Objavljen registar branitelja

poruka: 234
|
čitano: 34.598
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Objavljen registar branitelja

prema ovoj stranici registar je objavljen na www.registarbranitelja.com

da li je tko vidio,gledao?

trenutno sam pokušao otvorit stranicu ali ništa,ili je stranica pala ili su je brzinski ugasili

 

Šta mislite o objavljivanju registra?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Mislim da je to super, neka se vidi 'ko je bio u Dojitčland, a 'ko se po Velebitu napucavao!
:)
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

Vjerovatno velika navala. Ja sam uspio doći do tražilice, upisao ime i prezime i izbacilo mi je točne podatke.

 

 

Inače potpuno podržavam objavu registra.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja

Podržavam objavu..

 

Pitanje je zašto je stranica down? Vidim domena je iz Austin, Texas, server 64.150.191.105 se uredno pinga, a stranice nema? Da to možda provideri ne blokiraju?

14 godina
offline
RE: Objavljen registar branitelja

vjerovatno nije tema za ovaj portal,ali moje mišljenje je da je bilo stvarno 500 000 branitelja da bi  sad granice bile na crnom moru,ja sam za obavezno objavljivanje tog registra,bilo je jako puno branitelja ali nažalost ima i onih koji su se nekako ubacili,ovo je jako dobra tema ali će vjerovatno biti previše politiziranja pa će brzo pod lock

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:00 (blackalbum).
15 godina
offline
Objavljen registar branitelja

LOL site im je već down, bome se ovi nisu šalili kad su rekli da im svaka budala može probiti zaštitu.

 

 

http://www.registarbranitelja.com/

 

EDIT: ili je možda zbog navale ;)

http://hr-invites.com (chiteri, trejderi i bezobraznici nisu dobrodošli) ; last.fm: BORG_CRO
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:01 (BORG).
14 godina
odjavljen
offline
Objavljen registar branitelja

Znam dosta pravih branitelja i svi su za objavu... protiv su vojni invalidi koji aktivno igraju nogomet, mamlazi koji su bili blesavi i prije rata ali su poblesavili radi vojne mirovine i svi oni koji boluju od PTSP-a na temelju uplata psihijatrima u raznim ustanovama...

 

Znam i njih barem 6 koji još i rade na crno u raznim firmama i primaju masnu mirovinu.

 

Nek se zna istina i tko živi svima nama na grbači...

 

 

The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:16 (Danijel14).
14 godina
offline
Objavljen registar branitelja

pa ja mogu gledati

My xf.mirkeckiller
15 godina
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Marsel007 kaže...

pa ja mogu gledati

Upravo je proradila ponovo - prije 2 min nije radila ;)

 

 

EDIT: opet pala, ova stranica je u k*rcu kao i cijela ova država

http://hr-invites.com (chiteri, trejderi i bezobraznici nisu dobrodošli) ; last.fm: BORG_CRO
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:03 (BORG).
14 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

evo proradila stranica :D

Prodao sam danas nekih memorija ram i zato imam keša da varim ceo dan ^^
15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja

Da, samo onaj uvod, jesi uspio pretraživati?

14 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

da uspio sam pretraziti ... i radilo je ...

 

neradi vise stranica :(

Prodao sam danas nekih memorija ram i zato imam keša da varim ceo dan ^^
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:05 (rebelsy).
15 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

...o objavljivanju registra ne mislim baš ništa, jer dosta mi je da nam svaki tjedan serviraju neku nebitnu zabavu...

a ionako se ništa neće promjeniti, sa njim kao i bez njega...Cool

...kaos...
14 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

neželi, jedno vrijeme je htjelo , al činise opet neće

uskoro na sedmici...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
BORG kaže...

LOL site im je već down, bome se ovi nisu šalili kad su rekli da im svaka budala može probiti zaštitu.

To su rekli oni koji su otvorili registarbranitelja.com za bazu Ministarstva. Što se tiče sajta, ovako piše na Indexu:

Osobe koje su objavile registar odmah su napomenule kako njihova stranica ima ograničeno vrijeme trajanja. "Obzirom na osjetljivost informacija koje su prezentirane na ovoj web stranici, odluka je da ovaj web site bude online ograničeno vrijeme.

 

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
14 godina
offline
RE: Objavljen registar branitelja

ali u jedno ja ne vjerujem u hakerski napad,kad kod nas neki podaci cure svi se brane napadima hakera,netko je vjerovatno dao nalog da se to objavi

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
offline
RE: Objavljen registar branitelja

Stranica vrijedi tj. server je zakupljen do 29.3.2011. i nalazi se u Texasu. Malo malo je stranica dole, ali da se pretražiti uz par pokušaja..

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka! // Dijelim pozivnice za Demonoid.com!
15 godina
offline
RE: Objavljen registar branitelja

malo radi pa malo ne radi, a i sami kazu da nece stalno raditi, da ce ju kasnije maknuti...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Jurra kaže...

...o objavljivanju registra ne mislim baš ništa, jer dosta mi je da nam svaki tjedan serviraju neku nebitnu zabavu...

a ionako se ništa neće promjeniti, sa njim kao i bez njega...Cool

ma lako za registar branitelja,samo da ne objave registar onih koji su bili u podrumima i atomskim skloništimaSramim se

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:29 (seneka).
15 godina
protjeran
offline
Objavljen registar branitelja

Evo što sam kopirao od njih nikako nemogu uspjeti na onu tražilicu jedva sam ušao u taj registar i odem na tražilicu ono page down

 

 

Zašto?
Nakon dugotrajnog razmišljanja nabrojali smo mnogo razloga zbog kojih treba objaviti registar branitelja, ovo je dio tih razloga.

1. Objavom registra skidamo teret s Vlade. Pritisak javnosti na objavu registra je velik, raste već duže vremena i ušli smo u bezizlaznu situaciju u kojoj jedna strana odbija a druga traži objavu registra. Priroda informacije je da bude slobodna i to se sada dogodilo. Na svim zainteresiranim stranama je da sada iz dostupnih podataka naprave najbolje što mogu. Na svima nama je da se prema ovom registru postavimo odgovorno i da se što prije počnemo baviti našom budućnošću umjesto da se bavimo događajima koji su bili i ostali iza nas.

2. Registar branitelja je dostupan prevelikom broju ljudi. Registar branitelja je dostupan prevelikom broju ljudi na suviše različitih razina pa ga stoga kao dokument više nije moguće pouzdano čuvati, stoga, naša dilema nije bila da li će registar biti objavljen ili neće nego kada, a čak i da nismo mi objavili ovaj registar to bi učinio netko drugi.

3. Registar ratnih veterana je javan u drugim zemljama. Unatoč svemu što je rečeno od strane naše vlasti, nepobitna je činjenica da su slične baze ratnih veterana javno dostupni dokumenti. Ovo je jedan od primjera takve web stranice a koji se odnosi na američke vojnike: http://www.archives.gov/st-louis/military-personnel/public/general-public.html. Pogledajte kako te podatke i njihovu zaštitu reguliraju srodni američki zakoni. Sličnih primjera ima mnogo i svega nekoliko minuta ispred tražilice osigurati će vam pristup sličnim bazama podataka u drugim zemljama.

4. Praktički sve udruge su se u nekom trenutku opredijelile za objavu registra. Iako sada postoji niz pojedinaca i udruga koje se protive objavi registra, mi malo stariji sjećamo se kako je velika većina njih u nekom trenutku zagovarala objavu ovog dokumenta. Kasnije, nakon "političkih konzultacija" svoje su stavove stubokom promijenili. Pretražite malo internet imenima danas najglasnijih i gledajte kako su ti isti ljudi o istoj temi govorili prije nekoliko godina.

5. Javni interes je nadređen pojedinačnom i privatnom. Ustav i zakoni koji reguliraju pitanje javnog interesa jasno definiraju situacije kada javni interes ima prednost pred zaštitom privatnosti. Smatramo kako je ovo jedna od takvih situacija.

6. Registar branitelja nije tajni dokument. Nijedan Zakon ili podzakonski dokument na koji se pozvala Vlada, Ministarstvo Obrane ili Agencija za zaštitu osobnih podataka izrijekom ne definira registar branitelja kao tajni dokument bilo koje vrste. Argument kojim se priječi objava je tobožnja zaštita osobnih podataka unatoč tome što sam Zakon o zaštiti osobnih podataka govori o slučajevima u kojima javni interes (koji je ovdje očigledan) ima prednost. Na samom dokumentu nema nikavih oznaka ili upozorenja o tajnosti sadržaja, a i sam način na koji je dokument bio (ne)zaštićen govori o tome koliko je pažnje tome posvećeno.

7. Tko je Hrvatski branitelj? Jedan od velikih problema su i kriteriji po kojima je netko postao branitelj. Jednostavno nije prihvatljivo da se na identičan način tretira Vukovarski branitelj ili policajac koji je tijekom rata obavljao svoje dužnosti u, primjerice, Istri. Svima nama mora biti jasno tko je tko.

8. Koga treba tražiti u registru? Očigledni su oni pojedinci koji su u registru evidentirani na vrlo kratko vrijeme. Mnogi su evidentirani po svega dan ili dva i to vrlo često nakon završetka svih borbenih djelovanja, a kako bi iskoristili neke od povlastica koje su postojale (primjerice uvoz automobila). Branitelji iz pojedinih sredina samo na temelju braniteljskog staža imaju pravo na besplatne stanove ili druga materijalna prava. Pretražite imena političara (osobito lokalnih), čelnike braniteljskih i drugih udruga, ugledne osobe iz javnog života. Rezultati pretrage bi vas mogli iznenaditi.

9. Što s lažnim braniteljima? Najveći problem u borbi protiv korupcije je u tome što ona nema svjedoka budući da su svi u korupciju uključeni sudionici ujedno i zainteresirani da se o njoj nikada ne sazna. Sakrivanjem registra od javnosti sakrivaju se i dokazi svake nečasne radnje koja se u svezi s ovim registrom dogodila. Nadamo se da će objava ovog registra pripomoći u raskrinkavanju pojedinaca i grupa koje već godinama manipuliraju ovim registrom.

Duboko i vječno poštujući one koji nisu marili za svoj život braneći domovinu kada je to bilo potrebno, svjesni javnog interesa koji je iskazan za registar branitelja, a uzimajući u obzir izvjesnost da će on prije ili kasnije biti objavljen - odlučili smo ovaj registar učiniti dostupan svima. Vjerujemo da će iz ove internet stranice izaći veće i javno dobro, a da su oni koje ćemo u postupku objave naljutiti i razotkriti to ionako zaslužili.

Ovu stranicu posvećujemo novinarima i reporterima koji su stradali tijekom rata; Siniši Glavaševiću, Gordanu Ledereru, Pavi Urbanu te svima onima koje smo već zaboravili, a nismo smjeli.

Nekoliko administrativnih napomena:

1. Ova web stranica ima ograničeno vrijeme trajanja. Obzirom na osjetljivost informacija koje su prezentirane na ovoj web stranici, odluka je da ovaj web site bude online ograničeno vrijeme. To vrijeme će biti dovoljno kratko da registar ne ostane trajan resurs na internetu, ali opet dovoljno dugo da damo vremena vlasti da organizira vlastiti registar. Kada vlast odluči objaviti svoj registar (pod bilo kojim uvjetima koji će u svojoj konačnici omogućiti bilo kome uvid u registar) ova web stranica će biti ugašena.

2. Ograničenje u pretraživanju registra. Pretraga registra je ograničena na način da su kao rezultati pretrage dostupni samo podaci koji su u različitim formama ionako već sada javno dostupni ali nisu koncentrirani na jednom mjestu, tako da je pozitivna identifikacija moguća samo u kombinaciji s drugim elementima koji moraju biti poznate osobi koja pretražuje registar. Iz tog razloga treba biti oprezan sa zaključcima i morate biti 100% sigurni kako se rezultat odnosi upravo na osobu koju pretražujete.

3. Ovaj registar nije cjelovit. U ovom registru branitelja nalazi se više od 90% svih u ovome času registriranih branitelja. Zbog iskazane brige da bi objava cjelovitog registra mogla ugroziti sigurnost pojedinih osoba, a obzirom na nepostojanje preciznog kriterija po kojem bi to bilo moguće utvrditi (nije baš da smo mogli nekoga pitati) iz ovog registra su izuzete sve nama poznate, a potencijalno osjetljive postrojbe.

4. Računalna sigurnost Ministarstva. Računalna sigurnost Ministarstva je sramotno niska i apeliramo da se što je prije moguće pokrenu postupci kako bi se unaprijedile sigurnonosne procedure budući da je pristup ovom registru bio razočaravajuće lagan, a sam registar je toliko loše izveden i nadamo se da nije slučajno to neko platio budući da je registar izveden na razini domaće zadaće srednjoškolca informatičkog smjera (sram vas može biti).



Registar pruža mogućnost za različite statističke obrade i ovdje su prezentirane dvije nama najzanimljivije (vjerujemo da bi se daljnjom statističkom obradom vrlo lagano utvrdile postrojbe u kojima se manipuliralo podacima).

Prvi graf pokazuje broj mobiliziranih vojnika na određeni datum. Okomica pokazuje broj vojnika koji je bio zaveden u registru na određeni dan, dok vodoravna linija pokazuje protek vremena. Datumi poput Bljeska ili Oluje (ali i neke druge akcije) se jasno vide. Iako se na početku i kraju grafa čini kako je brojno stanje nula, činjenica je da postoji određeni broj vojnika koji se vode u registru i na te datume. Što to točno znači i kako je do toga došlo dajemo vama na prosudbu.

Drugi graf pokazuje broj mobiliziranih vojnika u odnosu na ukupni broj dana njihove mobilizacije. Primjerice, više od 5.000 ljudi je zavedeno u registar a da su pritom služili u vojsci 5 dana ili manje (preko 350 ljudi je otpušteno isti dan kada su i primljeni, a više od 1500 ljudi je u vojsci boravilo samo dva dana). Gotovo 20.000 ljudi od pola milijuna branitelja je u registru zavedeno kao da su služili 15 dana ili manje. Preko 12.200 ljudi status branitelja steklo je nakon 01.09.1995.



PRETRAŽIVANJE REGISTRA BRANITELJA

fcb pitati na pm skype mato.lukic95 gmail mato.lukic.os@gmail.com
15 godina
protjeran
offline
Objavljen registar branitelja

Ovdje baš moraš biti uporan sada došo do tražilice i upišem šta trebam ono nema ništa o hebemti

fcb pitati na pm skype mato.lukic95 gmail mato.lukic.os@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Danijel14 kaže...

Znam dosta pravih branitelja i svi su za objavu..

 

 

 

taj sam

IBM ( I Blame Microsoft)
15 godina
protjeran
offline
RE: Objavljen registar branitelja
micho0305 kaže...
Danijel14 kaže...

Znam dosta pravih branitelja i svi su za objavu..

 

 

 

taj sam

Moji roditelji su isto branili hebemu dajte da nađem još starog u registru pa da i njega sejvam staru sam sejvo no još starog i to ti to nego oče li mi šta murija napravit?

fcb pitati na pm skype mato.lukic95 gmail mato.lukic.os@gmail.com
14 godina
offline
RE: Objavljen registar branitelja

LoL, kaj ti misliš da je ovo nešto nelegalno? Šta bi ti napravili..:P

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka! // Dijelim pozivnice za Demonoid.com!
15 godina
protjeran
offline
RE: Objavljen registar branitelja
DamageHigh kaže...

LoL, kaj ti misliš da je ovo nešto nelegalno? Šta bi ti napravili..:P

Ma spremam podatke koje nađem bitne za moje starce pa zato...nisam ja više dobar s murijom! bio nekad dobar al više ne!

fcb pitati na pm skype mato.lukic95 gmail mato.lukic.os@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

kakve podatke ? 

pa kad napises ime i prezime izbaci ti datume i brigade ... -.-'

Prodao sam danas nekih memorija ram i zato imam keša da varim ceo dan ^^
14 godina
odjavljen
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Mato_Ivanovac kaže...
DamageHigh kaže...

LoL, kaj ti misliš da je ovo nešto nelegalno? Šta bi ti napravili..:P

Ma spremam podatke koje nađem bitne za moje starce pa zato...nisam ja više dobar s murijom! bio nekad dobar al više ne!

A šta si ti sa svojih 15 godina već tak zaglibio sa policijom da si niste dobri...?

The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them
15 godina
protjeran
offline
RE: Objavljen registar branitelja
rebelsy kaže...

kakve podatke ? 

pa kad napises ime i prezime izbaci ti datume i brigade ... -.-'

Ma moji rekli da to kopiram u komp...

fcb pitati na pm skype mato.lukic95 gmail mato.lukic.os@gmail.com
15 godina
protjeran
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Danijel14 kaže...
Mato_Ivanovac kaže...
DamageHigh kaže...

LoL, kaj ti misliš da je ovo nešto nelegalno? Šta bi ti napravili..:P

Ma spremam podatke koje nađem bitne za moje starce pa zato...nisam ja više dobar s murijom! bio nekad dobar al više ne!

A šta si ti sa svojih 15 godina već tak zaglibio sa policijom da si niste dobri...?

Ah....motor je bio problem s 85 pored radara sam proletio a max se smilo 45 u tom djelu i eto ti belaja

fcb pitati na pm skype mato.lukic95 gmail mato.lukic.os@gmail.com
15 godina
protjeran
offline
Objavljen registar branitelja

Evo našao sve šta mi je trebalo fala bogu!

fcb pitati na pm skype mato.lukic95 gmail mato.lukic.os@gmail.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice