Europa Universalis IV

poruka: 550
|
čitano: 100.261
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

ako je u pitanju učenje igre, tj. samog mehanizama borbe - onda se ne igraju države tipa raguza ili bizant, to je materijal za one koji znaju zašto je izgubio bitku protiv 3 puta brojčano slabijeg. za učenje se uzme neka bogata sila. Tad i novgorod otpada, jerbo odma nastupa agresija moskve, hanza može nahebat od danske...

Španjolska je odlična, super pozicija za kolonizaciju, ok mornarica i dosta dobra vojska.

 

npr. trebaš imati dobro komponiranu vojsku. ako neprijatelj ima 10k pješadije, ti 100k, u svakom zadanom trenutku bore se tvojih 10k protiv njihovih 10k. tvojih ostalih 90k čekaju. zato jer pješadija napada samo jedno polje ispred njih. to polje ti je ona jedna kockica nad klikneš na samu bitku. arty može napasti 2. red. konjaništvo može flankirati, tj. napadati sa strane.

 

na samom početku najjači adut ti je dobar general sa 4+ shock i konjaništvo uz +1 pješadije. znači neka kombinacije od 6k pješ. i 3k konjaništva. nakon par military tech nadogradnji to pada u vodu zbog nadogranje pješadije.

 

ostale stvari bitne za samu bitku;

balans jedinica - npr. zapadnjaci imaju penalty ako im preko 50% vojske čine konjanici, za osmanlije npr. taj broj je 80%.

bonusi - za jedinice postoje razni bonusi koji dolaze od onih unikatnih ideja nacija i military ideja (quantity, quality, aristocracy itd.)  - npr. prusija ima ogroman bonus kod pješadije.

disciplina - određuje koliko jedinice mogu pretrpjeti štete i koliko je mogu nanesti. na početku disciplinu moreš nabiti sa onim savjetnikom koji nosi odličnih 5%. ako je to savjetnik lvl 2 ili 3, ti ga nečeš moći priuštiti sa raguzom na početku.

moral - praktično HP jedinica

generali i admirali - npr. ako netko ima skill 5 pod "fire", tih 5 će se dodati na rezultat svakog bacanje kocke (u igri nosi naziv phase roll - u bitki vojski svako bacanje je nakon 3. dana, u opsadama svakih mjesec dana)

 

modifieri terena - npr. svaka provincija ima određeni postotak koliko sadrži raznih oblika terena. npr. banalno govoreći neka lika sadrži 20%plains, 50% hills, 30% mountains, to znači da postoji 50% šanse da će bitka biti održava u brdima, što je nepovoljno za napadača. ako je tu river crossing, imaš još jedan dodatni negativni modifier.

š

irina bojnog reda - na početku iznosi čini mi se 4 ili 5 polja, kako razvijaš military tech ide prema 10. znači da se 10 regimenti može istodobno boriti. konjanici ovo zaobilaze zbog mogućnosti flankanja i topništvo zato jer djeluje u 2. bojnom redu. i sad pazi, ako si lošiji u military tech od neprijatelja, imaš uži bojni red, znači da npr. u datom trenutku 10 neprijateljevih jedinica može napadat 6 tvojih, i postoji jako jako dobra šansa da ćeš izgubiti ako imaš i 3x više ljudstva

i

ma tu još i taktika bojišta, koja ovisi o generalu i military techu.

 

na to sve dodaj razne modifiere koji dolaze kroz eventove, uračunaj stabilnost zemlje, legitimaciju, prestiž i ratnu iscpljenost zemlje jer svi utječu na moral, disciplinu i samu obnovu broja vojnika...

dalje, imaš tzv. supply limit. koliko daleko vojska može biti od matičnog teritorija a da ne trpi attrition.

 

i to je samo ratovanje. di je još trgovina, diplomacija, pa kolonizacija kada dođe...

 

 

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Nitro233 kaže...

ma nist odustajem,jednostavno se cini nemoguca misija,igra mi se čini nedorađena kao mnogi njeni aspekti,kad vidim da me vojska od 4 pobijedi moju od 15 nema vise smisla igrati,diplomacija nema veze s vezom,fiksna je i kako neko ima misljenje o tebi nece se promjenit iako imas 108+ relationship,najbolji primjer turci.Combat treba unaprijedi dosta i kaska jedno 14 godina koliko ga nisu ni mijenjali.Čupam kosu u frustraciji i čekam sljedeci nastavak jer ovaj nije ispunio moja očekivanja.Teško i gotovo nemoguće je se probiti sa malom državicom jer se sve čini skriptirano...Odoh sad upalit malo Supreme Rulera 1936 pa sa reichom navalit na SSSR i saveznike i dat si malo gušta

Jednostavno nisi dobar u igri jos, ja bez problema sa Ragusom postanem vodeca sila u istocnoj europi, samo treba znati igrat. A ovo s vojskom se dogadja svim novim igracima jer combat ima toliko faktora da necu uopce pocinjat pricat o tome, uglavnom to kad te pokosi 4 a ti imas 15 stackova je znak da nisi dobar igrac. Npr. ako igras sa hordom i napadnes Ming, tvoja 2 regimenta mogu pokosit njihovih 20..

LoL acc THCJoshi
12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

to me je venecija pokosila,dobio sam claim misiju da oslobodim braću u dalmaciji od venecije,oni su imali pjesadiju,a ja sam imao i pjesastvo i konjanike mislim da je 10 stackova bilo pjesadije i 5 konjanika,pa su me satrali sa 3 puta manjom vojskom,samo kazem combat je nedorecen...

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Nitro233 kaže...

to me je venecija pokosila,dobio sam claim misiju da oslobodim braću u dalmaciji od venecije,oni su imali pjesadiju,a ja sam imao i pjesastvo i konjanike mislim da je 10 stackova bilo pjesadije i 5 konjanika,pa su me satrali sa 3 puta manjom vojskom,samo kazem combat je nedorecen...

pa jel ti covjek gore objasnio u detaj kako funkcionira bitka? kako si tako arogantan i tvrdis da je kombat nedorecen kad ne znas kako igra fuunkcionira?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Europa Universalis IV
jovial kaže...
Nitro233 kaže...

to me je venecija pokosila,dobio sam claim misiju da oslobodim braću u dalmaciji od venecije,oni su imali pjesadiju,a ja sam imao i pjesastvo i konjanike mislim da je 10 stackova bilo pjesadije i 5 konjanika,pa su me satrali sa 3 puta manjom vojskom,samo kazem combat je nedorecen...

pa jel ti covjek gore objasnio u detaj kako funkcionira bitka? kako si tako arogantan i tvrdis da je kombat nedorecen kad ne znas kako igra fuunkcionira?

a ti si ekspert u fifi pa mi se tu javljas i solis pamet,je covijek je objasnio samo sto u mom slucaju to tako nije bilo...

14 godina
offline
Europa Universalis IV

Pokrenio jučer igru, nisam ništ skonto :S

 

Vjerujem da je igra dobra, ali fali tutorijal neki.

...Vrhunac moje popularnosti je bio kada me 50 cent spomenuo u pjesmi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
Nitro233 kaže...
jovial kaže...
Nitro233 kaže...

to me je venecija pokosila,dobio sam claim misiju da oslobodim braću u dalmaciji od venecije,oni su imali pjesadiju,a ja sam imao i pjesastvo i konjanike mislim da je 10 stackova bilo pjesadije i 5 konjanika,pa su me satrali sa 3 puta manjom vojskom,samo kazem combat je nedorecen...

pa jel ti covjek gore objasnio u detaj kako funkcionira bitka? kako si tako arogantan i tvrdis da je kombat nedorecen kad ne znas kako igra fuunkcionira?

a ti si ekspert u fifi pa mi se tu javljas i solis pamet,je covijek je objasnio samo sto u mom slucaju to tako nije bilo...

je, za tebe su napravili posebna pravila. umjesto da trazis probleme svuda osim u sebi procitaj sta covjek pise i bit ces bolji i zadovoljniji s igrom. a ne bi bilo lose da za pocetak uzmes neku laksu naciju pa da onda probas sa dubrovnikom.

 

i kakve veze fifa ima sa icim?

14 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Evo da mu objasnim. Combat u ovoj igri ima puno faktora. Najvazniji faktori su teren, shock, generali, moral, vrste jedinica i military technology. Najcesce gubljenje velike vojske kad napadnes malu jest zato sto oni imaju nekoliko levela veci military tech. i bolje generale, a da ne govorim da ce te venecija uvijek 1v1 natrpat osim ako ne allyas austriju.. Nemozes ici sa provincijom Ragusa protiv trgovacke sile odmah. Prvo osvoji srbiju i bosnu i wallhaciju, ally moras bit sa austrijom, poljskom, francuskom.. Udji u HRE, dizi trgovacke zgrade u ragusi da ti venecija ne pokrade sve pare...

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...

Evo da mu objasnim. Combat u ovoj igri ima puno faktora. Najvazniji faktori su teren, shock, generali, moral, vrste jedinica i military technology. Najcesce gubljenje velike vojske kad napadnes malu jest zato sto oni imaju nekoliko levela veci military tech. i bolje generale, a da ne govorim da ce te venecija uvijek 1v1 natrpat osim ako ne allyas austriju.. Nemozes ici sa provincijom Ragusa protiv trgovacke sile odmah. Prvo osvoji srbiju i bosnu i wallhaciju, ally moras bit sa austrijom, poljskom, francuskom.. Udji u HRE, dizi trgovacke zgrade u ragusi da ti venecija ne pokrade sve pare...

mislim da je military technology ono sto me i hebe,jer su jedino na taj nacin mene mogli pobjediti na mom terenu,usporedio sam generale a bonusi koje dobivaju su slicni

16 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Nitro233 kaže...
Jonja kaže...

Evo da mu objasnim. Combat u ovoj igri ima puno faktora. Najvazniji faktori su teren, shock, generali, moral, vrste jedinica i military technology. Najcesce gubljenje velike vojske kad napadnes malu jest zato sto oni imaju nekoliko levela veci military tech. i bolje generale, a da ne govorim da ce te venecija uvijek 1v1 natrpat osim ako ne allyas austriju.. Nemozes ici sa provincijom Ragusa protiv trgovacke sile odmah. Prvo osvoji srbiju i bosnu i wallhaciju, ally moras bit sa austrijom, poljskom, francuskom.. Udji u HRE, dizi trgovacke zgrade u ragusi da ti venecija ne pokrade sve pare...

mislim da je military technology ono sto me i hebe,jer su jedino na taj nacin mene mogli pobjediti na mom terenu,usporedio sam generale a bonusi koje dobivaju su slicni

iskljuci si lucky nations... ai ioanko ima dosta prednosti a ova je i više nego glupa..

psn id: mNik987
14 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Evo 2 moja zadnja gamea, uskoro cu postat i jedan s venecijom.

 

U oba sam mogao puno bolje al ne igram cesto nego kad me "uhvati".

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Europa Universalis IV

Ponovo sam krenio igrati EU4 nakon višemjesečne pauze, al opet me muči jedan te isti problem:

Naime, igram sa Brandeburgom, formirao sam Njemačku, imam jaku vojsku i odlične generale sa dobrim shockom. Problem je u tome što mi ti generali, iako ih attacham za vojsku ne koriste svoje powere (shock i fire), niti u jednoj fazi bitke, nevezano da li se radi o napadu ili obrani? Nije mi jasno zašto, možda nešto propuštam, možda je neki bug? Prevelik stack regimenti?

Branim se sa full stackom od 83 regimente, francuzi me napadaju sa isto toliko regimenta s tim da imaju minuse na rijeku i teren (ukupno -2), i sjebu me totalno, samo zato što njihovi generali koriste normalno svoje shock/fire, dok su moji samo bezveze zakačeni za armije?

 

Inače, velika sam europska sila, i nekim slučajem dobijem francusku u PU kao lesser partnera, ali mi se nakon desetak godina pobune, i gaze me... A baš sam se ponadao da ću formirati veliku EU silu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Generali nemaju supermoci pa da ih koriste, njih attachaj na vojsku i to je to, ja mislim da ti gubis iz drugih razloga. Prvo pogledaj sastav svoje vojske: Predpostavljam da je vec lategame jer si formirao njemacku, znaci pogledas koliki ti je combat width (racunaj da je base 15). Napravi topova koliki ti je combat width. Potom pjesaka 1.5xbroj topova. I onda ubacis 4 tisuce konja. Na kraju ces dobit monstruoznu vojsku sa njemackim idejama koja gazi sve. Ako je vojska prevelika i dobiva attrition radi stackove sa istom metodom od 25k ljudi. Sad, bitno je jel ti napadas ili oni, ako napadaju oni tebe ce tuc shock faza, a ako imaju shock generale mogu ti prepolovit moral odmah, tako da ili nakrkaj defenzivne jedinice ili po mom misljenu jos bolje stavi full ofenzivu i napadaj. Potom zelis provjerit jeli oni imaju veci military tech, jer ako te gaze a imaju bolje unite to ne cudi. Potom gledaj teren, tuci se na poljima ti je siroko i na plazama. I zadnje gledaj generale, s obzirom da je njemacka vojska jedna jedina koja se moze mjerit s francuskom, ne bih trebao imat problema ako su svi uvjeti zadovoljeni. Ako stvarno ne mozes pobjedit, parkiraj se u alpe ili tamo u planine u spanjolskoj i cekaj da te napadnu pa ces vidit kako padaju.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Europa Universalis IV
Jonja kaže...

Generali nemaju supermoci pa da ih koriste, njih attachaj na vojsku i to je to, ja mislim da ti gubis iz drugih razloga. Prvo pogledaj sastav svoje vojske: Predpostavljam da je vec lategame jer si formirao njemacku, znaci pogledas koliki ti je combat width (racunaj da je base 15). Napravi topova koliki ti je combat width. Potom pjesaka 1.5xbroj topova. I onda ubacis 4 tisuce konja. Na kraju ces dobit monstruoznu vojsku sa njemackim idejama koja gazi sve. Ako je vojska prevelika i dobiva attrition radi stackove sa istom metodom od 25k ljudi. Sad, bitno je jel ti napadas ili oni, ako napadaju oni tebe ce tuc shock faza, a ako imaju shock generale mogu ti prepolovit moral odmah, tako da ili nakrkaj defenzivne jedinice ili po mom misljenu jos bolje stavi full ofenzivu i napadaj. Potom zelis provjerit jeli oni imaju veci military tech, jer ako te gaze a imaju bolje unite to ne cudi. Potom gledaj teren, tuci se na poljima ti je siroko i na plazama. I zadnje gledaj generale, s obzirom da je njemacka vojska jedna jedina koja se moze mjerit s francuskom, ne bih trebao imat problema ako su svi uvjeti zadovoljeni. Ako stvarno ne mozes pobjedit, parkiraj se u alpe ili tamo u planine u spanjolskoj i cekaj da te napadnu pa ces vidit kako padaju.

Sve mi je jasno, hvala ti na odgovoru. Imaju jedan mil tech više od mene, koristim najčešće stackove 7:2:5 (možda bih trebao pojačati topove na 6).

Jasno mi je da ponekad dobijem borbu, ponekad izgubim, nemam problema sa time, znam kako funkcionira sustav.

 

Stvar je u tome što mi neovisno o fazi borbe shock ili fire, generali ne koriste svoje mogućnosti, bez obzira da li se branim ili napadam.

 

Faze bitke, random slika s neta... Faze bitke, random slika s neta...
Vidiš na slici, tamo gdje treba biti u fazi shocka vrijednost generala (U mom slučaju general ima vrijednost 5), ne piše ništa, dok za njihovu vojsku i njihovog generala uredno piše ta vrijednost (koju njihov general ima). Isto tako u fazi "fire". Zbog čega? Generala uredno attacham za vojsku. A siguran sam da je sve uredno funkcioniralo na početku kampanje sa Brandeburgom.

Probao sam ponovo učitavati, dodjeliti svakoj regimenti posebno generala (znam da nosi penalty ali da probam...), ali ništa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 14:48 (Volos).
12 godina
offline
Europa Universalis IV

Shvatio sam napokon u čemu je problem, radi se o relativnoj vrijednosti... moj general ima vrijednost shocka 5, a francuski 6, tako da samo u shock fazi bitke piše 1 za njih...

Hvala na trudu {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Tesko sam se zeznuo sa Venecijom, ubijem ottomane imam ih ko vazale i sve njihove provincije, medjtuim to sto nisam uzeo religious ideje odmah me tako zeza revolti svugdi, religious unity 2%.. Od poreza ubirem 6 dukata mejsecno.. Od tradea 25 sto me drzi na zivotu al mislim da cu morat ispocetka jer ovo ne ide nikud.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

kad god planiraš širenje na islamske države, obavetno religijske ideje. ja sam imao istu stvar sa portugalom i marokom.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
stickman1 kaže...

kad god planiraš širenje na islamske države, obavetno religijske ideje. ja sam imao istu stvar sa portugalom i marokom.

Ma znam ja to al uzeo sam ih pre kasno.

LoL acc THCJoshi
16 godina
offline
Europa Universalis IV

Jel tko uspio napraviti nešto značajnije sa "manjim" zemljama, npr. Pomerania i slično

psn id: mNik987
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
toxic kaže...

Jel tko uspio napraviti nešto značajnije sa "manjim" zemljama, npr. Pomerania i slično

Naravno, zapravo i nije toliko tesko kao sto mislis.

LoL acc THCJoshi
12 godina
offline
Europa Universalis IV

Po vašem mišljenju, za početnika je bolja Europa Universalis ili Crusader kings?

Crusader kings imam vec na steamu pa ću svejedno njega probati, ali ako je Europa universalis lakša za shvatiti mogao bi i nju na nekom popustu ugrabiti.

tnx

Steam: Dalthor85 Xfire: Dalthor85 Raptr: Dalthor
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Europa Universalis IV

Jao što uradih...

 

Posvadio sam cijelu Europu..

 

Uglavnom ja samo igrao kao Burgundy-a, uništio sam Francuze i Austrijance u roku odmah...

 

Sada sam napao jednu zemljicu i svi na mene doduše, imam jake saveznike pa su svi stali uz mene i na kraju nas 5+ vasali razvalilo cijelu Europu..

 

 

1 1
2 2
3 3
psn id: mNik987
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 0:21 (toxic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

dolazi nova ekspanzija, art of war, nagađanja su 9-10 mjesec.

kompletni overhaul fight sistema i rebelsa, revolucionarni ratovi i 30 godišnji rat u fokusu. dorada ideja, mornarice i diplo akcija sa vazalima i saveznicima.

 

besplatni dio dlc-a sa novim patchom obuhvaća lokalnu autonomiju, promjenu kardinalskog sustava i širenja reformacije. dodatno će urediti mapu i interface. paradoksovci su oko mape surađivali sa ekipom koja je napravila improved graphics mod, što bi moglo ispasti dobro na kraju.

 

 

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Europa Universalis IV
stickman1 kaže...

dolazi nova ekspanzija, art of war, nagađanja su 9-10 mjesec.

kompletni overhaul fight sistema i rebelsa, revolucionarni ratovi i 30 godišnji rat u fokusu. dorada ideja, mornarice i diplo akcija sa vazalima i saveznicima.

 

besplatni dio dlc-a sa novim patchom obuhvaća lokalnu autonomiju, promjenu kardinalskog sustava i širenja reformacije. dodatno će urediti mapu i interface. paradoksovci su oko mape surađivali sa ekipom koja je napravila improved graphics mod, što bi moglo ispasti dobro na kraju.

 

 

 

Yep. Upravo pogledao rewiew Development Diariesa koje je napravio Quill18 na Youtubeu i pročitao na Paradox forumu ovaj treći koji je izašao danas valjda ili jučer pa čovjek nije stavio i taj u rewiew. Fokus veliki na područje Indije, Perzije, Kavkaza i Zapadne Afrike. Puno više provincija, novih nacija, religije čak. Isto tako mijenja se Rebels system. Koliko sam shvatio mogao bi biti sličan kao onaj u Victoriji 2 gdje vidiš otprilike koliko ima pobunjenika i kolika im je snaga i "planiraš" kako se obračunat s njima. Isto tako koliko sam skužio sad će svaka provincija mjesečno valjda imat Revolt Rate ili rating s obzirom na neku frakciju pobunjenika koja je "aktivna" u toj provinciji. Pa se onda spominje upgrade-anje Flota (napokon :) ) kao što je to s Land Unitsima, pa Mothball-anje Flota.....

 

Isto tako spominje se i novi sustav gdje se vazala može "pretvoriti" u March. Dobijaju veću autonomiju, ne plaćaju porez Overlordu ali imaju 20 ili 30 % veći manpower pool i vojsku i NE MOŽE se ih se aneksirati. Tj možeš im opozvat status Marcha, uzet Stability Hit, masivni pad u odnosima i onda ih aneksirat.

 

I jedna od meni najdražih opcija koje sam onako nabrzake pročitao...ALLIED POLICY. Napokon ćeš moć u ratu odredit saveznicima dali da ostane Default (manje više da rade i sada što rade u ratu) ILI stavit Attacking pa da oni sami idu napadat provincije kojo hoće ili SUPPORT, znači da budu blizu tvoje vojske i pomažu tebi. Isto tako moći će se i označiti provincije na koje se želi/treba fokusirat u ratu.

 

Sve u svemu to je to. Brzi pregled 3 Development Diary-a. Vjerujem da će ih biti još i vjerujem da bi ovo moglo bit dobro, jako dobro. Spominje se i Napoleonic Era, a tu bih stvarno volio da stave Bookmark Start za Napoleonova osvajanja. Pa da može se recimo stvoriti Rhine Confederation, Batavian Republic, itd. Ali.....vidjet ćemo. Sve u svemu kako rekoh čini mi se da bi moglo bit jako dobro.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2014 0:00 (Boky1985).
9 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Pozdrav svima, treba mi mala pomoc ako neko zna sta je problem.

Imam Res Publica 1.7.3 sa svim DLC.

Kada ubacim Graphical Map Improvements mod sve radi perfektno,

medutim kada dodam Extended Timeline mod javlja se problem.

Igra se ucita normalno sve do izbora Drzave u single player varijanti,

tada se mapa potpuno menja i kada igra krene postane kompletno crna

sa zelenim drvecem, u najboljem slucaju bude normalna sa prugama na

svakoj teritoriji ali onda zablokira citav komp i bude restart. Igra takodje

ponce i uzasno da steka, muzika se ponavlja stalno isti motiv iznova.

Isto se desava i kada je samo Extended Timeline mod ukljucen

(dakle bez Graphical Map Improvements mod-a).

Probao sam i 0.9.2 i 0.9.3 i 0.10.0 Extended Timeline mod i na svakom se

desava isto. Ima li neka fora za koju ne znam ili slicno? Ako neko ima proverenu

verziju Extended Timeline mod-a molio bih da postavi link da probam i njega.

Hvala unapred!

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2014 16:23 (FileTnT).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

Koliko sam ja shvatio, a i meni se to događalo, svodi se na 32bitni operacijski sustav i RAM-e koje on može "prepoznati" da se tako izrazim. Tj koliko RAMA može koristit. Sve u svemu, da bi Extended Timeline radio kako treba ili izdavači moda trebaju optimizirat mod ili svi koji imaju 32bitni OS se trebaju prebacit na 64 bitni. I ima još jedna opcija koja uključuje "petljanje" oko količine RAM-a i 32bitnog sustava, ali koliko sam vidio ni to ne radi baš svima.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

e ovo se zove pravi patch - 1.8 patch notes

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Europa Universalis IV

hrvatska napokon dobiva nacionalne ideje {#}

Layla, you've got me on my knees.
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Europa Universalis IV

um kad izlazi art of war?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Europa Universalis IV

valjda oko 6 navečer

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice