Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.532.457
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kako bi meni išlo za 10mbps? Imam VOIP, MaxTV+HD programe

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
power_user kaže...

Kako bi meni išlo za 10mbps? Imam VOIP, MaxTV+HD programe

A nekako bi

No ne pretjerano dobro.

1.2 Mbita (VOIP) + 8.5 (MAXTV HD) skoro 10 i na to 10 Mbita profil .. a imaš 17 Mbita... dobit češ od tih 10 Mbita kojih 6.5 Mbita realno... 

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Koliko bih ja mogao dobiti?

 

ADSL Line Status:Cable connectedLine mode:ADSL2+Maximum line rate:8632 kbps (downstream) / 1071 kbps (upstream)Noise margin:8.1 dB (downstream) / 16.4 dB (upstream)Line attenuation:37.6 dB (downstream) / 21.2 dB (upstream)Output power:18.6 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)
If you have a garden and a library, you have everything you need.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
PC - stručnjak kaže...
power_user kaže...

Kako bi meni išlo za 10mbps? Imam VOIP, MaxTV+HD programe

A nekako bi

No ne pretjerano dobro.

1.2 Mbita (VOIP) + 8.5 (MAXTV HD) skoro 10 i na to 10 Mbita profil .. a imaš 17 Mbita... dobit češ od tih 10 Mbita kojih 6.5 Mbita realno... 

 

Da se javim, ipak dobivam punih 10mbps(čak i uz upaljen MaxTV HD)
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Space Buddha kaže...

Koliko bih ja mogao dobiti?

 

ADSL Line Status:Cable connectedLine mode:ADSL2+Maximum line rate:8632 kbps (downstream) / 1071 kbps (upstream)Noise margin:8.1 dB (downstream) / 16.4 dB (upstream)Line attenuation:37.6 dB (downstream) / 21.2 dB (upstream)Output power:18.6 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)

Do 10mbita ukupno ti je propusnost linije prema line attentuationu

robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kakva je situacija kod mene?
(usput, na Optimi sam...) 

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Nije bas naj bolje jer je dosz velika udaljenost... no za stabilan net je vise nego dobro
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

pozdrav! Dali mi mozes reci kakva je moja situacija? Hvala!

 

 

optima optima
[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 22:37 (Bacelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Bacelj kaže...

pozdrav! Dali mi mozes reci kakva je moja situacija? Hvala!

A što je ono "Attainable data rate" na slici? :D

0xBADC0DE
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
rustweaver kaže...

A što je ono "Attainable data rate" na slici? :D

Isto što i "Maximum line rate" na Siemens-u SX763 - maksimalna brzina DSL veze koju tvoja parica može "podnesti". {#}

 

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
rustweaver kaže...
Bacelj kaže...

pozdrav! Dali mi mozes reci kakva je moja situacija? Hvala!

A što je ono "Attainable data rate" na slici? :D

A dosta si daleko, no linija je sama po sebi uredu, i nebi smjelo bit nikakvih problema.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kod mene nesto krivo pokazuje lol :P

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Mitch kaže...

Kod mene nesto krivo pokazuje lol :P

 

 

Vjerojatno. Odnosno sigurno pokazuje krivo

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
PC - stručnjak kaže...
rustweaver kaže...
Bacelj kaže...

pozdrav! Dali mi mozes reci kakva je moja situacija? Hvala!

A što je ono "Attainable data rate" na slici? :D

A dosta si daleko, no linija je sama po sebi uredu, i nebi smjelo bit nikakvih problema.

s internetom je oduvijek sve (recimo) u redu, ali zato IPTV nikad nije valjao! imao sam optima tv malo vise od 2 godine, i uzas je bilo!!!

 

dali bi to moglo biti zbog udaljenosti od centrale ili?!

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Po mome iskustvu optitv gdje sam god vidio nije radio bez problema. No da bi net i iptv radili brzina mora bit veca od 8 mbita.. dskle propusnost parice.. ako se uzme u obzir 4 Mbita net i tv
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

ako se dobro sjecam, dok je optima imala blast opciju, mislim da mi je vuklo 12-13 mbita.. problem je bio u tome sto, dok sam imao motorolin STB, restartao se bar jednom dnevno i bio pojacan na najjace poslije toga! onda su donijeli neki crni, koji ima alien zeleni kvadrat - ruzan ko vrag. s tim je STB-om je nastao show! nekad sam ga morao u 5 minuta 3 puta gasit, jer se slika zamrzavala... :S  Za sad mi je ok i ovako, ali kroz godinu dana mislim ponovno uzet IPTV (tj, htio bih) pa da ne uzimam bzvz, ako ce mi se iste stvari ponavljat! btw, opti tehnicari su toliko puta bili kod mene, da mislim da kod nikog nisu bili toliko bupa. i opet nisu nista napravili...

 

uglavnom, hvala ti na odgovorima! ;)

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Sad ti optima daje albis 8000 stb... ist ko i u maxtv usluzi... taj prijemnik na maxtv platformi radi dobro.. dok optitv je malo uspiren.. mislim sa funkcije i sucelje...
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

pozdrav. ja sam na amisu i imam paket od 8MB/768kbps. do nprije 2 dana sam imao 6MB download pa je internet poceo krepavat i dosao je tehnicar kaze da ne moze dati vise od 2MB. koje su to fore odjednom? jel ih ima smisla odhebat i probat sa novim providerom? evo kako je sad

 

http://i40.tinypic.com/1z39mk8.jpg

 

susjed ima iste probleme. ima li sanse da se to popravi ako budem dosadan?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2013 0:07 (jaro).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Bilo bi lijepo da si u prvom postu naveo izvor:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=81437

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

A, čuj Ivo ;)

Možda je PC- Stručnjak ustvari Brc pa nema potrebe sebe navesti kao "izvor". {#}

Jedimo govna. Milijarde muha ne mogu biti u krivu .!
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Nema potrebe da navodim izvor.. Jer nisam od tamo kopiro... Neke stvari sam nasao nadlje.. Neke sam iz glave. Neke s razni portala. Tako da je nepotrebno.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Super tema!!

 

Do prije par dana nisam imao nekih većih problema s vezom a i maxtv je radio ok, znalo se desit da koji put pukne ali bilo je rijetko, nije me smetalo i nisam obraćao pažnju. No, pred par dana javili mi iz tcoma da imam pravo na povećanje brzine,nekakav promotivni rok na tri mjeseca i povećali mi brzinu sa - do 4Mbit/s na - do 10Mbit/s. Od tada mi se veza počela prekidat, došao je čovjek iz teh. službe i zamjenio mi router, dobio sam novi Thomson TG782, stari je bio SpeedTouch 780. Čovjek je rekao da je na centrali sve ok i veli da je vjerojatno stvar u mojoj parici što je najvjerojatnije točno jer žica je prilično stara i ima nekoliko spojeva prije nego dolazi u router, ide iz zemlje po fasadi sve do tavana i onda se spušta dole do prizemlja, uglavnom katastrofa i već sam je odavno trebao promjenit.

SNR mi je katastrofalan, prije ovog screenshota bio je 4,5/5. prekida veze koliko hoćeš.. uglavnom trebam što prije promjenit žice jer udaljenost od centrale mi je sasvim ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Eto ga na! Katastrofa. Kaj velite na ovo:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Eto moje, s tim da kad bi mi bio podešen veći profil, SNRovi bi mi bili još niži i trzala bi mi slika na TV-u.

 

 

 > adsl info --stats
adsl: ADSL driver and PHY status
Status: Showtime
Retrain Reason: 8000
Max:    Upstream rate = 1123 Kbps, Downstream rate = 15256 Kbps
Path:   0, Upstream rate = 1084 Kbps, Downstream rate = 7870 Kbps

Link Power State:       L0
Mode:                   ADSL2+
TPS-TC:                 ATM Mode
Trellis:                U:ON /D:ON
Line Status:            No Defect
Training Status:        Showtime
                Down            Up
SNR (dB):        10.6            11.1
Attn(dB):        34.0            19.1
Pwr(dBm):        18.5            13.5

Sve me žene oko kuće jure, kaže majka to je zbog frizure...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

 Što kažete na ovo 2,200 kbps ak sve normalno spojim a ako ištekam spliter i telefon, a ruter direktno uštekam u liniju 3,238 kbps

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 17:56 (Lavek666).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Lavek666 kaže...

 Što kažete na ovo 2,200 kbps ak sve normalno spojim a ako ištekam spliter i telefon, a ruter direktno uštekam u liniju 3,238 kbps

Ugromna udaljenost, a spliter malo degradira vezu, pa je još gore :D

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Uskoro prelazim na iskon pa gledam ovu opciju 10 mbps i njihov IPTV jel bi ovo izdržalo

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nemaš pojma.

Ti si tim izborom sve nas korisnike zeznuo !?

 

 

Što se tvog pitanja tiče ; može ići ako nisi u isto vrijeme na internetu, nešto skidaš ??????????.....................................slaba ti je propousnost. A Što se ja uopće petljam u gluposti ??????????????????????

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2013 23:31 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Zanima me kakva je situacija kod mene i dali mogu dobiti 10 Mb brzinu po ovome?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sminigo kaže...

Zanima me kakva je situacija kod mene i dali mogu dobiti 10 Mb brzinu po ovome?

 

Po ovome line attenuation je problem jer previse si udaljen od centrale a i SN margin(down) bi trebao biti veći. Za usporedbu meni je line attenuation 15,5 a SN margin mi je oko 8 ali cesto se spusta i prema 6 i to nakon što sam eliminirao sve suvišne spojeve u kući. I to je  premalo za 10Mb/s + maxtv jer mi se linija stalno prekida, stalno dolazi do gubitka signala i to učestalo od kada mi je pred dva tjedna povećana brzina s 5 na 10 Mb/s. Zvao sam teh. službu pa će se vidjet u čemu je problem. Ili u mojoj staroj žici koja mi se penje po fasadi i izlazi na tavan ili je sama ht-ova parica loša. Hebeno je frustrirajuće kad sam toliko blizu centrale a kada mi je SN margin tako loš i nemrem imat stabilnu vezu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice