Amis - da ili ne? izdvojena tema

poruka: 346
|
čitano: 213.048
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

Upravo sam primio poziv od Amisa.

Sutra mi stiže oprema a u ponedjeljak me T-Com isključuje a Amis uključuje.

 

Jako sam zadovoljan što više nemaju one stare rutere sa kojima je bilo problema nego imaju nove, doduše isto Speedtouch, ali model TG 782 sa kojim, nadam se, neće biti problema kao sa 585.

taj ruter ima frend i veli da je odlican da nije imo problema  sa njim 

Dragon Slayer
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Zakon! Cool

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

LOL - samo ću to reći. Nisam sad baš za opisivanje iskustava, al budem docnije.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

daj samo stavi speedtest! Smijeh

http://adf.ly/5Wok http://adf.ly/5Wol
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Nisam sad doma al ovak otprilike...

Down - 8,35
Up - 1,30

Majkicu im... Viče

 

P.S. Zahtjev za raskid je poslan.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

Nisam sad doma al ovak otprilike...

Down - 8,35
Up - 1,30

Majkicu im... Viče

 

P.S. Zahtjev za raskid je poslan.

Vec?

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

Nisam sad doma al ovak otprilike...

Down - 8,35
Up - 1,30

Majkicu im... Viče

 

P.S. Zahtjev za raskid je poslan.

  Cek prekidas s AMISOM ili prekidas s T-comom???

In Control
15 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
EnlightenedPhoenix kaže...
Danny_HR kaže...

Nisam sad doma al ovak otprilike...

Down - 8,35
Up - 1,30

Majkicu im... Viče

 

P.S. Zahtjev za raskid je poslan.

  Cek prekidas s AMISOM ili prekidas s T-comom???

A cuj, obecali su mu 24Mbit download :D

I'm going woo woo
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Da.

 

Šta je bilo?

Jučer mi je uključena usluga a u petak su mi dostavljeni ugovori i oprema. Naravno, kako mi je brzina najviše bitna, a sve ostalo tek marginalno prvo sam išao provjeriti to. Na moje neugodno iznenađenje vrtilo se oko 10 Mbps. Bez upaljene televizije.

No dobro, za start sam prešao preko toga. Spojio sam TV i ostalo, sve uredio, podesio kako mi paše i nazvao SZK. U razgovoru sa ugodnim agentom došli smo do zaključka da će oni tamo nešto srediti i da će mi se javiti kroz 2-3 sata. Pa reko, OK nije bed.

Oko 8 vratio sam se za računalo i bacio test, na speedtestu i bwm.carnet.hr, međutim, isti pimpač, sa doduđe nešto višim brzinama. "Zavidnih" 8,5 Mbit downloada.

NEDOPUSTIVO!

Pogotovo jer sam nekoliko puta prije sklapanja ugovora jasno pitao postoji li mogućnost da mi brzina bude manja od one koju mi pruža T-Com i rečeno mi je da ne postoji. Da može biti samo veća.

 

Iako bi mogao preći preko toga, jer nije puno sporije od onoga što mi T-Com nudi, ne želim, iz osobnog principa. Rekao sam i njima, ako reklamiraju 24, a znam da ne mogu imati, očekujem minimalno pola, za što znam da je moja parica sposobna. Međutim nemam ni to, a njihova nezainteresiranost me isfrustrirala u toj mjeri da sam prilično odlučan u želji da raskinem taj ugovor.

Po zakonu o zaštiti potrošača, članku 45, imam pravo na to u roku 7 dana od kada sam dobio opremu ukoliko nisam zadovoljan pruženom uslugom. Tako kaže frendica pravnica. Ali vidjeti ćemo.

 

Da, ovo je samo osobni princip i tvrdoglavost, ali osobno ću rađe platiti T-Comu ili bilo kome drugome više i dobiti ono što platim, nego platiti manje pa to ne dobiti. Mnogi će to vidjeti kao razmaženost neke vrste ili glupost, ali plaćati "do 24" i imati 8-9 ne dolazi u obzir.

 

Ljut sam na samog sebe jer sam išao kontra svojih uvjerenja, tisuću puta sam ljudima rekao da se treba držati monopolista, jer da T-Com nije najskuplji bez razloga. I onda se sam sebi poserem u usta.

 

No dobro, vidjeti ćemo što će biti dalje.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Evo kontaktirali su me.

Po onom članku zakona zbilja imam pravo otkazati u roku 7 dana bez objašnjenja, tako da sada mogu birati što ću.

Navodno su mi nešto slagali na liniji i riješili 14.5 Mbit, međutim skeptik sam i  sve mi se čini da danas idem do t-coma isfurat ponovno njihovu liniju.

 

Ziher je ziher.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Ma sta ti imaju isfurat 14mb nek ti daju kolko si platio ili barem 20.Jer ipak ti to placas..

Da nije bilo Nikole Tesle sada bi ste spamali po forumu u mraku!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
Ma nek se je*u. T centar mi je usput. Rađe dam 140 kn više pa sam ziher da imam i da radi.

Neću više kontra vlastitih savjeta.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...
Ma nek se je*u. T centar mi je usput. Rađe dam 140 kn više pa sam ziher da imam i da radi.

Neću više kontra vlastitih savjeta.

 

  Ovo je jako glupo misljenje... ja bi se dogovorio o naplacivanju samo one propusnosti koja mi je dostupna i gotovo...

 

Ali dobro... posto ocito imas dovoljno love samo naprijed...

In Control
16 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

A jesu ti jaki ti tvoji "savjeti". Na t-comu dakle svima cvatu ruže, Yea, right!

They must find it difficult... Those who have taken authority as the truth, rather than truth as the authority. G. Massey, Egyptologist
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 19:44 (Kizmar).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...
Ma nek se je*u. T centar mi je usput. Rađe dam 140 kn više pa sam ziher da imam i da radi.

Neću više kontra vlastitih savjeta.

Provjeri instalacije doma, zamjeni kabel od kutije do stana.

16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
EnlightenedPhoenix kaže...

 

  Ovo je jako glupo misljenje... ja bi se dogovorio o naplacivanju samo one propusnosti koja mi je dostupna i gotovo...

 

Ali dobro... posto ocito imas dovoljno love samo naprijed...

Kakvo god da je, moje je.

Nije stvar u imanju love, dapače. Al više volim skuplje platiti kvalitetniju uslugu nego jeftinije manje kvalitetnu. Samo to.

Kizmar kaže...

A jesu ti jaki ti tvoji "savjeti". Na t-comu dakle svima cvatu ruže, Yea, right!

Ne, naravno da ne. Al meni su "cvale" godinama i nisam imao apsolutno ni jedan, najmanji problem sa t-comom kroz godine korištenja telefona/maxtva/maxadsla.

franky kaže...

Provjeri instalacije doma, zamjeni kabel od kutije do stana.

Instalacije su ok, jer ako T-com može nuditi više, može i Amis, dakle do njih je.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?

Preporučam onda da pozoveš tehničara koji je besplatan te da zajedno vidite gdje je problem. Daj par dana da se situacija sredi.

16 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

što ti u ruteru piše, koju brzinu su ti pustili?

 

meni speedtest zna zezat, a carnet uredno pola brzine prijavljuje. probaj ubuntu skinut sa službenih stranica ili neki torrent popularnije serije sa eztv

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?

Imam ja premium RS i Hotfile. Nije speedtest lagao. Jednostavno brzina nije kakva bi trebala bit.

 

SZK je nezainteresirana i kažu da tehničare neće slat jer da je s njihove strane sve ok, a nije.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 22:54 (Danny_HR).
14 godina
protjeran
offline
Amis - da ili ne?

ehh..evo dvije godine uskoro Optime i full zadovoljan svime..da malo proučiš njihove ponude?

 

da,da dodam..router je D-Link DSL-2640B... bez ikakve greške do sada...

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 23:00 (linuxjuzer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

Imam ja premium RS i Hotfile. Nije speedtest lagao. Jednostavno brzina nije kakva bi trebala bit.

 

SZK je nezainteresirana i kažu da tehničare neće slat jer da je s njihove strane sve ok, a nije.

 ako ipak razmišljaš o vraćanju na iptv zašto ne iskon? imaju onaj paket trio super - t-com nema ništa slično, a opet puno jeftinije od t-coma, i idu preko t-coovih centrala.. da sam na tvom mjestu prije bih išao na iskon nego na t-com.

 

 iako ne znam da li si gledao bnet?

16 godina
offline
Amis - da ili ne?

Naš u čemu je pi*darija?

Užasno sam veliki skeptik što se alternativnih providera tiče uvijek bio, naročito nakon ovoga.

 

Osobno imam puno poznanika koji su imali gluposti sa raznim providerima, jedini sa kojima je moja ekipa bila zadovoljna bili su Amis i Bnet. Amis je sada otpao, barem što se mene tiče, jer ovo, iako naoko nevelika stvar meni je dovoljno iritantna.

Zato nemam živaca opet iskušavati sreću. Jer da se opet desi neka glupost, pa makar i sitnica, nebi to dobro završilo za moj ruter, moj komp a na kraju krajeva za moj živac koji je ionako tanak.

 

Mislim da ću na t-com jer ne želim riskirati, a s njima sam bio zadovoljan godinama. Da, platit ću više love, al iskreno, ako će biti stabilno i kvalitetno kao prije, neću se buniti. Možda sam bedast, zapravo vjerojatno jesam, al nije me briga.

 

P.S. Čak je i cura stala na moju stranu, što je neobično. Pa se i ona veseli povratku na t-com, pogotovo kad vidi kako mi ovo digne živac.

Danas skidam nešto s Hotfilea, sa 4.5 jeb*na megabita. Pa di to ima?! A najsmiješniji moment u cijeloj toj priči je da mi se uspori kada zazvoni telefon ili kad netko priča. Za pop*zdit.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
robisierra92 kaže...

  ako ipak razmišljaš o vraćanju na iptv zašto ne iskon? imaju onaj paket trio super - t-com nema ništa slično, a opet puno jeftinije od t-coma, i idu preko t-coovih centrala.. da sam na tvom mjestu prije bih išao na iskon nego na t-com.

 

  iako ne znam da li si gledao bnet?

Iskon daje najviše do 5 Mbps/512 Kbps u TRIO usluzi.

15 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Cudno je to , mislim shvacam tvoje razocaranje ,ocekivao si brzinu za koju su ti rekli da mozes dobiti a sada nemas niti pola ,daleko manje od pola ,apsolutno si upravu. Ali majkell ti je rekao da ti mjeraci brzine znaju varati , ja evo skidam nesto sa piratebaya-dakle javnog trackera, brzinom 4Mbits a na carnetovom mjerenju mi pokazuje brzinu od 1.4 do 1.8 Mbits , znaci?!!?! Al kazes da skidas sa rapidsharea i hotfilea pa onda vjerojatno i je istina sta govoris . Sam vidi sta ces.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Rapidshare i hotfile nisu baš super duper ako skidaš samo jedan fajl... tek s više fajlova mozes znati pravu brzinu...

IAKO vjerujem da je to pokusao, mislim da je trebao kombinirati sve, da vidi tocno, i plus preko nekog toola provjeriti kolika je maximalna propusnost veze http://dmt.mhilfe.de/

i tek onda vidjeti i usporediti + ih pritisnuti malo...

A cisto je moguce da ih T-com zahebava s lokalnom petljom...
In Control
15 godina
neaktivan
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

iskon je u većinskom vlasništvu t-coma, ali je samostalni operater, ne bih ih baš nazvao alternativom. ali to je samo moje mišljenje. osobno mi kablovska tv nije dostupna (i nije mi niti neka posebna želja imati kablovsku), od kada sa prešao na iskon na želim niti pomisliti na t-com. prelaskom s t-mobile i t-com-a na tele2 i iskon, prosečno mesečno mom budžetu uštedim 500 kuna i to oko 250 na fiksnom telefonu i 250 na mobilnom. nije da te nagovaram da uzmeš iskon, ali ovo su moja iskustva s njima (iako znam da nije tema, ali već je netko spomenuo iskon u ovoj temi).

 

flat net, brzina je stalno 5 megabita, 1500 minuta gratis prema nac mrežama, itd - sve to skupa znači da svaki mjesec imam gotovo fiksni račun od oko 285 kuna za te usluge - to je kod t-coma 73 pretplata, 180 flat (4/256) i max tv je oko 70-80 - bez lipe potrošnje telefona, a zna se koliko košta telefon u t-comu. onih 25 tv programa više koje nudi max -  to su sve lokalne televizije (iz cijele hrvatske - to me doista ne zanima), 24 sata tv, tv prodaje i takve gluposti, a to sam zaboravio i prežalio u roku 2 minute kada sam vidio da imam gratis snimalicu, prikaz broja pozivatelja na tv ekranu itd itd. kreće još jedan dodatni iptv, koji bi koštao oko 50 kn mjesečno, a koliko se sjećam, dodatni max tv se plaća oko 1000 i nešto kuna - jedokratno.

 

kod t-coma me smeta cijena i ne mogu prijeći preko toga. svi ostali npr mogu dati telefon koji se obračunava po sekundi i po cijenama od 20-30 lipa, a oni obračunavaju po minuti i to svaka prva minuta 69 lipa itd itd. glede sigurnosti i kvalitete usluga - u posljednjh 5 godna koliko imam internet u ovoj kući gdje jesam, niti jednom nije pukla veza (koliko ja znam), a iptv sigurno nije zaštekao - to vrijedi i za t-com i za iskon.

 

to je sam moje mišljenje glede odnosa t-com - iskon.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Amis - da ili ne?

Amis sve preporuke od mene ja sam skoro 2 godine i nemam nikakvih problema s vezom IPTV nemam tak da za to neznam ali znam da se u lopovsku firmu T-com nebi više vratio ni da mi daju zabadave iz principa.dosta su nas godinama podkradali na fiksnoj i mobilnoj a usluga im je preskupa, a oni i dalje bahato drže cijene i misle da su ljudi budale

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?
schnellman kaže...

Amis sve preporuke od mene ja sam skoro 2 godine i nemam nikakvih problema s vezom IPTV nemam tak da za to neznam ali znam da se u lopovsku firmu T-com nebi više vratio ni da mi daju zabadave iz principa.dosta su nas godinama podkradali na fiksnoj i mobilnoj a usluga im je preskupa, a oni i dalje bahato drže cijene i misle da su ljudi budale

Mozda u tvom slucaju kao nezahtjevni korisnik ostale firme su bolje od t-coma, takoder vjerujem da ja uopce imam mogucnost nekog drugog osim t-coma presao bih jer sam zadovoljan sa max 8mbita brzine i vise mi netreba..

 

Ali kod zahtjevnijih korisnika T-com je daleko najbolje rijesnje - ne zbog cijene nego kvalitete usluge.. a onaj ko ima pare necu mu biti tesko izdvojit 100kn vise za bolju uslugu.. da pace u nekim stvarima i osobno tako radim..

 

15 godina
protjeran
offline
RE: Amis - da ili ne?
Danny_HR kaže...

Evo kontaktirali su me.

Po onom članku zakona zbilja imam pravo otkazati u roku 7 dana bez objašnjenja, tako da sada mogu birati što ću.

Navodno su mi nešto slagali na liniji i riješili 14.5 Mbit, međutim skeptik sam i  sve mi se čini da danas idem do t-coma isfurat ponovno njihovu liniju.

 

Ziher je ziher.

Koliku si maksimalnu propusnost imao s T-comom? Mislim da ti niti jedan operater nece dat puno vecu brzinu...Ljudi koji imaju Optimu također sa max brzinom imaju oko 14 Mbit-a...

16 godina
offline
RE: Amis - da ili ne?

Max mi je na t-comu bilo 16. Da nije bilo tako nebi se ja bunio. Zbilja, nisam ja neki razmaženko.

Ali kad znam da sam kod t-com imao više i onda mi ovi govore da ne mogu više poslat a da je u meni problem onda poludim.
Kako nije u meni problem kada šalje t-com a kada šalje Amis onda je.

E da, i onih 14,5 kaj su rekli da su složili zapravo i nije 14,5 nego 9. I to je maximum, evo ti trenutni test, sa televizijom isključenom.

 

 

Zapamti, to je paket do 24.

Bilo kako bilo, t-com ugovor je ponovno sklopljen i kroz tjedan dana natrag sam na svojim starim uslugama.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 9:05 (Danny_HR).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice