Amis - da ili ne? izdvojena tema

poruka: 346
|
čitano: 213.044
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

I hoću. Ugovori su tu, sutra ih isprintam, potpišem i pošaljem, ak bude sreće za 15 dana surfam sa 24Mbit. :)

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
to dani nadam se da smo pomogli...
In Control
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Jeste, hvala svima na iskustvima.

Ako još netko ima za reći svakako dodajte.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
rambox kaže...
Danny_HR kaže...
DOPI kaže...

Preporučam Iskon.

Super cijene, super podrška, kvalitetna mreža.

Amis - ne

Neki poseban razlog zašto ne Amis?

 

Iskon mi na žalost ne nudi ništa, preniske brzine za previsoku cijenu i zapravo su ista stvar kao i T-Com.

 

Amis mi nudi dosta na SVOJOJ infrastrukturi, za povoljnu cijenu.

Dobro ti oceš visoke brzine downloda a to bas i nema kod Iskon kaj se tog tice to je okNevinašce. No nemre se nikak rec da je Iskon ponuda ista ko T-Šrot, jer nikak nije zapravo je bolja za znatno manje love dobiš zapravo bolji pocetni paket. Zakaj je bolji zato kaj ima osjetno veci Upload, u praksi je 400 ili malo vise prema 256 kod T-Šrot u osnovnom paketu. Nazalost problem je kaj Iskon nije svima dostupan, a bilo bi puno ugodnije za novcanik da je ali moš se fuckat.CoolNevinašce

 

- IskonDuo Flat paket s telefonom 3/384

 

150kn mjesecno

 

- T-Šrot Flat Paket s telefonom 4/256

 

230 kn mjesecno

 

Nadam se da nema takvih koji misle da 1 pisljivi mbit vise na T-Šrot vrjedi 80 kn.Belji se

 

pa zapravo ja mislim

meni flat dodje 100 kuna sa 512mb down i 30 kb upload ;)

15 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Ja koristim AMIS, i od 24mb efektivno imam 20. Brzina odlična, no ping je poprilično lošiji od T-Coma. IPTV je prema T-Comovom (znam, imao sam ga) nazadniji dosta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
franky kaže...

Ja koristim AMIS, i od 24mb efektivno imam 20. Brzina odlična, no ping je poprilično lošiji od T-Coma. IPTV je prema T-Comovom (znam, imao sam ga) nazadniji dosta.

U kom smislu nazadniji?

Daj pliz malo detalja stavljajte kad komentirate, da ipak ne uletim u ugovor ko guska u maglu. :)

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...
franky kaže...

Ja koristim AMIS, i od 24mb efektivno imam 20. Brzina odlična, no ping je poprilično lošiji od T-Coma. IPTV je prema T-Comovom (znam, imao sam ga) nazadniji dosta.

U kom smislu nazadniji?

Daj pliz malo detalja stavljajte kad komentirate, da ipak ne uletim u ugovor ko guska u maglu. :)

maxTV je bolja usluga, osjetno.

 

1. Više kanala na maxTVu, i to zanimljivijih. Ovdje imaš nekakve bezvezne za koje nisam nikad čuo do prije. Na T-Comu su kanali organizirani po skupinama (npr. 1-10 domaći 100dokumentarni, 200 filmovi i serije, blabla. Ovdje su ti zaredom što je IMO glupo)

2. Ne možeš snimati dok nešto traje. Ok, AMIS nudi uslugu gledanja unatrag (što se dodatno plaća btw.), ali ne i na svim kanalima (samo na onima na kojima je omogućeno snimanje, a takvih je manje nego na maxTVu)

3. Što se tiće veze, tu su podjednaki.

4. GUI je IMO bolji na maxTVu, olakšan je krajnjem korisniku

5. amis jos uvijek ne nudi HD kanale, ne znam koliko ti je to bitno

6. amis nema videoteku, a korisnička služba im je malena pa se često dešava da ih nemožeš dobiti po 20tak minuta.

 

Btw, amisova veza ti je puno osjetljivija od T-Coma, ja sam imao problema pri prelasku, tehničar od AMISa dolazio 2 put, od T-Coma (čija je infrastruktura) jednom.

 

Eto, ako te jos nesto zanima, pitaj.

15 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
franky: trazi SZK da ti iskljuce interleaving.Meni je to pomoglo mada sam 2 u 1 korisnik.Ping mi je nakon tog na speedtestu pao sa 44 na 13.

danny: kad sredis ugovor s amisom,kazi nam dojmove svakako.
Mada ne vjerujem da ces se razocarat ;)
Death has a thousand faces,evil only one.
14 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Ta videoteka to je najveca glupost kaj postoji!Mislim imas torrente skines si kaj god oces!Mene zanima kakv je online gaming preko 3 u 1 usluge?dali lega i tak to.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
kach kaže...

Ta videoteka to je najveca glupost kaj postoji!Mislim imas torrente skines si kaj god oces!Mene zanima kakv je online gaming preko 3 u 1 usluge?dali lega i tak to.

Da, ping mi je u prosjeku veci za 10 u odnosu na T-Comu.

 

@luckyluke - budem probao

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 20:40 (franky).
14 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

Jeste, hvala svima na iskustvima.

Ako još netko ima za reći svakako dodajte.

Za kraj da ponovim, izbori se za čim bolji router.

16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
franky kaže...

maxTV je bolja usluga, osjetno.

 

1. Više kanala na maxTVu, i to zanimljivijih. Ovdje imaš nekakve bezvezne za koje nisam nikad čuo do prije. Na T-Comu su kanali organizirani po skupinama (npr. 1-10 domaći 100dokumentarni, 200 filmovi i serije, blabla. Ovdje su ti zaredom što je IMO glupo)

2. Ne možeš snimati dok nešto traje. Ok, AMIS nudi uslugu gledanja unatrag (što se dodatno plaća btw.), ali ne i na svim kanalima (samo na onima na kojima je omogućeno snimanje, a takvih je manje nego na maxTVu)

3. Što se tiće veze, tu su podjednaki.

4. GUI je IMO bolji na maxTVu, olakšan je krajnjem korisniku

5. amis jos uvijek ne nudi HD kanale, ne znam koliko ti je to bitno

6. amis nema videoteku, a korisnička služba im je malena pa se često dešava da ih nemožeš dobiti po 20tak minuta.

 

Btw, amisova veza ti je puno osjetljivija od T-Coma, ja sam imao problema pri prelasku, tehničar od AMISa dolazio 2 put, od T-Coma (čija je infrastruktura) jednom.

 

Eto, ako te jos nesto zanima, pitaj.

- Broj kanala mi nije bitan, gledao sam ono što me zanima i to ima na Amisu. Organizacija me ne dira previše.

 

- ne mogu snimati dok nešto traje? Što to točno znači? Dakle ako je emisija počela prije 20 minuta i ja tek došao doma, ne mogu ju staviti snimati?

 

- gui mi je apsolutno nebitan, hd također, za sad. Još koristim stari TV sa katodnom.

 

- videoteku nisam nikada koristio :=

 

Amis ima svoju infrastrukturu, bar ovdje kod mene, imaju sve svoje, to sam posebno pitao danas.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
AKO je to njihova infrastruktura nikakvih problema niti stucavica neces imati AKO ne rade nikakve radove u blizini...
In Control
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
EnlightenedPhoenix kaže...
AKO je to njihova infrastruktura nikakvih problema niti stucavica neces imati AKO ne rade nikakve radove u blizini...

Kažu da je, odnosno gospodična sa kojom sam razgovarao kaže da je. Isto tako kaže da račun plaćam samo njima, a da T-com infrastrukturu koriste tamo di nemaju svoju. Igrom slučaja svoju u Sopotu imaju i centrala je u Utrinama, što mi je preko ceste. Još ću ja to jednom provjeriti sutra. :)

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
AKO je to njihova infrastruktura nikakvih problema niti stucavica neces imati AKO ne rade nikakve radove u blizini...

Kažu da je, odnosno gospodična sa kojom sam razgovarao kaže da je. Isto tako kaže da račun plaćam samo njima, a da T-com infrastrukturu koriste tamo di nemaju svoju. Igrom slučaja svoju u Sopotu imaju i centrala je u Utrinama, što mi je preko ceste. Još ću ja to jednom provjeriti sutra. :)

  Provjeri sve jos jednom i ako slucajno netko ima u tvojoj blizini amis, testiraj ga malo... i vidi kakvi su pingovi...

 

Ali mislim da ti ping nigdje ne bi trebao biti veci od 100 ms ili 150 ms ako je u SAD-u...

In Control
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Da, svakako ću pitati još jednom sutra.

Na žalost nemam nikoga sa Amisom. :(

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

Da, svakako ću pitati još jednom sutra.

Na žalost nemam nikoga sa Amisom. :(

  Evo moj bratic iz voltinog je napravio sada test... od centrale oko 1.5 km, ping na speedtestu 38 ms..., ping na pariz 41 ms...

In Control
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Meni je trenutno sa t-com 42 a na pariz 57.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Da, ne možeš snimati nešto što traje, zakasnio si. Znači dođeš u 19.40 doma, hoćeš snimiti dnevnik, nemožeš. Možeš ga gledati unatrag ako hoćeš (možeš gledati 2 dana unatrag)

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Koliko ja znam 24mbps mozes iskoristiti na privatnim torrent stranicama,ja se sa tcom 4mbps igram jaako dobro,ping oko 10-40 najvise(ovisi o serveru),evo sad nestalo struje u Koprivnici valjda u cijelom gradu pa sam se vec bojao da mi nije ruter otiso u k**** :d

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
franky kaže...

Da, ne možeš snimati nešto što traje, zakasnio si. Znači dođeš u 19.40 doma, hoćeš snimiti dnevnik, nemožeš. Možeš ga gledati unatrag ako hoćeš (možeš gledati 2 dana unatrag)

Da ovo je baš kara. Pas mater.

Al dobro, budem to nekak izgurao, ranije ću se sjetit stavit snimat. :)

 

Hvala na odgovoru.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
rambox kaže...
Danny_HR kaže...
DOPI kaže...

Preporučam Iskon.

Super cijene, super podrška, kvalitetna mreža.

Amis - ne

Neki poseban razlog zašto ne Amis?

 

Iskon mi na žalost ne nudi ništa, preniske brzine za previsoku cijenu i zapravo su ista stvar kao i T-Com.

 

Amis mi nudi dosta na SVOJOJ infrastrukturi, za povoljnu cijenu.

Dobro ti oceš visoke brzine downloda a to bas i nema kod Iskon kaj se tog tice to je okNevinašce. No nemre se nikak rec da je Iskon ponuda ista ko T-Šrot, jer nikak nije zapravo je bolja za znatno manje love dobiš zapravo bolji pocetni paket. Zakaj je bolji zato kaj ima osjetno veci Upload, u praksi je 400 ili malo vise prema 256 kod T-Šrot u osnovnom paketu. Nazalost problem je kaj Iskon nije svima dostupan, a bilo bi puno ugodnije za novcanik da je ali moš se fuckat.CoolNevinašce

 

- IskonDuo Flat paket s telefonom 3/384

 

150kn mjesecno

 

- T-Šrot Flat Paket s telefonom 4/256

 

230 kn mjesecno

 

Nadam se da nema takvih koji misle da 1 pisljivi mbit vise na T-Šrot vrjedi 80 kn.Belji se

 

Bravo, točno to.  Imaju dobru foru sa telefonom što uključuje besplatne razgovore unutar fiksnih nacinalnih mreža, flat 5Mbps, 60 programa na Iskon. TV-u za 310kn mjesečno... Ja imam sve 3 usluge za tu cijenu i mislim da s obzirom na konkurenciju ovo je stvarno prihvatljivo... ;)

IZRADA WEB STRANICA, SERVIS RAČUNALA, KUPNJA PUTEM EBAYA....DOPI - obrt za računalne usluge i trgovinu
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Evo jucer sam poslao ugovore i vec nakon 15-ak minuta javili su se da krecu u realizaciju. Kako kazu, kroz 15 dana proces je gotov a najbolje od svega je sto ja ne moram vise nista raditi, sve rijesavaju oni sa t-comom. Uz to, sto je jako bitno, nemam prekid usluge.

Iz ovih 5-6 telefonskih razgovora di sam ih gnjavio i iz isto toliko poslanih mailova izvukao sam zakljucak da su prilicno ugodni, strpljivi i upuceni u sve sto sam pitao. Sto ne mogu reci za T-com SZK ciji su se odgovori svodili na: "Resetirajte router!"

Uglavnom zadovoljan sam za sada, ali ono najbitnije tek slijedi.

24 Mbit download, 768 kbit upload, IPTV, telefon sa 1500 besplatnih minuta i flat rate za 299 kuna! S tim da je prva tri mjeseca samo 168. Sve to uz njihovu infrastrukturu.
Pa kome nebi curile sline?!
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Odlicno.Aj javi ovdje kad ti dodje da vidimo svi kolko ces imat down i ping na speed testu.Bas me zanima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Svakako.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...
Evo jucer sam poslao ugovore i vec nakon 15-ak minuta javili su se da krecu u realizaciju. Kako kazu, kroz 15 dana proces je gotov a najbolje od svega je sto ja ne moram vise nista raditi, sve rijesavaju oni sa t-comom. Uz to, sto je jako bitno, nemam prekid usluge.

Iz ovih 5-6 telefonskih razgovora di sam ih gnjavio i iz isto toliko poslanih mailova izvukao sam zakljucak da su prilicno ugodni, strpljivi i upuceni u sve sto sam pitao. Sto ne mogu reci za T-com SZK ciji su se odgovori svodili na: "Resetirajte router!"

Uglavnom zadovoljan sam za sada, ali ono najbitnije tek slijedi.

24 Mbit download, 768 kbit upload, IPTV, telefon sa 1500 besplatnih minuta i flat rate za 299 kuna! S tim da je prva tri mjeseca samo 168. Sve to uz njihovu infrastrukturu.
Pa kome nebi curile sline?!

Šta su oni konaćno počeli provoditi svoje kablove? Pitam jer su do sada koristili T-Comovu infrastrukturu i zbog toga jedan kolega ima velikih problema.Koliko se sjećam on ima problema s njihovom "razvodnom kutijom" (mislim da je tako nešto bilo) i trebalo bi ju promjeniti,ali kako je T-Com vlasnik toga,a on nije njihov korisnik svaki put dobije odj... Amis to ne smije mijenjati jer nije vlasnik,a kako samo iznajmljuju njihovu infrastrukturu ne smiju to dirati! Tako su barem oni rekli tj. takvo nešto im piše u ugovoru...Problem je taj šta brzina stalno varira između 4Mbit-a i 1Mbit,ali je uglavnom jedva pa 2Mbit-a.

To be or not to be
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 12:37 (mirdaVG).
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Ovako je meni objašnjeno kada sam inzistirao na konkretnom objašnjenju:

 

Poštovani gospodine Lučić,

 

Amisova infrastruktura odnosi se na dio telekomunikacijske infrastrukture koju posjeduje Amis i koja se od nas dovodi do telefonske centrale na koju je spojen Vaš priključak. U samoj telefonskoj centrali nalaze se Amisovi uređaji na koje se spaja bakrena parica koja vodi od telefonske centrale do korisnika. Sama bakrena parica koja vodi od telefonske centrale na koju je spojena naša oprema do krajnjeg korisnika (Vas) u vlasništvu je T-Coma po sadašnjoj regulativi i zakonima, a Amis Telekom (Operator korisnik) je preuzima na sebe u najam. Takav pristup bakrenoj infrastrukturi se također naziva pristupom izdvojenoj lokalnoj petlji, u ovom slučaju - lokalnoj petlji T-Coma.

 

Za Vas kao krajnjeg korisnika ovo znači da više ne plaćate telefonsku pretplatu T-Comu i niste njihov korisnik, obzirom da Amis ne koristi potpuni pristup T-Comovoj infrastrukturi i uređajima, već samo onom dijelu infrastukture koji vodi od telefonske centrale do Vašeg doma. Slikovno, pristup izdvojenoj lokalnoj petlji izgleda ovako:

 

 

S time da Amisovi tehničari imaju potpuni pristup svemu. Uz to, prijatelj mi je kada sam ga tražio za savjet rekao da je ovaj setup dobar jer se najveći dio problema dešava na putu do i u centrali.

 

Kako bilo, sada je gotovo. Nadam se da će sve ispasti dobro jer većina iskustava ipak su pozitivna. :)

 

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?

Znači ipak je T-Comova infrastruktura, a u slučaju moga kolege je problem u "Točka raspodjele" ili kako on to kaže "Ona glupa kutija na banderi Osmijeh" koja je zastarjela i trebalo bi ju mjenjati,. Nadam se da ti nećeš imati takve ili slićne probleme :).

To be or not to be
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Ja sam svega parsto metara od centrale. Ak bu problema kupim duži kabel i spajam se direktno. :)

Šalim se. Nadam se da bude sve ok. :)
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Upravo sam primio poziv od Amisa.

Sutra mi stiže oprema a u ponedjeljak me T-Com isključuje a Amis uključuje.

 

Jako sam zadovoljan što više nemaju one stare rutere sa kojima je bilo problema nego imaju nove, doduše isto Speedtouch, ali model TG 782 sa kojim, nadam se, neće biti problema kao sa 585.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice