Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

poruka: 639
|
čitano: 102.194
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina

Imam jedan čudan problem sa laptopom Toshiba C660. Nakon zamjene baterije novom, prošlo je sve u redu, napunio do 100%, ali kad isključim punjač i dalje pokazuje da je punjač spojen.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

Djevojka ima ASUS laptop, ne znam točni model, Intel Celeron procesor je unutra.
Prošli petak nije mogla upaliti računalo, prilikom pokretanja jedino se upalila zelena ledica, indikator rada, no nije se pokrenuo ni BIOS ni ventilator... Za vikend sam promijenio RAM memoriju i laptop je dva puta redovno upalio.

Danas je s njim opet stigla u Zagreb i ujutro ga nije mogla upaliti. Nekoliko puta nakon toga (par tupih udaraca šakom između ) malo pali, malo ne... 

Sumnjam na CMOS bateriju, je li to ili bi bio neki drugi problem? 

0 0 hvala 0
10 godina

Pozdrav.

Ja bi malo objašnjenje uvezi undervoltanja, dali se isplati kako odrediti dali treba i dali je preporučljivo?

Imam ovaj laptop https://www.mikronis.hr/hp-omen-gaming-17-an115nm-intel-core-i7-8750h-2-20ghz-8gb-256gb-ssd-1tb-hdd-freedos-17-3-full-hd-nvidia-geforce-gtx1060-6gb-p-n-4ud23ea.aspx

Kako se radi, u kojem programu i sve ostalo, znam da ima na netu ali kada bi netko bio voljan staviti kakav link ili sam objasniti da radi bio bih jako zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Mozes sa throttle stop programom napravit undervolt -100mV na core i cache.Ima jedan tutorijal na Bob of all trades upisi na youtube i prati kako on radi , nemoj ici ispod -125mV.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
MGloc kaže...

Mozes sa throttle stop programom napravit undervolt -100mV na core i cache.Ima jedan tutorijal na Bob of all trades upisi na youtube i prati kako on radi , nemoj ici ispod -125mV.

Znam da je glupo pitanje ali opet... Dali odmah da stavim na -125mV ili inkrementalno spuštam te kako stress testati najbolje, gaming ili?

8 godina

Odmah -125 ako se zamrzne laptop pri radu spusti na -100mV

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina

Kako je najbolje vidjeti rezultate i dali je normalno da u task menageru CPU iskoristivost je do 5% a speed na 4.01 i varira?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

To je normalno meni nekad radi na 3,4ghz i cpu usage je 20%.Undervoltanjen ces spustit temperature za 2-3 stupnja.U throttlestop-u imas dosta opcija s kojima mozes kontrolirat cpu, bilo kakav overclock mozes zaboravit.Da li sve radi kako treba mozes provjerit sa Userbenchmark ali pazi da ti ne koristi neka aplikacija procesor u pozadini i obavezno iskljucit MSi afterburner ukoliko ga imas jer ce ti izbacit error na gpu benchmarku ni jedankomad hardwera ti ne bi smio biti na Below avarage (cpu,gpu,ram i diskovi).A imas i nekakav benchmark u throttlestopu za cpu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Asus Vivobook S15,laptop poliven vodom po tipkovnici, više se neda upalit, ne reagira na punjač (ne pale se lampice).
Lap novi ,7k kuna,pretpostavljam da je maticna by by.Da li netko zna kakav servis/servisera da nije Instar,moze i Pm.
Thnx!

0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice