mogu instalirati neki antivirusni pogram zbog male memorije

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija se sama smanjuje...virus?

a da izbrišeš nešto, npr. recycle bin, temp....

ili neki program igru ili sl...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija se sama smanjuje...virus?
autorov komentar

disk cleanup i te stvari ne pomazu...a ne mogu ni pokrenuti neki update na ovim antivirusnim programima... cuo sam nesto da moze biti problem do virtual memorije?

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.1.2009 1:46 (moke).
16 godina
neaktivan
offline
Memorija se sama smanjuje...virus?

Pa moguće da ti je virtualna memorija stavljena na "automatski". Ako imaš malo RAM-a onda se nemoj čuditi što ti windowsi koriste puno virtualne memorije. Kakva ti je konfiguracija?

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Memorija se sama smanjuje...virus?

Ako imaš vistu vidi da li ti je uključen system restore, a ako je uključen on ti zna ''jesti'' HDD i ovdje ti je kako ga isključiti.

ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija se sama smanjuje...virus?
autorov komentar
citao sam o tom system restore, nakon sto ga iskljucis sve spremljeni dokumenti/slike ti nestanu? vrati ti se stanje komp na pocetak? hoce li se to dogoditi kada ga iskljucim? nisam bas upoznatom sa tom opcijom
16 godina
offline
Memorija se sama smanjuje...virus?

Tune Up Utilities 08/09, Free Up Disk Space, i da vidiš koliko će smeća nać. Meni nakon mjesec dana bude i po 12GB, backup-ova, tempova i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija se sama smanjuje...virus?
moke kaže...
citao sam o tom system restore, nakon sto ga iskljucis sve spremljeni dokumenti/slike ti nestanu? vrati ti se stanje komp na pocetak? hoce li se to dogoditi kada ga iskljucim? nisam bas upoznatom sa tom opcijom
 Nece ti nista nestati, on funkcionira tako da ti snimi sliku stanja kompa na neki datum, tako ako nesto zeznes mozes vratit stanje koje je funkcioniralo.
Znaci slobodno iskljuci, on ce samo pobrisat svoje backup datoteke.
Inace koji komp imas, jel mozda IBM laptop?
15 godina
offline
Memorija se sama smanjuje...virus?

Vidi jel imas ukljucen HYBERNATION , iskljuci ga i dobit ces 2-4GB slobodnog prostora.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / ASUS M2N-privremena/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija se sama smanjuje...virus?
autorov komentar

oprostite sto se nisam javio

hvala svima na odgovoru!
uradio sam sto ste rekli, iskljucio sam system restore i koliko vidim nista se nije promjenilo, nakon toga sam pokrenuo program tune up koji je uradio dobar posao i imao sam slobodno 1,73 gb najvise od 14,6 gb, ali jednu vecer se opet memorija na local disk c spustila na nekoliko mb... zanimljivo je sto nemam toliko stvari na local disk c a toliko je malo slobodno memorije, to mi je jako cudno, ovaj laptop me pravo nervira hehe

hyperion, mozes li mi reci gdje da iskljucim hibernation ne mogu se bas snaci na ovoj visti, znam da je na properties i change power option ali dalje ne znam

windows vista home basic
processor: intel(r) core(tm)2 duo cpu t5450 @1,66GHz 1,67GHz

memory (ram): 1015 mb

system type: 32-bit operation system

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2009 15:44 (moke).
15 godina
neaktivan
offline
Memorija se sama smanjuje...virus?

Ako imaš TuneUp možeš uz pomoć njega isključiti hibernation: TuneUp->Free Up Disk Space->Windows Functions->Energy->Saving Mode:Hibernate to postavi na disable(kako je prikazano na slici mora biti) ili ako nemaš TuneUp:http://support.microsoft.com/kb/920730.

ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2009 16:47 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Memorija se sama smanjuje...virus?

Instaliraj Avira AntiVir Free Edition i Spybot Search&Destroy i proskeniraj s njima.

Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Memorija se sama smanjuje...virus?
autorov komentar

hvala vam na odg, pokusat cu to sve uraditi pa cu vam javiti

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice