Overclock Trač i pitanja vezana za overclock izdvojena tema

poruka: 1.502
|
čitano: 347.691
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Moraš prvo testirati RAM na overclock. Ako RAM ima uzak overclock nemoj ni pokušavati neki veći overclock jer će te RAM konstantno kočiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

nejasno mi je zasto uopce preporucate ljudima koji neznaju ocati da klokaju ram i time si narusavaju stabilnost i kompliciraju stvar nepotrebnim informacijama(barem u pocetku), neka im radi uvijek na manjoj frekvenciji od nazivne i amen! a poslje je lako kad postignu stable oc dizati memoriju!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Stjepanj kaže...

nejasno mi je zasto uopce preporucate ljudima koji neznaju ocati da klokaju ram i time si narusavaju stabilnost i kompliciraju stvar nepotrebnim informacijama(barem u pocetku), neka im radi uvijek na manjoj frekvenciji od nazivne i amen! a poslje je lako kad postignu stable oc dizati memoriju!lp

Pročitaj moj raniji post. Pa nisam ni ja znao kako to ide dok nisam naučio a drugačije ne možeš ni naučiti.....

14 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Decki treba mi pomoc oko OC-a. Imao sam OCan procesor dugo i nisam nista prckao po tome jer nije bilo potrebno i nisam se ni bavio time uopce jer me nije zanimalo. Posto sam dosao u situaciju da trebam noviji BIOS flashat radi nekih problema, to sam i napravio ali su se sve postavke vratile na default pa bi mi trebala pomoc da nazad na iste parametre OC-am procesor ( dakle 3 ghz i 1.4 V koliko se sjecam ). Mozda bih znao sam ali bojim se da ne zaboravim nesto promjeniti sto treba pa da ne ode u krivo, volio bih da mi netko pomogne {#}

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
tajo1960 kaže...
first boot flopy....

{#}{#}!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Pozdrav ljudi ! Evo ovak htio bi OC-at svoj AMD fx-6100 dal je to moguce na ovoj maticnoj ASUS-M5A78L ?

I naravno ne sa stock coolerom nego nešto otprilike ovakvo http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.5ecc40189bf043beb21852502921196a.zalman-cpu-cooler-120mm-fan-zal-cnps10x-optima.aspx  ili  http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.350e056cf0a64dbabbe992b0992f488e.raijintek-cpu-hladnjak-themis-p-n-cprt-002.aspx.

Hoce li se poboljsat izvedba u igrama ? Svi detalji o mom kompu pod MOJ PC .

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Molim pomoc,

na koji nacin overclockong procesora utjece na ostale komponente racunala? Je li tu treba na sto paziti ili se procesor moze dizati koliko ide?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
hrc5555 kaže...

Molim pomoc,

na koji nacin overclockong procesora utjece na ostale komponente racunala? Je li tu treba na sto paziti ili se procesor moze dizati koliko ide?

postepeno ga dižeš i testiraš, naravno da treba pazit, iako vecina matisnih ploca ti ne dopusta podizanje sustava ako si previše otišao sa overclockom, da se ne skure komponente, moja npr. proba dva tri puta, ako nejde vrati postavke proca na prijašnje ili defult i pokrene se, podigneš parametre, testiraš, pa opet dizes za malo, i tak dok ne postigneš radni GHz  {#}

14 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

imam intel celeron g1610, maticna h61m-vg3, 6 gb rama...
jel se moze kako overclockat ovaj procesor.. nisam nikad overclocko tako da ako ima nekog većeg rizika nebi uopće ni počinjao 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
maxy0 kaže...

imam intel celeron g1610, maticna h61m-vg3, 6 gb rama...
jel se moze kako overclockat ovaj procesor.. nisam nikad overclocko tako da ako ima nekog većeg rizika nebi uopće ni počinjao 

 

. Zaboravi cilu pricu
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
10 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Mogu li overlockati malo i5 3330?Maticna je asus h61m/e.Ne razumijem se u overlocking ali prepostavljam da ne mogu jer je maticna slaba.Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Pozdrav svima, jedno pitanje , imam na ploci asus m5a99x evo r2.0 fx 4100 clockan na 4.2 nista nije dirano osim mnozitelja i narucen je fx 8350, pa me zanima dali treba vratiti fx 4100 na default prije stavljanja novog procesora ili ploca odradi svoje sama i vrati sve na stock od novog procesora, hvala puno svima na odgovorima i na vremenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
rtg 1989 kaže...

Pozdrav svima, jedno pitanje , imam na ploci asus m5a99x evo r2.0 fx 4100 clockan na 4.2 nista nije dirano osim mnozitelja i narucen je fx 8350, pa me zanima dali treba vratiti fx 4100 na default prije stavljanja novog procesora ili ploca odradi svoje sama i vrati sve na stock od novog procesora, hvala puno svima na odgovorima i na vremenu.

 Poželjno je da staviš na default ali će ploća skužit da je unutra procesor pa će ti dati birati da uđeš u bios i porkitaš što treba

.

 

Nego ja imam pitanje vezano za temperature evo sad vrtim cca 20 minuta prime95 ali mi nije sasvim jasno koju temp za procesor gledam

 

Core temp ili cpu temp (na slici je to temperature 1)?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 10:45 (toxic).
9 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Kako klokat athlon x2 250 3.0 ghz maticna asrock n68-UCC i ddr2 mushkin 2gb 800mhz. Koju voltazu koji mnozitelj koji fsb koje latencije rama. Htio bih da ga vrti stabilno bar 3.4 ghz. Stock cooler.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
antimon95 kaže...

 Kaj je to stabilno za 24/7? Jer sam i ja imao 3.5ghz za verifikaciju

12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

to ti ovisi o maticnoj, Vdroopu, fazi regulacije itd. Nekom vise nekom manje. Smanji si ram ako mislis da je do rama, digni napon ako mislis da je proca itd. Moze biti i stabilno na 4.0 na naponu karikiram 1.7v, ako je dobra ploca. Sam moras testirat na raznim situacijama

12 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Pozz

Digao sam ovu grafu na 700 core i 1000 memory

I sad mi se nece pojaviti ekran tj ono ko da pada snijeg

Sta da radim?

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
drakula789 kaže...

Pozz

 

Digao sam ovu grafu na 700 core i 1000 memory

I sad mi se nece pojaviti ekran tj ono ko da pada snijeg

Sta da radim?

 Odi u safe mode i vrati sustav par dana

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
nicky.sl kaže...
drakula789 kaže...

Pozz

 

Digao sam ovu grafu na 700 core i 1000 memory

I sad mi se nece pojaviti ekran tj ono ko da pada snijeg

Sta da radim?

 Odi u safe mode i vrati sustav par dana

 Upravo sam u safe modu.Ne znam kako da to napravim.Kada sam usao u msi afterburner nema skoro nii jedne opcije.Moze pomoc u pp?

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
10 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Vrati sustav na neku raniju tocku, il ako to neznas deinstaliraj drivere od grafe i afterburner.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Pitanje. Vidio na netu kako su neku uspjeli podići frekvenciju (CPU- Validator) na Pentium-u G2030 i ja otišao provjeriti mogu li to u BIOSU i postoji mogućnost mijenjanja frekvencije. Za provjeru sam stavio frekvenciju 103. I dobio sam ovo: LINK.

Može li se to onda stvarno na G2030 povećati malo frekvencija ili je to neka greška? 

Inače, CPU-Z mi zaledi računalo kada odem validate, ima li još netko sličnih problema? Verzija 1.71.1.x64.

12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

pa probaj napravit validaciju na defaultu ako neide onda je to cpu-za, ako samo nece napravit validaciju na 103, stavi na enabled spread spectrum, to bi trebalo pojacat stabilnost kod oc-a bclka. Ako bas nemoras nemoj dirat bclk, jer utjece kompletno na sve sata, pci-e...  

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
kiwi_91 kaže...

Pitanje. Vidio na netu kako su neku uspjeli podići frekvenciju (CPU- Validator) na Pentium-u G2030 i ja otišao provjeriti mogu li to u BIOSU i postoji mogućnost mijenjanja frekvencije. Za provjeru sam stavio frekvenciju 103. I dobio sam ovo: LINK.

Može li se to onda stvarno na G2030 povećati malo frekvencija ili je to neka greška? 

Inače, CPU-Z mi zaledi računalo kada odem validate, ima li još netko sličnih problema? Verzija 1.71.1.x64.

 dali ti racunalo radi normalno ili ti se zaledi samo prilikom validacije?, jer kod vecek kloka nakon sto ides otvarati neki browser cpu frekvencija ide do maxa(pod normalno jer loada poprilicno procesa u pozadini) i obicno ako je klok nestabilan(najcesce nedostatak napona) smrzne se...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Evo sad sam stavio na 104 i pustio sam Furmark (CPU burner). Nemam nikakva smrzavanja i normalno pod Furmarkom surfam netom. Nisam probao na validate otići, ali prošli put pod defaultom i pod 103, čim stisnem validate otvori normalno browser (Opera) i pokaže ono izlistanje i onda jedva mogu micati pokazivač, zatim odjednom sve smrzne ili radi jako sporo. 

Dok sam ovo pisao, pod Furmarkom, max temperatura je narasla do 42 °C pa mislim da nije problem do nestabilnosti već do CPU-Z. Jedino ako temp. ne mora biti prevelika da bi bilo nestabilnosti tijekom OC-a? Nisam poznavatelj clockanja pa ne znam baš o tome...

 

EDIT: Dodan SS. Slabo se vidi pa evo link (imate tamo opciju povećati fotografiju): Photobucket

EDIT1: Zaboravio sam napomenuti da mi na Task manager pokazuje frekvenciju 2,94 GHz, a CPU-Z onih 3,120 GHz.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 9:12 (kiwi_91).
10 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Furmark je test za grafu tako da ti to sta radis nema nikakvog smisla, klokas cpu a testiras grafu

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Furmark ima opciju da optereti CPU na 100% pa sam onda njega iskoristio, budući da sam ga već imao instaliranog.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
kiwi_91 kaže...

Furmark ima opciju da optereti CPU na 100% pa sam onda njega iskoristio, budući da sam ga već imao instaliranog.

 Testiraj sa occt ili prime95

11 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Probat ću s Prime-om. Neke preporuke koje postavke da stavim? Blend? Da ostavim 2 pod "Number of torture test threads to run"? Koliko dugo da držim? To testira i ram memoriju? Jer nju sam uzeo s njuškala pa možda ona bude imala neke greške. Iako navodno nije korištena...

11 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Prime ti neće pokazati do koga je greška jel CPU ili RAM, a za RAM ima poseban programa da ga testira memtest86

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice