Fallout 4

poruka: 2.026
|
čitano: 208.246
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Fallout 4

...C/P: The new full patch also contains additional fixes and optimizations, not included in the previous two beta updates.

Fallout 4 1.2 Update
New Features
Number pad keys can now be used for remapping (PC)
Remapping Activate now works on Quick Container (PC)

Fixes
General memory and stability improvements
Performance improvements inside the Corvega Assembly Plant
Optimizations to skinned decal rendering
Fixed issue with player becoming stuck in terminals
Fixed issue where equipped weapons become locked after completing Reunions
Fixed issue with "When Freedom Calls" where the quest would not complete
During "Confidence Man" fixed issue where player's health would continuously regenerate
Fixed crash related to jumping into water and reloading saved games
Fixed issue where Launcher would not save God Rays Quality setting properly (PC)....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Fallout 4

Ušao sam u Goodneighbor, ubio neke mafijaše iza zgrade, ništa strašno, kupio nešto municije i sad kad hoću izaći iz grada igra mi se sruši na desktop. 

Loading screen jedno 10 sekundi i samo izađe iz igre. Bez obavijesti samo tako. Instalirao sam novije drivere i nije pomoglo. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 4
lion002 kaže...

...C/P: The new full patch also contains additional fixes and optimizations, not included in the previous two beta updates.

Fallout 4 1.2 Update
New Features
Number pad keys can now be used for remapping (PC)
Remapping Activate now works on Quick Container (PC)

Fixes
General memory and stability improvements
Performance improvements inside the Corvega Assembly Plant
Optimizations to skinned decal rendering
Fixed issue with player becoming stuck in terminals
Fixed issue where equipped weapons become locked after completing Reunions
Fixed issue with "When Freedom Calls" where the quest would not complete
During "Confidence Man" fixed issue where player's health would continuously regenerate
Fixed crash related to jumping into water and reloading saved games
Fixed issue where Launcher would not save God Rays Quality setting properly (PC)....

 Al su zeznuli jednu stvar ne radi ni jedan mod , na steamu sam isključio update i čekam da poprave.

fejzer_hr BF4
11 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 4
logi7 kaže...

 Al su zeznuli jednu stvar ne radi ni jedan mod , na steamu sam isključio update i čekam da poprave.

Reinstaliraj ih preko Nexus Mod Managera i trebali bi ponovno proraditi.

Moram reći da nisam pipnuo igru 2 tjedna. Nekako je ostavila mlak dojam. 
Čekam GECK, Script Extender i da konačno krenu pravi modovi jer po već 5000. put vidim "black combat armor retexture" na Nexusu.

8 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

aktiviraj modove preko nmm, nađi plugin.txtC:\Users\USERNAME\AppData\Local\Fallout4 i stavi fajl kao readonly. 

naravno ako ideš na novi mod, moraš maknuti readonly, instalirati mod i opet staviti na readonly.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Fallout 4

Fov mi se stalno vraca na def, stavio sam sve po guide na 90 u ini>display, pokusao u ingame 90 pa refresh ini, nista. Tweaker mod takodjer nece da save, cak mi poremeti neke postavke. Sto da radim ?

 

Prije nisam ima ovakav problem, ni u skyrim ni f3,nw cak ni oblivionu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fallout 4

gore ti piše. READ ONLY

10 godina
offline
Fallout 4

Nije to nista pomoglo, predajem se. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Fallout 4

Pa ako je ini na read only onda u ingame nema koristi prckat po konzoli kad se ne moze pisat po ini fileu. Ili grijesim?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Fallout 4

Imao sam jedan malo nebulozan quest. Lagano šetkaram Commonwealthom kad ono čujem nekog dečkića kako zapomaga iz hladnjaka. Oslobodim ga i nakon malo čavrljanja odlučim ga vratiti kući, umjesto da ga prodam gunnersima. Obitelj ga lijepo prihvati, gunnersi navrate i traže ga natrag, a ja slažem da su otišli i sve u redu, quest riješen. Nego, minuta nakon toga kad je quest već gotov, gunnersi se vrate i lijepo odu unutra u tu kuću, sjednu za stol i nikome ništa. A obitelj bila unutra, lagano čavrljaju, jedan gunner stane za štednjak, valjda da baci koji brahmin steak... Ono, malo prije su ih htjeli pod silu, a sad su najbolji komšije.

 

Igra je super, ima masu toga za istraživanje, krcata je svakojakim likovima i sadržajem, ali ovo mi je ipak nekako malo nerazumljivo.

Ništa, nastavljam dalje u istom ritmu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Fallout 4
16 godina
offline
Fallout 4

Mislim da bi bolje prošao da je tužio ženu - razvod nakon samo tri tjedna ovisnosti? A zavjeti, ženo?!

Jbte, danas se u nikog ne možeš pouzdati...

Gledam te!
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Fallout 4

Jucer sam i ja krenuo sa falloutom 4 :)

za sada mi se cini sve ok, ocistio sam museum of freedom, kokno deathclawa (iz drugog pokusaja :D), otisao nazad u naselje i ekipi napravio krevete (malo debilno s obzirom da moram nac sina)...

 

zanima me dali ste naisli na neke bobbleheade ili magazine u blizini, u nekoj kucici?

hvala...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Fallout 4

U muzeju je jedan, ako ga nisi našao. Taj i onda nebuš odmah našo slijedeći, koji sat kasnije tek.

 

EDIT: da ne tražiš, trebao bi biti u sobi gdje nađeš ljude kojima pomažeš.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 9:08 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Fallout 4
Rhodin kaže...

U muzeju je jedan, ako ga nisi našao. Taj i onda nebuš odmah našo slijedeći, koji sat kasnije tek.

 

EDIT: da ne tražiš, trebao bi biti u sobi gdje nađeš ljude kojima pomažeš.

 hvala druze, vjerojatno mi je promakao haha...

 

edit: glupo mi je ak sam vec na nekom podrucju ili sobi u koju vjerojatno vise necu ic da propustim :) inace sam studirao fallout 3 i new vegas, jucer je vjerojatno bio propust zbog umora od posla, hype zbog igre, malo bambusa sa burazom itd. :p

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 11:58 (Shivi).
11 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

dakle.... 40 sati u igri, pa mislim da sam dovoljno mjerodavan da dam svoje mišljenje o igri.

 

prvo samo da kažem da razumijem da je ovdje većina mlađih igrača, većina koji nisu prošli starije falloutove (1 i 2, čak i donekle NW jer ga je radio obsidian, a već trojka je malo zamorna, ali dao sam joj prolaznu ocjenu), a i smatram da je sad glupo govorit da je šteta da ih nisu odigrali, jer to su bila druga vremena. ali da-šteta je

 

 

znači, fallout 4. FPS sa elementima RPG-a.  da. jer to ova igra i je. call of duty sa elementima baldur's gatea. battlefield sa elementima neverwinter nightsa. counter strike sa elementima morrowinda. you get the point.  igra ogoljena od većine onih stvari koje su je činile tako posebnom i popularnom uglavnom među ne-casual igračima, u koje uostalom spadam i sam.

jesam li ja jedini koji smatra da je ovo jedna totalno zaglupljena verzija falluot serijala, koja je napravljena isključivo sa svrhom i ciljem da pogoduje svim mogućim dobnim strukturama (iliti od 7-77), te casual "kauč i kontroler" igračima kojima je igranje nešto što odrade 5-6 sati tjedno da bi ubili dosadu između posla i teretane ili škole i izlazaka? jer meni se tako čini. da, ovaj....to nije takva vrsta igre, nikad nije ni bila. za to postoje call of dutyi, battlefieldovi, pesovi, itd. koje također volim i cijenim, ali u sasvim nekom drugom kontekstu.

 

jesam li jedini koji smatra da je igra jako dosadna i repetitivna i da se sve osim main questa (koji me btw niti malo ne tjera da vidim šta će se dogodit, jer je tako plitak i nezanimljiv) svodi na to da radiš beskrajne questove tipa "idi tamo, ubij ovog/ove, vrati se, pokupi nagradu"?

jesam li jedini koji smatra da su likovi tako blah, nezanimljivi i prazni, da mi je muka od svih tih dijaloga koje mahom klikanjem preskačem (nešto šta u prošlim nastavcima ni u bunilu nebi napravio), odgovarajući sa da, ne, možda, i sarcastic. heh...koji shite. di je humor, di su konsekvence mojih odluka u razgovoru? di je opcija da liku ostavim inteligenciju na nuli, pa na sva pitanja odgovara sa groak, roar, blah, jer je glup ko k****, ali ja sam tako odlučio i takvim sam ga napravio???? imaš opciju a ili b, opciju "pomaziti psa, ili ga pomaziti sarkastično" (nisu moje riječi. preuzeto iz jednog reviewa, ali odlično sažima moje razmišljanje). di je sve to? ali ne, zato sad imaš craftanje, da bi se uskočilo na survival game train kojim sad očito svi putuju, i to je sada in, pa smo morali i mi. imaš hrpu nezanimljivih likova i istih questova, a mnogi od njih su radiance questovi koji se ponavljaju i idu unedogled, pa ti se čak i neki likovi koje si prije rješio, sad opet spawnaju na mjestima na kojima si već bio, sad u službi trenutnog questa koji obavljaš. zašto? VEĆ. SAM. TO. PROŠAO. DAJ. MI. NEŠTO. NOVO. I. ZANIMLJIVO. ne...no story for you. to smo napravili samo da popunimo content igre, da izgleda kao da se masu toga ima za radit, a ustvari nema. hint witcher 3

 

a ima i lijepih stvari da ovo nebi bio samo klasični rant. wasteland je predivno napravljen i nekad se stvarno osjećaš kao da je stvarno sve pustopoljina nastala posljedicom nuklearne eksplozije, i evo tu je recimo ono di ova igra uspijeva. atmosfera post-apokalipse je odlična. lootanje je dobro, a i gustoća objekata je za pohvalu. stvarno imaš osjećaj da nikad ne znaš šta se nalazi iza slijedećeg ugla, odnosno brežuljka. čak ima i random encountera, tu ih isto moram pohvalit. neki kažu da je grafika loša i nije da se ne mogu složit s tim, ali treba biti iskren i reći da je ionako u ovoj igri ona oduvijek bila na trećem, čak i četvrtom mjestu, tako da ja osobno nisam nezadovoljan njome.

 

sve u svemu, reći ću iskreno da nisam zadovoljan. ali i da to moje nezadovoljstvo ipak nije bilo neočekivano, jer se danas igre jednostavno tako prave. uglavnom se sve bazira na multiplayerima na kojima se najviše love uzima, a single player igre su bačene u drugi, a bome i u treći plan. a sudeći po trenutnom stanju u svijetu gaminga, tako će i ostati. ako bi igri dao ocjenu, vrlo vjerojatno bi bila u rasponu od 4-6. ali to za fallout ionako nije bitno, jer je to oduvijek bila jedna od onih igara kojoj daješ ili 1 ili 10. ili je obožavaš, ili je ne možeš smislit, nema trećeg.

 

 

Moj PC  
21 1 hvala 3
16 godina
offline
Re: Fallout 4

nisi jedini, takva je situacija sa igrom i to je to. hype se gradio godinama i marketing je tu dobar posao odradio. cak je i ono prikazivanje na E3 bilo jako dobro, mada je dalo naslutiti neke probleme (ponajvise radi power armora)

 

malo je igara koje su nazovimo ih ''balansirane'' i to u smislu kompleksnosti u igri. sto zelim rec? igra u kojoj su svi aspekti na zadovoljavajucem nivou bez nekakvog zaglupljivanja ili prevelike jednostavnosti u gameplay elementima. tako imamo primjer pillars of eternity gdje je gameplay dosta kompleksan (jer se mora puno stvari pohvatat) do najvece krajnosti sta je npr fallout 4 gdje je najveca kompleksnost u tome da li ces se odluciti hoces li koristit energy weapons ili oruzja sa klasicnim mecima. 

 

ljudi vise ne zele neku veliku kompleksnost u igri, danas je to vise zabava bez mozga gdje je glavni cilj ubiti vrijeme. i to je taj 7-77 range o kojem ti govoris. pa ko voli nek izvoli. cim je malo kompliciranije ne valja, medutim jos uvik ima ljudi koje takve stvari vole igrat.

 

witcher 3 je po pitanju price puno bolji, a bome i po pitanju side questova. medutim i oni su napravili gresku sa onim secondary locations i to ponajvise na skellige islands. ja zbilja ne znam dal je itko imao volje krstariti okolo i roniti za onim chestovima usred mora. u velenu se to i nekako tolerira s obzirom da ima nekakvog combata, nekakvih xp nagrada kad oslobodis selo i slicno (tipican filelr content) medutim ni to nije bilo najsretnije izvedeno. sva sreca pa ne utjece puno na igru. s druge strane to je jedini nacin da te natera da vidis kako igra izgleda, sve njene krajolike, ali ne u obujmu kako to radi fallout jer tamo bar dobijes nesto korisno kad ciljelu zgradu pocistit sto se tice itema, a u witcheru budi sretan ako nades potion manuscrip, a ni to me vise ne interesira jer sam ih odlucio sve pokupovati jer jednostavno imam para ko blata.

 

ocjenjivanje igara je besmisleno, pogotovo ko daje igri 1 a isto tako ako joj das 10 jer to je jedna velika glupost. igra jednostavno nije dobra jer je naprosto otisla nekoliko koraka unazad od new vegasa, a to je ta referentna tocka koja je bitna. da je kojim slucajem usporedujemo sa fallout 3 bila bi jako dobro, jer realno pruza vise nego sto je to fallout 3 mogao, medutim situacija je totalno drugacija. ako je ekipa iz bethesde isla nekom logikom da je new vegas radio drugi developer a ne oni pa se to kao ne pika onda su se grdno prevarili.

 

 

It's not who u are, it's who u know.
10 godina
offline
Fallout 4

Slazem se. Igra je neko casual njesra niti je ko prethodni fallouti. Pa Borderlands mi baca na ovu igru samo sto je neusporedivo bolja.

 

Uglavnom bit ce sve vise osakacenih fransiza u ime casual gamera ili ti ga prosjecnog gamera koji cine najveci dio incomea. Samo se nadam da Witcher,Borderlands i jos par dobrih nece ici u tom smjeru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Fallout 4

Jel ima tko save da uploada,pao Windows i otisli saveovi,trebalo bi mi taman prije Diamond Cityja,ako ste presli prvu misiju sa BoS-om ! Thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 4
doky01akablava kaže...

Jel ima tko save da uploada,pao Windows i otisli saveovi,trebalo bi mi taman prije Diamond Cityja,ako ste presli prvu misiju sa BoS-om ! Thx

Mislim da Steam čuva save-ove preko clouda.


11 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

Odigrao sam 30 sati igre, nisam ju taknuo mjesec dana i obrisao.
Bio sam pun sumnje prije nego je izašla, ali sam zagrizao i kupio je na dan izlaska.

Ukratko, ovo je zadnji puta da zbog hypea pljunem 60 eura i definitivno zadnja igra od Bethesde koju sam igrao.

Jedino ako Obsidian dobije prava da naprave pošteni Fallout i vrate elemente iz NV-a i ostalih nastavaka sa glavnim likom bez VA i dijalozima koji imaju posljedice ću razmisliti o kupnji.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Fallout 4

Jel vam rade modovi na 1.2 patchu ? Probao sam sve moguce i ne mogu opet enableati modove,patch disableao modove 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Fallout 4

Je li postoje neki patchevi za ovu igru, imam osjetne fps dropove. Naravno imam piratsku verziju. Gdje mogu naci patcheve ?

Darko
 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Fallout 4

Toliko dosadi questovi, a i dosta je questova zamaskirano sa radiant bullshitom "Odi X ubi Y, gg".

Zar postoji story?

Bez karme ili moralnog sistema.

Bez adaptivnih završetaka.

Nema popravljanja oruzja i armora

Nema mini fakcija.

Ponovo naglasiti, radiant misije?!?

Dijalog je dno dna

  •    Yes!
        ... yes.
       Sarcastic no
       VERY Yes.

 

Iman osjećaj da je AI još gori nego prije.

Uz to da su questovi ništa posebno, a ima ih duplo manje od new vegasa.

 

Igra je u par stvari dobro napredovala uz cijenu da sve ostalo smrve u sramotne dijelove...

Ono, Battlefield singleplayer ima veci replayability od fallouta 4.

razlika+u+broju+questova razlika+u+broju+questova
Opcije+napredovanja+kroz+quest Opcije+napredovanja+kroz+quest
Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 22:04 (Et_Tu_Brute?).
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Fallout 4

Slazem se sa vecinom vas ovdje. Imam oko 25h igranja 23lvl i tek mozda 4-5 predene glavne misije, drugim rijecima dosao sam u Diamond city i odradio jednu misiju jer mi je bilo zao brze bolje prec igru. Ugl. mene isto nerviraju razgovori, sta god kazes isto ti je, nema posljedica (rijetko kad ima i to onda kad biras da li ces napast osobu ili se povuc), onda nema onog los/dobar lik (karme), misije su jednolicne, vec dosade covjeku. Meni osobno pase sta vise nema repaira jer ne moram nosit duplo oruzje radi toga, power amor je lijep dodatak, sustav upgrade oruzja i armora mi je super sjeo i deathclawa je stvarno jebena muka ubit :D nekak u fallout 3 i new vegasu sam se malo pomucio ali ugl. ubio bez problema, dok je ovdje prava muka... Gradnja naselja je isto tako dobra stvar, osobno mi se neda nista uredivat, ali je lijepo znat da se moze pa tu kreativnij igraci mogu gustat... Naravno nebi skodilo da su ubacili jos koju fakciju osim mislim njih cetiri, da se moze prikljucit npr raiderima ili gunnersima ili nekoj xy ekipi..

 

Kao zakljucak mislim da je ovaj hype vise zasluzan za tolike kritike nego sama igra, ona je po meni 9/10, da su ostavili sustav razgovora kao u prijasnjim nastavcima te ubacili koju misiju vise, a da nije nadi i kolji pa da se razbije monotonost, bilo bi 10/10 od mene :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 10:16 (Shivi).
 
3 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Fallout 4
8 godina
offline
Fallout 4

Pozz, danas instalirao fallout 4 i zna li netko kako promijeniti jezik iz eng u ruski?

Moj PC  
1 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Fallout 4

Evo uspio sam naci, zna li netko samo kako promijenit kameru u 3rd person

8 godina
offline
Re: Fallout 4
HolyPotato kaže...

Evo uspio sam naci, zna li netko samo kako promijenit kameru u 3rd person

 sa scrolom od misa ili tipkom V... imas pod controls.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice