T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.345.335
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Anđeo bez falinge kaže...
sandokan111 kaže...

 Pa jel imas onda hd ili ne? Ako trzaju onda je problem u necem drugom, a moguce da nisu rjesili ovo s 2tva+2hd-a na bakru.

 postoje označeni na popisu programa ali se odmah svaki od njih froza čim prebacim na neki od njih.

na Iskonu sam imao nekih 6 HD programa ali je veza u večernjim satima pucala kao što sam napisao.

brzina neta je bila max 38/7 bez uključenih IPTV prijemnika.

kad su bila uključena oba brzina interneta je bila down 30 mbps, dakle svaki IPTv prijemnik je cuclao točno 4Mbps bez obzira gledao ja Hd ili SD program.

kako sad to ?!

 

caka i je u tome što kod tog FTTc čvora internet ide svojim putem a IPTV svojim odn nema pdanja brzine neta kod uključena oba prijemnika.

 

zašto mi nisu pustili više ZA IPTV odn. tu razliku od 50 do 100 mbps, ne znam, to mi nije jasno.

 

Prijavi smetnju, to se dešava kada su na platformi otključani hd kanali, a na dslamu ostala brzina po vlanu za iptv limitirana na 4mbit. To se brzo riješi, dva klika na dslam klijentu. Moraju podić na barem 10 i radit će.

 

Moguća su i dva stb-a i hdtv na oba odjednom, onda se pušta 20 mbit po vlanu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 17:48 (wAlpha).
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...

Vidim da je ovdje jedan dio vas imao isto problema oko produzenja ugovora,
postoji li neki način da dobijem kontakt od nekog predstavnika da mi ponudi neku normalnu opciju ?


Mislim ono, nakon toliko godina da lihvare na svaki mogući način, valjda bi bio red nagraditi one koji imaju sve od THT u kući.. ili mi je bolja opcija preći u Tele2/A1 ?

 U Hrvatskoj u fiksnoj telefoniji vlada duopol. Jedna kuca je HT i njene podruznice kao iskon i optima, i druga je A1 sa podruznicom kao bnet. Tele2 ne nudi  nista u fiksnoj telefoniji.

Najbolje ponude ces dobit ako prelazis iz jedne kuce u druge. Prijelazi unutar jedne telekom grupe malo vrijede.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
12 godina
offline
T-Com Internet

Ako želite mogu pitati idući tjedan ove iz prodaje ako postoji kakva bolja ponuda za produljenje ugovora ili slično

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

Može, pitaj pa javi. Meni isto izlazi MAX2 XS FLAT 50mbit paket za 178kn, a za produljenje ugovora od 24mj mi nude to isto za 239kn

 

11 godina
offline
T-Com Internet

Pozz, imam problema sa dedicated serverom koji se nalazi u francuskoj sama up i down brzina samog servera je ok no problemi nastaju kada skidam ftp-om ili http-om nesto na svoj pc brzina mi je max 300kb/s mada bi trebala biti 4.5mb/s to mi se pocelo dogadjati prije jedno 3 tjedna i od onda je stalno tako napravio sam reinstall os-a i na serveru i na pc-u doma no nista nije bolje bili i ovi iz ht-a kazu sve je ok no mene sad tanina moze li meni ht promjenit tracerute tako da mi paketi putuju drugim putem

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

Pozz, imam problema sa dedicated serverom koji se nalazi u francuskoj sama up i down brzina samog servera je ok no problemi nastaju kada skidam ftp-om ili http-om nesto na svoj pc brzina mi je max 300kb/s mada bi trebala biti 4.5mb/s to mi se pocelo dogadjati prije jedno 3 tjedna i od onda je stalno tako napravio sam reinstall os-a i na serveru i na pc-u doma no nista nije bolje bili i ovi iz ht-a kazu sve je ok no mene sad tanina moze li meni ht promjenit tracerute tako da mi paketi putuju drugim putem

 

OneProvider je u pitanju ?

Kod njih cesto upload bude sjeban dok download radi ko metak.

 

11 godina
offline
T-Com Internet

Da tako je online.net reseller, imao sam dobar box za 8€ 8gb ram 1tb disk i 8 core cpu no morat cu ga otkazat i naci nesto drugo jer jednostavno vise neradi (da sam znao da ce ovako ispast nebi otkazivao 4€ kimsufi)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Je li za Vektoring nužan 17a profil ili može proraditi i na 8b?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

Pozz, imam problema sa dedicated serverom koji se nalazi u francuskoj sama up i down brzina samog servera je ok no problemi nastaju kada skidam ftp-om ili http-om nesto na svoj pc brzina mi je max 300kb/s mada bi trebala biti 4.5mb/s to mi se pocelo dogadjati prije jedno 3 tjedna i od onda je stalno tako napravio sam reinstall os-a i na serveru i na pc-u doma no nista nije bolje bili i ovi iz ht-a kazu sve je ok no mene sad tanina moze li meni ht promjenit tracerute tako da mi paketi putuju drugim putem

 Prije ti u programu nije namjesteno nesto dobro (vidi koliko dretvi mozes namjestit za jedan download pa to stavi na maximum) ili je do providera, nego do ht-a. U svakom slucaju sigurno nemozes utjecat na put paketa, odnosno peering ht-a prema vanjskim providerima. Eventualno da placas milione HT-u bi to uzeli u obzir.

191x7 kaže...

Je li za Vektoring nužan 17a profil ili može proraditi i na 8b?

 To su 2 odvojene stvari, samo je pitanje kako ce oni to u praksi provest, jer koliko sam cuo ne zele mjesat vektorirane i nevektorirane linije radi boljih performansi, iako i jedno i drugo takodjer moze.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Sa serverima u francuskoj ima problema kada imate javnu dinamicku ip adresu 93.nesto prema ip adresama 50.7. nešto.
Batem za sada ispitano.
Ako ima neko neke druge IP neka javi pa cemo testirat i to kad promet ide preko cogent agregacijskog van.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
T-Com Internet

Katastrofa ping, ne moze se igrat ni biti na teamspeaku cijeli laggam. Sreca pa se ovo ne desava cesto, ali naravno bas kad mi je potrebno ne radi kako treba.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Cogent je inace poznat kao ludilo, top of the line, peering :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Radili smo paralelno ping sa iskona i sa HT-a.
Gdje promet iz iskona ide prema HT i HT ga routa na cogent.
Sa HT range 93. Paketi dropaju, sa iskona (znaci ista je ruta i isti ruteri cogenta) ne dropaju.

Znaci da je u HT malo limitirana brzina sa 93. Range. (Vjerojatno puno para cogent trazi)

Kad je na HT bilo koja druga javna dinamicka IP adresa nema dropanja.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
offline
T-Com Internet

I sad je pitanje moze li se kako postaviti da se limitira ip-range koji se dodjeljuje korisniku

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Radili smo paralelno ping sa iskona i sa HT-a.
Gdje promet iz iskona ide prema HT i HT ga routa na cogent.
Sa HT range 93. Paketi dropaju, sa iskona (znaci ista je ruta i isti ruteri cogenta) ne dropaju.

Znaci da je u HT malo limitirana brzina sa 93. Range. (Vjerojatno puno para cogent trazi)

Kad je na HT bilo koja druga javna dinamicka IP adresa nema dropanja.

 Ja sam imao problema sa gledanjem filmova i serija putem streama na VDSL-u HT-a. Nije toliko važno koji je provider sadržaja bio u pitanju (sve je bilo legalno), koliko da je to trajalo dobra 3 tjedna. Onda sam nazvao HT i žalio se, pa se situacija ipak popravila.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nemre se, svaki puta u pppoe sesiji bbras dodjeli rendom slobodnu.
Recconectanjem usera se moze postic da da drugu
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, znam da ovdje na forumu ima tehnicara koji se bave mreznom infrastrukturom i ljudi koji zanju dosta toga pa me zanima vase misljenje.

Uglavnom, prije mijesec dana sam uzeo MaxTv-mini uslugu koja je bila besplatna u sastavu Mangete1.

Kada su mi aktivirali uslugu moja internet brzina je pala za duplo. Kako se ja nisam informirao o MaxTv-u uopce, nisam znao da ce se to dogoditi.

Dakle prije aktivacije MaxTv-a, imao sam Turbo 40 aktiviran i to je sve radilo kako treba. Nakon aktivacije smanjili su mi na Turbo 20.

Sad s obzirom da MaxTV mini osnovni paket ima programe koje sam ja vec manje vise imao preko digitalne televizije, odlucio sam raskinuti MaxTv ugovor

posto po zakonskom roku imam 14 dana za raskinuti bez dodatnih troskova, a i nije moguce povecati brzinu s aktiviranom uslugom.

Nazvao sam sluzbu za korisnike i objasnio im problem i razlog za raskid, naravno nisu bili bas odusevljeni mojom odlukom pa su mi nudili 

razne "pogodnosti" koje ukljucuju tu uslugu. Ja nisam pristao pa su ipak pokrenuli postupak za deaktivaciju.

Danas su mi napokon deaktivirali uslugu ali brzina je ostala ista, znaci Turbo 20.

Naravno opet sam ih kontaktirao i zatrazio da mi vrate Turbo 40 brzinu samo sto oni nisu u mogucnosti vise stavita na Turbo 40 jer kako kaze njihov

agent "tehnicke mogucnosti nisu dostatne za vecu brzinu od Turbo 30", a radilo je sve na toj brzini prije aktivacije MaxTv usluge.

Njihovo objasnjenje "tehnickih mogucnosti" je da uslijed promjene paketa je doslo do veceg preopterecenja mreze te posljedicno 

vecu brzinu od Turbo 30 nije moguce postici.

Meni sad to izgleda kao da me lazu, neznam, pa me zanima vase misljenje o tome.

Jeli to zbilja moguce nakon aktivacije i deaktivacije usluge?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 15:52 (RedJohn260).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Moguće je da si prije imao Turbo 40 i da ga sada opet ne mogu ponovno aktivirati, barem tako preko sustava iz jednog razloga. Recimo da uzmes Turbo 40 godinu dana unatrag od danas, i u meduvremenu se na tvom kvartu ukupno povecaju brzine ljudima, vise ljudi uzme usluge kod HT-a i sl. i tako se sve više opterećuje centrala. Prođe godinu dana i tebi je i dalje aktivan Turbo 40, međutim kad bi sada radio novo produljenje ugovora za fiksne usluge, u sustavu kod njih ne bi prikazalo više od Turbo 30, iz ovih gore razloga. To je bio čest slučaj dok sam ja radio u HTu, jednostavno sustav više ne nudi profil brzine koji je trenutno aktivan ili bio aktivan do nedavno.

 

Znali su dolaziti ljudi koji su imali HT usluge, profil Turbo 50, zatim su otišli iz HT-a pa se ponovno vratili nakog godinu - dvije i onda nas pitaju kako sada imamo Turbo 30 ili 40. Ne vjeruju svi u to kad nemaju pred sobom sustav jbg.

 

EDIT- naravno maltretiraj skz dok se ne pošalje tehničar na teren i proba napraviti sve da dobijes brzinu koju si imao, jer imaš pravo na to, u sklopu raskida tog novog ugovora (sve se mora vratiti na staro), samo ti preko telefona to neće tako reći jer im se jednostavno ne da zezati sa time :) . I druga stvar, MAX TV ukoliko nije preko satelita, utječe na brzinu interneta (barem 1 profil se spušta), a pogotovo ako se uzima i dodatni MAX TV prijamnik, tada se u praksi brzina spušta za dva profila ispod od trenutnog.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 16:02 (Orwandill).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Po slici i imaš "do 40" pušteno.

Twitter: @191x7
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Aha, znaci tako to funkcionira. Hvala na objasnjenju :)

 

Sto se tice MaxTv-a, sad znam da utjece na brzinu, jbg bio sam lijen prije nego sto sam uzimao pa se nisam informirao oko toga svega. 

Probat cu zivkat szk pa cu vidjet jeli moguce to postici. Trenutna brzina kad mijerim je 35Mb/s, nije to sad neka prevelika razlika od 40-42 kako je bilo prije, ali opet vec kad

placam cijelu svotu zasto ne iskoristititi max brzinu.

16 godina
offline
T-Com Internet

Router ti pokazuje Max od oko 44 s tim da ti to varira, a ZTe ti zna pokazivati više nego linija stvarno može. Sinkronizirao ti je na 38 i oK je da mjeris 36 s time. Linija ti ne može brže, imaš pušten maksimum.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Orwandill kaže...

Znali su dolaziti ljudi koji su imali HT usluge, profil Turbo 50, zatim su otišli iz HT-a pa se ponovno vratili nakog godinu - dvije

 Njemu je ocito radilo 40 ima 2-3 dana. U 2-3 dana se nista drasticno nije moglo promjenit.

RedJohn260 kaže...
Trenutna brzina kad mijerim je 35Mb/s, nije to sad neka prevelika razlika od 40-42 kako je bilo prije, ali opet vec kad

placam cijelu svotu zasto ne iskoristititi max brzinu.

 Da, tebi je sad pusteno 38, trebao bi mjeriti cak i nesto vise od toga, ali maximala ti pise 44, tako da bi se tu dalo progurati profil 40 ako ce ti drzati s targetom. Ako ti se da riskirati zovi da ti to dignu na 40. Kazem riskirati zato jer naravno, uvijek postoji sansa da te sruse na manju brzinu i kazu "to je to" a kako si unutar ugovorene brzine nemozes im nista. Uglavnom, trebao bi moci 40.

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Router ti pokazuje Max od oko 44 s tim da ti to varira, a ZTe ti zna pokazivati više nego linija stvarno može. Sinkronizirao ti je na 38 i oK je da mjeris 36 s time. Linija ti ne može brže, imaš pušten maksimum.

 Imam Speedport W 724V ruter, neznam, moze biti... 

sandokan111 kaže...

 Da, tebi je sad pusteno 38, trebao bi mjeriti cak i nesto vise od toga, ali maximala ti pise 44, tako da bi se tu dalo progurati profil 40 ako ce ti drzati s targetom. Ako ti se da riskirati zovi da ti to dignu na 40. Kazem riskirati zato jer naravno, uvijek postoji sansa da te sruse na manju brzinu i kazu "to je to" a kako si unutar ugovorene brzine nemozes im nista. Uglavnom, trebao bi moci 40.

 S obzirom da je sve radilo kako treba kad je bio Turbo 40 ukljucen, mislim da bi trebao drzati. Probat cu sutra nazvat szk pa cu vidjet, mada sumljam da cu nesto postici sa szk. 

Vijerovatno kod njih u sistemu je Turbo 30 maksimalno dok centrala moze progurat jos par Mbit-a.

Hvala na brzim odgovorima :)

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
RedJohn260 kaže...
191x7 kaže...

Router ti pokazuje Max od oko 44 s tim da ti to varira, a ZTe ti zna pokazivati više nego linija stvarno može. Sinkronizirao ti je na 38 i oK je da mjeris 36 s time. Linija ti ne može brže, imaš pušten maksimum.

 Imam Speedport W 724V ruter, neznam, moze biti... 

 Ma krivo sam napisao. Imao sam na istoj liniji obje varijante ZTE 931 VII (2013 i 2016 modeli), dva Speedport 724V i SPeedPort Plus. Mislio sam na SpeedPort, napisao ZTE.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 19:16 (191x7).
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

 Router ti pokazuje Max od oko 44 s tim da ti to varira, a ZTe ti zna pokazivati više nego linija stvarno može. Sinkronizirao ti je na 38 i oK je da mjeris 36 s time. Linija ti ne može brže, imaš pušten maksimum.

 Da, izgleda da si u pravu, nakon restarta rutera sad mijeri 31 i varira u podatcima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 1:48 (RedJohn260).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
RedJohn260 kaže...

nakon restarta rutera sad mijeri 31 i varira u podatcima.

 Ako ti na 38 pusteno mjeri 31, nesto nije dobro napravljeno. Ne moze ti mjerit toliko malo.

Btw, sve ove testove naravno nadam se da radis zicno spojen ne wifijem.

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Hmm, neznam sta bi moglo biti. Da, PC mi je spojen zicno, jos ugasim wifi tako da se mobiteli nemogu spojit, znaci samo je jedan PC na mrezi.

9 godina
offline
T-Com Internet

Mjeri frankfurt leasweb, tcom zagreb i amsterdam. To su glavna cvorista

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Skora pa ista stvar na sva tri servera. Ali nakon factory reseta opet se povisila na 34.

Frankfurt Frankfurt
Amsterdam Amsterdam
zagreb zagreb
data info_factory reset data info_factory reset
after+factory+reset after+factory+reset
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 1:59 (RedJohn260).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Zovi ih. Ocito nisu i dalje nesto podesili jer ti "radi maxtv" i uzima tih 4mbita a rekao si da si ga otkazao. Usput nek ti jos i dignu tu brzinu na 40 trazi da vidis kako ce radit.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice