Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 789.977
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pozdrav,

Koja je najveca snaga klime na vec postojece instalacije od 10mm i 6mm bakrenih cijevi.

Jedan mestar govori 3.5kw drugi do 4.5kw.

Hvala
505 s crtom
14 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje
https://www.starsparky.com.au/blogs/air-con/air-conditioner-pair-coil-copper-pipe-sizing-chat

Koliko sam nabrzinu preletio 3.5 kW kod svih bar ovdje nabrojanih na listi....
VenAtoR#2231
14 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje
Ako mozes sam poljepi i ljepilo i mrezicu stavi makar... Ako mozes kesa nabavi i mislim da bi te oko 6 max 7 moglo ispast jer kesom mozes uvijek dobar popust rijesit...
Mene je 250m2 izaslo oko 5500 sa silikatom STO zavrsnim... Naravno sve smo sami napravili... 15cm stiropor...ljepljeno ljepilom i pjenom.... Pjene se da nac i za 5eura komad... Pa ljepilo u sredinu a pjena po rubovima i deri...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 0:59 (jocommb).
5 mjeseci
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav,

iscitala sam temu i pitala sam i na drugom forumu ali i dalje smo u dvojbi pa vas molim vasu iskustvenu pomoc.

Trenutno nam je kuća u gradnji, trebamo postaviti instalacije za multi split - tri unutanje jedinice - klimu te odabrati klima uređaj.

Sve unutarnje bi na 3,5 kW, eventualno jedna na 2,5 kW. Molim vas preporuku je li dovoljno za to vanjska 6kW ili bolje ići na 8 kW.

 

Ukratko:

Kuća - novogradnja - tri etaže

Multisplit trial
Isključivo nam treba za hlađenje
Što tiša VANI i UNUTRA, windfree i wifi su plus
Best buy što se tiče omjera uloženog dobivenog, neki okvirni budget max cca 2300 eur za sve...ako možemo dobiti nesto dobro za manje od 2000 eur bili bi sretni.

 

1. TOSHIBA NOVA SIEYA

2. GREE LOMO REGULAR INVERTER
3. SAMSUNG WIND FREE COMFORT INVERTER
3. HAIER KLIMA UREĐAJ TIDE PLUS WI-FI INVERTER
4. FUJITSU SUPER ECO INVERTER - s time da ne možemo po stranici klimakoncepta skužiti taj multi sustav opciju
5. AIRWELL AW HDM012-N91

 

HVALA UNAPRIJED!

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Možete mi preporučiti inverter klimu za grijanje i hlađenje Prostor je veličine od cca 45 kvadrata, do 1000 eura (ako može) a ako bi bila velika razlika u kvaliteti može i +200 eura

Who bolan cares
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Lecka kaže...

Pozdrav,

iscitala sam temu i pitala sam i na drugom forumu ali i dalje smo u dvojbi pa vas molim vasu iskustvenu pomoc.

Trenutno nam je kuća u gradnji, trebamo postaviti instalacije za multi split - tri unutanje jedinice - klimu te odabrati klima uređaj.

Sve unutarnje bi na 3,5 kW, eventualno jedna na 2,5 kW. Molim vas preporuku je li dovoljno za to vanjska 6kW ili bolje ići na 8 kW.

 

1. TOSHIBA NOVA SIEYA

2. GREE LOMO REGULAR INVERTER
3. SAMSUNG WIND FREE COMFORT INVERTER
3. HAIER KLIMA UREĐAJ TIDE PLUS WI-FI INVERTER
4. FUJITSU SUPER ECO INVERTER - s time da ne možemo po stranici klimakoncepta skužiti taj multi sustav opciju

 

HVALA UNAPRIJED!

 Ja ne bi gledo ništa ispod ove Seiye, štaviše u obzir bi dodao i ovog Haiera Tide+, te Samsungovog Wind Freea, veoma su sličnih specki jedino šta Sammy ima i ionizator te plazma filter, a jedino zajedničko im je da sva 3 modela imaju mogućnost ugradnje Wi-Fi modula, ali mislim da uz Haiera i Sammya dobiješ 2+3 god. gare (+ 10 god. na motor kod Samsunga)...

 

Samo pazi da se ne zezneš prilikom odabira montažera, radije nek ti trgovina ugradi klimu jer će se tako moć priznat gara i nećeš imat nikakvih problema

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
dejan1471 kaže...

Možete mi preporučiti inverter klimu za grijanje i hlađenje Prostor je veličine od cca 45 kvadrata, do 1000 eura (ako može) a ako bi bila velika razlika u kvaliteti može i +200 eura

 Ja bi ti za ovo šta si naveo preporučio Samsung AR7580 koji je dobrog izgleda i specki (ionizator, plazma filter + mogućnost ugradnje Wi-Fi modula) i zadovoljava sve kriterije koje si naveo, a bilo bi još bolje da uz nju dobiješ i 2+3 god. gare jer si tako i siguran

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 17:13 (Vavoom).
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ja bih isao na 3 odvojene ako si u mogucnosti. Krepa vanjska, nemas nigdje klime.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ima li kakva Best Buy klima za 400 €?

 

bit ce u stanu 70m2 ugl za rashladit malo ponekad

 

zadnje sto sam uzimao je korel ksaja i super je

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 10:47 (fromilid).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fromilid kaže...

Ima li kakva Best Buy klima za 400 €?

 

bit ce u stanu 70m2 ugl za rashladit malo ponekad

 

zadnje sto sam uzimao je korel ksaja i super je

 Naj jeftinija klima je 350€ plus 200€ ugradnja,nemaš tu velikog izbora,nego neko kinesko čudo,sa što dužom garancijom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 17:20 (zzz).
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fromilid kaže...

Ima li kakva Best Buy klima za 400 €?

 

bit ce u stanu 70m2 ugl za rashladit malo ponekad

 Ja na tvom mjestu bi se protegnuo 50€ više i uzeo LG S12EQ koja će poslužiti svrsi, ima double inverter kompresor, Energy display, dupli filter i pirolizu, još piše da veoma brzo ohladi prostoriju ali nema mogućnost ugradnje Wi-Fi modula, a još jedan razlog zašto bi uzeo ovu je 10 god. gare na motor + 2+3 god. na cijelu klimu uz servisiranje, tak da si miran ovih 5 god. koliko ju misliš koristit.....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 12:14 (Vavoom).
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Pozdrav,

radi se o klimi vivax ACP-09CH25AEQIS u vikendici u kojoj nema interneta, a želio bi klimom upravljati na daljinu preko wi fi. 

Razmišljao sam da uzmem neki mobitel (mobilna pristupna točka) sa najjeftinijim internet paketom na bonove kao npr. simpa internet S od 2 GB za 2,99 €/mjesec.

Internet mi je za druge stvari nepotreban. Godišnji trošak bi bio 36 €.

Da li bi to funkcioniralo?

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Mobitel se isprazni, moras ga napuniti. Jedino uzeti neki 4g router i preko njega, ali ne znam koliko ti to ima sve svrhe. Barem klima brzo sve ohladi...
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

radi se o klimi vivax ACP-09CH25AEQIS u vikendici u kojoj nema interneta, a želio bi klimom upravljati na daljinu preko wi fi. 

Razmišljao sam da uzmem neki mobitel (mobilna pristupna točka) sa najjeftinijim internet paketom na bonove kao npr. simpa internet S od 2 GB za 2,99 €/mjesec.

Internet mi je za druge stvari nepotreban. Godišnji trošak bi bio 36 €.

Da li bi to funkcioniralo?

 Eh ovak

Susjed je slicno slozio za kamere. Sve to radi i baterija nije problem jer puni stalno mobitel preko solarnog, ali je problem to kaj zna puknut internet veza i ne spoji se sam natrag nego moras on doc tam pa ponovo ukljucit internet. 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav ljudi, prvi put imam "pametnu klimu" tj klimu s wifijem i aplikacijom za upravljanje, radi se o Hyundai Performance Inverter Plus 3.5 kW - HRH-12BMV/HRO-12BMV. 

Pitanje je slijedeće, jučer sam vidio da mi u aplikaciji nudi update firmware-a pa me zanima koliko je to pametno raditi, postoji li šansa da se nešto sjebe u procesu ili mogu to odraditi bez brige? Vjerojatno neću ništa dobiti ažuriranjem, ali eto imam blagi OCD s takvim stvarima 

 

4 mjeseca
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Poštovani,

evo, provjerio sam sa podrškom za Hyundai za Hrvatsku i rekli su da se slobodno može napraviti Upgrade.

 

--

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2024 2:08 (Miro).
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav

Zanima me iskustvo korisnika ili mišljenje stručnjaka (ako takvih imamo ovdje) za klima uređaj

 

U pitanju je prostor cca 40m2. Plus mala soba 12m2. Dnevni boravak + kuhinja, ali su spojene jer je između njih bolta, nema vrata. Soba je odvojena vratima, ali bi vrata bila otvorena, sve je u novom pvc-u i sa fasadom 16cm. Znači razmišljam da li bolje u sobu 12m2 jedna klima 2.5kw i za dnevni + kuhinju jedna druga od 3.2 do 3.6kw ili bolje recimo 5.4 do 5.6 kw neka kvalitetnija.

 

Bitno mi je da znam da li će više struje trošiti 2 klime po 2.5 - 3kw ili jedna od 5kw i isto tako hoće li ova od 5-6kw biti dovoljna da ohladi i ugrije svih tih 52m2, dnevna i kuhinja su poput jedne sobe, a kao što sam rekao, mala soba je odmah uz njih, otvorena vrata.

 

Bolja opcija za hlađenje/grijanje

Manje struje troši opcija 1 ili 2 ?

14 mjeseci
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav,

 

trebam preporuku za klima uređaj koji će hladiti stan od 40m2, 

 

hvala!

13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Amana kaže...

Pozdrav,

 

trebam preporuku za klima uređaj koji će hladiti stan od 40m2, 

 

hvala!

 Mitsubishi MSZ-LN35VGV/MUZ-LN35VG ili nešto jača Toshiba RAS-16PKVPG-E/RAS-16PAVPG-E - s te dvije sigurno nećeš pogriješiti, cijenovni rang oko 2k €...

 

A sad šalu na stranu... Bilo bi dobro da nam kažeš kakva je izolacija, pozicija stana, gdje se zgrada nalazi (kontinent ili more), jel ti treba wifi pod obavezno i koliko si voljan izdvojiti para za klimu...?

14 mjeseci
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Prvi put kupujem pa nemam pojma sto sve igra ulogu.

 

Svi prozori gledaju na zapad, nalazim se u Zagrebu, zgrada je iz 1980, izdvojiti tipa oko 600 eura ali ako je velika razlika u kvaliteti mogao bih izdvojiti i nesto vise. 

Noob sam kaj se tice ove teme :D Sto tocno dobivam s time ako ima wifi / nema?

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.2.2024 15:37 (Amana).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Wifi ti je super npr ako nema nikoga doma da si upališ klimu preko mobitela kad kreneš s posla. I onda kad dođeš kući već ti je fino zagrijano/rashlađeno.
Meni je npr dobro došlo jer sam zadnja dva mjeseca par puta išao na put po tjedan i više dana i onda cca dva sata prije nego dođem kući si upalim grijanje i to bude top, inače bi bilo ko u hladnjači.
Ja sam u stanu od 39 kvadrata i grijem se sa Hyundai klimom od 3.8kW. To je tu negdje na knap za tu kvadraturu.
S tim da je moja zgrada novijeg datuma pa ne znam koliko bolju izolaciju imam.

Moja je prošle godine koštala oko 780 eura sa ugradnjom, računaj da ti je ugradnja oko 200 eura.
4 godine
offline
Klima uređaj - pitanje

Preporuka klime za 17-18 m2, ne treba wifi, volio bi da je energetski što učinkovitija.

3 godine
offline
Klima uređaj - pitanje
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Eric Prydz kaže...

Preporuka klime za 17-18 m2, ne treba wifi, volio bi da je energetski što učinkovitija.

 Ne znam da li ti se uklapa u budžet ali mislim da ti je LG S12EQ i više nego odličan izbor, ok specke + garancija (10 g. na motor + 2 g. na samu klimu uz redovno servisiranje).

Energ. razredi su A++ za hlađenje i A+ za grijanje, veoma dobra opcija; eventualno si poviri još i neki mid range Samsung (samo gledaj Luzon jer je to pravi Samsung, a ne rebrandirana Midea kao kod entry-level modela)...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

U potrazi za kupovinom i ugradnjom klima uređaja. Radi se na renovaciji stare kuće na području istočne Slavonije.

Potrebne 4 klime za svaku sobu zasebno koje nisi veće od 17m2.

Dobio sam nekoliko ponuda pa me zanima što odabrati?

1. Korel Nexo II KOR32-12HFN8-IX/OX
364,89 EUR - Ugradnja 190 Eur

2. Hyundai HRO-12BMV / HRH-12BMV
416.93 EUR - Ugradnja 190 Eur

3. Qzen ZE-12WSE / ZE-12OSE
434,06 EUR - Ugradnja 170 Eur

4. Vivax M Dizajn ACP-12CH35AEMI R32
390 EUR - Ugradnja 170 Eur

Se osim Korela ima garanciju 5 godina, uključen WIFI modul i ugradnja je sa dužim nosacima zbog fasade u budućnosti.

 


Edit: potrebno samp za hlađenje, eventualno grijanje za prijelazni period

Pozdrav BUGovci!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 11:41 (loge).
2 mjeseca
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
pozdrav svima :) molim cijenjene forumaše koji koriste Midea klimu All Easy Pro 3,5KW ili 5KW posebno za grijanje da podijele info i iskustvo
1.potrošnja kwh ,tzv.modulacija na minusima (npr.1mj kad je bilo -10C )
2. buka i vibracija u radu (vanjska jedinica) defrost
3. držanje temperature u minusu i preciznost u stupnjevima
4. kakva je aplikacija za net
Hvala unaprijed na odgovorima !
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 21:41 (argoE).
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

...

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 9:56 (badger).
8 godina
offline
Klima uređaj - pitanje
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, uzeo bih ovu klimu samo ne znam zasto je toliko jeftinija naspram drugih. Recimo vidim klime snage 2.5kw da kostaju kao ova od 3.5

https://www.sancta-domenica.hr/klima-uredaj-3-5kw-tesla-select-tm36af21-1232iaw.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 15:21 (The_K).
8 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Općenito koje je vaše mišljenje o deionizatoru zraka u klima uređaju?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice