Nosite li sat?

poruka: 3.051
|
čitano: 1.101.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nosite li sat?

12 sek na mjesec ti je mana ? :-D

 

Prosječni seiko mehanizam ima +30 do -30 na dan. Ako je 10 sekundi u danu meni je super.

16 godina
moderator
offline
Re: Nosite li sat?
ALVIN kaže...
Inače moj Berny kasni 12 sekundi na mjesec, čime mi je najnetočniji u kolekciji, tako da je to mom primjerku mala mana.

Hm... Nisam provjerao svoj, no moram reći da sam očekivao da to bude do par sekundi mjesečno, s obzirom da je kvarcni mehanizam i da je od Seika, a ne neke lijeve firme. Sad pogledam specifikacije - točnost je +/- 15 sekundi mjesečno. Tako da je tvoj unutar specifikacije, iako, moram priznati, malo previše netočan za kvarcni mehanizam, barem za moja očekivanja, mada tih 12 sekundi mjesečno je tek nešto malo više od minute u pola godine, a sat se ionako mora podešavati dvaput godišnje, zbog ljetnog računanja vremena, tako da nije katastrofa, ali... Sad sam pogledao i Casiove kvarcne mehanizme, unutar G-Shock linije, i vidim da i za njih upravilu stoji +/- 15 sekundi mjesečno. Bome sam živio u zabludi u pogledu točnosti kvarcnih satova... Još jednom se potvrđuje ona (htio bih reći narodna, ali nekako mi se čini da sam to sam izmislio ) "Pretpostavke su majka svih zajeba".

 

Korny1603987 kaže...

12 sek na mjesec ti je mana ? :-D

 

Prosječni seiko mehanizam ima +30 do -30 na dan. Ako je 10 sekundi u danu meni je super.

Kod njegovog sata u pitanju je kvarcni mehanizam, za kojeg se očekuje da bude daleko točniji od mehaničkog.

 

 

13 godina
online
Nosite li sat?

Skupilo se toga 😂😂

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Auu gadna već dijagnoza, lijepo lijepo, aqua terra mi je uvijek bila napeta, koji je kraj gshocka, ovaj sivi?

Dirty dosen
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2024 17:52 (Pislje).
13 godina
online
Re: Nosite li sat?

Znam znam, gadna dijagnoza...

 

kraj gshocka je jedan lepi grande seiko 🤭

16 godina
offline
Nosite li sat?

opa lijepo si zaokruzio kolekciju

 

veliki lajk za GS i omegu AT :)

16 godina
offline
Nosite li sat?

Shaka, a kako gledaš na mikrobrandove kao Lorier i Baltic ?

13 godina
online
Re: Nosite li sat?

Odlični!

Već neko vrijeme si gledam Baltic Salmona uzet...

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Novi Baltic HERMÉTIQUE je jebeno dobar sat. Elegancija, kruna ne smeta, lijepe boje za birati, dobra veličina sata.

 I naravno legendarni Aquascaphe koji mi spada među najbolje diver satove ikada.
 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2024 12:51 (Korny1603987).
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
@Shaka111 koja je ovo AT?
13 godina
online
Re: Nosite li sat?

To je relativno nova Aqua Terra s ref brojem 220.10.38.20.01.001

 

38mm je i ima cal 8800

15 godina
offline
Nosite li sat?

jel ova skroz lijeva omega ona swatch verzija?

na prvu sam mislio speedmaster, al onda sam skuzio da mi okvir izgleda plasticno. 

9 godina
offline
Nosite li sat?

Ne klizi lose za jedan kvarcni mehanizam 

 

https://timeandtidewatches.com/bulova-jet-star-hands-on/

13 godina
offline
Nosite li sat?

Malo sunca za solarca,just in case :)

12 godina
offline
Nosite li sat?

Ulovio me gust da si kupim neki casio il seiko sat da imam nesto osim smart satiova. Di kupujete satove? Ima neki webshop naš il strani di imaju dobre akcije?

9 godina
offline
Nosite li sat?

Uhrenlounge.de ima dobrih Seiko modela i ako im se javiš na WhatsApp (ima gumb na stranici), daju ti zbilja pošteno sniženje. 

 

Naravno, to ako želiš kupit novi. U mom iskustvu je tamo najpovoljnije bilo.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Kak se to odvijalo,dobar dan ja bi kupio ovaj sat jel mi date popust?Onda preko discount koda u kosarici ili?

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Kad stisneš taj gumb za javljanje na njihovoj stranici, automatski ti se otvara WhatsApp i već ti je postavljena kao neka špranca poruka gdje ti kao tražiš ponudu.

Ja tipa još uvijek dodam da sam zainteresiran za kupnju sat i da me zanima jel moguća dodatna korekcije cijene za jednokratno plaćanje. Uvijek daju popust.

Tipa, na stranici im je King Turtle kad sam kupovao bio 610e, kad stisneš na artikl piše da je na popustu za 580e, a kad sam im se javio su mi dali za 520e.

Ovisi, naravno, i o satu. Npr., uzimao sam neki Seiko 5 klasični i za njega su dali samo dodatnih 10-ak eura popusta, al dobro on je već u startu bio jeftin.

Oni ti kao ponudu pošalju link preko kojeg kupiš. To je neobvezujuće i vrijedi par dana od slanja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2024 22:56 (MedO1337).
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Honeymoon faza i dalje traje s MM300 :)
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Planiram ženi kupiti Huawei Watch GT4 koji ima NFC pa me zanima radi li plaćanje preko njega kod nas?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Nosite li sat?

Ako je netko razmišljao o Addiesdive-u AD2030, evo par fotki...

Ovaj moj je neke lagano plave boje.

 

Iritantni su ovi njihovi dive natpisi, deepseahunter i sl. na ovakvom satu 🫣 al dobro, klasika za Kineze... :)

 

Ovo zadnje je u GIF-u pa se kolko tolko vidi MecaQuartz swipe.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 12:36 (Chriss).
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Pero Dinamit kaže...
Planiram ženi kupiti Huawei Watch GT4 koji ima NFC pa me zanima radi li plaćanje preko njega kod nas?

 Ne radi kod nas. 

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Gledao sam addiesdive satove, ali su mi nekako privlačniji kraljevi Aliexpressa poput San Martina ili Seesterna.

16 godina
moderator
offline
Re: Nosite li sat?
Chriss kaže...

Ako je netko razmišljao o Addiesdive-u AD2030, evo par fotki...

Ovaj moj je neke lagano plave boje.

Na slikama mi se taj model svidio i ljepši mi je od onog sličnog Addiesdivea (ovaj), jer mi se čini da onaj ima presitnu teksturu na licu (ovaj kojeg si kupio rekao bih da ima optimalnu), ali sam ga izbacio iz mogućeg izbora jer mi je premalen i nema safirno staklo. A i izbjegavam kvarcne satove - tri su mi dosta, a ako će biti još koji, bit će neki (vjerojatno titanijski) kronograf.

 

Chriss kaže...
Iritantni su ovi njihovi dive natpisi, deepseahunter i sl. na ovakvom satu 🫣 al dobro, klasika za Kineze... :)

Niisam siguran da si ti ciljna skupina za ovaj sat. Ovaj sat namijenjen je za ronjenje u odijelu (ne ronilačkom, nego običnom).

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
mbaksa kaže...

Niisam siguran da si ti ciljna skupina za ovaj sat. Ovaj sat namijenjen je za ronjenje u odijelu (ne ronilačkom, nego običnom).

 Jako dobro rečeno 

 

Nego do kada na Aliju ne šalju pakete odnosno do kada im je ta njihova Nova godina, baš neki dan napravio refund jer nisu slali valjda 7 dana...i onda kažu da smo mi prvaci u spajanju i slavlju...

15 godina
offline
Nosite li sat?

Nisam nosio sat od osnovne škole kad sam imao stari Casio kvadratog oblika, nemam pojma koji je model to bio, ali očito jako popularan jer je masa klinaca nosila nešto takvo. Dugo sam škicao uricu jer me primila želja, a i potreba pa sam se evo nedavno ponovio s Casio Mudmasterom na slici.

mudmaster mudmaster
Men aren't fat, only fat women are fat.
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

Gledao sam addiesdive satove, ali su mi nekako privlačniji kraljevi Aliexpressa poput San Martina ili Seesterna.

 

Dobro, oni su klasa za sebe ali za niži cjenovni rang Addiesdive nudi dosta.

 

Uzeo sam i njihovu kornjaču ali ipak je tu mač za mene, mogao bi na prodaju...

 

mbaksa kaže...

Na slikama mi se taj model svidio i ljepši mi je od onog sličnog Addiesdivea (ovaj), jer mi se čini da onaj ima presitnu teksturu na licu (ovaj kojeg si kupio rekao bih da ima optimalnu), ali sam ga izbacio iz mogućeg izbora jer mi je premalen i nema safirno staklo. A i izbjegavam kvarcne satove - tri su mi dosta, a ako će biti još koji, bit će neki (vjerojatno titanijski) kronograf.

 

Chriss kaže...
Iritantni su ovi njihovi dive natpisi, deepseahunter i sl. na ovakvom satu 🫣 al dobro, klasika za Kineze... :)

Niisam siguran da si ti ciljna skupina za ovaj sat. Ovaj sat namijenjen je za ronjenje u odijelu (ne ronilačkom, nego običnom).

 

Taj slični Addiesdive ima sve što tražiš sem izgleda 😁

Ima safirno staklo, automatik je i veći od ovog mog.

 

A za odijelo imaš pravo i ja brzam sa zaključcima 😀

14 godina
offline
Nosite li sat?

evo jedan jako zgodan (OK, hommage za Patek Phillipe 6007a, koji se sad trži za 50+ kila ojra) Pagani Design:

 

https://www.paganidesignwatch.com/pagani-design-pd-1778/

 

najjeftinije na Aliju:

 

https://www.aliexpress.com/item/1005006382410135.html

 

dobra cijena za odlično izrađen sat s provjerenim Seinko NH35 automatom i safirnim staklom, a i dostava je besplatna

 

meni je ovaj plavkasti najljepši, ima i crne inačice s crvenim ili žutim naglascima...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Nosite li sat?

Preferiram San Martin i Seestern jer oni rade najbolje metalne narukvice. Ovaj nije loš. Šteta što je 40mm jer takvi satovi su obično najbolji kada su 36 ili 37mm, 10mm visoki.

11 godina
online
Nosite li sat?

Ljudi kakava su vasa iskustva sa kupovinom preko UHRENLOUNGE.DE?

 

Zanima me neki Seiko, a oni imaju fine cijene. Brine me jedino dostava...

maximum effort
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice