S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

poruka: 89
|
čitano: 19.437
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
R4sput1n kaže...
dery kaže...

šta to olivion ima bolje od ovoga,mislim da ne može bolje

Samo ukratko - complete mod je ponajprije graficki overhaul upakiran s brojnim tweakovima, ispravcima zilijon propusta originalne verzije te minornim promjenama u osnovnom gameplayu dok s druge strane Oblivion Lost ponajprije zestoko mijenja gameplay, mehaniku, atmosferu, scripte, zivine, njihovu inteligenciju, artifakte, frakcije... 

 

Za pocetnike koji se po prvi put susrecu s Stalkerom je cak bolji complete mod - manje bugova, daleko laksi, manje imerzivan svijet dok za Stalker veterane zna se - votku na stol, audio na ruski i peri misko. Doduse idealno bi bilo kad bi radili skupa, al prije koju god. sam zadnji put prelazio SoC nije islo.

 

jesu modovi kompatibilni sa steam verzijom igre?

My global position systems are vocally addressed
13 godina
neaktivan
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Et_Tu_Brute? kaže...
R4sput1n kaže...
dery kaže...

šta to olivion ima bolje od ovoga,mislim da ne može bolje

Samo ukratko - complete mod je ponajprije graficki overhaul upakiran s brojnim tweakovima, ispravcima zilijon propusta originalne verzije te minornim promjenama u osnovnom gameplayu dok s druge strane Oblivion Lost ponajprije zestoko mijenja gameplay, mehaniku, atmosferu, scripte, zivine, njihovu inteligenciju, artifakte, frakcije...

 

Za pocetnike koji se po prvi put susrecu s Stalkerom je cak bolji complete mod - manje bugova, daleko laksi, manje imerzivan svijet dok za Stalker veterane zna se - votku na stol, audio na ruski i peri misko. Doduse idealno bi bilo kad bi radili skupa, al prije koju god. sam zadnji put prelazio SoC nije islo.

Upravo ponovo instaliravam SoC, nikad nisam čuo za taj mod. Tri put sam prešao SoC, prvi put bez ijednog patcha (prije nego sam internet imao, jao majko :). Drugi put sa svim patchavim i treci put sa Complete modom. Uvijek na najtezim postavkama, taj mod moram probati! Samo me nesto zanima, audio je na ruski hoce li onda idalje pisati na eng.? Posto mi je to veoma vazno. Good hunting stalkers!

 

  SoC + Oblivion Lost je po meni najbolje stalker iskustvo koje sam imao,a presao sam sve nastavke nekoliko puta i sa raznim modovima.Ako volis stalker neces se razocarat.Zaboravio sam,ali koliko se sjecam da,govore ruski ali pise na eng.

 

BTW ja sam imao ovu verziju moda,Neznam kakve su razlike sa prijasnjim verzijama ali ova je kompatabilna sa 1.0004, 1.0005 i .1.0006 verzijama igre.Preporucam ti da stavis 1.0005 patch i onda oblivion lost

The only thing I feel when I kill is the recoil from my rifle
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 20:00 (NFSPredator0010).
12 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Evo igram taj mod već par dana na "hell" težini, il kak se već zove, pa i nije nešto teško da budem iskren :P. Taman se vratio iz undergrounda gdje sam doktora vidio(već sam prošao Yantar i glavne misije od tamo) i zasad imam onaj armor koji je sličan SEVA suitu ali iz Dutya je (dobio sam ga donošeći zapovjedniku dutya onaj GL iz sela) i sa njime imam VSS vintorez+Groza OC-14 (imao sam prije g36 koja je malo bolja od groze ali sam je prodao da mogu dijeliti municiju od groze i vintoreza). I sada me zanima:

1. Koji je najbolji armor aka. Suit u igri? Pošto vidim da ima dosta promjena pa me zanima jesu li nadogradili exoskeleton jer je prije bio smeće (nikakva zaštita od radijacije i sličnih pojava) i ima još jedan armor koji je čak skuplji od Exoa, nemogu se sjetiti imena ali podsjećao je na onoga vojnog (Što Army frakcija koristi samo je dosta skuplja verzija, najskuplji armor u igri. Ja mislim da ga ima u Yantara kod znanstvenika kupiti) Jeli ga tko koristio?

2. Koja je po vama najbolje oružje u igri ili neka kombinacija?

Prvo pitanje mi je veoma važno pošto ubrzo planiram ići prema crvenoj šumi-pripjatu pa da budem 100% spreman. To znači, da taj exo i army suit moraju biti bolji od onog SEVA-duty suita po svime (zaštita od metaka-radijacije-udara-vatre-anomalija etc.) Ako po nije onda se jednostavno ne isplati kupovati jer su preeeskup.

Hvala! Btw. ovo je Oblivion lost mod 2.2

EDIT 2:Kako se auti voze? :D Znam uđi a nezz kako ga pokrenuti, sve tipke sam probao samo volan mogu pomaknuti ;D

Aut vincere, aut mori!
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 2:05 (Et_Tu_Brute?).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Došao do Pripjata i prestao igrati. Ovaj mod ima dosta bugova, možda malo previše. Koliko puta sam morao vraćati stari save zato jer su botovi poludili ili jednostavno ne reagiraju pošto su na oprezu. Tipa, taman ušao u grad a ono se ona grupa sa kojom se trebam sastati podijelila. Kao da je napadnuta, pa zbog toga nemogu komunicirati sa njima. Makar prespavao par sati oni će tako ostati. Ili kada sam bio na misiji spašavanja onoga duty membera, počeo je blowout pa bi on uvijek umro, makar se nalazio u podrumu. I što je najgore, svi iz te zgrade su biježali u taj podrum zbog blowouta (ali pošto su bili na sredini njima ništa nije bilo). I u nekim trenutcima nisam uopće mogao iskoristiti vreću za spavanje(nije bilo radiacije, nije bio gladan i blowout nije nadolazio). Najviše problema je bilo sa botovima, umjetna inteligencija kao da je popi*dila :). Iako mod ima dosta dobrih/odličnih stvari, maska zaklanja pogled na suitu i slično, a igra iako na Hell težini nije bila teška. Niti malo.

Ako bi dao ocjenu onda bi bila 6.5 od 10.

Aut vincere, aut mori!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2012 10:12 (Et_Tu_Brute?).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

zato sam na complete modu i nema greške do sada,dalje čemo vidit

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
dery kaže...

zato sam na complete modu i nema greške do sada,dalje čemo vidit

I meni ostaje najbolji. Good hunting Stalker!

Aut vincere, aut mori!
13 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Ja sam čuo za alpha lost,gdje mogu to nabavit?

 

 

Isto sam pročitao da su nekim ljudima dali alpha build igre na download.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Hmm sad bas gledam te koliko vidim Lost Oblivion je tokom godina zastario jer ga se bas nesto i nije nadogradjivalo sadrzajem, ficerima te ispravcima - bit ce da je originalni moder izmaglilo, al zato su veoma jako rangirani modovi tj. packovi koji su bazirani na Lostu - primjerice Super Mod Pack...

 

Btw vidim da dosta ljudi hvali jos L.U.R.K. - koji je navodno prebrutalan (primjerice prtljage taman za obavit quest i te spike) te koliko se meni cini s vizualne strane izgleda jos bolje nego complete mod.

Da idem sad ponovno prelazit SoC, a mozda uskoro i hocu, sasvim sigurno prvo bi probao s Lurk-om.... da se razumijemo ovaj najnoviji Complete Mod (2012) djeluje i vise nego dobro ali je za moj ukus previse vanilla.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
R4sput1n kaže...

Hmm sad bas gledam te koliko vidim Lost Oblivion je tokom godina zastario jer ga se bas nesto i nije nadogradjivalo sadrzajem, ficerima te ispravcima - bit ce da je originalni moder izmaglilo, al zato su veoma jako rangirani modovi tj. packovi koji su bazirani na Lostu - primjerice Super Mod Pack...

 

Btw vidim da dosta ljudi hvali jos L.U.R.K. - koji je navodno prebrutalan (primjerice prtljage taman za obavit quest i te spike) te koliko se meni cini s vizualne strane izgleda jos bolje nego complete mod.

Da idem sad ponovno prelazit SoC, a mozda uskoro i hocu, sasvim sigurno prvo bi probao s Lurk-om.... da se razumijemo ovaj najnoviji Complete Mod (2012) djeluje i vise nego dobro ali je za moj ukus previse vanilla.

To zvuci zanimljivo. A nista, mod je vec na pola puta do ubacivanja. :)

Znači, nemogu više nositi pola NATO naoružanja+ potrebna municija? Ma, dok imam svoj nož onda nema frke.

Aut vincere, aut mori!
12 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Evo vec neko vrijeme igram sa modom. Odlican je! Ono sto je najvise falilo orginalnom Stalkeru su one semi-automatic/bolt-action puske (SKS, mosin nagat) pa ppsh-41, pp-19 i tako dalje. Tek sam dosao u Bar i krcat sam lovom, proveo sam dosta loveci artefakte a u startu same igre sam skupio 30 000 (nikakav bug, cist racun duga ljubav {#}). Mod je tezak posto nema uopce one male mape! Znaci odmah je teza navigacija, posto ne pise vise koliko do cilja, ili koliko protivnika ima u tome krugu, i nemozes vise vidjeti mrtve ljude u blizini preko mape(bijele tocke na ekranu). Sto cini igru stvarno zabavnom, dosta je realnija a i ponovo cu naglasiti kako orginalnom SoCu fali vise long rage oruzja, ima previse automatski pljuca sto je cini (ne)napetom. Igrat sa SKS je pravi gust+par pistolja iz ww2. Max 40 kg mozes nositi, dok je vec povis 35 KG tezi teret(brzo se umara) sto je veoma realno, samo da mogu naci cijelu listu oruzja armora i svega sto se promijenilo sa modom, trenutno bez uspjeha. Jedino mi je zao sto moram igrati na "static lighting", jer moja sugava konfa nemoze uzeti obj. dy. lighting a da o full dynamic lighting ne pricam :)

Aut vincere, aut mori!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 2:06 (Et_Tu_Brute?).
 
1 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Et_Tu_Brute? kaže...

Jedino mi je zao sto moram igrati na "static lighting", jer moja sugava konfa nemoze uzeti obj. dy. lighting a da o full dynamic lighting ne pricam :)

sa tvojim pc ne možeš doživit stalkera u pravom svjetlu, poprilično si uskraćen, kako bi tek uživa da imaš nešto jače

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Kada počinjete novu igru, pa odete gore kod Wolfa za misiju. Uzmete oružje u njega, pa se uspenjete na krov od kuce iza njega(shvatit ce te kako :), zaletite se i skocite na krov kuce nasuprot. Na kraju te kuce imate jednu rupu na krovu i jednu kutiju. Razbijete tu kutiju sa pistoljom/nozom koji ste dobili od wolfa i uzmete Armor (obicno je Stalker suit, a u L.U.R.K modu sam dobio Mercenary suit(30 000 Ru)). To je za dobiti mali boost u pocetku :)

Evo i slike ubacih...

@dery Nije sve u tome :)

Aut vincere, aut mori!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 18:18 (Et_Tu_Brute?).
 
4 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Danas po treći put počeo prelaziti igru, ovaj put bez modova :).

 

Po meni uvjerljivo najbolji STALKER.

 

 

The Dark Knight
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Evo na zamolbu forumaša da poslikan malo LURK.

 

Aut vincere, aut mori!
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Ekipa ako zapnete gdje u SoC ili vas zanima za modove,na PCE forumu su svi isprobani i ima jedan isto odlican mod Sigerious 2.2
naravno tu je i Drug Brko,veteran STALKER svijeta...

 

ja trenutno igram sa Lost Oblivion 2.2 i max prtljage je 80kg,ali igra je teska na predzadnjem stupnju tezine,pogotovo Bloodsucker i ne dobivas nesto puno para za opremu.
Silencer je ovdje jako koristan jer skines pola bataljona a da te ne skuze ;) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Meni ova igra odlično izgleda ,ali nema šanse da je mogu igrati.. Stvarno sam pi*ka za takve scary igre. Čak sam se malo prepao na početku kad su me odjednom napali oni psi. Dalje nisam htio igrat.

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
dv14 kaže...

Meni ova igra odlično izgleda ,ali nema šanse da je mogu igrati.. Stvarno sam pi*ka za takve scary igre. Čak sam se malo prepao na početku kad su me odjednom napali oni psi. Dalje nisam htio igrat.

  Dobro da nisi onda u podzemni laboratorij došao...bi te herc strefil kad bi prvi put sreo onog šta ti napada svijest...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
neaktivan
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
dv14 kaže...

Meni ova igra odlično izgleda ,ali nema šanse da je mogu igrati.. Stvarno sam pi*ka za takve scary igre. Čak sam se malo prepao na početku kad su me odjednom napali oni psi. Dalje nisam htio igrat.

 Onda nikako nemoj u noćne šetnjice bez nightvisiona{#}.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Za S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat je najbolji mod Sigerous, ja sam igrao 1.7 i 2.1 verziju i preporucujem taj mod svi da isprobaju.
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky sam presao obican, i sa The Faction War, mnogo lakse igrati sa ovim modom zato sto automatski pozivas ljude iz baze ili sa okolnih barrier-a da dodju do tebe, tako da kad zauzmes outpost samo pozoves i oni dodju.

Sto se tice SoC-a , njega sam poceo skoro da igram s' modom OL 2.2 , ali je izgleda i previse bugovit, kad izvrsim misiju npr ona prva "Kill the bandits at the car park" i dalje me ostaje na mapi markirano da treba to da izvrsim, i tako jos nekoliko misija iako sam ih uradio davnih dana. I ne znam stvarno vise dal da nastavim da igram s' tim modom, ili da probam Priboi Story ili Narodnaya Solyanka mod, posto me ta dva privlace pa ako ko ima iskustva jos s' tim nek javi :)

Complete mod je basic/vanilla, sa obnovljenim grafickim izgledom svega, i ispravljenim nekim bug-ovima, i te shadere i texture mozete ubaciti u bilo koji drugi mod ako vam se svidja, (ja sam tako radio).

Autumn Aurora 2 mod graficki obnovljen kao i Complete ali sa 1000x strasnijim ambijentom , tezim gameplay-om i dodatim weapon pack-om.

Pozdrav!

 
0 0 hvala 4
11 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Jel se može resetirat misija u stalkeru, idem prema yantaru i nakon što sam razgovarao sa prof. Krugovom lik stoji kao drvena Marija a u consoli se vidi da je skripta koja bi ga trebala pokrenut da krene prema yantaru failala a nemam save od prije toga. Čak ni ono što se spremilo pod autosave ne radi, isto se dogodi. Koristim complete mod.

LOL EUNE: oloferno EUW: A4Teach
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

ovako, ovo nije mod ovo je nova igra... stalker SOC jednostavno ne može umrijeti. check this out stalkers

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/features/lost-alpha-faq

nevjerovatno

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
skank666 kaže...

ovako, ovo nije mod ovo je nova igra... stalker SOC jednostavno ne može umrijeti. check this out stalkers

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/features/lost-alpha-faq

nevjerovatno

Pratim već par dana novosti o Lost Alpha modu i moram priznati da me zanima. Ako igrate napišite nešto, kalaš mi skuplja prašinu u konobi.

I'm very large!
15 godina
odjavljen
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

stavit će skidat kad dođem doma... free je i standalone tako da nema štete u isprobavanju

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
I'm very large!
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
skank666 kaže...

ovako, ovo nije mod ovo je nova igra... stalker SOC jednostavno ne može umrijeti. check this out stalkers

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/features/lost-alpha-faq

nevjerovatno

Tko bi rekao da je idalje održavaju na životu? Ovo remek dijelo nikako da umre, za razliku od stalker 2 {#}

 

Ubi bene, ibi patria.
15 godina
odjavljen
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

evo probao malo, početno područje je neprepoznatljivo (em drugačije em vegetacija), ne mogu je tjerat na max i sa pristojnim FPS-om. moram malo podesti postavke pa onda i opalim koji screenshot

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

pih, rješenje je jednostavno... dynamic lightning na dx 10 i shadows map na medium i sad sve leti i sve ostalo može na max... ima pun k novih područja. odlično je ovo!

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Krecem igrati Soc, imam je na Steamu, neke preporuke za modove?

Jel taj Alpa mod kompatibilan sa steam igru, jel free? Jel se to posebno instalira? 

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
luka_cro kaže...

Krecem igrati Soc, imam je na Steamu, neke preporuke za modove?

Jel taj Alpa mod kompatibilan sa steam igru, jel free? Jel se to posebno instalira? 

posebna instalicijaje a ako hoćeš mod - moj glas ide complete modu

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Pitanjce...

 

Sjetih se ove igre, reko da zaigram u ovo tmurno vrijeme (da scary efekt bude jos jeb.eniji:)

Nikada mi se nije desilo da mi neka komponenta u kompu prozuji/procvrči - nisam ustanovio jel maticna il napajanje (premda sumnjam na maticnu).

 

Jel imal tko slican problem pa da se moze rjesit eventualno kojim patchom ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice