Prodaja preko Njuškala

poruka: 103
|
čitano: 56.993
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

oke dobio sam zuti papiric...iako smo se dogovorili za 1350 kn + 40 kn postarina na papiricu pise 1448 kn...

i gore je oznaceno EMS a otkupnina nije oznacena

jel to sta sumnjivo?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
domac5 kaže...

oke dobio sam zuti papiric...iako smo se dogovorili za 1350 kn + 40 kn postarina na papiricu pise 1448 kn...

i gore je oznaceno EMS a otkupnina nije oznacena

jel to sta sumnjivo?

Da, postarina ti je 40kn, ali ovih ostalih 58kn placas za otkupninu. Jesi isao u postu provjeriti ?

Talijan
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

da sad sam doso iz poste...sve je u redu s paketom

14 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

 

Liverpool1892 kaže...

Ja stvarno NE znam tko tu koga? 
Kontaktirao sam poštu, rekli su da se to NE može! 
Upravo sam se vratio iz pošte, glavne u gradu i pitao dali se to može i rekli su da se NE može!
I zadnje, na listi prevaranata si i plus tvrdiš da se to može, a meni svi u pošti govore da se NE može! (Jako sumnjivo. I ne želim raspravljati o tome zašto si na listi prevaranata jer ne želim praviti off topic.)

Evo i slika kad sam ih kontaktirao putem maila:
http://i47.tinypic.com/2ufgdva.png

 

čovjek ti dobro kaže,može se.

sad što se nebi trebalo moći do je druga stvar.

ja kada dobivam nešto kao otkupninu,nemogu pogledati prije nego što platim,ali recimo ako je tata kod kuće ( poznaje poštara :D ) onda se itekako može.

ima i drukčijih verzija,negdje iziđu u susret onome tko kupuje,kao što je naveo,prvo kažeš što treba biti u paketu i tek onda otvoriš.

po meni to je uredu,ali ipak nije po propisu.

 

il si bos,il si hadžija
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2012 21:51 (rfbios).
12 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Pozdrav, mene zanima sljdece, kad ja stavim recimo da Prodajem graficku karticu, da li ja taj oglas trebam placati ili kaj, jer vidim tamo neku tablicu oglasavanja sa cijenama pa mi nije nista jasno, moze objasnjenje...

13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Oglasavanje je besplatno i traje 30 dana , no mozes platit pa ti oni stave oglas u neke novine , na vrh liste te kategorije ... Procitaj !

Music As A Weapon !!
15 godina
odjavljen
offline
Prodaja preko Njuškala

Imam pitanje, lik prodaje iPhone 4S za 800 kn, novi sa svom opremom preko Vipa.

Kaže da mu platim na račun, a on će mi poslati hp expressom.

Scam il nije?

D=mc2, Deinstein
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Nemoj bit lud i unaprijed mu uplacivat ! Vjerojatno muljator !

Music As A Weapon !!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Haf932 kaže...

Nemoj bit lud i unaprijed mu uplacivat ! Vjerojatno muljator !

Da, zato inzistiram da mi prvo pošalje mobitel pa da mu zatim platim.

Al rekao mi je u vezi toga da je on prije tako slao ljudima preko hp expressa, te da mu nisu platili pa mu se paket vratio i morao je platiti svoj vlastiti paket.

D=mc2, Deinstein
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Bez obzira na to sto on rekao , NE placaj unaprijed !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala
800 kn bas zbog toga sto policija nece imat posla s tobom ako se radi o iznosu manjem od 1000 kn
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Jedan lik od mene kupi sim karticu za dekodiranje. Pitao dali radi na tom i tom mobitelu, ja rekao da radi na 95% mobitela, da popis nemam i sa sigurnošću ne mogu tvrditi hoće li raditi. 
I dobro, kupio on to, ja posalo pouzećem, orginal zapakirana sim kartica za dekodiranje, zove on i kaže da ne radi na tom mobitelu i da hoće vratiti nazad, na što sam ja odbio jer sam mu rekao da ne mogu tvrditi sa sigurnošću a i otvorio ju je iz najlona...

I tako on meni prijeti tužbom, a radi se o 80-tak kuna... Na kraju ja popustio i rekao da mi pošalje nazad karticu i da br. računa da ću mu uplatiti novce, na što je on odbio i inzistiro je da pošalje pouzećem, ja sam to odbio jer nisam bio doma, i raka sam mu da pošalje u Ponedjeljak pouzećem, prema istim uvjetima kao ja njemu, i danas to stiglo, dolazi poštar i govori sasvim drugu cijenu otkupnine, na što sam ja naravno odbio primiti, jer zašto bi mu platio više nego što je on meni.
Imam i dokaz potvrdu koliko sam od njega primio novaca.
I danas šaljem ja njemu poruku kako sam odbio pošiljku jer je cjena otkupnine sasvim druga od dogovorene i da mi pošalje br. računa da mu uplatim te novce i on meni odgovara da mi stiže tužba.{#} 

Lik je iz okolice Virovitice, zove se Renato, pa tako pripazite ako netko od Vas bude kupovao iz okolice Virovitice, možda i vi naletite na tog kupca.
Objavio bi sve podatke, ali pravila foruma to ne dozvoljavaju... 

15 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Liverpool1892 kaže...

Jedan lik od mene kupi sim karticu za dekodiranje. Pitao dali radi na tom i tom mobitelu, ja rekao da radi na 95% mobitela, da popis nemam i sa sigurnošću ne mogu tvrditi hoće li raditi. 
I dobro, kupio on to, ja posalo pouzećem, orginal zapakirana sim kartica za dekodiranje, zove on i kaže da ne radi na tom mobitelu i da hoće vratiti nazad, na što sam ja odbio jer sam mu rekao da ne mogu tvrditi sa sigurnošću a i otvorio ju je iz najlona...

I tako on meni prijeti tužbom, a radi se o 80-tak kuna... Na kraju ja popustio i rekao da mi pošalje nazad karticu i da br. računa da ću mu uplatiti novce, na što je on odbio i inzistiro je da pošalje pouzećem, ja sam to odbio jer nisam bio doma, i raka sam mu da pošalje u Ponedjeljak pouzećem, prema istim uvjetima kao ja njemu, i danas to stiglo, dolazi poštar i govori sasvim drugu cijenu otkupnine, na što sam ja naravno odbio primiti, jer zašto bi mu platio više nego što je on meni.
Imam i dokaz potvrdu koliko sam od njega primio novaca.
I danas šaljem ja njemu poruku kako sam odbio pošiljku jer je cjena otkupnine sasvim druga od dogovorene i da mi pošalje br. računa da mu uplatim te novce i on meni odgovara da mi stiže tužba.{#} 

Lik je iz okolice Virovitice, zove se Renato, pa tako pripazite ako netko od Vas bude kupovao iz okolice Virovitice, možda i vi naletite na tog kupca.
Objavio bi sve podatke, ali pravila foruma to ne dozvoljavaju... 

Pusti te price,bas ce dizati tuzbu radi 100-tinjak kuna,moze privatnu tuzbu,ali kako sam skuzio ako ne lazes i ako kojim slucajem digne tuzbu,sve je u tvoju korist.
Pusti takve likove,mozda ju je iskoristio za frenda,rodbinu ili nekog treceg,a sada hoce pare nazad.
Ignoriraj 

13 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
doky01akablava kaže...

Pusti te price,bas ce dizati tuzbu radi 100-tinjak kuna,moze privatnu tuzbu,ali kako sam skuzio ako ne lazes i ako kojim slucajem digne tuzbu,sve je u tvoju korist.
Pusti takve likove,mozda ju je iskoristio za frenda,rodbinu ili nekog treceg,a sada hoce pare nazad.
Ignoriraj 

2x je odbio da mu uplatim novce na račun i to mi je sumnjivo. 
I napravio sam SS svih poruka, pa ako podigne tužbu, imam uvjerljive dokaze protiv njega. {#} 

13 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

 Jel upoznat tko sa ovim prodavačem ?? Kupio bih ovo ali neznam jel to prava stvar ili prevara !!

 

http://www.njuskalo.hr/pc-igre/f1-2012-fm-2013-london-2012-olympics-100kn-oglas-6878223

15 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
itomic009 kaže...

  Jel upoznat tko sa ovim prodavačem ?? Kupio bih ovo ali neznam jel to prava stvar ili prevara !!

 

http://www.njuskalo.hr/pc-igre/f1-2012-fm-2013-london-2012-olympics-100kn-oglas-6878223

  Prodaja Steam account-a je ilegalna. Valve taj account može ban-ati, a prodavač može prijaviti da mu je account ukraden te ga vratiti sebi. Uglavnom, prilično je rizično kupovati takve account-ove. Radije pričekati sniženje i kupiti igru nego ovako nešto.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
13 godina
offline
Prodaja preko Njuškala

Vjerojatno potreban uvoz , a za ostalo neznam ! Kontaktiraj oglasivaca ! I ja sam za takve "jeftine" ponude kontaktirao oglasivaca , pa sam dobio odgovor tipa , "da se auto ne nalazi u HR ... " !

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Haf932 kaže...

Vjerojatno potreban uvoz , a za ostalo neznam ! Kontaktiraj oglasivaca ! I ja sam za takve "jeftine" ponude kontaktirao oglasivaca , pa sam dobio odgovor tipa , "da se auto ne nalazi u HR ... " !

KAžu auto nije u hrvtatskoj, trebaš samo uplatiti polog za uvoz, ti sav sretan iskeširaš xxxx europskih novčanica i pozdraviš se i sa njima, i sa autom, i sa prodavačem....

Recimo sama cijena motora motora kod prvog automobila premašuje cijenu koja je stavljena gore u oglas

 

Ja kad naletim na takve oglase, uglavnom ih prijavljujem....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Vidim da mnogi tu govore da ne kupuju nesto ako je ispod 1000kn jer policija ne izlazi na to, inace da bi stvar bila gora po novom zakonu ne izlaze na iznose manje od 2000kn tako da pripazite malo kod kupnje!
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

Imam pitanje za sve iskusne prodavače na njuskalu! 

Kako sada stvari stoje s racunima i otkako se uvela fiskalna blagajna? Nikad prije nisam prodavao nista preko njuskala, ali sad bih bas prodao 5-6 ps3 igara!!

Molim vas pomoc hitno

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

Samo prodavaj. Fiskalizacija se odnosi na poslovne subjekte, ti kao fizička osoba možeš normalno prodavati na oglasnicima dokle god je to u "normalnim" okvirima. Za tih 5-6 igri ti nitko neće ništa...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

Puno hvala! Samo me jos zanima jel to bas određeno kad na malo prodajes nitko ti nece nista ili se samo pretpostavlja? Jer mislim ja sam vec kupio tu igru, prodao bi ju ko rabljenu, a to znaci da sam vec platio pdv na nju!! Nadam se da nista nece biti{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2013 14:28 (Antischa).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

Nije određeno ali definitivno postaješ sumnjiv sa recimo svaki tjedan po 10-15 komada. Ravnaj se po carini - 2-3 proizvoda jedan za drugim računaju kao robu za preprodaju.

 

Ugl, i da prodaješ 300 komada ako su oriđiđi, baš te briga. Rješavaš se kolekcije. Postalo bi sumnjivo da su jedne te iste igre u većim kolićinama. Samo ti prodaj tih 5-6, neće ti ništa biti.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

Stvarno svaka čast i puno hvala! Ja ionako mislim prodavati samo u zg, ne vjerujem da cu slati postom!

 

Hvala jos jednom

10 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

imam prodati odredene stvarcice koje mi stvarno ne trebaju, moze li mi tko objasniti kakoda otvorim racun na njuskalu, sigurne nacine placanja jer nemam nimalo iskustva s time. hvalaa :)

vada
15 godina
offline
Re: Prodaja preko Njuškala

Pa na njuškalu imaš gore "otvori račun" ili tako nešto (u desnom kutu je gore) .. Što se tiče novca - najbolje ti je recimo ako to šalješ overseasom da kupac plaća dostavljaču i oni ti to uplaćuju na tvoj račun (najsigurniji način) .. 

GL&HF
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Pozdrav dragi forumaši!

Već dugo nitko nije išta pitao u vezi Njuškala pa moram ja.
Znam da je ovo već objašnjavano, ali dosta je prošlo...

Molim vas, objasnite mi kako točno funkcionira prodaja putem neke kurirske službe kao što je to Overseas Express.
Naime, stavio sam oglas za PC na Njuškalo. E sad mene zanima kako funkcionira ta dostava. Dal ja šaljem paket kupcu pa kupac mora dat lovu kuriru i onda lova ide meni? Ili tak nešt?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prodaja preko Njuškala
Pejo27 kaže...
Pozdrav dragi forumaši!

Već dugo nitko nije išta pitao u vezi Njuškala pa moram ja.
Znam da je ovo već objašnjavano, ali dosta je prošlo...

Molim vas, objasnite mi kako točno funkcionira prodaja putem neke kurirske službe kao što je to Overseas Express.
Naime, stavio sam oglas za PC na Njuškalo. E sad mene zanima kako funkcionira ta dostava. Dal ja šaljem paket kupcu pa kupac mora dat lovu kuriru i onda lova ide meni? Ili tak nešt?

 To je opcija slanja pouzećem. 

Spakiraš i nasloviš paket, pošalješ ga i onda kurir izvrši "trampu" 1za1, paket za lovu i kroz par dana ti ili donese lovu ili ideš po nju na poštu.

Nisam u zadnje vrijeme nešto slao na taj način pa ti neznam puno više, ali navodno ima neka opcija da možeš zatražiti kurira da provjerite sadržaj paketa prije nego platiš za nj.

Nek se javi neko ko ima neka saznanja o tome, davno sam nešto usput čitao pa je možda patka 

8 godina
neaktivan
offline
Prodaja preko Njuškala

Imam jedan vanjski dvd+cd pisač i blu-ray čitač- Mene je novi koštao 350 kn. Korišten skoro da nije. Koliko bi mu bila realna cijena? Ja mislim oko 200 kn?

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice