3 operativna sustava

poruka: 10
|
čitano: 3.469
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
3 operativna sustava

Da li je moguće instalirati na jednom stroju 3 os-a...svaki na jednu particiju? Imam vistu, xp, a i mislim si linux stavit. Jel moze malo pomoc oko linux-a

posto nista neznam na linux-u?

Htio sam ga danas instalirat s cd-a od mreze, ali tokom instalacije skida nest veliko...oko 700mb? To me zbunilo pa sam prekinuo instalaciju.

Zasto mogu birati koliko da mi bude velika instalacija??

Help.

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Bussiness SP1
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
3 operativna sustava

Koju Linux distribuciju si krenuo instalirati? Da, moguce je s GRUB-om(bootloader koji Linux koristi) imati 10 OS-eva na jednom racunalu ako zelis. Posto si pocetnik preporucam *Ubuntu. Ako te particioniranje bude zezalo napisao sam jedan tutorial o file systemima i particioniranju ovdje: http://forum.bug.hr/forum/topic/linux/vrste-file-systema-particioniranje-linux-sustava/1707.aspx?sort=asc&view=flat

 

btw, prije bilo kakvog rada s instalacijom napravi backup podataka.

Arch user, Don't Panic!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2008 16:04 (Tux Slave).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 3 operativna sustava

da...krenuo sam instalirati ubuntu....,ali zbunjuje me kakav to file moram skinuti od 700mb...velicina tog file-a na mrezinom cd-u je isto 700mb?

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Bussiness SP1
16 godina
neaktivan
offline
3 operativna sustava

Linux ćeš najlakše instalirat tako da ostavis cd u kompu kada palis komp i onda bootas linuy,a dalje ces sa malko razmisljanja sve skuzit

Universe and human stupidity are only things that are infinite.I'm not sure about universe - Albert Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3 operativna sustava

Ne želiš instaliravat linux. To još ne znaš, ali ne želiš.

Digni ga radije u virtualnoj mašini za probu prije, jer kad ga jednom staviš samo format cijelog diska će ti pomoći da ga ukloniš.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
3 operativna sustava

Zašto se malo ne upoznaš najprije sa Linuxom preko neke virtualne mašine tipa VMware-a?

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 3 operativna sustava
Inari kaže...

Ne želiš instaliravat linux. To još ne znaš, ali ne želiš.

Digni ga radije u virtualnoj mašini za probu prije, jer kad ga jednom staviš samo format cijelog diska će ti pomoći da ga ukloniš.

 Ma ni to ne pomaže, jer Lunix ti se jednostavno zaprži na HD. Morat ćeš kupit novi disk s predinstaliranim legalnim (Microsoftovim) operacijskim sustavom.
I've got four words for you: I. Love. This. Company! Yeaaaahhhh!
15 godina
protjeran
offline
RE: 3 operativna sustava
Ivanplesh kaže...

Da li je moguće instalirati na jednom stroju 3 os-a...svaki na jednu particiju? Imam vistu, xp, a i mislim si linux stavit. Jel moze malo pomoc oko linux-a

posto nista neznam na linux-u?

Htio sam ga danas instalirat s cd-a od mreze, ali tokom instalacije skida nest veliko...oko 700mb? To me zbunilo pa sam prekinuo instalaciju.

Zasto mogu birati koliko da mi bude velika instalacija??

Help.

  zaš ne bi moglo 
ja imam ubuntu, xp i vistu 
Shady in the house
16 godina
neaktivan
offline
3 operativna sustava

Jel moguće da toliko ljudi misli da se mora formatirati cijeli disk nakon stavljanja linuxa? Linuxov rad s particijama je daleko bolji od onoga u windowsima (čovjek može rasporedit kako i šta, odvojit ono što mu je bitno od onog što može izgubiti formatom), a sve to skupa se iz bilo kojeg partition alata može izbrisati. Što se tiče GRUBa koji če ostati, tu ni full format nebi pomogao, jer windowsi tada ne prebrisuju MBR. Al rješenje je jedna naredba iz recovery console Win XP CDa, fixmbr.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: 3 operativna sustava
Ivanplesh kaže...

Zasto mogu birati koliko da mi bude velika instalacija??

 Možeš preko Wubija koji je na CD-u. Pokreni ga iz Winza. BTW, u vezi biranja veličine, wtf? Koja je razlika između malih i velikih instalacija?
Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice