EVE Online

poruka: 1.719
|
čitano: 388.131
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: EVE Online : Veliki EvE Rat
16 godina
offline
Re: EVE Online
1337Code_breaker kaže...

pozdrav, poceo sam igrati nedavno, noob sam jos potpuni pa ako netko ima neke korisne savjete, radio sam vecinom misije za agente razne, zavrsio ih dosta, imam trenutno 2 caldari frigate, destroyera i mining frigatu, i nekih 3.6M ISK, volio bih istraziti jos toga prije nego sto krenem u ikakav pvp pa sto preporucate?
dosada sam vecinom minao, od skilova razvijam upravi mining na lvl 4, vec sam nabavio miner II lasere pa se sad samo skill ceka, destroyer je isto fino opremljen (considering 3 dana igranja..) ima 4 hybrid turreta, 3 ionska i jedan railgun sa antimatter municijom, shield enhancer, afterburner itd..

 

Moja primarna aktivnost je bila skeniranje, jako dugo... I najviše sam love nabacio radeći to...

 

Sa Cheetahom + cloaking device - u Wormhole C1-C3, nije uvijek dobar loot, može proći i 7-8 dana a da ne nabaciš ništa vrijedno, ali ako ubodeš Sanshine ili Angel relic siteove i ako ih uspiješ hakirati kako treba može se vrlo brzo 50-60 miliona nabaciti. I ovdje uvijek ima rizika od toga da te neko može zaskočiti... Dobro za vježbanje D-scana i vlastitih živaca... Uglavnom, a desi se jako često da naletiš na pust wormhole, bude materijala za skeniranje poprilično...

 

Sve ostalo što radim je puno sitnije, možda najbolje da se držiš misija ali da radiš za jednu korporaciju i da dižeš sa njima standing dok ne naguraš lvl 3 i 4 misije... čini se da je Sisters of Eve najprofitabilnija...

 

http://www.excessum-gaming.com/mobile/forum/viewthread/m/10248673/id/5424162-mission-runner-general-information-tips

 

Pročitaj tu i vidi, ja bih još preporučio da provjeriš FW missioning. Nemam direktna iskustva ali idem u FW pa i sam istražujem...

 

Bio sam u 2 korporacije - sa TEST alliance u The Catch sam imao određeni progres sa skeniranjem i rattingom... kada sam prešao u low sec sa piratima, tu je baš bilo teško opstati... Tako da sam se odlučio sam - solo skeniranje/combat exploration i još PvP trenirati kroz FW sa jeftinim fregatama.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 19:47 (rashomon).
14 godina
neaktivan
offline
Re: EVE Online
1337Code_breaker kaže...

pozdrav, poceo sam igrati nedavno, noob sam jos potpuni pa ako netko ima neke korisne savjete, radio sam vecinom misije za agente razne, zavrsio ih dosta, imam trenutno 2 caldari frigate, destroyera i mining frigatu, i nekih 3.6M ISK, volio bih istraziti jos toga prije nego sto krenem u ikakav pvp pa sto preporucate?
dosada sam vecinom minao, od skilova razvijam upravi mining na lvl 4, vec sam nabavio miner II lasere pa se sad samo skill ceka, destroyer je isto fino opremljen (considering 3 dana igranja..) ima 4 hybrid turreta, 3 ionska i jedan railgun sa antimatter municijom, shield enhancer, afterburner itd..

 ako radis misije, radi ih samo kod jedne frakcije i kod jedne org (npr. caldary navy) tako ces brze napredovati kod agenata i dic stendingse sto ce ti kasnije dobro doc jer ces moći instalirati jump clonove u higsecu.

Čim prije možes pridruži se nekoj nullsec org jer ćeš nemjerljivo brže zarađivati isk od osnovnih stvar (belt retanje). Nadam se da ćeš nastaviti igrati jer većini ljudi se na prvu EVE čini jako kompliciran ( i je).

 

lp

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: EVE Online
machette kaže...

 ako radis misije, radi ih samo kod jedne frakcije i kod jedne org (npr. caldary navy) tako ces brze napredovati kod agenata i dic stendingse sto ce ti kasnije dobro doc jer ces moći instalirati jump clonove u higsecu.

Čim prije možes pridruži se nekoj nullsec org jer ćeš nemjerljivo brže zarađivati isk od osnovnih stvar (belt retanje). Nadam se da ćeš nastaviti igrati jer većini ljudi se na prvu EVE čini jako kompliciran ( i je).

 

lp

 

Jedini probem kod ovoga može biti ako se pridruži nekoj korporaciji koja je u većem savezu koji je pod hrpom wardeca. Ako bude htio radit misije u high secu, može bit laka meta gankerima i bit će mu otežano kretanje.

8 godina
neaktivan
offline
Re: EVE Online
Pozdrav ljudi. Ja igram eve vec duze vrijeme i malo mi je dojadilo bit jedini balkanac u corpu pa razmisljam o otvaranju korporacije.

Trenutacno sam u CVA naj starija allianca(aktivna) u igri koja predvodi ProviBloc koj ima preko 8k igraca u regiji. Jedan sam od vodecih FC u bloku te ako pokrenem corp imamo automatski ulaz u CVA.

Znam da Provi nije bas naj popularniji blok ali za novije igrace je izrazito dobar jer nudi sve sta nullsec nudi osim officer spawna i vise posto 85% provija ima stanicu.

Korp bi bio baziran pvp gameplay ali vise za druzenje i zezanciju.

Ako ina zainteresiranih mozete me mailat in game ( Fardendur )
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
EVE Online

Pazi sad ovo, znam da je notorna glupost pošto se radi o glupoj video igri, ali alergičan sam na Amarre iz nekog čudnog razloga. I isto tako jedno vrijeme sam bio u piratskoj korporaciji i participirao u genkanju.

 

Brutor :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
EVE Online

I, kako ide u ratu? Ima nekog da je jos na Imperium strani ili svi tuku po njima, vi aktivni gdje ste u korpovima? 

Vidim da ima brdo propagande na redditu, cini se da je hrpa akcije ovih dana na sjeveru.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: EVE Online
WiCkED kaže...

I, kako ide u ratu? Ima nekog da je jos na Imperium strani ili svi tuku po njima, vi aktivni gdje ste u korpovima? 

Vidim da ima brdo propagande na redditu, cini se da je hrpa akcije ovih dana na sjeveru.

 Teško mi je gledati svu tu silnu akciju po twitchu i ostalim forumima, nisam igru upalio već dulje vrijeme. Mislim da će biti red vratiti se u kapsulu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
14 godina
neaktivan
offline
EVE Online
Rat je trajao 10 dana, CFC se raspao. Neke alliance napustile CFC ostale se bore negdje drugdje (Init.) neke nismo ni vidjeli (RZR)a ono što je ostalo se skriva u low-u. Kako sada stoje u roku 15 dana neće biti niti jednog CFC sistem na sjeveru. Goonsi koliko god sa su bili pošast EVE-a već jedno vrijeme su u opadanju. Da se ovo dogodilo prije Fozzy sov-a kada je NC. započeo neuspjeli napad na Fontain možda i bili nešto, ovako bez veze. Čak trenutno PL je više sjebao EVE-u u zadnje 2 godine i veći problem nego Goonsi. PL sa svojom politikom goodfajta i third partya i tlačenja slabijih allianca-tlačili su provi-tlačili su Brave-tlačili N3 i ne može se dogoditi niti jedan veći fight da ne dođu lešinariti. I CCP je doveo do toga da sistemi ništa ne vrijede da se ne vode ratovi zbog teritorija da se bitke dogovaraju i ako želiš pvp ideš u spectre fleet. Fozzy i debili iz CCP-a ne žele priznati da su zajebali na sov sistemom, jer čak i grindanje posova i pos spamming je zanimljivije od ovoga danas i svi igrači su složni da sov sistem ne valja i da je dosadnije od ship spinniga u stanici ali Fozzy ce rec neki dan da je do rata došlo zbog sov sistema.


Uglavnom ovaj rat bude doveo do kratkotrajnog booma pretplatnika ali u srednji-duži period neće niša što bi malo prodrmalo ustajalu situaciju koja je danas u EVE
 
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: EVE Online
machette kaže...
Rat je trajao 10 dana, CFC se raspao. Neke alliance napustile CFC ostale se bore negdje drugdje (Init.) neke nismo ni vidjeli (RZR)a ono što je ostalo se skriva u low-u. Kako sada stoje u roku 15 dana neće biti niti jednog CFC sistem na sjeveru. Goonsi koliko god sa su bili pošast EVE-a već jedno vrijeme su u opadanju. Da se ovo dogodilo prije Fozzy sov-a kada je NC. započeo neuspjeli napad na Fontain možda i bili nešto, ovako bez veze. Čak trenutno PL je više sjebao EVE-u u zadnje 2 godine i veći problem nego Goonsi. PL sa svojom politikom goodfajta i third partya i tlačenja slabijih allianca-tlačili su provi-tlačili su Brave-tlačili N3 i ne može se dogoditi niti jedan veći fight da ne dođu lešinariti. I CCP je doveo do toga da sistemi ništa ne vrijede da se ne vode ratovi zbog teritorija da se bitke dogovaraju i ako želiš pvp ideš u spectre fleet. Fozzy i debili iz CCP-a ne žele priznati da su zajebali na sov sistemom, jer čak i grindanje posova i pos spamming je zanimljivije od ovoga danas i svi igrači su složni da sov sistem ne valja i da je dosadnije od ship spinniga u stanici ali Fozzy ce rec neki dan da je do rata došlo zbog sov sistema.


Uglavnom ovaj rat bude doveo do kratkotrajnog booma pretplatnika ali u srednji-duži period neće niša što bi malo prodrmalo ustajalu situaciju koja je danas u EVE

 Koliko znam CCP je rekao da uvodi novi SOV po fazama, zadnja bi trebala biti dizanje vrijednosti pojedinog sistema, da se moze vise zaraditi i da moze vise ljudi zivjeti u pojedinom sistemu. Trenutno je blesavo, ne isplati se previse uopce drzati SOV, vise je gnjavaza nego prednost.

 

Btw. ako netko regrutira a ima neke akcije i nije u CO2 (gigx me zivcira) - javite se PM-om, rado bih se ukljucio u nesto zanimljivo, trenutno trunem od dosade u hisecu :)

14 godina
offline
Re: EVE Online
WiCkED kaže...
machette kaže...
Rat je trajao 10 dana, CFC se raspao. Neke alliance napustile CFC ostale se bore negdje drugdje (Init.) neke nismo ni vidjeli (RZR)a ono što je ostalo se skriva u low-u. Kako sada stoje u roku 15 dana neće biti niti jednog CFC sistem na sjeveru. Goonsi koliko god sa su bili pošast EVE-a već jedno vrijeme su u opadanju. Da se ovo dogodilo prije Fozzy sov-a kada je NC. započeo neuspjeli napad na Fontain možda i bili nešto, ovako bez veze. Čak trenutno PL je više sjebao EVE-u u zadnje 2 godine i veći problem nego Goonsi. PL sa svojom politikom goodfajta i third partya i tlačenja slabijih allianca-tlačili su provi-tlačili su Brave-tlačili N3 i ne može se dogoditi niti jedan veći fight da ne dođu lešinariti. I CCP je doveo do toga da sistemi ništa ne vrijede da se ne vode ratovi zbog teritorija da se bitke dogovaraju i ako želiš pvp ideš u spectre fleet. Fozzy i debili iz CCP-a ne žele priznati da su zajebali na sov sistemom, jer čak i grindanje posova i pos spamming je zanimljivije od ovoga danas i svi igrači su složni da sov sistem ne valja i da je dosadnije od ship spinniga u stanici ali Fozzy ce rec neki dan da je do rata došlo zbog sov sistema.


Uglavnom ovaj rat bude doveo do kratkotrajnog booma pretplatnika ali u srednji-duži period neće niša što bi malo prodrmalo ustajalu situaciju koja je danas u EVE

 Koliko znam CCP je rekao da uvodi novi SOV po fazama, zadnja bi trebala biti dizanje vrijednosti pojedinog sistema, da se moze vise zaraditi i da moze vise ljudi zivjeti u pojedinom sistemu. Trenutno je blesavo, ne isplati se previse uopce drzati SOV, vise je gnjavaza nego prednost.

 

Btw. ako netko regrutira a ima neke akcije i nije u CO2 (gigx me zivcira) - javite se PM-om, rado bih se ukljucio u nesto zanimljivo, trenutno trunem od dosade u hisecu :)

 Probaj Brothers In Arms. To su balkanci koji su otišli od gigxa. Kako te gigx nervira ? :D

15 godina
offline
Re: EVE Online
mac92 kaže...
WiCkED kaže...
 Koliko znam CCP je rekao da uvodi novi SOV po fazama, zadnja bi trebala biti dizanje vrijednosti pojedinog sistema, da se moze vise zaraditi i da moze vise ljudi zivjeti u pojedinom sistemu. Trenutno je blesavo, ne isplati se previse uopce drzati SOV, vise je gnjavaza nego prednost.

 

Btw. ako netko regrutira a ima neke akcije i nije u CO2 (gigx me zivcira) - javite se PM-om, rado bih se ukljucio u nesto zanimljivo, trenutno trunem od dosade u hisecu :)

 Probaj Brothers In Arms. To su balkanci koji su otišli od gigxa. Kako te gigx nervira ? :D

 Pa, ne volim raging nerdove online, dok igras nesto 10 godina i prodjes hrpu toga zadnje sto ti je volja dok dodjes iza posla doma je deranje nekog na commsima :)

 

 

14 godina
offline
Re: EVE Online
WiCkED kaže...
mac92 kaže...
WiCkED kaže...
 Koliko znam CCP je rekao da uvodi novi SOV po fazama, zadnja bi trebala biti dizanje vrijednosti pojedinog sistema, da se moze vise zaraditi i da moze vise ljudi zivjeti u pojedinom sistemu. Trenutno je blesavo, ne isplati se previse uopce drzati SOV, vise je gnjavaza nego prednost.

 

Btw. ako netko regrutira a ima neke akcije i nije u CO2 (gigx me zivcira) - javite se PM-om, rado bih se ukljucio u nesto zanimljivo, trenutno trunem od dosade u hisecu :)

 Probaj Brothers In Arms. To su balkanci koji su otišli od gigxa. Kako te gigx nervira ? :D

 Pa, ne volim raging nerdove online, dok igras nesto 10 godina i prodjes hrpu toga zadnje sto ti je volja dok dodjes iza posla doma je deranje nekog na commsima :)

 

 

 A gledaj, nekog autoriteta mora biti. Puno ljudi se ne čuje radi ovih pa zato ide : " Cleaaaar Comms" ili Shut the fuck up. I can`t believe it :D
Svakome paše kak paše. Nikome sigurno ne odgovara deranje :)

13 godina
neaktivan
offline
EVE Online

malo sam čitao o ovome ratu, pa sam razmišljao krenuti s EVE-om. zanima me samo što točno kupiti, i ima li neki kratki početni tutorijal, čisto da znam osnove kad uđem u igru?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
EVE Online

Goonsi nisu još svrgnuti, ali što jest jest, očekivao sam žešći fight protiv Imperije. Čak mi se čini da je Mittani prelagano ispušio foru, nešto mi tu ne štima.

 

Najednom TEST ispade dobro organizovana alijansa  - LOL WTF!?!?! Vrtim se tu i tamo oko Saranena. Ima dobrih fajtova - ali uglavnom takozvani MBC članovi međusobno, kada im dopizdi čekati da se Goonsi undockaju. I dok se PL ne pokaki sa flotom carriera na sve. Nekako slutim da će se ljudi okrenuti protiv PL-a u narednom waveu.

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
EVE Online

ok, što se tiče kupnje, našao sam odgovore - sad mi samo treba materijal za naučiti osnove  dosta toga sam iskopao, ali me zanima iz prve ruke ako netko može dati savjet od kuda krenuti, koji tutorial/guide je najbolji za totalno njuba itd.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EVE Online
Zvonzi kaže...

ok, što se tiče kupnje, našao sam odgovore - sad mi samo treba materijal za naučiti osnove  dosta toga sam iskopao, ali me zanima iz prve ruke ako netko može dati savjet od kuda krenuti, koji tutorial/guide je najbolji za totalno njuba itd.

 Par osnova:

 

1. nemoj letiti nikad ono sto ne mozes ponovno kupiti ako izgubis. racunaj da cim undockas taj brod u kojem si vise nemaš, puknut će prije ili kasnije.

2. scammanje je dozvoljeno, ne vjeruj predobrim ponudama na marketu / contractima, koristi mozak kod komunikacije s ljudima

3. dosta se toga promijenilo u zadnjih godinu-dvije, al par korisnih guideova: klik

4. odluči što ti se čini zanimljivim i što bi volio raditi (exploration? misije? pvp? industrija?) i nađi si neku korporaciju koja se time bavi (korp = guild u drugim mmo). S time da imaj na umu da je mining neisplativ dok si početnik (isplati se s više računa kasnije), isto kao i industry - radi ga ekipa s puno iskustva i predlažem ti da preskočiš u startu.

5. dok nisi siguran što nešto znači/radi u igri - desni klik

6. google is your friend :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 10:29 (WiCkED).
14 godina
neaktivan
offline
Re: EVE Online
mac92 kaže...

 Probaj Brothers In Arms. To su balkanci koji su otišli od gigxa. Kako te gigx nervira ? :D

 Daj molim te napiši točan naziv. Tih Brothers In Arms korporacija ima dvadesetak. Nemam pojma koji su oni

13 godina
neaktivan
offline
Re: EVE Online
Hvala na pomoci. Mislim da cemo frend i ja za pocetak krenuti putem explorationa. Vec sam iskopao par guidova koji bi mogli pomoci.
14 godina
neaktivan
offline
Re: EVE Online
Zvonzi kaže...
Hvala na pomoci. Mislim da cemo frend i ja za pocetak krenuti putem explorationa. Vec sam iskopao par guidova koji bi mogli pomoci.

 U explorationu lova leži u nuli i wh. Ostalo se ne isplati. Jedino brijem da trebaš bolje skilove za otvaranje tih kontejnera.

14 godina
offline
Re: EVE Online
Mlitavi kaže...
mac92 kaže...

 Probaj Brothers In Arms. To su balkanci koji su otišli od gigxa. Kako te gigx nervira ? :D

 Daj molim te napiši točan naziv. Tih Brothers In Arms korporacija ima dvadesetak. Nemam pojma koji su oni

 https://gate.eveonline.com/Alliance/Brothers%20in%20Arms%20Alliance/

Eto link :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: EVE Online
mac92 kaže...
Mlitavi kaže...
mac92 kaže...

 Probaj Brothers In Arms. To su balkanci koji su otišli od gigxa. Kako te gigx nervira ? :D

 Daj molim te napiši točan naziv. Tih Brothers In Arms korporacija ima dvadesetak. Nemam pojma koji su oni

 https://gate.eveonline.com/Alliance/Brothers%20in%20Arms%20Alliance/

Eto link :)

 Hvala 

14 godina
neaktivan
offline
Re: EVE Online
mac92 kaže...
Mlitavi kaže...
mac92 kaže...

 Probaj Brothers In Arms. To su balkanci koji su otišli od gigxa. Kako te gigx nervira ? :D

 Daj molim te napiši točan naziv. Tih Brothers In Arms korporacija ima dvadesetak. Nemam pojma koji su oni

 https://gate.eveonline.com/Alliance/Brothers%20in%20Arms%20Alliance/

Eto link :)

 I njihov numero uno citiran:
"1. Possibility earnings ISK for PLEX within two day".

 

Aha, moguće je i dobit na lotu u 1 danu...

14 godina
offline
Re: EVE Online
Dala kaže...
mac92 kaže...
Mlitavi kaže...
mac92 kaže...

 Probaj Brothers In Arms. To su balkanci koji su otišli od gigxa. Kako te gigx nervira ? :D

 Daj molim te napiši točan naziv. Tih Brothers In Arms korporacija ima dvadesetak. Nemam pojma koji su oni

 https://gate.eveonline.com/Alliance/Brothers%20in%20Arms%20Alliance/

Eto link :)

 I njihov numero uno citiran:
"1. Possibility earnings ISK for PLEX within two day".

 

Aha, moguće je i dobit na lotu u 1 danu...

 Plex-ovi, deadsite-ovi, ako si aktivan igrač plexanje acca i 10/10 DED site-a nije sigurno problem.

14 godina
neaktivan
offline
Re: EVE Online

Nije ali u kolikom vremenskom razdoblju?

I tu se opet vraćamo na ono da ne želim grindat za igru, pa da se više isplati radit par h pa platit lovom itd...

Da imaju plaćanje prema satima provedenim u igranju, a ne na dane vjerojatno bi još imao aktivan acc.


Nisam aktivan već cca 4g., al još tu i tamo škicnem kaj ima ;).

16 godina
offline
Re: EVE Online
Mlitavi kaže...
Zvonzi kaže...
Hvala na pomoci. Mislim da cemo frend i ja za pocetak krenuti putem explorationa. Vec sam iskopao par guidova koji bi mogli pomoci.

 U explorationu lova leži u nuli i wh. Ostalo se ne isplati. Jedino brijem da trebaš bolje skilove za otvaranje tih kontejnera.

Najbolja lova do koje može doći kroz hisec za početak je combat exploration, ili da radi ratting na Den anomalijama, po 2-3 dnevno + salvage, za početnika sa finim kruzerom može biti sasvim OK.

 

U tu svrhu bih savjetovao trening ka Vexoru i dronovima, pa lagano na neki solidan VNI fit s kojim se mogu raditi 4/10 kompleksi (po mom iskustvu najisplativije hi-sec usmjerenje).

 

Sa VNI sam u Sansha Haven anomalijama u nekih sat vremena uspijevao ostvariti 35mil ISK-a - sa povremenim gubicima dronova - ali to je već Null Sec. Kužim da je to možda za početnike najisplativiji put.


Ako se ide ka Relic i Data sajtovima, izbor mogu biti od C1 do C3 crvotočine, s tim da je potrebno imati T2 Covert Ops skillan i cloaking device - zaista mislim da je to potrebno.

 

Najisplativiji su sansha relic sajtovi, skill može biti na lvl 4 - sve što je bitno za skeniranje i hakiranje kontejnera.

 

I potrebno je istražiti crvotočinu, vidjeti da nema POS-ova, aktivnih ljudi, konstantno držati D-Scan na oku. Opet ga može neko presresti :)

16 godina
offline
EVE Online

Ne znam koliko ste u toku, ali je izgleda u progresu mali raskol među lowsec piratima. Hrpa nekih ljudi s kojima sam jedno vrijeme bio u korporaciji (sad su među Dead Terrorists) prešli na stranu Goonsa.

 

A i SnuffedOut zabija nož u leđa još jednom.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
EVE Online

http://www.jutarnji.hr/life/tehnologija/vise-od-obicne-igre-zasto-pola-milijuna-odraslih-i-uspjesnih-ljudi-zivi-u-virtualnom-svemiru/3728879/

 

Ponekad me baš zasvrbe dlanovi da se reaktiviram, al kad se sjetim koliko mi vremena treba da obavim bilo šta u EvE-u-prođe me ;).

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
EVE Online

Ako netko još ima Adobe Flash, ovo sam napravio 2007, dok sam jos bio zaludjen igrom:

 

http://eve.znaor.hr/evegame/
http://eve.znaor.hr/badger/index.php

http://eve.znaor.hr/pimpmydomi/

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
EVE Online

pozz!

 

poceo sam igrati prije par dana, bavim se majnanjem i trenutno imem venture i zujim po hisecu.
dal ima neki cro ili balkan corp koji se bavi majnanjem a i da bude noob friendly po mogucnosti?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: EVE Online : Veliki EvE Rat
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice