Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.628.462
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...
Evo malo gledam cijene 2700x i 8700k razlika u cijenama 2700x skuplji za 200-300kn jel to opravdana cijena ako gledamo na gejming

 I da su jednaki u cijeni ne isplati se ali razlika u cijeni je obrnuta samo kod nas je takva cijena.Nikako ne razumijem zašto uzimati tako skupe procesore samo radi igranja kad se slično dobije i sa jeftinijima.Jedino u 1080p 8700K ostavlja dojam ali zar se ta klasa uzima za tu rezoluciju. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 12:05 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dreadmoore kaže...
Evo malo gledam cijene 2700x i 8700k razlika u cijenama 2700x skuplji za 200-300kn jel to opravdana cijena ako gledamo na gejming

Ako je nesto sporiji i kao sta kazes skuplji (kod nas nije skuplji), kako onda cijena moze bit opravdana ako je samo za gejming?!

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dery kaže...

 I da su jednaki u cijeni ne isplati se ali razlika u cijeni je obrnuta samo kod nas je takva cijena.Nikako ne razumijem zašto uzimati tako skupe procesore samo radi igranja kad se slično dobije i sa jeftinijima.Jedino u 1080p 8700K ostavlja dojam ali zar se ta klasa uzima za tu rezoluciju. 

 Ne znam kolko cete vise ti ti tebi slicni ponavljati tih 1080p, tih 1080p je tu prvenstveno da se vide razlike, u nekim igrama ta razlika ide i do 25% i to na max postavkama. To bi znacilo kad se prebacis na 1440p i pogasis neke nepotrebne detalje vrtis se na nekih 10-15% razlike u prosjeku sto je jedna cijela klasa gpu-a vise, nemojmo ni zaboraviti one 1% low fps koji su isto tako vazni.

 

Sta je najbolje 8700k se isplati i za produktivnost uzeti, od 8 aplikacija u 4 je bio bolji 2700x, a u 3 8700k dok su u jednoj razlike bile zanemarive klik, znaci biras iskljucivo za ono cime se bavis.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

ali mi volimo vidit 16 jezgri za 300$ 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
metallic kaže...

Nekako plava armija zvuči loše, pored original crvene armije, ali dobro..?

 

Ansha možda ima logiku moderatora, ali mu fali malo objektivnosti, ali ipak poštuje kolege!

Ako uzmem 2700x onda smo i to rijesili?

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
red_bull kaže...

 

 Ti jesi jedan od onih zbog kojih je ovaj forum postao šit. ti  pa napumpani pa war ili kak se vec zove ste jos gori od ovog koji prijeti batinama jer podlo drkate temelje forumske rasprave trolanjem ,pa kad se netko nade uvrijeđen onda prijavljujete i seruckate. ne branim lika nipošto..

 

I ako nisi znao javno prikazivanje privatnih poruka je na ovom forumu insta crveni. ali nema moderatora jbg...

 

Kao i vecina starih foruma i ovaj se srozao na par likova koji podje.bavaju padobrance i prolaznike a kao sebe vide nekakvim institucijama ovog foruma kojima je dopusteno ovakvo kenjanje..  Još malo ostali budete ti i ovih par hardverskih gurua da dragate jedan drugome j...

 

 a dečko što da ti ja radim, ako ti smetam prijavi me slobodno... u slobodno vrijeme delidam, vrtim socijala 2133mhz ramove na 3200+ sa cl16, govnaste primjerke procesora validiram na 5.0Ghz, o GPU benchevima ne moram trošiti riječi, ljudi su morali upalu pluća zaraditi da me ruše, sve ovo što sam nabrojao fino evidentirano po pripadajućim temama pa ako to ne spada u hw tematiku eto zatraži slobodno da me permaban-ira i točka.... 

 

bacim oko na PC expert, tamo je jedino majning i oglasi žive teme, ostalo drek na šibici, novi post svaka 3 mjeseca... za druge IT forume ne znam, ali očito nije samo problem BUG-a umirući forum...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 15:21 (lav1000).
7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

evo krenula čistka po zadnjih par strana teme, hvala modu koji god bio 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
red_bull kaže...

 

 Ti jesi jedan od onih zbog kojih je ovaj forum postao šit. ti  pa napumpani pa war ili kak se vec zove ste jos gori od ovog koji prijeti batinama jer podlo drkate temelje forumske rasprave trolanjem ,pa kad se netko nade uvrijeđen onda prijavljujete i seruckate. ne branim lika nipošto..

 

 

 Tko je napumpani???? Stjepan ja bi rekao 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Hahaha

edit:

 Za informaciju funny games leti van s foruma za sljedece vrijedanje..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 21:51 (Stjepanj).
6 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Moje misljenje je da ne triba tirati nikoga sa foruma. Neki su navikli ovako cakulati dok modove valjda nije bilo briga, plus sto vidim da ad hominem vrijedjanje prolazi te onaj tko se napizdi i reagira na provokaciju bude kaznjen, sto je znak lose moderature. Ja iskreno nemam blage veze zasto sam prosla dva tjedna bio baniran, a nije me ni briga, prosho voz. Ako ne zelite da vam netko iskusniji pomogne, a ja em imam nesto znanja em volje pomoci, nego vam je draze sprdnja ili prijetnja zato sto se meni ne svidja ono sto se vama svidja i obrnuto, nek vam bude. No kad vam bude tribala pomoc, morat cete otvorit klona kao prvo, a kao drugo, svi koji mogu pomoci, vise nece, cime forum gubi svrhu, ako je nije vec odavno izgubio. Ili jos gore, dobit cete krivi ili amaterski savjet ili jos jedno trolanje, pa necete uspit rijesit svoj problem. Mislim da prvi nisam nikome uputio ruznu ric, jer sam odgojen bolje od toga. Vidim da su neki privilegirani i sitne grupacije imaju vlastite teme, i recimo cape music temu i ovu tu bih jednostavno preimenovao u neko prigodnije ime i prebacio pod ostalo ili offtopic podforum ako postoji, pa mozete tamo nastavit zagadjivat cime vam drago. Ali kad netko nov procita naslov a ova je tema non stop na vrhu, zajebe se mislici da ovdje moze saznati nesto korisno, pa i postavi pitanje, na koje mu naravno nitko ne odgovori.

Brajanov život
12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Evo testirao malo i5 8400 i kad se koriste svih 6 jezgri,turbo je 3811Mhz

Budem još bench odvrtio kad nađem vremena

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
suspendiran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Stjepanj kaže...

Hahaha

edit:

 Za informaciju funny games leti van s foruma za sljedece vrijedanje..lp

 Ma zafrkava se nebu poletel!

6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...

Ali 2700x se opasno priblizio, computerbase ima detaljan review gdje su testirali 2700x sa vrhunskom memorijom (3466 i svi tajminzi max zategnuti) i dobitak u gaming performansama je ogroman. Stock 2700x sa takvom memorijom je brzi od stock 8700k u igrama!

 Da da to to, step into the light 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 22:35 (Paolo Maldini).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Paolo Maldini kaže...
ansha kaže...

Ali 2700x se opasno priblizio, computerbase ima detaljan review gdje su testirali 2700x sa vrhunskom memorijom (3466 i svi tajminzi max zategnuti) i dobitak u gaming performansama je ogroman. Stock 2700x sa takvom memorijom je brzi od stock 8700k u igrama!

 Da da to to, step into the light 

Nikad! Uvijek odan, nikad prodan! 

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Gorstak79, ti si ovih dana sve lucidniji. 

 

Što konzumiraš ili što si prestao konzumirati ? 

 

(ne pod#bavam nego pitam za sebe :-)

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
metallic kaže...

Nekako plava armija zvuči loše, pored original crvene armije, ali dobro..?

 

Ansha možda ima logiku moderatora, ali mu fali malo objektivnosti, ali ipak poštuje kolege!

Ako uzmem 2700x onda smo i to rijesili?

Moj glas možeš dobiti, samo da budeš aktivan i predan mod, nije to vezano za ryzen 2700x.

 

Pošto već imaš dobar PC, možeš složiti neki mali hptc sa integriranom Vegom, ili rudariti s AMD-om kako bi imao bolje argumente u raspravama.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
metallic kaže...

Moj glas možeš dobiti, samo da budeš aktivan i predan mod

Ma to bude to, onda budemo mogli trollati i mi i moderator zajedno s nama.

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Samo sto ja ne volim i ne znam trolati. :)

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Evo da malo osvježimo temu :) Stiže mi Asusov gaming monitor da upotpuni stol uz Dell 4K

 

Asus MG279Q - IPS, 1440p, 144Hz

 

Stariji model, ali mislim da će biti sasvim u redu - nadam se uz ne previše bleeda. Prema informacijama s TFTCentrala ima odličan ULBL filter i jako nizak response time te što je još bitnije, nizak input lag za igranje, ~4ms average. Sutra montiram i isprobam.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
To je onaj bez g-synca?
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
To je onaj bez g-synca?

Yep

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

samo da ukratko predstavim kralja budget gaming klase

#kadLucinećepasvemoramsam#ryzen2600sucks#idaljeinstitucijazaryzen#brzodajtedelidtool#

 

evo moja kavica nedelidana ispod 50°C, kad se stavi avx test onda throtla radi power limita, inače sve po PS-u

 

evo deda rješene slikice

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 22:10 (lav1000).
16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Koja elegancija, plug n' play + ploca koja ima manje vise sve + jeftin ram koji se nekim cudom dobro oc-a, to sve za super cijenu i na kraju jedina konkurencija su velika braca. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

samo da ukratko predstavim kralja budget gaming klase

#kadLucinećepasvemoramsam#ryzen2600sucks#idaljeinstitucijazaryzen#brzodajtedelidtool#

 

evo moja kavica nedelidana ispod 50°C, kad se stavi avx test onda throtla radi power limita, inače sve po PS-u

 

evo deda rješene slikice

 Molim te da staviš rezultate kako brzo otvara Word, i kakve su temperature s 5 sheetova u Excelu 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...

Koja elegancija, plug n' play + ploca koja ima manje vise sve + jeftin ram koji se nekim cudom dobro oc-a, to sve za super cijenu i na kraju jedina konkurencija su velika braca. 

ma cudo neviđeno 

 

iskreno nikad evo dosad nisam vidio ovako ujednačene temp po jezgrama, 5 u bobu isto, jedna samo 2°C razlike, dobar Thomy premaz je dobila ova kavica

 

nisam očekivao da će biti ispod 50°C, OK moje CPU hlađenje je vanserijsko ali sam mislio oko 55°C, vidio sam da sa stockom ide preko 80°C

 

cijena na kojoj bi mi i deda XXX pozavidio na kraju manje od 1600kn  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 22:45 (lav1000).
8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Pih covjece sta rade ove kave 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Paolo Maldini kaže...
lav1000 kaže...

samo da ukratko predstavim kralja budget gaming klase

#kadLucinećepasvemoramsam#ryzen2600sucks#idaljeinstitucijazaryzen#brzodajtedelidtool#

 

evo moja kavica nedelidana ispod 50°C, kad se stavi avx test onda throtla radi power limita, inače sve po PS-u

 

evo deda rješene slikice

 Molim te da staviš rezultate kako brzo otvara Word, i kakve su temperature s 5 sheetova u Excelu 

 za to služe "workstationi" iz drugog tabora 

12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ono kad moras naglasiti da nije delidan. 

15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

malo sraćkanja prije spavanja.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice