Uber zaposlenje

poruka: 41
|
čitano: 42.460
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
Redovan student ne može otvoriti obrt.
15 godina
online
Uber zaposlenje

Znaci ostaje mi opcija da vozim preko neke partner firme. 

6 godina
offline
Uber zaposlenje

Je li istina da za obrt i prvi auto se mora imati 9000€ na računu?

7 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
love2ml86 kaže...

Je li istina da za obrt i prvi auto se mora imati 9000€ na računu?

 

Auto mladji od 7 god, troskovi obrta ili firme, dva papira plaćas i gradu di furas, a uskoro moguća obveza kv vozaca, lijecnickog pregleda..  a sve to košta....

6 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
Dakle sve to i 9000€ na računu ili auto te ili veće protuvrijednosti?
16 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
love2ml86 kaže...
Dakle sve to i 9000€ na računu ili auto te ili veće protuvrijednosti?

Kako si došao do tih baš 9.000 eura?

6 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
U zahtjevu za izdavanje licencije za unutarnji promet pri Uredu za državnu upravu.
16 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
love2ml86 kaže...
U zahtjevu za izdavanje licencije za unutarnji promet pri Uredu za državnu upravu.

Imaš negdje primjer toga?

15 godina
offline
Re: Uber zaposlenje
Old Iggy kaže...
love2ml86 kaže...
U zahtjevu za izdavanje licencije za unutarnji promet pri Uredu za državnu upravu.

Imaš negdje primjer toga?

 Za ''uberovce''

 

Iznimno, za ishođenje licencije za obavljanje prijevoza putnika vozilima koja osim sjedala vozača imaju najviše osam sjedala (osobni automobili kategorije M1) smatra se da domaći prijevoznik ima financijsku sposobnost ako na raspolaganju ima imovinu u visini od najmanje 3000 eura za prvo vozilo te 1500 eura za svako sljedeće vozilo, računajući u kunskoj protuvrijednosti, prema važećem tečaju Europske središnje banke (ECB) objavljenom u Službenom listu Europske unije.

 

 

Ono što je on gore naveo tih 9000€ je za prijevoznike robe i prijevoz putnika sa vozilima koje imaju više od 8 mjesta....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 13:12 (kostolomac).
5 godina
neaktivan
offline
Uber zaposlenje

Zainteresirani nek se jave u inbox koji posjeduju vlastiti automobil ili planiraju rentu auta,tj. raditi preko firme koja je registrirani uber partner...

4 godine
neaktivan
offline
Re: Uber zaposlenje

Prošlo je puno vremena od OP pa pretpostavljam da već imaš i vlastita iskustva, ali evo, da se i ja ubacim ukoliko zanima nekoga... Napominjem, pišem iz vlastitog iskustva!

Dakle, vožnja za Uber se ne isplati!

Moje iskustvo... Počeo sam voziti prije nekih 2 mjeseca- svojim autom. Imam stalni posao pa sam pomislio da bi mi ovo bio ok izvor za neku dodatnu zaradu. Vozim u prosjeku 5 sati dnevno. Ako sam slobodan na poslu, taj dan radim u 2 navrata- ujutro od 7 do 11 i navečer od 6 do 10, dakle 8 sati. Ostale dane radim navečer jer mi je stalni posao većinom u jutarnjoj smjeni. 

Prijavljen sam u floti u jednoj firmi na 1 sat dnevno- znam, siva zona, ali drugačije nije išlo. I vjerujte, tako svi rade. Od prometa, o kojem ću u detalje, 10% ide firmi kod koje sam prijavljen + 125 kn/tjedno za plaću i doprinose. Ostatak ide meni.

U prosjeku, na tjedan, po aplikaciji zaradim 1200 kn. Od toga se oduzima gore navedeno i ostaje mi 955 kn. Prosječno dnevno napravim 80 km, uz prosječnu potrošnju po putnom računalu od 6,3l/100 km. Računamo 500km/tjedno, da zaokružimo. Tjedno potrošim oko 30l goriva. Ostaje mi 655 kn. Ako stavim da je amortizacija 0,5 kn/km, a mislim da je to stvarno minimalno, oduzimam još 250 kn i ostaje mi 400 kn, zaokruženo.

Dakle, za 35 sati tjedno, zaradim 400 kn, uz rizik da mi se netko ispovraća po autu, da razbijem auto i slično. Da ne govorim o padu cijene auta zbog kilometraže koja se natuče. Također, nemoguće je išta ostavljati sa strane kako bi se po isteku obaveznih uvjeta kupio bolji automobil. Jednostavno neisplativo.

Kada bi se ukinuli uvjeti za automobil, možda bi se dalo nešto napraviti sa nekom starom ragom za 1000 eur. Ovako, dok su ulaganja ogromna, a zarada minimalna ili nikakva, nema tu kruha. Dapače, ponavljam- ako vozite vlastitim autom, riskirate da se bacite u veliki minus ako auto razbijete!

Ja sam danas javio čovjeku da me odjavi, tako da prestajem s tom igrom.

Jedinu zaradu ovdje ima Uber i nešto sitno imaju ovi koji uzimaju po 10%.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice