Mobilni internet bez obaveze

poruka: 56
|
čitano: 28.552
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
tradit kaže...

Pitanje: dali se sim kartica za interenet od bonbon-a moze kupiti u trgovini ili samo preko web-a od bonbon-a ?

 

Hvala na odgovoru.

Vidi pod Prodajna mjesta i klikni di tam živiš i ima tamo kupiš i sve OKE. KLIK

Nenad
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Bonbon internet sim samo preko weba na kućnu adresu... :)

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Nello kaže...
matt07 kaže...

Imam pitanje,uzeo sam onaj 4g mobilni internet od t-mobila,i zanima me dali postoji kakva mogucnost da se na taj stick spojim sa više uređaja ili trebam uzet neki 4g router ?

Ne postoji, jedan stick- jedan uređaj. I to je to...

  Daj Nello nemoj više molim te....

 

matt -> http://www.connectify.me/ :)

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 0:34 (Oldy).
12 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Imam goste (turiste) koji bi se htjeli laptopom spojiti na internet. U toj kuci nemam internet a ne moze se uloviti wireless iz ove druge. Oni su voljni platiti koliko treba ali ipak ne bi da ih odere do daske pa me zanima koja je najbolja (valjda i najjeftinija) prepaid opcija? Tu su 15 dana tako da me nikakvi ugovori ne zanimaju. Iskljucivo bonovi. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

 

A pogodne su im dnevne opcije kod vip-a ili t-mobilea za 10kn po danu...

 

http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/mobilni-internet/vipme-internet-tarifa

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/korisnici-bonova/internet-opcije/internet-dan

 

 

ima sada i za simpu...

 

http://www.simpa.hr/opcija-internet-dan.asp

 

Zavisi s kim si bolje pokriven, a obrati pažnju na uvjete korištenja također. :)

 

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 1:11 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Možeš i bonbon, uplatiš 80kn i dobiješ 4GB za 45kn. Zavisi koliko im treba, na simpi imaju flat za 150kn, ali čisto sumnjam da ljudi dođu na odmor pa skidaju torrente

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Gdje ima na simpi flat za 150kn? Ja vidim 1GB za 75kn....

 

Da zavisi koliko im treba...

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Oldy kaže...

 

A pogodne su im dnevne opcije kod vip-a ili t-mobilea za 10kn po danu...

 

http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/mobilni-internet/vipme-internet-tarifa

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/korisnici-bonova/internet-opcije/internet-dan

 

 

ima sada i za simpu...

 

http://www.simpa.hr/opcija-internet-dan.asp

 

Zavisi s kim si bolje pokriven, a obrati pažnju na uvjete korištenja također. :)

 

 

Koliko vidim, ovo je za korisnike mobitela (simpa, vipme), i aktivira se slanjem poruke. Meni treba (njima, Norvezani) za laptop.

 

Ovakvo nesto, samo ne znam ima li sta bolje:

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/korisnici-bonova/internet

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/narudzba/mobilni-internet-simpa-start-paket

16 godina
protjeran
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Oldy kaže...

Gdje ima na simpi flat za 150kn? Ja vidim 1GB za 75kn....

 

Da zavisi koliko im treba...

Govori za ove goste, 15 dana x 10kn za opciju Internet dan = 150kn

@BlueMax nije to samo za mobitele, otvori link pa vidi šta piše, uostalom ja sam trenutno na tmobileovoj opciji internet dan i to preko laptopa

Surfajte neograničeno 24 sata na svom mobitelu, prijenosnom računalu ili tabletu za samo 10 kn!

 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 15:29 (Prince-Artas).
12 godina
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Prince-Artas kaže...
Oldy kaže...

Gdje ima na simpi flat za 150kn? Ja vidim 1GB za 75kn....

 

Da zavisi koliko im treba...

Govori za ove goste, 15 dana x 10kn za opciju Internet dan = 150kn

@BlueMax nije to samo za mobitele, otvori link pa vidi šta piše, uostalom ja sam trenutno na tmobileovoj opciji internet dan i to preko laptopa

Surfajte neograničeno 24 sata na svom mobitelu, prijenosnom računalu ili tabletu za samo 10 kn!

 

Otvorio i vidio. Tarifa se aktivira slanjem poruke. Sta ce se dogoditi kad on sa svog norveskog mobitela posalje poruku t-comu? Kako ce se spojiti laptopom?

 

btw tvoj link vodi na moj profil

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 10:22 (BlueMax).
14 godina
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
BlueMax kaže...
Prince-Artas kaže...
Oldy kaže...

Gdje ima na simpi flat za 150kn? Ja vidim 1GB za 75kn....

 

Da zavisi koliko im treba...

Govori za ove goste, 15 dana x 10kn za opciju Internet dan = 150kn

@BlueMax nije to samo za mobitele, otvori link pa vidi šta piše, uostalom ja sam trenutno na tmobileovoj opciji internet dan i to preko laptopa

Surfajte neograničeno 24 sata na svom mobitelu, prijenosnom računalu ili tabletu za samo 10 kn!

 

Otvorio i vidio. Tarifa se aktivira slanjem poruke. Sta ce se dogoditi kad on sa svog norveskog mobitela posalje poruku t-comu? Kako ce se spojiti laptopom?

 

btw tvoj link vodi na moj profil

U 3G modem staviš karticu, a poruku šalješ iz programa za spajanje.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Blue hajmo na hrvatskom jer očito sam do sada na kineskom,

 

prve dvije tarife su za korisnike stickova za vip moraš imati vipme data box internet karticu za t-mobile koliko se sjećam je dovoljna i govorna.... treća tarifa je za simpu za mob ali valjda ako i nju staviš u stick bude radilo. porukom se šalje valjda ne znam sada za njih za vip znam da imaju korisničku stranicu koja ti je i navedena u linku internet.vip.hr na koju se sa vip data kartice koju kupiš kod vipa za 20kn sa 20kn na računu ili je kupiš u kompletu sa stickom.... i na kojoj možeš nadoplaćivati saldo, aktivirati tarife vidjeti koliko MB je ostalo u tom paketu još itd.... ne znam da li je u međuvremenu i t-mobile uveo takvu stranicu nešto sam čuo da je....

 

A sa svojim norvaškim mobitelom bolje da se u roamingu ne spaja na naš net jer je tek onda naj..... onda će mu tih 150-200kn biti ništa....

 

Ja sam računao na preko sticka jer su stranci kvragu valjda imaju tih 20-30 eura u džepu ne? Ok to je to.

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Znaci na hrvatskom smo dosli do toga da moraju kupiti stick koji kosta 200kn.

S obzirom da cu ih ja pocastiti tim internetom (zato jer je naveden u reklami apartmana i jer ja sa svojim laptopom hvatam wireless iz susjedne kuce a oni ne) tih 200kn + promet mi se cini previse. Mozda je onda bolje da se spajaju na hotspot ili ako im je otkljucan mobitel da kupe samo simpu i idu na tethering. Otic cu danas do tscuma i vidjeti sta nude.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Ha čuj ako je apartman valjda će još gostiju dolaziti pa ti se isplati imati taj stick za ubuduće...... možeš do t-mobilea pitaj usput kako si pokriven na toj lokaciji i pitaj da li imaju korisničku stranicu za korisnike neta preko sticka jer je s njom puno ugodnije raditi nego se zaj.... sa porukicama..... ILI pojačaj nekako taj W-lan. :)

 

 

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

na kraju cu kupit jacu wireless usb karticu pa ako opet netko dodje da ne moze uhvatit signal nek je ukopcava.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
BlueMax kaže...

Znaci na hrvatskom smo dosli do toga da moraju kupiti stick koji kosta 200kn.

S obzirom da cu ih ja pocastiti tim internetom (zato jer je naveden u reklami apartmana i jer ja sa svojim laptopom hvatam wireless iz susjedne kuce a oni ne) tih 200kn + promet mi se cini previse. Mozda je onda bolje da se spajaju na hotspot ili ako im je otkljucan mobitel da kupe samo simpu i idu na tethering. Otic cu danas do tscuma i vidjeti sta nude.

Na kiosk Tisak sam kupio T mobile karticu i aktivirao sam i ta kartica (govorna) umetnuo stick, i ja lijepo šaljem poruke sa sticka i ukucam 3636 i napišem A (A je aktivacija) i šaljem na 3636 i čekaš info i sam odabereš opciju ima govorna i internet opciju i ja uzmem redni br npr 1 za Internet dan za 10kn i šaljem i dobim info i odgovorim DA i nakon toga aktivirana opcija, ištekam stick i uštekam stick i otvaram i konektujem net i sve šljaka. I da ta opcija se ne čeka nego se odmah aktivira. Samo kod VIP-a on zna predugo čekat da bi bila aktivirana.

 

Nakom isteka na simpi može se po potrebi ponovno aktivirat, meni je ta opcija najbolje jer taj internet dan Flat!!!! Da, flat je i može skidat do mile volje a ja sam jednom danu skido win 8 i neke programe i potrošio 4gb i još može skinut ako što treba jer Internet dan radi na 24h i nema ograničenja.

 

Kod VIP-a ne preporučujem jer taj Internet dan za 10n a dobi 1gb punu brzinu a kad se pređe preko 1gb onda oni smanje brzinu na 64kbps. To je spor ko  modem kakve smo mi davno imali.

 

 

EDIT:

 

I nakraju svako mjesto di boravite sve ovisi kakve jačine signale ima, (savjetujem za posudbu usb sticka pa isprobate kvalitetu signala di je jači signal bilo na Vipu, simpi, tele2 i bonbonu)

 

Kod mene u selu u blizini Velikog Trojstva.

 

t-mobile odličan 4-5 crte UMTS/HDSPA dakle Full skoro (3G)

vip     1 crte UMTS/HDSPA ali se ruši a radi Full na GPRS/EDGE (2G/3G)

tele2  katastrofa radi na GPRS a nema ni najjači signal (2G)

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 12:15 (Nello).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Oldy kaže...
matt07 kaže...

Imam pitanje,uzeo sam onaj 4g mobilni internet od t-mobila,i zanima me dali postoji kakva mogucnost da se na taj stick spojim sa više uređaja ili trebam uzet neki 4g router ?

Ne postoji, jedan stick- jedan uređaj. I to je to...

  Daj Nello nemoj više molim te....

 

matt -> http://www.connectify.me/ :)

Kolega Oldy, vidiš žutog označeno pod tom sam mislio ruter adsl koji nema usb pa da bi onda uštekao taj ruter pa sam reko da sam uređaj ima usb i ide na komp koji podržava usb utor kompa i laptopa. A sam usb sticka ima u sebi program koji sam instalira. Još nisam ni vidio kako može spajat s istog usb sticka i pitam kak se može radit na dva kompa ili laptop i to na ruteru.

 

Nenad
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Nello zato što postoje 3G ili 4G routeri koji IMAJU usb ulaz za stick, i onda stick uštekaš u 3G ili 4G router i on onda djeli signal normalno preko w-lana na više uređaja baš kao i ADSL router ako sam te ja dobro razumio uopće. A ja sam čovjeka uputio na software koji radi istu stvar pomoću ugrađene mrežne u laptopu, software koji radi istu stvar kao i da vezu sa sticka djeliš preko virtualnog wi fi adaptera u sedmici ok? I radi spajam drugi lap i mob bez problema i djelim tu vezu sa sticka može se djeliti kao i bilo koja druga veza ista šema.... :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet bez obaveze

Pozdrav društvo.....

Ovako, zanima me što je na kraju s T-Mobile opcijom "Internet dan"? Jel je ograničeno (1GB prometa = limit brzine) ili nije?

Trreba mi internet na mjesec dana pa me zanima što mi je najpovoljnije? (500MB-2.0 GB dnevno) Imam Huawei E367 (Tree UK otključani) ali mi T-Mobile HR ne radi preko 3 Connect aplikacije (bez obzira na podešavanje APN-a).

Zanima me usput jel netko ima kakavu broadband univerzalnu aplikaciju?

 

Edit: planiram koristiti na području Vela luke mobile Internet u Kalosu pa ako netko zna neka kaže kakva je tamo pokrivenost Vip-a, Tele2 i T-Mobile-a

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 2:43 (ivek095).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

[code]http://speedy.sh/xmJzF/mobile-partner-16.001.06.01.500.rar[/code]

 

Probaj ovu unizveralnu aplikaciju za huaweice.... meni je radila, a za promet sam si kasnije bio razmišljao dok sam ja to bio koristio prošle godine i sjetio sam se da su me srezali na 1228MB čini mi se.... ekipa veli da skida i po 4GB pa ćeš to morati sam isprobati a za signal na toj lokaciji nemam pojma osobno.... uglavnom probaj sa ovim linkom srediti povezivanje pa javi.... :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Oldy kaže...

[code]http://speedy.sh/xmJzF/mobile-partner-16.001.06.01.500.rar[/code]

 

Probaj ovu unizveralnu aplikaciju za huaweice.... meni je radila, a za promet sam si kasnije bio razmišljao dok sam ja to bio koristio prošle godine i sjetio sam se da su me srezali na 1228MB čini mi se.... ekipa veli da skida i po 4GB pa ćeš to morati sam isprobati a za signal na toj lokaciji nemam pojma osobno.... uglavnom probaj sa ovim linkom srediti povezivanje pa javi.... :)

Hvala na linku. Uspio sam ja nači jedan drugi program prije koji sat.

Neki mobile partner ali baš od Huawei-a i sve radi kao po špagi.

Tamo gdje idem nema TV-a tako da mi Internet treba uglavnom radi email-a i TV-a zbog toga bi ipak bilo bolje da je flat total a ne flat s ograničenom brzinom.

16 godina
protjeran
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
ivek095 kaže...

Hvala na linku. Uspio sam ja nači jedan drugi program prije koji sat.

Neki mobile partner ali baš od Huawei-a i sve radi kao po špagi.

Tamo gdje idem nema TV-a tako da mi Internet treba uglavnom radi email-a i TV-a zbog toga bi ipak bilo bolje da je flat total a ne flat s ograničenom brzinom.

Da li možeš s nama podjeliti link ili ime tog univerzalnog programa. Što se tiče ove internet dan opcije ja ponavljam, evo mjesec dana koristim tu opciju na dnevnoj bazi, nikad nisam bio ograničen brzinom, doduše nisam ni svaki dan probio 1 gb prometa, (sve skupa imam oko 20gb). Za pokrivenost nazovi službu za korisnike oni će ti precizno reći, ja sam zvao sva 3 operatera i uzeo T-mobile jer jedini na ovom mjestu gdje sam imam HSDPA signal.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 11:37 (Prince-Artas).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet bez obaveze
Prince-Artas kaže...
ivek095 kaže...

Hvala na linku. Uspio sam ja nači jedan drugi program prije koji sat.

Neki mobile partner ali baš od Huawei-a i sve radi kao po špagi.

Tamo gdje idem nema TV-a tako da mi Internet treba uglavnom radi email-a i TV-a zbog toga bi ipak bilo bolje da je flat total a ne flat s ograničenom brzinom.

Da li možeš s nama podjeliti link ili ime tog univerzalnog programa. Što se tiče ove internet dan opcije ja ponavljam, evo mjesec dana koristim tu opciju na dnevnoj bazi, nikad nisam bio ograničen brzinom, doduše nisam ni svaki dan probio 1 gb prometa, (sve skupa imam oko 20gb). Za pokrivenost nazovi službu za korisnike oni će ti precizno reći, ja sam zvao sva 3 operatera i uzeo T-mobile jer jedini na ovom mjestu gdje sam imam HSDPA signal.

Hvala na odgovoru. Već sam provjerio sa SZK i kažu da isto ima HSDPA signala

Naravno da može......

Program se zove "Mobile Partner" izdan od strane Huawei-a. Verzija je dostupna samo na jednostavnom kineskom i engleskom jeziku

Download: http://www.huaweidevice.com/resource/mini/201111101685/mpartner/index.html

 

Nadam se da je bilo od pomoći :)

 

 

14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Hajde skužio sam slučajno jutros da mi je Huawei e372 od vipa otključan pa sam si aktivirao internet dan na t-mobileu pa ću vidjeti koliko će dati MB baš me zanima pa ću napisati.... promet ću pratiti u Huawei mobile connect partneru u kojem sam napravio novi profil za t-mobile.... Signal t-mobile mi je u banani doma kao i prošle godine isto, samo -99dBm jedva 2 crtice ali eto što je tu je. :)

 

 

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Neću stići Bog zna koliko napraviti ali mi je fascinantan komad hardwera stvarno na jednoj crtici signala -101dBm vućem dva downloada i još normalno surfam..... :)

I onda kada ja govorim svima što bolji stick modem za mobilni net to bolje..... eto u praksi.... prva liga. e372 :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobilni internet bez obaveze

Eto zadao sam jednoj crtici još teži zadatak 3 downloada..... :) Dakle jutros 1GB sada 3GB.... nisam stigao više ići skidati bez veze..... ali eto može se ostvariti fakat puno za 10kn pa kome treba neka požuri dok ima... Samo preporučam ipak malo više crtica signala ja sam loše pokriven t-mobileom. To je to. :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice