T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.424
|
čitano: 6.391.709
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Internet

Razumijem i sve al opet mi nije svejedno cekati nekoliko tjedana bez interneta,a potreban mi je za fakultet.

Koliko sam vidio optima ima dobre cijene i usluge a kod njih se ceka 4 tjedna iako ne znam zasto toliko taj proces traje.

Gdje trenutno zivim internet su mi postavili u roku od 2 dana bez ikakvog ugovora al ocito je drukcije u Zagrebu zbog velicine i veceg broja korisnika.

9 godina
offline
Re: Internet
Get_Wet19 kaže...

Razumijem i sve al opet mi nije svejedno cekati nekoliko tjedana bez interneta,a potreban mi je za fakultet.

Koliko sam vidio optima ima dobre cijene i usluge a kod njih se ceka 4 tjedna iako ne znam zasto toliko taj proces traje.

Gdje trenutno zivim internet su mi postavili u roku od 2 dana bez ikakvog ugovora al ocito je drukcije u Zagrebu zbog velicine i veceg broja korisnika.

 Ja bi ti preporučio da prekineš fax.

5 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

gdje je najjeftiniji telefon+inter. flat

 

istekao mi ugovor sa ht imao sam prvih 12 mjeseci 90 kn

+ 12 mjeseci 180 kn. optika. Dakle 135 kn.

Ako više nema po toj cijeni iščupat ću sve iz zida i bacit u ćesme 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Probaj dobiti za 150kn max2.
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav

 

    od nedavno imam turbo mix opciju i ne znam sta misliti o ovim brzinama download mi zna varirati izmedu 7 i 20 mbit, upload

nikad iznad 0.5mbps gdje sam ocekivao više buduci da se ipak radi o mobilnom 4g internetu. Na routeru obicno svijetli samo jedna lampa od tri za signal, vrlo rijetko dvije. Je li to uobicajeno i da li i drugima tako variraju. Očekivao sam konstantntih +20 a ovo zna pasti i ispod 10, a upload mi se cini da je bio veci i preko bakra?

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.9.2018 21:56 (Razorman).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
30/5 je maksimala kod Hybrida (tuebo-mix) tebi je vise problem sto tu gdje ti je ruter ne loviš dobro 4G, najbolji bi ga bilo stavit ako je kuca na kat, da je na katu.
I u nekim sutavijama na huaweiu HA35 pomaze da se onaj poklopac za antene skine, dobije se nesto malo na signalu, ali za neke situacije poprilicno dovoljno
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
TomekK kaže...

Da li je na speedport w724v type ci moguće imati aktivirano 2.4 i 5 Ghz ili radi samo na jednoj brzini?

 

Hvala

 Radi na obje istovremeno, možeš imati dvije mreže.

 Kako je aktivira i koje su posljedice? Vidim da mi 5 Ghz nije aktivno

Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/ Pouzdan OS: https://linuxmint.com/
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ma prije 5-6 god sam tako gledao njihov internet preko usb sticka da bi na kraju ispalo da nam je kuca bas u mrtvom kutu izmedu odasiljaca.

Mislio sam da ce otada situacija biti bolja...

Na mobitelu internet preko vipa uvijek 50/3, a evo kako je sad na routeru:

Na kraju ispada bolje da sam uzeo tele2 ili nesto kod vipa, svi imaju bolji signal, ovdje niti 50% ocekivane brzine, koji zaj**.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 16:10 (Razorman).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Moja linija parica podržava brzinu interneta oko 2 mb/s više ne ide zbog velike udaljenosti od centrale.
Zato sam prije 3 god.odjavio adsl i prešao na vip bežični internet.
Kod njih nemam flat pa mi više ni to ne odgovora.
Zanima me da li T-Com nudi neku alternativu za spajanje na bežični mobilni internet za one korisnike kojima ne mogu isporučiti veće brzine putem žice.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 16:33 (kran).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Upravo je tako i kod mene,s tim da imam vanjske antene i odličan signal,brzina download nikad preko 20 Mb a upload 0.3 do 4 Mb.
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Imat ces prvih 100GB mobilni 4g internet poslije opet zakucaju na 4mbit preko kabla...Mislim da ispunjavas uvjete ako ne mogu isporuciti brzine iznad 10mbps

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dick Jr kaže...
Upravo je tako i kod mene,s tim da imam vanjske antene i odličan signal,brzina download nikad preko 20 Mb a upload 0.3 do 4 Mb.

 A di se inace mogu nabavit te antene, ili dodu s routerom

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
A sto je s onim korisnicima koji ne mogu imati veću brzinu od 2 mbit preko žice ?
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
kran kaže...
A sto je s onim korisnicima koji ne mogu imati veću brzinu od 2 mbit preko žice ?

 Jedino ti preostaje mobilni internet. nje više toliko skup a ima ga u ponudi i T com.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 18:19 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
sseennoonn kaže...

imam neki info za oko 50 000kn za spajanje brzeg interneta na mjesto gdje ga trenutno nema ..al tko zna više nek se ukljuci

 bumpam jer me zanima jel ima tko info iz prve ruke

Red tuge, red bijesa
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Antene sam kupio preko Njuškala.
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ferritin kaže...
sseennoonn kaže...

imam neki info za oko 50 000kn za spajanje brzeg interneta na mjesto gdje ga trenutno nema ..al tko zna više nek se ukljuci

 bumpam jer me zanima jel ima tko info iz prve ruke

 jedan kolega koji radi na radiju dovlacili su valjda optiku na zahtjev do njihove zgrade il kaj već ,i spominjao mi je neku cifru tako od 50 000kn . E sad dal još postoji mogućnost da ovisi i o blizini nacinu postavljanja itd  pa da cijena varira viša ili manja to ne bih znao reći. Probaj nazvati neku sluzbu za savjetovanje korisnika mozda oni mogu dati kakav bolji info

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

istekao mi je ugovor sa HT-om i sad namjeravam ukidati liniju, jesam li duzan vratiti ruter ili ne?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet
Da
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nakon 10. mjeseca 2009. sva oprema je data na koristenje te je u vlasništvu operatora i vraca se naravno nazad nakon raskida.

Sto se tice optike za 50 000 kn, to je CORE optika koje sa vuce za firme koje placaju te pakete, brzine se pustaju simetricne, i ti 20/20 za neki 2000 kn mjesecno.

To je single mod optika, dakle 2 niti jedna za rx jedna ta tx i sopaja se direktno na cvor.

Dok FTTH je multi mode optika, dakle 1 nit koja ide do korisnika odnosno onta.

A infrastrumtura tad ide malo drugacije, sa istog tog cvora je prvo single mod optikom spojen multipelexor/demultiplexor (DSLAM kod bakra, OLT kod FTTH)
Dalje ide multimode optika (jedna nit) do pasivnih optickih splittera, pa onda do stana i do ONTA.

Komunikacija preko optike koja se koristi kod FTTH je ista stvar ko i VDSL (skoro) sam sto je znjura opticka nit, a ne bakrena zica.

Prakticki sav promet od svih susjeda i svega je u toj jednoj niti, pa tek onda kad dodu do ONT-a ili OLTA se djeli koje je ciji promet inodakle je sta doslo.
I shodno tome su i brzine asimetricne.

Dok core optika je point to point umrezavanje.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jel itko otkrio kako vidjeti statistiku linije, na novom Speedportu ?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Postoji Speedport Plus model na kojem navedeni linkovi više ne rade.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Meni neki rade, neki ne. W724V type Ci 11ac

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zanima me kakav je status internet prometa i brzine nakon isteka ugovora? U postupku sam prijelaza na novog operatera, a sam postupak se može odužiti pa mislim koristiti tcom bez ugovora to vrijeme.
Ne bih se htio neugodno iznenaditi dok stigne račun.
Trenutno sam pod ugovorom na 10mbps i flat rate.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Napisi sta si imao do sad i koliko si placao?

Obicno sve ostaje isto eventualno ti se racun digne za 10-20kn (osim ako nisi placao neku snizenu tarifu).
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
U ugovoru sve piše, tolika cijena dok je pod ugovornom obvezom od 24 mj i pise cjena bez ugovorne obveze.
Kad istekne obavezni dio, cjena ode na onu 3. U tablici bez ugovorne
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tarifa za starije + turbo10 za 178,50kn
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Moze to i bolje, prelazak sa samo telefona na telefon + internet, regularni max2 sa neograniceno prema svim fiksnim i 1000 min prema mobitelima, flar internet, 149 kn +10 kn za turbo opciju, nebit do 50 Mbita, ovisi sta ide

Sve skupa 159 kn
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice