Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.778
|
čitano: 789.459
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Printer - preporuke

nemoj se uopce truditi ici u raspravu s adriatixom jer on sponzorira svoju firmu i sve ce ideje popljuvati a samo su oni printeri i boja koju on prodaje dobri te naravno jos su bolji kad ih kupis od njega,, im trola vec na puno foruma, cak je i na nekima mislim i radi toga dobio ban

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima!

Trebao bih preporuku za jedan printer/skener/kopirku.

 

Trazim jedan manji obican tintni printer za kucnu uporabu.

Kvaliteta printanja nemara biti sad neka posebna.

Cijena bi trebala bit 300-450 kn.

Bitno je da ima jeftine zamjenske boje, a po mogucnosti da su toneri u boji odvojeni, a ne sve tri spojene u jednu (moze proci jedino ako je ta boja jako jeftina).

Trazim nesto slicno kao HP 1515 samo kao sto sam vec rekao, bilo bi bolje odvojenih boja...

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

U tom cjenovnom razredu imaš jedino Epson i Canon Refubrished printere

Istina imaš i novi Epson PX 2xx ali ne bi dao ruku u vatru da ubrzo sve zamjenske kazete za njega ne budu završile na Jakuševcu

 

Zašto?

 

Zato jer prirodno da svi vjetrovi koji pušu na ovim krajevima ipak dolaze sa zapada

 

vidi više

 

http://www.therecycler.com/posts/canon-begins-ip-case-against-tintenalarm-in-germany/

 

Zato je bolje na vrijeme uzeti neki Canon i puniti originalne kazete jer time se ne krše nikakvi patenti

Nažalost to kod Epsona ne funkcionira. Barem ne kod ovog spomenutog modela.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
13 godina
offline
Printer - preporuke

Trebao bi preporuku za neki best buy laserski printer. Potrebe nisu nikakve zahtjevne, printanje tekstova za skolu, recepata i slicno. Bitno je da je kvalitetan, da zamjenski toneri nisu preskupi te da je ispis ipak koliko toliko kvalitetan. Sve ostalo je samo bonus, dobro bi bilo da ima i skener, ali opet nije obavezno. Ne treba printati u boji. Neku odredu cijenu nemam, ali stvarno ne treba nista pretjerano. Gledao sam najjeftiniji u ADM-u, tocnije ovaj, pa me zanima sto mislite o njemu i ima li neki bolji. Moze biti iz bilo koje trgovine u Zagrebu, ali osobno preferiram ADM i Futuru. Hvala unaprijed

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 18:25 (gamer34).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Moja preporuka što se tiče printnja je da se uzme najjeftiniji inkjet printer poput HP DJ1000 i sa ebaya tinte u bočicama koje se sa špricom ubrizgaju u cartrige.

za 5-6 dolara se dobije tinte za godinu dana trošenja.

Skener je skroz nepotreban, sve se lako može poslikati mobitelom i pustiti na printer.

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Slažem se

 

A upute eksluzivne  možeš  skunuti na >> Adriatix + upute HP 301

 

U čemu je štos

 

Štos je u tome što sa ovom tintom nakon 2 punjenja možeš stampati na pokrivkama za torte.

Pogledaj više >> Adriatix Briljant Ink

 

A sa onom iz Ebay ne možeš jer je tinta otrovna.

 

Znači ukoliko ti djete samo puni kazete i malo gucne tinte ili prolije po rukama uz ovu Briliant tintu mođeš biti 100% siguran.

 

Znači idealana kao pedagoško sredsvo za odgoj djece u praktičnoj i korisnoj i financijski nadasve isplativoj aktivosti.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 10:49 (Adriatix).
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,
moze preporuka za multifunkcionalni printer?
-laser
-skener (kopirka)
-fax
-wifi
-minimum nekih 500 stranica na mjesec
-ispis gotovo iskljucivo teksta
-da cijena ispisa stranice nebude previsoka

Najradje bih kupio neki best buy (dakle cijena nije toliko vazna, al da bude do nekih 3000kn).

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Može preporuka za neki laserski multifunkcionalni printer?

Dakle, printer treba imati laser, skener, wifi, usb ispis, nije nužno da bude u boji?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Vidim da je tema malo zamrla, ali probat ću svejedno...

 

Da li netko ima iskustva sa ovim multifunkcijskom printerom?

 

http://www.canon.hr/Printers/Inkjet/PIXMA/PIXMA_MX925/#p-specification4

 

Čini mi se skroz ok za 1500 kn...a i tinte su oko 25 kn, što je isto super. Cilj mi je što jeftinije proć po pitanju tinti, a da printer ne bude neki koji će riknut nakon 6 mj. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Gleadj ja ti ništa loše ne mogu reći za slične Canonae osim što svaki mjesec netko nazove ili dođe u servis sa sličnim uređajem i svi imaju isti problem

 

Error B200

 

A to znači pregorjela glava i koristili su zamjenske kazete.

 

Isto tako to ne znači da ni sa originalnim tintama ne dolazi do iste greške ali simptomatično je da se večina tuži da im se ta greška javila nakon što su u printer stavili i zamijenili neku novu tintu.

 

odnosno u čemu je kvaka. Kvaka je u Kineskim CHIP ovima na zamjenskim kazetama. Kineski standard kvalitete koji se tolerira je  3 -5 % škarta u isporuci. Koji oni kasnije kompenziraju kroz novu isporuku. Ali ne kompenziraju uništene glave koji takvi CHipovi u kratkom spoju srede. A korisnik i trgovci to čisto zbog statističke greške ne mogu pratiti kontrolirati ili priznavati.

 

Ne znam dali ti šta to znači.

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
15 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Naravno da puno znači, hvala! Nisam ni skužio da sam na nabava.net gledao ove zamjenske tinte u biti >.< Sad tek vidim da su originali oko 80+ kn, što se već osjeti...

 

Koji printer ne viđaš često u servisu? {#} Neki u tom stilu, color inkjet, adf, print-scan-copy (fax nebitan), po mogućnosti wifi i duplex, ali ide i bez toga, a da ne košta sa tintama ko svetog petra kajgana...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 16:18 (Bene).
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Odgovor je jednostavan

 

Isto kao u životu

Što manje pudera i šmike laka za nokte to je neka ženska prirodno ljepša i duže ne treba kozmetičarku.

 

Vrijedi i obrati teorema.

 

Znači ista stvar je i sa ovim uređejima.

 

Što manje gadgetarije to ima manje šanse da se nešto pokvari i da uređaj završi u kod "kozmetičarke"

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Molio bih preporuku pritnera. Uvjet je da bude multifunkcijski, znači scan/copy/print/fax
Uglavnom printanje teksta, printanje u boji rijetko kad ali opet je poželjno.. mjesečno printanje nekih 200 stranica, kako kad.

Cijena do 1000kn

www.wpnovosti.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Gledano iz perspertive učestalosti u servisu uspješnog servisiranja i pouzdanosti evo 3 prijedloga

 

 

jedan

Epson BX 3x0

 

drugi

Canon MX 3x0

+ ciss

 

treći

Lexmark x340

 

sve u klasi cca 600 - 700 - 800kn

https://www.facebook.com/adriatix.hr
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Hvala na prijedlogu, od ova tri predložena nisam našao ništa u pordaji, ali sam našao Epson bx305f.. originalna boja 5ml 80-100kn, a zamjenska 20ak kn. Ima ono što trebam
jel to ok? 

 

www.wpnovosti.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.12.2014 16:37 (majstorSZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko ti ne treba brzina onda je OK

 

20 kn / 5 ml  = 4 kn ml * 100 ml = 400 kn   a 4* 100 ml = 1600 kn

 

To ti je za Black Tintu

A za Cyan Yellow i Magentu stvari stoje još nepovoljnije

20/ 3.5 ml  itd  Znači 400 ml == 2114 kn

 

Inače Colibri tinta za dopunjavanje za taj printer u istoj količini 400 ml je 150 kn  + PDV

 

 

Izračunaj sam za usporedbu  koliko te dođu 400 ml kroz originale ili zamjenske tinte za neku drugu opciju koju ti može netko predložiti

 

Jer jedan ml na papiru je uvjek jedan ml

 

 

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 8:48 (Adriatix).
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Opet ja, Epsona nisam našao u ponudi ali sam vidio jedan drugi, dosta skuplji model printera. Malo se popričao sa prodavačem i preporučio mi je Brother MFC-J200W printer, kao da je to možda najisplativije iako prelazi 1000kn. Ugl, originalna boja 80kn oko 40ml tu negdje što mi se čini povoljno. Cijena printera 1300kn + 3 godine garancije

 

Sve se to čini jako dobro ali me zanima ima li itko iskustva sa tom Brother markom? Po prodavačevoj priči nebi trebalo biti problema, ali mene više zanima iskustvo korisnika, ako ima netko da je korsitio ili još koristi pa da napiše koju riječ bio bi zahvalan :) 

 

www.wpnovosti.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Imamo an lageru 4 Brother seria J196 ili tako nešto. Ne da mi se sad kopati po skladištu. U svima smo zatekli originalne Brother tinte. I zanimljivo i simptomatično >>>>Svi imaju isti problem. Zabetonirana Black glava. Uz svo više godišnje iskustvo u čišćenju i servisiranju inkjet  glava, i  trud od više sati. Rezulta je ==0 Bodova. Crna zabetonirana i ni makac. Ni za 0.5%

 

Inače CYM rade savršeno sa Colibri trajnim kazetama za Brother i Colibri tintom za Brother.

 

Znači ukoliko uzmeš Brothera uzmi odmah trajne kazete i puni ih sam sa tintom.

 

A ukoliko ne vjeruješ možeš za 100 kn + kazete + tinta dobiti jednog takvog zaštopanaog MF  Brothera i štampati bez problema i super jeftino uz postavke za Photo papir.

 

Znači nije sve crno bijelo

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Hvala na odgovoru, sutra ću još malo izvidit šta se nudi, ako ništa kupim ovog Brothera pa nek posluži 3-4 godine bit će dobro :D 

www.wpnovosti.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Ha aha aha <<<<<

 

Nakon 3 mjeseca neće ti taj vredititi ništa više niti će bolje raditi nego onaj gore za 100 kn. Osim što su ovi novi cucki čipirani a oni stari nisu. Zanači popušio si 600 700 kn + za Chipiranu tintu a toga ćeš biti svjestan tek za 3 mjeseca kad potrošiš inicijalno punjenje tinte.

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.12.2014 12:31 (Adriatix).
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Poštovanje,

 

trebao bih preporuku za neki uredski crno bijeli laserski printer. Trebao bi mi duplex i mogućnost printanja na kuverte.

I naravno da je dugoročno jeftin. Da nije da toner traje tjedan dana i košta ko pol printera. Nije na odmet i ovo što drugi gledaju i savjetuju, a to je učestalost servisiranja.

Jel moguće za nekih soma kuna? Ako ne, onda za soma i pol.

 

Unaprijed zahvaljujem!

10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Pogledaj neki Lexmark sa Duplexom

 

Ne drže ih bez razloga po šalterima u Bankama

 

Prijedlog E350 >Pro klasa> Kapacitet tonera 4 i li 6 K otisaka. A draiver je takav da se automatski podešava za razne debljine papira  po brzini uvlačenja papira i po temperaturi pečenja tonera. A otisak je foto standard 2400 DPI

 

Ima fixnu OPC jedinicu koja se lako servisira

A toner se da lako napuniti.

 

Refub takav printer sa tva tonera te dođe cca 1400 kn + PDV. A klasa istih takvih novih i aktuelnih modela je peko 2400 kn.

 

Znači ukoliko tražiš novi za te novce onda si možeš priuštiti jedino jednu ili dvije klase slabiji laserski printer. A tu je pitanje kako upće funkcionira duplex i koliko dugo. Naime duplex je prilično šugava stvar. Naime u fjuzeru se mora provući dva puta isti papir i sada ukoliko uređaj nije ona gore Pro klasa koja ima mogučnoit automatskog podešavanja brzine protoka papira i temperature fjuzera, onda se u drugom prolazu može rastiopiti nanešen toner iz prvog prolaza i sa vremenom zaljepiti na potisni valjak u fjuzeru. Što kasnije dovodi do paper jam problema. I servisa fjuzera.

 

A ukoliko ste to shvatili onda možete shvatiti zašto nije pametno na laserima raditi manalen duplex bez za to prilagođenog draivera.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
13 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Dobar dan, trebao bih preporuku printera u ADMu.

 

Gledao sam ove po 260,300, 350kn, tipa HP Deskjet 1000 i 1510. Mozda Canon neki ili nesto?

 

Printam 10 stranica mjesecno, ali kad treba onda stvarno treba.

Da zamjenska ili kakva boja bude sto jeftinija, bez cipova na cartridgeu ako to postoji uopce danas, itd.

 

Najjeftinije, a da radi kolko tolko, da nisu skupe boje, ponajvise cese samo tekst, tu i tamo ispisivat.

 

I mora biti u ADMu!


Hvala i lijep pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
gamer34 kaže...

Trebao bi preporuku za neki best buy laserski printer. Potrebe nisu nikakve zahtjevne, printanje tekstova za skolu, recepata i slicno. Bitno je da je kvalitetan, da zamjenski toneri nisu preskupi te da je ispis ipak koliko toliko kvalitetan. Sve ostalo je samo bonus, dobro bi bilo da ima i skener, ali opet nije obavezno. Ne treba printati u boji. Neku odredu cijenu nemam, ali stvarno ne treba nista pretjerano. Gledao sam najjeftiniji u ADM-u, tocnije ovaj, pa me zanima sto mislite o njemu i ima li neki bolji. Moze biti iz bilo koje trgovine u Zagrebu, ali osobno preferiram ADM i Futuru. Hvala unaprijed

 

Moze neka preporuka za moje pitanje? Ili se stvarno ne isplate ti jeftniji laserski printeri? Imao sam dosad sx130 od Epsona i bio je spor i stvarno je brzo trosio tintu pa ne bih htio opet kroz to prolazit s ovim najjeftinijim ink jet.

14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke
evo i meni treba preporuka nekog printera
Namjena:
iskljucivo print covera za cd i print na sam cd (znaci color print)
Naravno ako moze sto jeftinije i da tinte nisu skupe.
Gledao sam Canon pixma printere, kako vam se oni cine?

hvala i lijep pozdrav!
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

 

Za print na CD i ID printabilna CR80 karticeu praksi su se pokazali kao najpouzdaniji i naj isplatljiviji. I najjeftiniji

 

 

Canon iP 7250

ne proizvodi se više

 

ili Canon iP 4950

ne proizvodi se više

 

Epson PX 730

ne proizvodi se više

 

Epson ST R265

ne proizvodi se više

 

Zašto se više ne proizvode?

 

Zato jer za njih imaš provjerene zamjenske sisteme sa CISS tintom ili refil tintom.

I proizvođaču nije u interesu da ih više proizvodi

A za naj nove je nepoznato kakvu je minu proizvođač postavio po tom pitanju.

 

Ukoliko ih nigdje ne nađeš sigurno znaš tko ih ima.

 

istina ima i par HP ova za tu stvar ali nemao iskustva sa njima po pitanju profesionalne upotrene. Osim recimo HP Deskjet Proffesinal serije prerađene na print na CD i keramičke pločice ili kolačiće sa posvetom.

 

Zašto?

 

Zato jer novi modeli su prepuni razne gadgetarije kao i funkcija. I sad ti se jedna funkcija pokvari i uređaj cvili ili je u kom. Što više parametara to su manj ešanse da takav urešaj preživi malo duže neku profesionalnu upotrebu. Znači ukoliko tražiš trajno rješenej onda moraš razmišljati o nekom profesionalnom rješenju.

 

Najviše mi se sviđao jedan Miroboars Pro sa CISS izvedbom. Ali to ne možeš nabaviti ispod cca 20 000 kn. Imaš i Epson PP 50. Isto cca 25 000 kn. Dok te ona HP Deskjet Profesional verzija dođe cac 3000 - 3500 kn

 

U čemu je razlika

 

MicroBoardss i Epson PP50 imaju staker sa CD ima a ovaj Deskjet ima ladicu sa 3 -4 CD a i nema CISS ali je kapacitet po boji cca 3* 15 ml

 

Znači ima više rješenja. Ili trajnije i skupo. Ili jeftino na prvi pogled  i neprovjereno.

 

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 8:08 (Adriatix).
14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke
Ne znam da li se proizvode ali vidim da ima u prodaji tako da ce moj odabir biti vjerojatno Canon Pixma IP7250.
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Požuri uvoznik ih više ne može uvoziti.

Ne proizvode se više.

 

ili drugim riječima ne isplati mu se proizvoditi te jeftine uređaje jednako kao ni Epsonu .

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
11 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Bok,

 

Trebam printer, laserski....ono, pouzdan...jednostavan za printanje u formatu A4...zanima me i cijena tonera za predložene modele.....

 

cijenovni razred...500 kuna - 800 kuna cca

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Sve zavisi koliko misliš štampati

 

Odnosno ukoliko misliš da ti kutija cigareta može potrajati tjedan dana onda kupiješ printer kojem je jedan toner dovoljan za 4-6 mj.

A ukoliko dnevno trošiš dve kutije cigareta onda kupuješ printer u koji ide toner opet za 4- 6 mj.

 

Znači ukoliko uzmeš neki laser u koji ide Klasa 50 tonera ili HP 85 toner onda te zamjena tonera puno za prazno dođe 100 kn + PDV

Dok ukoliko uzmeš neki laser u koji ide Klasa 130 tonera ili HP 13 onda te zamjenski toner dođe duplo ali dobio si cca 4* više otisaka. Odnosno 1 otisak ti je 50% jeftiniji.

 

Dakle moraš se odlučiti hočeš li pušiti cigarete na kutije ili ih ih radije radiš iz škije. I od jedne i druge opcije te čeka rak pluća. Samo samo cijena tog raka (pardon otiska)  je 1 : 4. Naravno sve su to zamjenski toneri. A orginalni rak ti je 10* skuplji.

 

OK?

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice