Koju debitnu karticu uzeti?

poruka: 34
|
čitano: 43.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koju karticu uzet?

Interesira me uskoro cu si karticu izvadit pa me interesira koja je najbolja planiram kupovat preko game.co.uk,ebaya itd. pa me interesira.neki kazu da je
visa electron

najbolja sad neznam

15 godina
offline
Koju karticu uzet?

Nitko nece pomoć??

14 godina
neaktivan
offline
Koju karticu uzet?

grafička, TV, zvučna?

 

pojasni...

 

ako je grafička preporučam ATI HD 5870 ...

 

preko e-bay jeftinije

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
offline
RE: Koju karticu uzet?
BannedOnThisForum kaže...

grafička, TV, zvučna?

 

pojasni...

 

ako je grafička preporučam ATI HD 5870 ...

 

preko e-bay jeftinije

Mislim da je danas cijeli bug forum pod gasom,Karitca da mogu kupovat preko neta kuzis?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju karticu uzet?
razer1911 kaže...

Mislim da je danas cijeli bug forum pod gasom,Karitca da mogu kupovat preko neta kuzis?

Naslov ti je zbunjujuc. Trazis debitnu karticu i to si trebao navest u naslovu.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
14 godina
neaktivan
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

E pa onda preporučujem PayPal. valjda

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju debitnu karticu uzeti?
BannedOnThisForum kaže...

E pa onda preporučujem PayPal. valjda

PayPal nije kartica vec servis za transakcije.

Kartice su Visa, Mastercard, Diners...

Malo o karticama za neupucene:

 

Glavna razlika između kreditnih i debitnih kartica je što se s debitne iznos transakcije skida odmah, a sa kreditne nakon određenog vremena (nakon mjesec dana, u obrocima i sl.)

 

Debitne kartice obično imaju i dodatne oznake tipa Visa Electron, Maestro i sl.

Banke mogu unutar određenog trademarka (npr. VISA) raditi i kreditne i debitne kartice - dakle postoji i kreditna i debitna VISA kartica. VISA Electron su obično debitne kartice (po kunskom ili deviznom a’vista računu).

 

U većini banaka možete besplatno otvoriti devizni tekući/žiro račun i dobiti debitnu karticu. Ne morate imati posao i stalni izvor prihoda, možete biti student i nabaviti debitnu karticu s kojom ćete plaćati preko interneta.

 

Kreditne (uključujući revolving) kartice mogu dobiti osobe koje banka ocijeni da ispunjavaju uvjete za izdavanje kartice. To znači da ćete u većini slučajeva trebati imati izvor primanja odnosno biti zaposleni. Sa kreditnim karticama možete kupovati online, a račun obično plaćate jednom mjesečno.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 12:54 (F1-IVO).
15 godina
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

Interesira me koliko se placa kad bi ju otisao izvadit u banku,imam osobnu sve tako da oko toga nema brige.

14 godina
offline
RE: Koju debitnu karticu uzeti?
razer1911 kaže...

Interesira me koliko se placa kad bi ju otisao izvadit u banku,imam osobnu sve tako da oko toga nema brige.

 

Uzmi Visu Electron u Splitskoj banci. Osobno je koristim i nikad problema nisam imao. To ti je debitna, otvoris racun, svaki mjesec ti skinu neku naknadu za odrzavanje ( ~8kn brijem). Kolko stavis tolko mozes potrosit, pa i u slučaju da ti netko mazne broj znaš kolko si izgubio (za razliku od kreditne).

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 15:32 (vrucajanjetina).
15 godina
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

mozete li mi reci usput koja je cijena kad bi otvorio tekuci racun u erste banci kolko moram platit kad bi isao otvorit.

15 godina
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

Mozete mi reci ja kad bi otisao otvoriti racun u ponedeljak,dali bi mogao odma nanjega uplacivati,i dali bi dobio onaj broj racuna sve ili moram cekat par dana.

15 godina
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

razer1911 ne otvaraš tekući račun već žiroraćun.znam za erste banku isto imaš visu to ti je negdje 40kn(20 račun, 20 kartica).

kad otvoriš raćun dobiješ onu privremenu karticu dok ti ne nenaprave onu oriđiđi,tako da neznam dali možeš odmah kupovat

sad neznam dali se plača kakva naknada(nisam pratio stanje) ali ako nema para na njoj nema ti šta skidat

pa kad očeš nešto kupovat odeš u banku uplatiš si pare na račun i naručiš si online

idu dva zrna pjeska pustinjom te će prvi drugom: ; u jbte što je danas gužva
15 godina
odjavljen
offline
RE: Koju debitnu karticu uzeti?
Drakon kaže...

razer1911 ne otvaraš tekući račun već žiroraćun.znam za erste banku isto imaš visu to ti je negdje 40kn(20 račun, 20 kartica).

kad otvoriš raćun dobiješ onu privremenu karticu dok ti ne nenaprave onu oriđiđi,tako da neznam dali možeš odmah kupovat

sad neznam dali se plača kakva naknada(nisam pratio stanje) ali ako nema para na njoj nema ti šta skidat

pa kad očeš nešto kupovat odeš u banku uplatiš si pare na račun i naručiš si online

pa ne otvara firmu!!!

JESUS SAVES!!!
15 godina
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

kolega o čemu vi?

kakva firma?

idu dva zrna pjeska pustinjom te će prvi drugom: ; u jbte što je danas gužva
15 godina
odjavljen
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

ziro racun otvaras na ime neke firme,tj svoje firme! 

taj racun je znaci za obrtnike, iliti poslovni racun.

razlika je velika izmedu tekuceg racuna i ziro racuna!

guglaj

 

JESUS SAVES!!!
15 godina
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

gle.... , gle... itd

i sam sam vlasnik žiroračuna u erste banci i vlasnik  Visa electron debitne kartice,a nisam nikakav obrtnik ili poduzetnik

idu dva zrna pjeska pustinjom te će prvi drugom: ; u jbte što je danas gužva
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju debitnu karticu uzeti?
skank666 kaže...

ziro racun otvaras na ime neke firme,tj svoje firme! 

taj racun je znaci za obrtnike, iliti poslovni racun.

razlika je velika izmedu tekuceg racuna i ziro racuna!

guglaj

 

Ne znam o čemu ti pričaš. Ali danas si u jednoj temi napisao da si završio višu ekonomsku i radiš u računovodstvenoj firmi, tako da je pomalo čudno ovako nešto čuti od tebe.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju debitnu karticu uzeti?
razer1911 kaže...

mozete li mi reci usput koja je cijena kad bi otvorio tekuci racun u erste banci kolko moram platit kad bi isao otvorit.

 

Evo ti troškova za prvi mjesecza tekući i devizni račun u Erste banci te dvije pripadajuće kartice - za prvi mjesec ti treba onda 6+4+(10+10)x2= 50 kn te nešto eura bi još trebao staviti na devizni - npr. 5 EUR = 37 kn.

Sveukupno: 50+37=87 kn

http://www.erstebank.hr/gr_naknade.asp

 

1.1.1.    Otvaranje kunskih tekućih računa    Bez naknade
1.1.2.    Vođenje kunskih tekućih računa    6,00 kn mjesečno

1.1.8.    Otvaranje deviznih (tekućih) računa    Bez naknade
1.1.9.    Vođenje deviznih (tekućih) računa    4,00 kn mjesečno

1.6.    Izrada i uručenje prve MBCARD, VISA ELECTRON kartice    10,00 kn
1.8.    Izrada i uručenje prvog osobnog broja (PIN-a) po MBCARD, VISA ELECTRON kartici    10,00 kn

 

Pozdrav!

eNabava CEO
15 godina
odjavljen
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

 

Tekuci racun sluzi za primitak neoporezivih prihoda ( tj. onih na koje je porez vec placen i za koje nije nuzno podnositi poreznu prijavu, tipa placa, mirovina, stipendija ) a ziro za primitak oporezivih prihoda tj. onih koji dolaze iz "poslovanja" ( od ugovora o djelu, autorskih, etc)

 

Tekuci racun - otvaraju iskljucivo gradjani 

 

Ziro racun - 3 tipa

1) otvaraju ga gradjani za honorarne poslove ( minimalni troskovi vodjenja)

2) otvaraju gradjani za poslovanje obrta i slobodnih zanimanja ( prilicno veliki troskovi)

3) otvaraju firme za svoje poslovanje

 

Kao gradjanin mozes otvoriti ziro racun za prijem love od honorara, inace nema smisla ni potrebe. Banke redovno izvjestavaju poreznu upravu o prihodima preko ziro racuna i za nju je potrebno podnijeti godisnju poreznu prijavu. 

 

Ovo je kratko i primitivno objasnjenje, detaljno imas na svakom sajtu od banke 

JESUS SAVES!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju debitnu karticu uzeti?
skank666 kaže...

 

 

Tekuci racun sluzi za primitak neoporezivih prihoda ( tj. onih na koje je porez vec placen i za koje nije nuzno podnositi poreznu prijavu, tipa placa, mirovina, stipendija ) a ziro za primitak oporezivih prihoda tj. onih koji dolaze iz "poslovanja" ( od ugovora o djelu, autorskih, etc)

 

Tekuci racun - otvaraju iskljucivo gradjani 

 

Ziro racun - 3 tipa

1) otvaraju ga gradjani za honorarne poslove ( minimalni troskovi vodjenja)

2) otvaraju gradjani za poslovanje obrta i slobodnih zanimanja ( prilicno veliki troskovi)

3) otvaraju firme za svoje poslovanje

 

Kao gradjanin mozes otvoriti ziro racun za prijem love od honorara, inace nema smisla ni potrebe. Banke redovno izvjestavaju poreznu upravu o prihodima preko ziro racuna i za nju je potrebno podnijeti godisnju poreznu prijavu. 

 

Ovo je kratko i primitivno objasnjenje, detaljno imas na svakom sajtu od banke 

 

Puno bolji odgovor nego prijašnji. :)

eNabava CEO
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 20:15 (DestructoCRO).
15 godina
protjeran
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

PBZ Visa Electron

riječi su suvišne

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

da ali otvaranjem tekučg raćuna ne dobivaš debtinu karticu već karticu tekučeg računa s kojom nemožeš ništa kupovat online

i onda si prisiljen otvarat kreditnu karticu tipa American Express,Diners itd

 

uf sad će mu bit velika stvar što će mu u poreznu karicu ući neki dohodak za promet od 100eura

 ako kolega ne radi, tek kad ostvari dohodak od 10800kn  tada postaje oporeziv

 

idu dva zrna pjeska pustinjom te će prvi drugom: ; u jbte što je danas gužva
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 20:23 (Drakon).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju debitnu karticu uzeti?
Drakon kaže...

da ali otvaranjem tekučg raćuna ne dobivaš debtinu karticu

Kako ne? A što je Maestro nego debitna kartica. Druga je stvar što se ne može koristiti za online kupovinu, jer nema CCV code.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 20:32 (macak).
15 godina
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

malo sam se krivo izrazio tehnički gledano je,ali na njoj ako se nevaram nemaš onaj kod sa druge strane od 3 ili 4 broja pa ti nemože poslužit kod online plačanja

idu dva zrna pjeska pustinjom te će prvi drugom: ; u jbte što je danas gužva
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 20:36 (Drakon).
16 godina
neaktivan
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

@skank666 (vrlo lijepe brojke u nicku za akademskog građana)!

 

Ako na žiroračun godišnje ne uplatiš više od 10 000 kn onda se ne brises sa porezne kartice roditelja (ako si mlad) a ako nisi onda ti je limit 49 000 kn i nakon toga na svaku dodatnu uplatu moraš platiti porez! Cudno kako danas ljudi fakseve zavrsavaju i ne znaju neke stvari! Znaci do 10000 (99XX) kn godisnje na ziroracun - nema nikakvih dodatnih troskova niti posljedica!

 

Uzmi u obzir da ziro nema naknadu (u PBZ-u se besplatno otvara i dobiva Visa Electron kartica sa CVV kodom) i uzmi u obzir da od tekucih debitne kartice nemau CVV kod (nema online shoppinga, politika banke) i uzmi u obzir da je vecina na ovom forumu mlađi uzrast koji nema stalna primanja koji su uvjet za kreditne vezane za tekuci i koji ce troskiti preko interneta 99% manje od 10000 kn godisnje...

 

Devizni nema ogranicenja glede uplata kao ziroracun ali ima jedno 10 eura godisnje naknade, tako da nije niti to lose! Ali pitanje je koliko ti treba...

 

Kad to sve zbrojis (ekonomist si pa znas) onda dodes do zakljucka da je bolje otvoriti žiroračun za njegove potrebe!

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 21:03 (Luka).
15 godina
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

Hvala svima na odgovorima jasno mi je sve al interesira me dali ja kad otvorim racun u ponedeljak jel ce on biti aktivan i dali ce se moci nanjega izvrasavati uplate kuzite sta mislim.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju debitnu karticu uzeti?
razer1911 kaže...

Hvala svima na odgovorima jasno mi je sve al interesira me dali ja kad otvorim racun u ponedeljak jel ce on biti aktivan i dali ce se moci nanjega izvrasavati uplate kuzite sta mislim.

Racun ce biti aktivan ali neces imati karticu jedan do dva tjedna! Znaci mozes uplatiti na racun, moze tebi netko uplatiti na racun, mozes dizati novce sa racuna ali ne mozes placati preko interneta posto nemas karticu!

15 godina
protjeran
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

Medoštedo Cool

15 godina
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

Evo i zadnje pitanje pa moze tema pod LOCK,mozete li mi reci sada koliko cu tocno morati platiti za to sve u erste banci mislim i za karticu i za racun,vidim da je stedna knjizica 100 kn,ja sam mislio stavljat novce gore svaki mjesec i stedit kuzite me.I koliko moram odma minimalno uplatiti na racun.

15 godina
neaktivan
offline
Koju debitnu karticu uzeti?

Bok ljud gledo sam ove vaše poruke i sve moj je problem...

Mogu li ja otvorit deverzni račun Visa eletrnoc da mogu uzimati preko online to jest da mi tata otvori iako je on obrtnik?

vorpen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice