Nadogradnja RAM-a na Lenovo V15

poruka: 9
|
čitano: 4.504
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Koji/koliko RAM-a na Lenovo 82KD0043SC

Pozz ljudi, kupio sam Lenovo V15 (82KD0043SC), došao je sa zalemljenih 8gb RAM-a ali nakon integrirane grafike imam samo oko 5,5gb, pa bih htio dodati još.

 

Wmic kaže da je zalemljeni čip M471A1G44AB0-CWE, toga nema na nabava.net. Je li dovoljno samo uzeti bilo koji DDR4-3200?

 

Je li se isplati uzeti čip od 16gb (da bude 24gb ukupno)? Našao sam na jednom mjestu da se ram može nadograditi do 24gb a na drugom samo do 16gb

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM-a na Lenovo V15
Na mom lenovo v15 ali stariji model 3500u je bio samsung 3200 cl22 ram ako ti šta znači ali trebalo bi radit sa svim ddr4 so-dimm
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM-a na Lenovo V15
Evo tu vidi što možeš uzeti i koliko ti je max. 16gb

https://psref.lenovo.com/Detail/Lenovo/Lenovo_V15_G2_ALC?M=82KD0043SC
15 godina
offline
Re: Koji/koliko RAM-a na Lenovo 82KD0043SC

-pravilo, uvjek prvo provjeriš službene teh.spec.. tamo kaže do 16gb..

-istina, to je besmisleno, ne navode fixni-solidared dio itd. (kao generički model).. jer ta serija chipset-ram-cpu/mbo-bios u pravilu podržava do 32gb, no kad proizvođač nešto kaže (napiše) to je tad važnije.

-u slučaju da ima dva dimm-utora to bi značilo da bios-chipset podržava do dva komada 2x8gb, no sve mbo-chipset podržavaju do 32gb tj 2x16 module.. i 99% da možeš ubaciti 16gb, ali dok to ne probaš ili pronađeš potvrdu (službenu) nije sigurno. Zato nazoveš ovlašteni servis, pitaš.. ili ih tražiš ugradnju (kupnju)..

-što sve može biti rezultat, npr neisplativo-nelogično je kupiti 8gb modul, isplativije ako podržava 16gb.. poželjno, ali tad može biti nekoliko rezultata, najgori, ne radi, ne pali, ne boota.. neće. Najbolji, radi normalno, prijavi ukupni kapacitet (nema ni jednog teh.razloga da nije tako.. osim službenih podataka koji govore o 16gb) i tad imaš 24.. ili sigurnije dodaš 8 i imaš 16 (minus grafika).. što je zadovoljavajuće za većinu.

-ali pošto sve ovisi o biosu, koji mora nešto podržati da bi to railo, a bios proizvodi proizvođač (i navodi spec..) tad postoji dobra šansa da neće s više, da ako radi neće prijaviti više od 16gb kao da si ugradio 8 itd.. a to sve ovisi o biosu, može biti svašta, tek kad probaš znaš 100% .. ili ako naletiš na pouzdan info-test no realno nitko to ne provjerava u recimo recenziji-testu, pa ti ostaje samo nada da netko ima takav laptop i da je to probao-dodao ram.. odnosno ti si prvi, pa kad probaš napišeš rezultat i tad će ostali ako zatrebaju to znati itd.

 

-da, morao bi biti kompatibilan bilo koji ddr4-sodimm, no uvjek se u preporukama navede 'identičan'.. a to je s fixnim-solidared neizvedivo tj taj model-modul nije na tržištu sodimma.. tj možeš uzeti nešto s istim chipovima (chipove proizvodi npr samsung-intel.. chipovi se slažu u banke-parove-osmice.. single-double sided i to daje kapacitet modula dok oznaka ovisi o oem-u.. stvar je u chipovima, napon-kapacitet-brzina i najvažnije, gustoća, tj ovisno o gustoći (kapacitet pojedinog chipa u biteovima osma komada = bayt.. gigabitnih osam daju gigabaytni modul itd..) jer tako bios prepozna-vidi ram, modul, kapacitet.. ne može mixati adresiranje, zato se ne preporuča mixanje različitih npr jednostranih-dvostranih jer se može desiti da prijavi samo pola kapaciteta dvostranog, kao jednostarani itd.. i uvjek ide prva niža zajednička značajka, automatika.. brzina-kapacitet-napon.. sve, nešto što ne možeš podesiti u biosu jer se računalo prvo mora upaliti a ako je problem ram tad nema ni paljenja jer je uvijet-preduvijet za rad kao i cpu.. dok svaka promjena modula automatski resetira-mijenja postavke tj bios to detektira i automatika mijenja. .. pogotovo razlika desktop-laptop mbo jer laptop nema normalne opcije koje inače nudi prosječna desktop mbo.. pogotvo za podešavanje rama i sl.

 

-ako ti je dovoljno 2x8 kao sigurnije možeš dodati 8gb.. radit će 100% (ili 99%..) ili sve obavi u ovlaštenom servisu, tj kupiš i tražiš ugradnju recimo 16gb, ako radi.. ako ne vraćaš ili uzimaš manji..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 19:03 (ihush).
3 godine
offline
Re: Koji/koliko RAM-a na Lenovo 82KD0043SC
ihush kaže...
-ali pošto sve ovisi o biosu, koji mora nešto podržati da bi to railo, a bios proizvodi proizvođač (i navodi spec..) tad postoji dobra šansa da neće s više, da ako radi neće prijaviti više od 16gb kao da si ugradio 8 itd.. a to sve ovisi o biosu, može biti svašta, tek kad probaš znaš 100% .. ili ako naletiš na pouzdan info-test no realno nitko to ne provjerava u recimo recenziji-testu, pa ti ostaje samo nada da netko ima takav laptop i da je to probao-dodao ram.. odnosno ti si prvi, pa kad probaš napišeš rezultat i tad će ostali ako zatrebaju to znati itd.

Toga se nekako i pribojavam. Ako kupim 16gb i ne radi, to će mi biti extra skupi eksperiment jer ne samo da mi 16gb sodimm ničem ne bi služio, nego ga nemam ni u šta drugo staviti za memtest. A ovlašteni servis je vidim Zel-cos... Sve mi se čini da ću morat uzeti 8gb i šarafciger u ruke

5 godina
offline
Re: Koji/koliko RAM-a na Lenovo 82KD0043SC

Sa kojim cpuom ti je laptop?

Ja imam sa 5 3500U, znam da se ne radi o tome no imam 4gb zalemljenih i 4gb nezalemljenih , tako da ovih 4gb nezalemljenih mogu izvaditi i nadograditi do max 12GB rama, znaci mogu staviti 8gb rama.

 

tebi pise

 

Memory Max Memory[1] • Up to 12GB (4GB soldered + 8GB SO-DIMM) DDR4-3200 offering •

Up to 16GB (8GB soldered + 8GB SO-DIMM) DDR4-3200 offering

 

Memory Slots

One memory soldered to systemboard, one DDR4 SO-DIMM slot, dual-channel capable

Memory Type DDR4-3200

 

 

 

3 godine
offline
Re: Koji/koliko RAM-a na Lenovo 82KD0043SC
aloevera13 kaže...

Sa kojim cpuom ti je laptop?

Ja imam sa 5 3500U, znam da se ne radi o tome no imam 4gb zalemljenih i 4gb nezalemljenih , tako da ovih 4gb nezalemljenih mogu izvaditi i nadograditi do max 12GB rama, znaci mogu staviti 8gb rama.

5 5500U, imam 8gb zalemljenih u jednom slotu (vidi se u OS-u da je jedan slot prazan)

14 godina
offline
Re: Koji/koliko RAM-a na Lenovo 82KD0043SC
Majmun.net kaže...
aloevera13 kaže...

Sa kojim cpuom ti je laptop?

Ja imam sa 5 3500U, znam da se ne radi o tome no imam 4gb zalemljenih i 4gb nezalemljenih , tako da ovih 4gb nezalemljenih mogu izvaditi i nadograditi do max 12GB rama, znaci mogu staviti 8gb rama.

5 5500U, imam 8gb zalemljenih u jednom slotu (vidi se u OS-u da je jedan slot prazan)

 Evo tu sve lijepo i jasno piše,znači imaš 8gb zalemljenih a u prazan slot možeš staviti još toliko.

 

 + 8GB SO-DIMM) DDR4-3200

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2022 13:58 (ghibli7).
14 godina
offline
Nadogradnja RAM-a na Lenovo V15

Bok, radit će ti i 16GB keks:

https://gadgetversus.com/processor/amd-ryzen-3-5300u-specs/

 

Procesor podržava do 32GB.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice