Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.073.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa. 

Planiram uzeti neki laptop do 7000 kn u prvom planu za gaming. I iskreno pojma nemam o komponentama tako da trebam pomoć.

https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-lenovo-y520-i7-7700hq-8gb-2tb-gtx1050-4gb-15-6-freedos-80wk009xsc/proizvod/221075


Thanks 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima

 

Može preporuka laptopa za multimediju, rad u officeu i ponekad u photoshopu i corelu.

Želim laptop da ima ssd (nije bitno koliko i koji) i 8gb rama, ne treba mi hard disk osim ssd-a i ne mislim igrat igre na njemu.

Budget je 3000 kuna, znaci cpu da vrti ok multimediju i photoshop, 8 gb rama i neki ssd, ako mozda laptop ima i 3.1 usb na sebi bilo bi pozeljno.

GAMER
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav znalcima,citam temu nekih mjesec dana pa evo pitanja,kaj bi mogao kupiti do 3000kn , citanje , gledanje videa?Vidim da ima nekih Acera za 1800kn, free dos, pa vidim i Asus za 2500kn sa win 10.Ne znam je li to vrijedi,imal sam prije hp ali je otisao na otpad, nakon dosta vremena.Hvala unaprijed na pomoci

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ljudi, kum želi kupiti ACER Predator Helios 300 iz Njemačke sa Amazona i buđet je tako tu negdje oko 8500kn.

E sad molim vas ako itko ima iskustva sa gaming laptopima, dali je moguće kupiti nešto jeftinije (cca. 6000kn) što će vrtiti moderne igre sasvim ok, a da on ne napravi nešto što ja mislim da je glupost a to je raditi na sezoni pa si kupiti toliko skup laptop (i ne, ne želi PC).

 

Tako da ako imate neke savjete u tom rangu od oko 6000kn i 8500kn prijedloge, bio bih vam jako zahvalan :)

 

Naravno sve kombinacije su dobrodošle (laptop kupljen bez SSD-a pa ga se nadogradi ili nešto slično, nekakva dodatna garancija u nekim trgovinama isto tako ako postoji bi bila odlična stvar).

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Postovani,

 

Molim Vas za pomoc, savjet ili ideju za laptop do 3000 HRK. Prijenosno racunalo je namjenjeno iskljucivo za prezentacije, word, excel, internet i tu i tamo koji video. Nikakve igrice, nikakvo opterecenje od raznog softvera, samo ovo navedeno. 

Za ostale potrebe (cure za koje je namjenjeno prijenosno racunalo) imaju moje stolno koje je napucano do max. 

 

Zahvaljujem Vam se svima unaprijed. 

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani, mene zanima ista stvar pa da ne ponavljam isto pitanje.

Našao sam https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-250-g6-2sx56ea-156-hd-n3350-24ghz-4gb-128gb-ssd-w10-3-god-jamstvo/87987

 za 2400kn, pa me zanima bi li ovo bilo ok za ove osnovne potrebe. Hvaka unaprijed

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
antisa1 kaže...

Postovani,

 

Molim Vas za pomoc, savjet ili ideju za laptop do 3000 HRK. Prijenosno racunalo je namjenjeno iskljucivo za prezentacije, word, excel, internet i tu i tamo koji video. Nikakve igrice, nikakvo opterecenje od raznog softvera, samo ovo navedeno. 

Za ostale potrebe (cure za koje je namjenjeno prijenosno racunalo) imaju moje stolno koje je napucano do max. 

 

Zahvaljujem Vam se svima unaprijed. 

 

 

 

Buđola kaže...

Poštovani, mene zanima ista stvar pa da ne ponavljam isto pitanje.

Našao sam https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-250-g6-2sx56ea-156-hd-n3350-24ghz-4gb-128gb-ssd-w10-3-god-jamstvo/87987

 za 2400kn, pa me zanima bi li ovo bilo ok za ove osnovne potrebe. Hvaka unaprijed

 

Evo decki, ovih par komada je ok, gledao sam da imate veci SSD, tj. od 256GB, ali ako vam je 120/128 dosta, mozete razmotriti jos i vivobook, tj. sve ove modele, jedan cak ima win10 vec originalan gore ja mislim. LP

Kovačić
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Chimaera kaže...

Bok ljudi, kum želi kupiti ACER Predator Helios 300 iz Njemačke sa Amazona i buđet je tako tu negdje oko 8500kn.

E sad molim vas ako itko ima iskustva sa gaming laptopima, dali je moguće kupiti nešto jeftinije (cca. 6000kn) što će vrtiti moderne igre sasvim ok, a da on ne napravi nešto što ja mislim da je glupost a to je raditi na sezoni pa si kupiti toliko skup laptop (i ne, ne želi PC).

 

Tako da ako imate neke savjete u tom rangu od oko 6000kn i 8500kn prijedloge, bio bih vam jako zahvalan :)

 

Naravno sve kombinacije su dobrodošle (laptop kupljen bez SSD-a pa ga se nadogradi ili nešto slično, nekakva dodatna garancija u nekim trgovinama isto tako ako postoji bi bila odlična stvar).

 

Pitaj kuma kako on želi vrtjeti te igrice.... ja sam vrtio neke novije sa 5700kn vrjiednim lapom bez problema. (nije bilo na najvišim postavkama ali ono neki medium+ sve je teklo fluidno. A ako planira ubijati laptop igricama na max postavkama onda nek uzme taj helios 300 to je najbolja opcija (ima model sa ssd+hdd+16gbram)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
xixi kaže...

pozdrav znalcima,citam temu nekih mjesec dana pa evo pitanja,kaj bi mogao kupiti do 3000kn , citanje , gledanje videa?Vidim da ima nekih Acera za 1800kn, free dos, pa vidim i Asus za 2500kn sa win 10.Ne znam je li to vrijedi,imal sam prije hp ali je otisao na otpad, nakon dosta vremena.Hvala unaprijed na pomoci

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-019-ryzen-3-2200u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014650322 ... za browser i gledanje videa ko stvoren, ako nemaš problema sa 256gb prostora ovo je super opcija. Pa čak i ovaj linux za neku osnovnu uporabu računala radi 15% bolje od windowsa.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

trenutno sam u procesu uzimanja novog i prvog gaming laptopa. U Njemackoj sam i nasao sam na Otto.de 3 laptopa koja su mi interesantna i na akciji.

 

To su: 

 

1. Acer Predator Helios 300: 

https://www.otto.de/p/acer-predator-helios-300-ph317-52-51m6-gaming-notebook-43-9-cm-17-3-zoll-intel-core-i5-geforce-1000-gb-hdd-128-gb-ssd-672068483/?variationId=672068484-M24#variationId=672068484-M24

 

2. Acer Aspire A717: 

https://www.otto.de/p/acer-aspire-a717-71g-55gt-notebook-intel-coretm-i5-43-9-cm-17-3-zoll-1000-gb-speicher-606239516/?variationId=606239518-M24#variationId=606239518-M24

 

3. HP Omen: 

https://www.otto.de/p/omen-by-hp-15-ce021ng-gaming-notebook-39-6-cm-15-6-zoll-intel-core-i5-1000-gb-hdd-128-gb-ssd-692149204/?variationId=692149205-M24#variationId=692149205-M24

 

Namjeravam koristiti laptop za gaming najvise, a zatim photoshop i video design. 

 

Ukoliko pronadjete neku cetvrtu opciju u budgetu do 900 eura, preporuka je dobrodosla :)

 

Hvala

 

Unaprijed hvala. 

0 Acer Predator Helios 300
0 Acer Aspire A717
2 HP Omen
LOL NICK : 2dollaB
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stigao lenovo y530. 
ssd 256

gtx 1050 

i5 - 8 gen.

We shall see how it works

Nemam OS jos par dana pa ne mogu ocijeniti. 

 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zicer1101 kaže...
xixi kaže...

pozdrav znalcima,citam temu nekih mjesec dana pa evo pitanja,kaj bi mogao kupiti do 3000kn , citanje , gledanje videa?Vidim da ima nekih Acera za 1800kn, free dos, pa vidim i Asus za 2500kn sa win 10.Ne znam je li to vrijedi,imal sam prije hp ali je otisao na otpad, nakon dosta vremena.Hvala unaprijed na pomoci

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-019-ryzen-3-2200u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014650322 ... za browser i gledanje videa ko stvoren, ako nemaš problema sa 256gb prostora ovo je super opcija. Pa čak i ovaj linux za neku osnovnu uporabu računala radi 15% bolje od windowsa.

 hvala na pomoci

7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz kolege, prijatelj bi trebao neki laptop do 4k kn placa kesom, namjena filmovi, surfanje i football manager 2019, pa ako moze neki hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Chimaera kaže...

Bok ljudi, kum želi kupiti ACER Predator Helios 300 iz Njemačke sa Amazona i buđet je tako tu negdje oko 8500kn.

E sad molim vas ako itko ima iskustva sa gaming laptopima, dali je moguće kupiti nešto jeftinije (cca. 6000kn) što će vrtiti moderne igre sasvim ok, a da on ne napravi nešto što ja mislim da je glupost a to je raditi na sezoni pa si kupiti toliko skup laptop (i ne, ne želi PC).

 

Tako da ako imate neke savjete u tom rangu od oko 6000kn i 8500kn prijedloge, bio bih vam jako zahvalan :)

 

Naravno sve kombinacije su dobrodošle (laptop kupljen bez SSD-a pa ga se nadogradi ili nešto slično, nekakva dodatna garancija u nekim trgovinama isto tako ako postoji bi bila odlična stvar).

 

 

Pogledaj laptop pod moj PC, ja ga planiram prodavati pa  ukoliko ti odgovara možemo se dogovoriti oko cijene, ima garanciju, više info u inbox.

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Molim Vaše mišljenje o navedenim laptopima. Isplati li se dati toliko novaca obzirom na karakteristike: 

 

https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-7-i5-7y54-8gb-256gb-ssd-intelhd-13-3-fhd-win-10-nx-gn2ex-007/proizvod/234227

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/acer-prenosnik-swift-5-sf514-52tp-52ru-i5-8250u8gbssd256gb14fhdw10p-zlatna-nxh0cex001?utm_source=criteo-remarketing&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel

 

https://www.lenovostore.hr/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-530s-14-detail

 

 

Svakako tražim manji (13-14'') i što laganiji laptop, za sve osim za igranje nekih bijesnih igrica, pa može i neka preporuka. 

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
NikaMo kaže...

Pa ne znam jel se tebi isplati, gledaj najbolji je swift 5, pa onda swift 7 pa ideapad. Swift 5 je 8660kn, za 5600kn možeš dobiti Aspire 7 15,6'' sa puno boljim procesorom, 10x boljom grafom, SSD + 1TB HDD. (Razlika je 3060kn - i tu plačaš 14'', 1xUSB 3.0 više, 3-4h duže trajanje baterije (na aspire 7 je oko 3 - 4h), i metalno kućište, ostalo sve je (-) što sam nabrojao. Tako da ako ciljaš na 14'' vjerovatno je to dobra opcija, ali predlažem da uzmeš dva i usporediš jer za 8660kn možeš kupiti 15,6'' da boli glava.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru.

 

Ma treba mi što manji laptop, tako da mi 15,6 '' nikako ne odgovara. Uspoređujem ih nekoliko i čini mi se da se kod svih manjih, pogotovo ovih u bojama, najviše plaća izgled.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
NikaMo kaže...

Hvala na odgovoru.

 

Ma treba mi što manji laptop, tako da mi 15,6 '' nikako ne odgovara. Uspoređujem ih nekoliko i čini mi se da se kod svih manjih, pogotovo ovih u bojama, najviše plaća izgled.

 Pa tako nekako.. Ovo je moj prijedlog, i dosta je jefitniji od ovog swifta 5

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

Već sam dosta toga istražio, ali ipak bih molio preporuku iz vašeg iskustva i stručnog mišljenja za 15.6" gaming laptop +- 1000€.

E sada, imam i neke zahtjeve, bez obzira iako ne ulaze u cijenu dajte prijedloge,pa ću razmisliti. 

 

1. 1060 grafika

2. Solidan display (ne mora biti preko 60hz,ali da ima dobro osvjetljenje  i spektar boja)

3. Da nema crveni backlight (ovo nije pod mus, ali je poželjno) 

 

P.S. I također, pošto puno putujem, bitno je da nije pretežak.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo ti je neka solucija. Ma da nećeš za 7k naći lap sa 1060 u nekom klasik kućištu (+da je lagan, i da ima ostalu konfiguraciju dobru, možda jedino webshop izvan hrv ali u to ne ulazim), što se tiče backlighta, možeš ga isključiti ako ti smeta. 7

 

 

/* ovo je par komentara ranije neki user postavio --- OTTO.de, dobra opcija što se tiče lapa ali koliko znam otto ne radi dostavu za HRV (treba provjeriti).

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 17:39 (zicer1101).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzmi Ryzena sa 2200U procem, al ak ti nije problem dat malo više za 2500U koji ima dosta jaču grafičku i jači proc, mislim da je odličan izbor za te novce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DiRT kaže...

Uzmi Ryzena sa 2200U procem, al ak ti nije problem dat malo više za 2500U koji ima dosta jaču grafičku i jači proc, mislim da je odličan izbor za te novce.

 

Hvala, budem jos pogledao ali jedan od ta dva budem.

13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

2200U

 

2500U

 

Moja preporuka ti je donji model, rastegni se kako znaš ako je moguće, 8GB radne memorije, quad core procesor i dosta bolja grafika plus TN FHD ekran i SSD 256GB.

Takav laptop će ti potrajati a možeš se i naigrati na njemu, 720P gaming :)

review

Testirani model ima manje perfomanse jer ima 4GB jednokanalne memorije, tvoj će biti znatno brži i itekako se isplati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 12:05 (zoharbizo).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo je brutalno dobra opcija, taj sa 2500U...

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 13:05 (zicer1101).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, još ovaj što je kolega naveo sa 8gb rama, bolje će radit sve neg na 4gb. Isplati se ja mislim jer nema bolje za te novce kod nas kad malo bolje gledam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima! Već dulje vrijeme sam u potrazi za laptopom za faks s uvjetima da je procesor minimalno i5 8.generacije, grafička za light gaming (tipa PES) i da je display dobar. Našao sam nešto tipa ovog. Također, u vidu mi je i Acer aspire 5,ali gledam da mu je display dosta loš. Ista stvar i sa Aspire 7. Postoji li nekakav bolji buy za te novce? Ovaj Asus mi je super, ali malo izvan budžeta. 

Hvala unaprijed! 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Puscifer kaže...

Pozdrav svima! Već dulje vrijeme sam u potrazi za laptopom za faks s uvjetima da je procesor minimalno i5 8.generacije, grafička za light gaming (tipa PES) i da je display dobar. Našao sam nešto tipa ovog. Također, u vidu mi je i Acer aspire 5,ali gledam da mu je display dosta loš. Ista stvar i sa Aspire 7. Postoji li nekakav bolji buy za te novce? Ovaj Asus mi je super, ali malo izvan budžeta. 

Hvala unaprijed! 

 

 Kako misliš da mu je display loš? Zašto tražiš i5 8gen? Koliki ti je budžet?

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Je li ovo šta valja, ili imate nešto bolje za preporučiti do 5000 kuna? Koristija bi se za filmove, malo igre, i faks. Hvala!

 

actore non probante reus absolvitur.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sosta kaže...
darklite kaže...

 jesi provjerio cijenu na nabava.net? ekupi cesto ima takve akcije (prije te akcije je bila akcija zaba popust 10%), uzmi u obzir da ekupi uzima 15% provizije od prodaje laptopa (što nije malo), kad uzmes u obzir da je razlika nabavne i maloprodajne cijene uređaja oko 30%, ispada da oni mogu biti konkurentni tek iznimno (iznenadio sam se kad sam isao uspoređivati cijene sa ostalim webshopovima), instar npr. ima stalni popust od 5%, ako plaćaš gotovinom, internet bankarstvom ili odjednom bez rata

 

 ekupi je dio msan grupacije, tako da vjerojatno prodaju ono što msan uvozi, pa nekako sumnjam u ove tvoje brojke o postocima. A što se tiče cijena, neki modeli su im konkuretni, neki nisu.

 15% provizije je navedeno u njihovim pravilima poslovanja, nisam to izmislio, a ovih 30% razlike sam okvirno izracunao uzimajući u obzir popust za zaposlene (konkretno u linksu), sumnjam da bi zapolsenicima prodavali robu ispod nabavne cijene, treba biti jako oprezan sa cijenama kod nas, razlike su i do 50% u konačnici - evo ti primjer https://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-a71771g52cq-nxgpgex015/122983?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click i ovaj link, isti laptop, samo skuplji 50% https://bazzar.hr/laptopi/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-a71771g52cq-nxgpgex015-oglas-1014042?aid=nabava_12g5jd8jf4&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice