Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.656.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

 

 

 

 Dobar video, fino se vidi kako ga je 8400 pomeo u svakoj igri i to cak dok je ryzen imao papreno skupi 3200 cl14 ram. Nema tu previse filozofije, ako se samo gejma (a vecina ovdje samo to i radi) i5 8400+b ploca+neki obicni ram koji se bez problema digne na 2666mhz je kraljevska kombinacija.   

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Trenutno za gaming samo dva procesora igraju, G4560 i i5 8400 ovisno o zahtjevima korisnika. Sve drugo mora imati opravdanje u nekim specifičnim potrebama korisnika...poput upotrebe poslovnih alata, 144 hz gaming ili boli me kifla za uloženo/dobiveno.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Trenutno za gaming samo dva procesora igraju, G4560 i i5 8400 ovisno o zahtjevima korisnika. Sve drugo mora imati opravdanje u nekim specifičnim potrebama korisnika...poput upotrebe poslovnih alata, 144 hz gaming ili boli me kifla za uloženo/dobiveno.

 Tako je deda triplX, sampionski combo ce valjda doci danas sutra pa da vam pokazem razvaljivanje guzova u gamingu sa Sbudget konfom 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

gejming je zapravo zadnja stavka jer nije to najophodnije i jedino šta se radi sa procesorom.Znači za mene je očiti pobjednik 2600 sa kojima mozes praktički sve čak i solidno gejmanje na 1080p.Uostalom, prodaja će pokazati sve,a i puno intelovih komponenti se nalazi po oglasima što govori dosta o procesu koji se dešava.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 9:46 (funny games).
16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Da samo sta ryzen mozes bez beda ubaciti i u b350 x 370 za razliku od intela koji je izbacio jeftine ploce nakon x mjeseci pa si za novu platformu morao kupovati z370 ploce, tako da i dalje imas izbora hoces kupiti b350 ili x470 pa ne vidim neki veliki problem

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

Trenutno za gaming samo dva procesora igraju, G4560 i i5 8400 ovisno o zahtjevima korisnika. Sve drugo mora imati opravdanje u nekim specifičnim potrebama korisnika...poput upotrebe poslovnih alata, 144 hz gaming ili boli me kifla za uloženo/dobiveno.

 8600k s prakticki istom grafom kao sto ti imas mi daje 30+% veci average framerate vs g4560 u hw svijetu je to svjetlosna godina po intelovom napretku bi bio kraj svemiralp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
funny games kaže...

gejming je zapravo zadnja stavka jer nije to najophodnije i jedino šta se radi sa procesorom.Znači za mene je očiti pobjednik 2600 sa kojima mozes praktički sve čak i solidno gejmanje na 1080p.Uostalom, prodaja će pokazati sve,a i puno intelovih komponenti se nalazi po oglasimašto govori dosta o procesu koji se dešava.

 lol, naravno da intel dominira u oglasima kad je dominirao 10+g na hw sceni...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ali 2700x se opasno priblizio, computerbase ima detaljan review gdje su testirali 2700x sa vrhunskom memorijom (3466 i svi tajminzi max zategnuti) i dobitak u gaming performansama je ogroman. Stock 2700x sa takvom memorijom je brzi od stock 8700k u igrama!

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
funny games kaže...

gejming je zapravo zadnja stavka jer nije to najophodnije i jedino šta se radi sa procesorom.Znači za mene je očiti pobjednik 2600 sa kojima mozes praktički sve čak i solidno gejmanje na 1080p.Uostalom, prodaja će pokazati sve,a i puno intelovih komponenti se nalazi po oglasima što govori dosta o procesu koji se dešava.

 eno nemoš otvoriti njuškalo od pustih coffelake procesora na oglasima, svi krenuli u paničnu rasprodaju 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
funny games kaže...

gejming je zapravo zadnja stavka jer nije to najophodnije i jedino šta se radi sa procesorom.Znači za mene je očiti pobjednik 2600 sa kojima mozes praktički sve čak i solidno gejmanje na 1080p.Uostalom, prodaja će pokazati sve,a i puno intelovih komponenti se nalazi po oglasima što govori dosta o procesu koji se dešava.

 Evo nas opet kod ovog "argumenta" u zadnjoj fazi ocaja da je gaming zadnja stavka, a 99% ryzen korisnika ovdje samo gejma dok im 70% threadova vegetira. 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

igra svakako i5 8400 koji je strava dok ovaj G jednostavno neće moći držati korak jer kao šta vidimo igre su sve zahtjevnije i zahtjevnije.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
funny games kaže...

gejming je zapravo zadnja stavka jer nije to najophodnije i jedino šta se radi sa procesorom.Znači za mene je očiti pobjednik 2600 sa kojima mozes praktički sve čak i solidno gejmanje na 1080p.Uostalom, prodaja će pokazati sve,a i puno intelovih komponenti se nalazi po oglasima što govori dosta o procesu koji se dešava.

 eno nemoš otvoriti njuškalo od pustih coffelake procesora na oglasima, svi krenuli u paničnu rasprodaju 

 bas isao provjeriti ukucao u njuskalo trazilicu "intel", dobio trenutni bsod!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Uzimas u obzir gejmere u HR na bug online forumu? Znači to je tržište na kojemu će se prodavati ryzen procesori?

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Ali 2700x se opasno priblizio, computerbase ima detaljan review gdje su testirali 2700x sa vrhunskom memorijom (3466 i svi tajminzi max zategnuti) i dobitak u gaming performansama je ogroman. Stock 2700x sa takvom memorijom je brzi od stock 8700k u igrama!

 vidim ja da ti samo tražiš izgovor za prelazak na rižu, uzmi 2700x nećemo ti to uzeti za zlo, počasno mjesto vicepresidenta intel high councila te uvijek čeka 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
XXX kaže...

Trenutno za gaming samo dva procesora igraju, G4560 i i5 8400 ovisno o zahtjevima korisnika. Sve drugo mora imati opravdanje u nekim specifičnim potrebama korisnika...poput upotrebe poslovnih alata, 144 hz gaming ili boli me kifla za uloženo/dobiveno.

 8600k s prakticki istom grafom kao sto ti imas mi daje 30+% veci average framerate vs g4560 u hw svijetu je to svjetlosna godina po intelovom napretku bi bio kraj svemiralp

 30% a za jedan i5 8600k kupišpet G4560 procesora to više nije ni smiješno, žalosno koliko mali napredak u odnosu na uloženo

 

Uz današnje fakat slabe, izlizane, ponavljajuće PC igre, pradon portove i pentium je veliko ulaganje Ipak i5 8400 je fakat jeftin pa nije loš izbor čak i za takve igre. Trenutni CPU je u konzolama jako slab pa developeri izbacuju svaki pojam fizike iz današnjih naslova kako bi oslobodili takav CPU i ista svar bu još barem 2-3 godine do pojeve novih konzola sa Ryzen chipova...a i onda trebva proći vremena da prilagode game engine vidi razliku FC2 i FC 5 u fizici i to samo zato jer je PS3 imao tada jako dobar CPU

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 9:58 (XXX).
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Zašto bi prodavali coffelake procesore? to su odlični procesori koji ispunjavaju svoju svrhu u svakom pogledu.Ali vidimo starije generacije intelovih procesora koji su isto odlični međutim vrijeme ih gazi pa se ljudi okreću novim stvarima.I naravno dosta ih prelazi na ryzen.

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
lav1000 kaže...
funny games kaže...

gejming je zapravo zadnja stavka jer nije to najophodnije i jedino šta se radi sa procesorom.Znači za mene je očiti pobjednik 2600 sa kojima mozes praktički sve čak i solidno gejmanje na 1080p.Uostalom, prodaja će pokazati sve,a i puno intelovih komponenti se nalazi po oglasima što govori dosta o procesu koji se dešava.

 eno nemoš otvoriti njuškalo od pustih coffelake procesora na oglasima, svi krenuli u paničnu rasprodaju 

 bas isao provjeriti ukucao u njuskalo trazilicu "intel", dobio trenutni bsod!lp

 meni isto, ne može intel 4/4 tu količinu podataka obraditi, taman ti treba jedan klokani 2600x da sve te puste upite procesira 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
funny games kaže...

Uzimas u obzir gejmere u HR na bug online forumu? Znači to je tržište na kojemu će se prodavati ryzen procesori?

 Ma uzmi u obzir koju god zemlju hoces. Najbolji pimjer ti je mindfactory statistika prije izlaska coffee lejka gdje je ryzen 1600 bio najprodavaniji procesor, a ta vecina ga sigurno nije koristila za neku produktivnost. 

12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

je sad ti je mali napredak, a dok je intel "davao" 5% perfomansi kupovalo se ko sumanuto...sad kad si opran enormnih 30+% onda neama vezelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 9:59 (Stjepanj).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
ansha kaže...

Ali 2700x se opasno priblizio, computerbase ima detaljan review gdje su testirali 2700x sa vrhunskom memorijom (3466 i svi tajminzi max zategnuti) i dobitak u gaming performansama je ogroman. Stock 2700x sa takvom memorijom je brzi od stock 8700k u igrama!

 vidim ja da ti samo tražiš izgovor za prelazak na rižu, uzmi 2700x nećemo ti to uzeti za zlo, počasno mjesto vicepresidenta intel high councila te uvijek čeka 

Ma neeee, maknuo sam oglas kad sam jucer izvadio Apexicu iz kutije, cisti sex, premocna je  Budimo realni, Crosshair VII izgleda kao low end ploca u usporedbi s njom..

A i s 7820x idem preko 2k cinebencha sta 2700x ne moze ;)

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Neznam činjenica je da je amd bio pred kolapsom i vratili su se u igru sa novim procesorima.A to tvoje osobno mišljenje je irelevantno jer uzevši u obzir tvoje trolerske kapacitete mogu zaključiti da si previše pristran i neobjektivan.

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
funny games kaže...

Uzimas u obzir gejmere u HR na bug online forumu? Znači to je tržište na kojemu će se prodavati ryzen procesori?

 Ma uzmi u obzir koju god zemlju hoces. Najbolji pimjer ti je mindfactory statistika prije izlaska coffee lejka gdje je ryzen 1600 bio najprodavaniji procesor, a ta vecina ga sigurno nije koristila za neku produktivnost. 

To smo vec zakljucili da je bilo uzrokovano velikim prilivom imigranata 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

je sad ti je mali napredak, a dok je intel "davao" 5% perfomansi kupovalo se ko sumanuto...sad kad si opran enormnih 30+% onda neama vezelp

 LOL, ja ne kupujem sumanuto. Bio na  Q8200 tri godine, pa na FX 8320 preko tri godine i sad na privjesku preko godinu dana. Od mene se sigurno nebudu obogatili

 

A opran si ti za pare

12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

a cuj meni ti je tih "malih" 30% kao da je 300...ja sam jos uvjek mlad zeljan dokazivanjalako za pare!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 10:08 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Sviđa mi se kako razmišljaš.Prvo sam bio na athlonu dual core pa na phenomu i sada na fx :D ne budu se obogatili ni od mene 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...
Stjepanj kaže...

je sad ti je mali napredak, a dok je intel "davao" 5% perfomansi kupovalo se ko sumanuto...sad kad si opran enormnih 30+% onda neama vezelp

 LOL, ja ne kupujem sumanuto. Bio na  Q8200 tri godine, pa na FX 8320 preko tri godine i sad na privjesku preko godinu dana. Od mene se sigurno nebudu obogatili

 

A opran si ti za pare

 Deda ti si za promociju privjeska zaslužio da budeš počani VP intelovog Sbudget odjela, da uvedeš intel u maloprodaju po 39.99kn 

16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
lav1000 kaže...
ansha kaže...

Ali 2700x se opasno priblizio, computerbase ima detaljan review gdje su testirali 2700x sa vrhunskom memorijom (3466 i svi tajminzi max zategnuti) i dobitak u gaming performansama je ogroman. Stock 2700x sa takvom memorijom je brzi od stock 8700k u igrama!

 vidim ja da ti samo tražiš izgovor za prelazak na rižu, uzmi 2700x nećemo ti to uzeti za zlo, počasno mjesto vicepresidenta intel high councila te uvijek čeka 

Ma neeee, maknuo sam oglas kad sam jucer izvadio Apexicu iz kutije, cisti sex, premocna je  Budimo realni, Crosshair VII izgleda kao low end ploca u usporedbi s njom..

A i s 7820x idem preko 2k cinebencha sta 2700x ne moze ;)

 Da samo te ta kombinacija dodje isto kao i 1920x i odgovarajuca ploca a u cb 7820x ne moze prismrditi ripperu tako da se nebih bas hvalio sa cb scorom za tu lovu 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...
Moja isto, cpu da ne spominjem, sve 0 rpm😎..lp

 ?

 

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Evo malo gledam cijene 2700x i 8700k razlika u cijenama 2700x skuplji za 200-300kn jel to opravdana cijena ako gledamo na gejming
AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...
Evo malo gledam cijene 2700x i 8700k razlika u cijenama 2700x skuplji za 200-300kn jel to opravdana cijena ako gledamo na gejming

Po meni, apsolutno ne ako te zanima isključivo gaming.

 

EDIT: Govorim to kao netko tko je isprobao i Ryzen i Coffee.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 11:39 (mrsmith).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice