Prodaja preko Njuškala

poruka: 103
|
čitano: 57.022
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Prodaja preko Njuškala

Hehehhe...da obrt...pitaj ove svercere mobitelima kakav obrt imaju...bar vecina njih...a ponove bar 100 oglasa svaki dan... A tko zna...mozda trenira redovno Bjez-van-do...pa ti prijeti telefonom {#}

resistance is futile....literally :((
16 godina
odjavljen
offline
Prodaja preko Njuškala

Evo jedan moj dogadjaj koji se zbio ovih zadnjih dana.... vidio na njuski oglas za Bose in Ear slusalice....cijena 220 kn... Rekoh sebi...znam da nisu original...ali aj da vidim koliko su dobre(ili lose)

Narucio u subotu...nevjerovatno ali poslane isti dan. Stigle danas (prije sat vremena)

E ..proba.

Raspakovao...i odmah prvi sok... materijal izrade katastrofa.... rezervni earpadovi koji bi trebali biti u velicinama S , M , L su svi odreda L ...kozna torbica je u stvari kartonska sa nekom imitacijom glistine koze :)))

Ajmo sad na zvuk...ako ste ikad imali prilike slusati nesto na onom trazistoru s placa...e ovo je jos gore od toga. :)))

 

ZAKLJUCAK : NE KUPOVATI NI POD PRIJETNJOM KINESKOG MUCENJA

 

p.s : nemojte misliti sad kako sam glup i naivan pa nisam odmah mogao pomisliti na kopiju i prije kupnje pa sad samom sebi racionaliziram gubitak 240 kn (sa postarinom) vec jednostavno tu i tamo me tolliko povuce neka znatizelja pa popusim neki novac...nikad to nije bilo puno...i bilo je rijetko ali vise nema smisla . :))))

 

p.p.s 

 

stavit cu sliku oglasa za slucaj da isti bude obrisan...tek toliko da vidite o kojem se oglasivacu radi. ako mod zeli neka je obrise lako sve podatke dam na pp :))

resistance is futile....literally :((
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 10:16 (unimatrix001).
15 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
unimatrix001 kaže...

Evo jedan moj dogadjaj koji se zbio ovih zadnjih dana.... vidio na njuski oglas za Bose in Ear slusalice....cijena 220 kn... Rekoh sebi...znam da nisu original...ali aj da vidim koliko su dobre(ili lose)

Narucio u subotu...nevjerovatno ali poslane isti dan. Stigle danas (prije sat vremena)

E ..proba.

Raspakovao...i odmah prvi sok... materijal izrade katastrofa.... rezervni earpadovi koji bi trebali biti u velicinama S , M , L su svi odreda L ...kozna torbica je u stvari kartonska sa nekom imitacijom glistine koze :)))

Ajmo sad na zvuk...ako ste ikad imali prilike slusati nesto na onom trazistoru s placa...e ovo je jos gore od toga. :)))

 

ZAKLJUCAK : NE KUPOVATI NI POD PRIJETNJOM KINESKOG MUCENJA

 

p.s : nemojte misliti sad kako sam glup i naivan pa nisam odmah mogao pomisliti na kopiju i prije kupnje pa sad samom sebi racionaliziram gubitak 240 kn (sa postarinom) vec jednostavno tu i tamo me tolliko povuce neka znatizelja pa popusim neki novac...nikad to nije bilo puno...i bilo je rijetko ali vise nema smisla . :))))

 

p.p.s 

 

stavit cu sliku oglasa za slucaj da isti bude obrisan...tek toliko da vidite o kojem se oglasivacu radi. ako mod zeli neka je obrise lako sve podatke dam na pp :))

Bolja opcija ti je koristiti "Prijavi oglas" funkciju na Njuškalu. Oglasi i oglašivači koji imaju puno prijava koje su riješene na njihovu štetu se jako brzo deaktiviraju/brišu.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
16 godina
odjavljen
offline
Prodaja preko Njuškala

Jesam vec.... a poslao sam i mail doticnoj prodavacici....naravno..imam i adresu jer je doslo pouzecem...ali necu za sad objavljivati...ako dobijem kojim slucajem bezobrazan odgovor tek tada idem detaljnije :))))

resistance is futile....literally :((
14 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

da vas priupitam... da li se netko susretao sa ovim oglasivacem http://www.njuskalo.hr/korisnik/Voice111 sa njuskala? zanima me gtx680 iz njegovih oglasa.... a opet.. velike su pare da uzimam na slijepo.

http://g.bf3stats.com/pc/H4pfi0Bs/Bronthophobiaa.png
16 godina
odjavljen
offline
Prodaja preko Njuškala

Za te novce se mozete cak i naci negdje na pola puta... u svakom slucaju cijena kartice niti bilo kojeg drugog artikla iz ponude prodavaca nije nerealno niska da bi bila naznaka prevare. 

Sve dok je iznos iznad 1000 kn imas sansu da dobijes novac nazad ako te prevari ...sa druge strane ako se odlucis na slanje postom imas pravo po zakonu otvoriti paket pred postanskim djelatnikom i odbiti isti ako ne odgovara dogovorenom.

Ipak..ti si iz Karlovacke a prodavac iz Zg zupanije...nije daleko naci se za te novce..

 

resistance is futile....literally :((
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
unimatrix001 kaže...

Covjek daje godinu dana garancije BEZ RAČUNA. Jako mutno ako se mene pita. Ko ziv ko mrtav za godinu dana...

 

EDIT kaj se tice otvaranja paketa, istina mozes otvoriti pred djelatnikom , no moras platit otkupninu. Naravno ako nije to sto bi trebalo biti unutra novci se zaustave... nisam siguran da ih odmah dobijes... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2012 1:38 (mislavgray).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

i sam sam si tak zakljucio tak da sam odustao od kupnje... te uzeo gtx 670 windforce preko ronis ITa ^^

ipak mi je ugodnije kad imam papir na kojem imam sigurnih 2g garancije.

http://g.bf3stats.com/pc/H4pfi0Bs/Bronthophobiaa.png
13 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
unimatrix001 kaže...

Za te novce se mozete cak i naci negdje na pola puta... u svakom slucaju cijena kartice niti bilo kojeg drugog artikla iz ponude prodavaca nije nerealno niska da bi bila naznaka prevare. 

Sve dok je iznos iznad 1000 kn imas sansu da dobijes novac nazad ako te prevari ...sa druge strane ako se odlucis na slanje postom imas pravo po zakonu otvoriti paket pred postanskim djelatnikom i odbiti isti ako ne odgovara dogovorenom.

Ipak..ti si iz Karlovacke a prodavac iz Zg zupanije...nije daleko naci se za te novce..

 

mislavgray kaže...
unimatrix001 kaže...

Covjek daje godinu dana garancije BEZ RAČUNA. Jako mutno ako se mene pita. Ko ziv ko mrtav za godinu dana...

 

EDIT kaj se tice otvaranja paketa, istina mozes otvoriti pred djelatnikom , no moras platit otkupninu. Naravno ako nije to sto bi trebalo biti unutra novci se zaustave... nisam siguran da ih odmah dobijes... 

Ma da? Od kada to? Ja uvijek moram prvo platiti pa tek onda dobijem paket od poštara. 
Gdje piše taj zakon? 
Mislim da to nije istina, pošta je tu samo posrednik između pošaljitelja i primatelja i nju ne zanima jel tebi netko poslao prazan ili pun paket.

EDIT: sve što ste rekli je netočno:

Plaćanje pouzećem

Ako vam je pošiljatelj u pošiljci poslao robu ili neki predmet za koji mu trebate isplatiti određeni iznos (paket je poslan uz dopunsku uslugu „Otkupnina“), djelatnik Hrvatske pošte će od vas prilikom uručenja pošiljke, bilo na vašoj adresi bilo u poštanskom uredu, preuzeti otkupni iznos te naknadu za uslugu platnog prometa. Bez predaje otkupnog iznosa pošiljka se ne može uručiti.


EDIT2: 
Pošiljku ne možete preuzeti prije nego platite otkupninu.Tek po plaćanju otkupnine možete raspolagati pošiljkom.Ujedno Vam napominjemo da Hrvatska pošta obavlja prijenos i uručenje pošiljaka a sam sadržaj pošiljke je stvar povjerenja između pošiljatelja i primatelja. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2012 18:03 (Liverpool1892).
14 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

koliko sam shvatio iz procitanoga, kad prodajes nesto rabljeno ne moze te uhvatit da ne placas porez?

16 godina
odjavljen
offline
Prodaja preko Njuškala

Nisam pisao napamet vec iz iskustva... tako da znam o cemu pricam. Ako vec imam pravo na nesto to i iskoristim. Ne govorim o preuzimanju od samog postara vec direktno u posti pred samim djelatnikom 

resistance is futile....literally :((
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2012 10:55 (unimatrix001).
13 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
unimatrix001 kaže...

Nisam pisao napamet vec iz iskustva... tako da znam o cemu pricam. Ako vec imam pravo na nesto to i iskoristim. Ne govorim o preuzimanju od samog postara vec direktno u posti pred samim djelatnikom 

NE PRIČAJ GLUPOSTI! 
Baš sam sad zvao Hrvatsku poštu i rekli su mi da to nije moguće, niti direktno u pošti niti kad ti poštanski djelatnik donese paket! 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

prije tjedan dana mi je dolazila n97 . Naravno prodavac nije ispostovao dogovor, bez otkupnine... Stavio je otkupninu makar je bilo dogovoreno da cu uplatit cim se uvjerim da je sve ok. Paket sam otvorio pred djelatnicom poste, cak sam pitao sta ak je cigla u paketu. Nije rekla daljni proces da unutra nije bio mobitel, al sigurno ispunjavnje mnogo papira...

13 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
mislavgray kaže...
Liverpool1892 kaže...

prije tjedan dana mi je dolazila n97 . Naravno prodavac nije ispostovao dogovor, bez otkupnine... Stavio je otkupninu makar je bilo dogovoreno da cu uplatit cim se uvjerim da je sve ok. Paket sam otvorio pred djelatnicom poste, cak sam pitao sta ak je cigla u paketu. Nije rekla daljni proces da unutra nije bio mobitel, al sigurno ispunjavnje mnogo papira...

Kakve to veze ima što si otvorio pred djelatnikom pošte? Nikakve! Da ti je bila cigla oni ništa nebi poduzeli i nebi tebi vratili novce.
Tako da, te priče što govorite ne prolaze.
Bilo bi dobro da se to može, ali se ne može!

Zvao sam ih i pisao im mail i isto su odgovorili, zar treba SS maila da se uvjerite? 

15 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

Pa stavi ss. Šta te košta?

Kada bi pametni uvijek popuštali, svijetom bi vladale budale.
14 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

Ako pošta nemože isporučit na kučnu adresu i poštar ostavlja žuti listić kojim se osoba može podić u pošti.

Prvo u pošti se NEMOŽE otvorit paket pošto je paket naznačena otkupnina i koga glasi na primatelja!

Dakle kad se digne u pošti, obično zatraže osobnu kartu da vidi jel prava osoba piše na ime primatelja i onda se plati cijenu otkupnine i onda se može pre poštom otvorit paket da vidi jel sve OK.

 

Drukčije neidu. 

Nenad
13 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Nello kaže...

Ako pošta nemože isporučit na kučnu adresu i poštar ostavlja žuti listić kojim se osoba može podić u pošti.

Prvo u pošti se NEMOŽE otvorit paket pošto je paket naznačena otkupnina i koga glasi na primatelja!

Dakle kad se digne u pošti, obično zatraže osobnu kartu da vidi jel prava osoba piše na ime primatelja i onda se plati cijenu otkupnine i onda se može pre poštom otvorit paket da vidi jel sve OK.

 

Drukčije neidu. 

Da, oni govore da možeš vratiti paket (ako ga otvoriš kod njih u pošti) ako nije ono što bi trebalo biti u njemu što nije istina.

13 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

Nenad ima pravo Ako je naznačena OTKUPNINA(hp expres,pouzećem) prvo plačaš paket onda potpisuješ i onda otvaraš a oni onda odu i boli ih briga!

 

Ja kad šaljem hpexpresom ili pouzećem  uvijek primatelju dođe na kučnu adresu!

13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala
jel itko poslovao s ovim likom?
Korisnik: t0ljaga 4220 Škofja Loka Slovenia

kupio bi mobitel od njega u vrijednosti od preko 1000 kn... sad on bi to meni poslao postom iz Slovenije.... jel vama to sumnjivo sta?
13 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

Svaka posta ima svoj "zakon". U gradu Karlovcu, smijes otvoriti predmet pred djelatnicom sa time da joj prvo pokazes osobnu iskaznicu i onda otvaras paket pred njome i seficom poste. Inace ja uvijek narucujem predmete HpExpressom, postar mi dođe doma, ja vratim paket u postu, poslije 17:00h odem u postu, platim 5kn jeftinije, zatim dam zuti papiric i osobnu i dođe sefica i djelatnica koja radi u skladistu gdje su paketi i donese mi moj paket i ja prvo kazem sto mora unutra biti i ako je to unutra, platim i otiđem.

 

Ne znam za ostale poste, posto vas par tvrdi da se to ne moze. Ipak u Karlovackoj glavnoj posti se moze. Jer sam se jednom opekao kada sam narucivao Eksterni Hdd, (novo, zapakirano, racun i garancija)...Dosao mi pospricani hdd sa bojom iz spreja, osjetio se onaj strasni smrad, tek presprican iz bijele u crnu boju, i obicni jamstveni papiric, gdje ne pise ni trgovina ni o kojem je predmetu rijec..ma nista, nista. I od tada svaki predmet koji mi dođe, provjerim prije. {#}

Talijan
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

bas ti hvala za ovo...sutra mi stize mobitel pa bi mogo to napravit...a zasto bas poslije 17h ides po predmet?

bas se pitam jel se ovo moze napravit u posti u popovaci

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

Ne znam stvarno. Uvijek kada mi ostave onaj zuti papiric, napise mi taj dan da mogu preuzeti (tj. isti dan) od 17:00h do 19:00h i svaki radnim danom od 08:00h do 19:00h i imam rok od 5 radnih dana za preuzimanje od kada sam dobio zuti papiric..

 

 

Valjda dok oni sve razvoze i dok se vrate u postu...pa dok razvrstaju pakete (mozda im zato treba par sati) pa stave od 17:00h. {#}

Talijan
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2012 22:59 (Karlovac_047).
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

vjerojatno je zbog toga...nista ovo moram rec starom posto ce on preuzet paket jer ja moram spavat u skoli

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

Reci mu sta mora biti unutra u paketu i neka kaze u posti sta mora biti u paketu i da oni otvore pred njime i ako je unutra taj predmet kojeg si opisao da je, neka uzima {#}

Talijan
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

sad sam bas procito na njihovoj stranici da se to opcenito moze napravit u svim hrvatskim postama

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
domac5 kaže...

sad sam bas procito na njihovoj stranici da se to opcenito moze napravit u svim hrvatskim postama

A da se ne moze, sigurno ne bih dozvolili onda i u Karlovackoj posti...Ovako im svatko moze poslati macka u vreci. Lijepo nam sluzbenica/sluzbenik otvori ispred nosa, ako nije to, to onda neka zalijepi i vrati nazad. Drugo da ti postar dođe doma, da ti paket, uđes u kucu i onda otvoris bez da on gleda i izvadis predmet iz kuverte i natrpas punu kovertu papira i kazes da neces to uzeti, da vracas paket xD

Talijan
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2012 23:29 (Karlovac_047).
13 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Karlovac_047 kaže...
domac5 kaže...

sad sam bas procito na njihovoj stranici da se to opcenito moze napravit u svim hrvatskim postama

A da se ne moze, sigurno ne bih dozvolili onda i u Karlovackoj posti...Ovako im svatko moze poslati macka u vreci. Lijepo nam sluzbenica/sluzbenik otvori ispred nosa, ako nije to, to onda neka zalijepi i vrati nazad. Drugo da ti postar dođe doma, da ti paket, uđes u kucu i onda otvoris bez da on gleda i izvadis predmet iz kuverte i natrpas punu kovertu papira i kazes da neces to uzeti, da vracas paket xD

A ja sam ih kontaktirao i rekli su da se to ne može i na stranicama im piše da se ne može! Aj daj baš link! 
EDIT: a tko plaća onda poštarinu? i ne može isti taj paket poslati već mora u drugi, ili koverti!
Sutra idem na poštu pa ću baš pitati na licu mjesta. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2012 0:03 (Liverpool1892).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...
Karlovac_047 kaže...
domac5 kaže...

sad sam bas procito na njihovoj stranici da se to opcenito moze napravit u svim hrvatskim postama

A da se ne moze, sigurno ne bih dozvolili onda i u Karlovackoj posti...Ovako im svatko moze poslati macka u vreci. Lijepo nam sluzbenica/sluzbenik otvori ispred nosa, ako nije to, to onda neka zalijepi i vrati nazad. Drugo da ti postar dođe doma, da ti paket, uđes u kucu i onda otvoris bez da on gleda i izvadis predmet iz kuverte i natrpas punu kovertu papira i kazes da neces to uzeti, da vracas paket xD

A ja sam ih kontaktirao i rekli su da se to ne može i na stranicama im piše da se ne može! Aj daj baš link! 
EDIT: a tko plaća onda poštarinu? i ne može isti taj paket poslati već mora u drugi, ili koverti!
Sutra idem na poštu pa ću baš pitati na licu mjesta. 

Ukoliko se radi o krivom predmetu i vracas ga posiljatelju, on placa duplu postarinu + lezarinu od 5 dana u posti, jer se tek nakon 5 dana paket vraca nazad posiljatelju.

Stvarno ne znam, ali slobodno nazovi Karlovacku postu i vidjet ces da mozes prije provjeriti paket u Glavnoj posti.

Talijan
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Ja stvarno NE znam tko tu koga? 
Kontaktirao sam poštu, rekli su da se to NE može!
Upravo sam se vratio iz pošte, glavne u gradu i pitao dali se to može i rekli su da se NE može!
I zadnje, na listi prevaranata si i plus tvrdiš da se to može, a meni svi u pošti govore da se NE može! (Jako sumnjivo. I ne želim raspravljati o tome zašto si na listi prevaranata jer ne želim praviti off topic.)

Evo i slika kad sam ih kontaktirao putem maila:
http://i47.tinypic.com/2ufgdva.png

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

Ako si vec tako pametan kao sto se i predstavljas, jesi onda toliko pametan da ides iznositi stvari koje nemaju veze sa ovom temom ? Uopce ne znas zasto sam na listi "prevaranata!" Ali da ti ukratko objasnim, klinjo od 14 godina mi je htjeo uvaliti ps3 za kojeg je tvrdio da je potrebno samo cipiranje a jos se trebalo napraviti downgrade i ostale gluposti koje kostaju preko 450kn za koje se ja ne razumijem...On mi to nije objasnio, a ja sam morao sam traziti po forumu i googlati da vidim koliko bi me to izaslo, i nakon tjedan dana od kada mi se javio rekao sam da ne zelim razmjenu (jer sam ja nudio graficku karticu za razmjenu ili prodaju) i normalno da sam odustao, jer da sam znao da ce me toliko kostat taj servis ps3 ili kako se to vec zove da mogu igrati nove i przene igre, nebih pristao na razmjenu, i klinjo se uvrijedio jer sam odustao od razmjene. Inace je on kriv sto mi nije objasnio sve, jer se ja u to ne razumijem! A da si toliko pametan, mogao si vidjeti na zadnjoj stranici moj govor gdje opisujem da nisam kriv! A ne tu pisati ikakve gluposti!

 

A to sto u Karlovcu nude da mozes pogledati predmet prije nego da das novce, nije moja stvar vec njihova. Meni je jos bolje, ali jesam mozda ja tu kriv ?

I sta sada ? Ako posta u Karlovcu do dozvoljava, sta bih ja sada trebao? Onda naruci da ti dođe u Karlovac i tamo otvori paket i podigni ga!!!

 

Uf kako mi pojedinci dizu tlak, a ti si među njima!

Talijan
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2012 13:06 (Karlovac_047).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice