Optima (OptiTV)

poruka: 255
|
čitano: 143.754
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Optima (OptiTV)

Pitanje za ljude s OptiTVom iz zapadnog dijela ZGa (Prečko, Špansko)... jel' i vama OptiTV ima pikselizaciju i pucanje slike i zvuka? Zvao sam SZK, povećavali su propusnost parice (nekakvo eksperimentalno testiranje [izgleda da će uskoro povećanje brzine, FTW!]). Dva dana je sve bilo u najboljem redu, a sinoć se router zblesirao (Sagem F@st 1704), resetirao i nakon toga opet imam problema s pucanjem. Prijavio sam im kvar, valjda će napokon riješiti to pucanje, svakih mjesec i pol do dva prijavljujem jedan te isti kvar. Kućna instalacija je u super stanju, cijelu su je istestirali 3 puta...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

Pozdrav svima!

 

Uzeo sam opti tv,danas stigla oprema poštom! Sve radi,osim jedne stvari.Naime, želim spojiti lcd tv sa telsey receiverom preko hdmi. Spojeno na SCART radi,a kad spojim preko hdmi,upali se početni ekran gdje piše logo od telsey,i to je to..Nakon toga nema slike tj. na tv-u mi kaže da nema ulaznog signala.. Ima li tko riješenje,upute kako mi može pomoći prije nego li budem zvao podršku?

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

Jel možeš ući u opcije?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optima (OptiTV)

misliš u opcije telsey-a?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima (OptiTV)
Yep.

Probaj petljati sa video settings, ili tako nešto.
15 godina
online
Optima (OptiTV)

Ugasi Telsey do kraja (na prekidač), upali ga, te kada ti se na ekranu gdje piše Telsey u lijevom gornjem kutu pojavi žuti kvadratić, pritisni "Menu" tipku (možeš je držati i prije nego se pojavi, ponekad ne ulovi nakon pojave kvadratića). Time ulaziš u servisni meni i tamo omogući HDMI izlaz i namjesti u kojoj kvaliteti se slika bude prikazivala (najviša je 720p, jedino ako nije bilo nekakvih nadogradnji).

Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Optima (OptiTV)

Brzina mi je vraćena na prijašnjih 5 mbita, bez optitv-a oko 8. :)

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

Dugo nisam postao ovdje pa evo malo najave...

 

Dakle od ovog mjeseca je počela podrška za 2 OptiTV STB-a......tako kažu barem na optiminoj stranici kad se ulogiram kod provjere prometa

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

1500Kn ako zelis opti tv bez ugovorne obveze! Puno!

Optima Telekom 2.048/256 kbps - Bnet Total Tv 2x
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima (OptiTV)
vombat kaže...

1500Kn ako zelis opti tv bez ugovorne obveze! Puno!

pa zato što je bez ugovora {#}

 

inače bi možda nekih 50 do 100 kn extra plaćali ako je pod ugovorom

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
15 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

Ampak znam, hvala sto si mi ti to jos jednom objasnio:) Kod bneta je njihova satelitska-koju imam , bez ugovorne obveze 790Kn , znaci duplo jeftinije. Ja bih bas taj optitv a ako ga uzmem bez ugovora pored tih 1500Kn cu morati placati i pretplatu,naravno , kao i onaj tko je potpisao na 24 mj s time da optima na ovaj nacin od mene vise profitira jos, i to odmah.

Optima Telekom 2.048/256 kbps - Bnet Total Tv 2x
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima (OptiTV)
Krešo91 kaže...

Dugo nisam postao ovdje pa evo malo najave...

 

Dakle od ovog mjeseca je počela podrška za 2 OptiTV STB-a......tako kažu barem na optiminoj stranici kad se ulogiram kod provjere prometa

Što nije ovo oduvijek postojalo? Ako sam dobro pročitao (bilo je to davno), dodatni STB se plaćao 200-tinjak kn.

 

 

15 godina
offline
Optima (OptiTV)

Evo da malo osvježimo temu...

Živim u Šibeniku i na Optimi sam od dana kad je došla na moje područje (prije 4 godine),a zadnje 2 godine (od kada su digi brzinu s 1 na 2mbps) imam problema s brzinom i izbacivanjem. Već sam bez ugovora 2 godine, ali mi se ne isplati prelazak na drugog operatera jer je to samo T-Com i možda problem nije rješiv samo prelaskom na drugu stranu.

Provjereno je da parica može podnijeti 4 i više mbps, ali je problem u kako oni kažu "gušenju" linije i da nije do njihove usluge nego da je problem hardverski u krugu mog stana, odnosno zgrade. Inače, stanari u mojoj zgradi svi su na T-Comu i imaju full brzine. Preporučili su da nazovem servisera o svom trošku, ali ja ne želim da on dođe kaže da nemože ništa i da naplati svoj sat. Zanima me do čega može biti problem i da li je problem moguće riješit !?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima (OptiTV)
SHELBY_09 kaže...

Evo da malo osvježimo temu...

Živim u Šibeniku i na Optimi sam od dana kad je došla na moje područje (prije 4 godine),a zadnje 2 godine (od kada su digi brzinu s 1 na 2mbps) imam problema s brzinom i izbacivanjem. Već sam bez ugovora 2 godine, ali mi se ne isplati prelazak na drugog operatera jer je to samo T-Com i možda problem nije rješiv samo prelaskom na drugu stranu.

Provjereno je da parica može podnijeti 4 i više mbps, ali je problem u kako oni kažu "gušenju" linije i da nije do njihove usluge nego da je problem hardverski u krugu mog stana, odnosno zgrade. Inače, stanari u mojoj zgradi svi su na T-Comu i imaju full brzine. Preporučili su da nazovem servisera o svom trošku, ali ja ne želim da on dođe kaže da nemože ništa i da naplati svoj sat. Zanima me do čega može biti problem i da li je problem moguće riješit !?

Oni ti indirektno govore šuti i trpi. Da sam u tvojoj situaciji, riskirao bi i zvao tehničara na moj trošak. Isto tako je bilo s mojim D-Link routerom kojeg sam dobio uzevši OptiTV uslugu; router je normalno radio prvih 2 tj. nakon čega je počeo blesaviti, sam se resetirao itd. Naravno, to je bilo nepodnošljivo jer mi je dnevno veza "pukla" barem 10-ak puta. Zvao sam službu za korisnike i dobio sam tehničara sljedeće jutro koji je vidio da je stvarno greška u blesavom routeru te ga zamijenio novim. Btw. operater me upozorio da u slučaju da tehničara uzimam bezveze, on sebi može i mora naplatiti sat. 

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi! (Thumb up i HVALA su dobrodošli :D)
15 godina
offline
Optima (OptiTV)

Još malo ću razmisliti o svemu ,ali najvjerovatnije ću ih zvati da mi posalju tehnicara, posto je ovo stvarno nepodnošljivo . Pogotovo me iritira jer  ne mogu uzeti OptiTV, što već planiram jako dugo. Javim sve nove informacije! Hvala na odgovoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima (OptiTV)

Pozdrav.

 

Optimin sam korisnik već 3 godine, no planiram uskoro uzet OptiTV, te mi ističe ugovor u 4. mj. iduće godine, pa me zanima da li ja ako bi uzeo Opti TV moram potpisivat ugovor i obvezat se na 24 mj.?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2011 23:30 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Optima (OptiTV)
NoOne1 kaže...

Pozdrav.

 

Optimin sam korisnik već 3 godine, no planiram uskoro uzet OptiTV, te mi ističe ugovor u 4. mj. iduće godine, pa me zanima da li ja ako bi uzeo Opti TV moram potpisivat ugovor i obvezat se na 24 mj.?

Mislim da ne moraš, ali ti onda 'sočno' naplate opremu. No, ako uzimaš novi ugovor na dvije godine dobiješ tri mjeseca po 80-ak kuna manji račun (mislim 189 kuna) i 150 minuta svaki mjesec gratis...

Čvarci su bomboni od svinje
15 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

  Evo i da se ja javim , čitam po internetu i dobra i loša iskustva sa Optima TV-om neko ih hvali super su itd.. neki jako loše od 2005 do danas nisu se puno promjenili, podrška od SZK je i dobra i loša ovisno tko je sa druge strane žice. Naime bio sam 3 god.korisnik T-coma flat internet Max-tv i telefon , Max -tv bi mi mjesečno po tri četri put pucao i to po nekoliko puta na dan pa bih svaki put morao resetirati resiver Max-tva. I odlučim ti ja preči na Optima telekom , gospođa kaže da se čeka mjesec dana, prebacim se za FUL opremau kao i kod T-coma, potpišem 24.11.2011 ugovor i pošaljem poštom, nazovem 20.12.2011, skoro mjesec dana kasnije,kaže da su zaprimili i da od 03.12.2011 služba radi na tome, eto danas je 29.12.2011 a oni još uvijek rade... ja mislim da T-com odugovlači jer mu nije u interesu da mene izgubi jer sam im mjesečno plačao 350 kunića redovito petnaestog u mjesecu. sad bih plačao 280 Optimi..

 

 

  Znam da su praznici Božič pa Nova godina i.t.d čekaču još par dana do sv. Tri kralja ako se nitko ne javi bogme ni oni im neče pomoći kako ih budem zivko i pljuvo po njima...Več pomalo žalim što sam prešao na Optimu- al eto jeftiniji su...

dd
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

  Evo danas ih zvao i kažu sve sređeno poslati će modem i opremu za TV za desetak dana..živi bili pa vidjeli..

dd
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optima (OptiTV)
bocic kaže...
NoOne1 kaže...

Pozdrav.

 

Optimin sam korisnik već 3 godine, no planiram uskoro uzet OptiTV, te mi ističe ugovor u 4. mj. iduće godine, pa me zanima da li ja ako bi uzeo Opti TV moram potpisivat ugovor i obvezat se na 24 mj.?

Mislim da ne moraš, ali ti onda 'sočno' naplate opremu. No, ako uzimaš novi ugovor na dvije godine dobiješ tri mjeseca po 80-ak kuna manji račun (mislim 189 kuna) i 150 minuta svaki mjesec gratis...

gratis ti je jedino ako ne namjeravaš koristiti telefon.

15 godina
offline
Optima (OptiTV)

Mislim da ću uzet uskoro Optitv, no zanima me još nešto. Imam sad brzinu 5mbps, te sam čuo da Optitv "gutne" do 2-3mbps, pa me zanima da li će oni meni dignut brzinu na 7-8 mbps ili mi ostaje 5 i onda muči muku s onim preostalim mbps-ima? {#}

 

Vidim po paketima da je TVsurf zapravo najveća brzina koja se može dobit 5 Mbps + FLATrate=262kn

 

Nadam se da ste skužili moje pitanje, hvala. {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)
Ja sad trenutno imam telefon i flat internet (2 mbps)...koliko bi me kostalo da prikljucim i tv :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima (OptiTV)

ostaje ti brzina 5mb nemaš brige ..prije je bilo kada ugasiš tv dobiješ brzinu 7-8mb ali su to na kraju promjenili - nažalost{#}

15 godina
offline
Re: Optima (OptiTV)
Cojonero kaže...

ostaje ti brzina 5mb nemaš brige ..prije je bilo kada ugasiš tv dobiješ brzinu 7-8mb ali su to na kraju promjenili - nažalost{#}

Meni ovo još uvijek šljaka (slika u privitku)... Stvar je samo u tome što kad ugasiš STB, imaš kojih 20-tak sekundi da isti iskopčaš iz routera i stvar radi ko podmazana... {#}

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi! (Thumb up i HVALA su dobrodošli :D)
13 godina
offline
Optima (OptiTV)

hmmm...budem baš probao

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

Kod mene i nije baš ubrzalo...

 

EDIT: Ubrzalo je kad sam ponovno uključio STB u router...

 

EDIT EDITA: Treća slika je nakon što sam ponovno upalio STB, sve po deklariranoj brzini... {#}

Čvarci su bomboni od svinje
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 19:44 (bocic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Optima (OptiTV)

Danas je serviser Optime bio kod mene, pa samo da vam kažem, Tp Linkova ima jako malo, dapače, skoro da ih i nema (ja sam uspio dobiti jednog!!! :D), i dalje šibaju po Sagemima onim sivim. I još jedna napomena, svi koji uzimaju Optima Stream (T - Com priključak, a plaćaju promet Optimi) dobivaju Annex B routere, i to od unazad mjesec dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima (OptiTV)
WackyZG kaže...

Danas je serviser Optime bio kod mene, pa samo da vam kažem, Tp Linkova ima jako malo, dapače, skoro da ih i nema (ja sam uspio dobiti jednog!!! :D), i dalje šibaju po Sagemima onim sivim. I još jedna napomena, svi koji uzimaju Optima Stream (T - Com priključak, a plaćaju promet Optimi) dobivaju Annex B routere, i to od unazad mjesec dana.

Taj TP-Link (ako je ovaj u pitanju) mi se ne čini nimalo lošim, samo, "dijeliti" taj router je izgleda još uvijek Optimi prevelik trošak... Sad za koji dan (01.02., točnije) mi ističe tekući ugovor, pa sam u skladu s time i pribavio nešto moćniji router, pogađate, Siemens SX763. Da, to je onaj sa tvorničkim logotipom "T-Com", ANNEX B verzija, ali uz malo truda, flashanja, googlanja i sličnog, može ga se pretvoriti i u više no funkcionalnog ANNEX A router. Ukratko, promjene su uočljive. Najveće promjene su one u pingu, bilo unutar mreže ili prema internetu, te one na Wi-Fi-u čiji se signal sada u cijelom stanu ne ispušta ispod 80%. Uglavnom, same pohvale Siemensu... Uz to, čak je i brzina nešto veća, skočila ona na 9 Mbita, a deklarirano je 3, lijepog li iznenađenja... {#}

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi! (Thumb up i HVALA su dobrodošli :D)
15 godina
online
Re: Optima (OptiTV)
felonterx kaže...
WackyZG kaže...

Danas je serviser Optime bio kod mene, pa samo da vam kažem, Tp Linkova ima jako malo, dapače, skoro da ih i nema (ja sam uspio dobiti jednog!!! :D), i dalje šibaju po Sagemima onim sivim. I još jedna napomena, svi koji uzimaju Optima Stream (T - Com priključak, a plaćaju promet Optimi) dobivaju Annex B routere, i to od unazad mjesec dana.

Taj TP-Link (ako je ovaj u pitanju) mi se ne čini nimalo lošim, samo, "dijeliti" taj router je izgleda još uvijek Optimi prevelik trošak... Sad za koji dan (01.02., točnije) mi ističe tekući ugovor, pa sam u skladu s time i pribavio nešto moćniji router, pogađate, Siemens SX763. Da, to je onaj sa tvorničkim logotipom "T-Com", ANNEX B verzija, ali uz malo truda, flashanja, googlanja i sličnog, može ga se pretvoriti i u više no funkcionalnog ANNEX A router. Ukratko, promjene su uočljive. Najveće promjene su one u pingu, bilo unutar mreže ili prema internetu, te one na Wi-Fi-u čiji se signal sada u cijelom stanu ne ispušta ispod 80%. Uglavnom, same pohvale Siemensu... Uz to, čak je i brzina nešto veća, skočila ona na 9 Mbita, a deklarirano je 3, lijepog li iznenađenja... {#}

Da, radi se o tom routeru. Meni je ping isto pao malo, na 25 ms, do sada je sa Sagemom bio uvijek oko 30 - 34 ms. Sviđa mi se i jakost wireless sigala na njemu, pošto je lociran na malo nezgodnoj situaciji u kući, vanjski zid, sa Sagemom na 2. katu uloviti signal je bio premija, sada lovi uredno s 2 crtice u Win7). Jedino što je meni problem postići deklariranu brzinu, uvijek mi je 3,84 ili 3,86 Mbps. (problem je u kabelu na stupu koji nije mijenjan od 60 neke vjerojatno).  I fora je u tome da ja moram otići u Savsku u T - Com i prijaviti da se izmjeni taj kabel.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima (OptiTV)

Molila bih nekoga tko ima OPTI TV sa uređajem motorola vip 1910-9 da mi napiše kako (osim u Optimi) mogu nabaviti rezervni daljinski. Naime trebaju mi dva, a u Optimi su mi rekli da će mi poslati novoga, naplatiti ga, ali da im ovoga moram vratiti. Postoji li neki univerzalni daljinski koji bi podržavao takvu vrstu spajanja na tv programe (ako mi možete i napisati je li se to zove STB).

Također, htjela bih ovaj uređaj spojiti na dva televizora u dvije prostorije, pa me zanima je li se uređaj za to zove audio video recever with remote control. Htjela bih da uređaj mogu ostaviti u jednoj prostoriji, da ga ne moram seliti, a da mogu gledati tv programe u dvije prostorije. (znam da bi bili isti programi). Hvala lijepa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice