Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.070.583
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupio sam sestri prije pola godine PEAQ s130 sa pentium N5000 i 4gb rama njoj treba samo za microsoft office , surfanje internetom i za gledanje filmova i serija to sve odraduje ok , ali neki veci multitasking mozes zaboravit posto je taj n5000 po jacini kao core2duo iz 2008.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, ma znam da nije nešto proc, al čini se na prvu ok i nezahtjevne stvari treba odrađivati bez problema. Taj proc N5000 je u rangu sa mojim i3 550 na poslu ili starim phenom II x4. Al što se tiče laptopa tog, mislim da je izrada kvalitetna i da je lijep dizajn. Jedino mi se čini da je malo premal, ak bi uzo laptop kroz neko vrijeme htio bi 15.6 ipak jer mislim da je najbolja dimenzija. Al zasad mi još ne treba laptop jer će mi komp skupljat prašinu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zavisi koliko bi dao za njega ako dajes blizu 400eura onda trazi bolje odmah 15incha na primjer: ryzen 2200u (Lenovo ideapad 330s)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidio sam sad je akcija na ekupi, al reko sam sebi ispod 2500U neću, a onda uskoro izlazi 3. gen ryzena...itd... A što se tiče proca unutra i5 8265U ili i5 8300H mi se nekak čine najbolji. I IPS ekran je puno bolji izbor a taj Lenovo 330S ga ima i ljudi su zadovoljni. Al opet kažem dok će mi stvarno trebat laptop onda ću uzet jer ak ću ga koristit kao i tablet onda bolje da ne uzimam. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bolje da neznate koliko tabova ja imam otvoreno svaki dan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

evo slika spominjanog i3 (7100U) ... 10 tabova u chromeu, 5 u firefoxu ... word, power point, 3 yt videa i sve radi kako treba ...doduse jedino je memorija na 90% jer ima samo 4 GB RAMa .. ali to cu rijesiti nadogradnjom, Acer 5 je u pitanju 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 21:57 (BoTiA).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sto ste se sad uzbudili? Napisem recenziju za budget notebook koji je malen, lagan, tanak i jeftin, a vi svi taj prislcesor je los, ovo ono, mora drzati otvoreno 50 tabova. Ovaj laptop je overkill za svoju namjenu. Neka mi netko nade, tanak laptop s full hd ips ekranom, ssdom, osvjetljenom tipkovnicom, da nema ventilator i da trosi ko mala stedna zarulja? Gledao sam ja i lenovo y720 i acer 5 i rayzen apu laptop, no to je sve ili oko 2-3 kg, veliko, tesko, grije se, pa piri vent stalno. A i kosta oko 4-5k kn. A znam da necu gejmat jer uvijek imam linux na laptopima, cemu onda graficka i i5 ako cu samo surfati na njemu i pisati i gledati filmove. Laptop je taman za svoju namjenu. Radi se o tankom laptopu od svega 1.5 cm. :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gogy7 kaže...
Sto ste se sad uzbudili? Napisem recenziju za budget notebook koji je malen, lagan, tanak i jeftin, a vi svi taj prislcesor je los, ovo ono, mora drzati otvoreno 50 tabova. Ovaj laptop je overkill za svoju namjenu. Neka mi netko nade, tanak laptop s full hd ips ekranom, ssdom, osvjetljenom tipkovnicom, da nema ventilator i da trosi ko mala stedna zarulja? Gledao sam ja i lenovo y720 i acer 5 i rayzen apu laptop, no to je sve ili oko 2-3 kg, veliko, tesko, grije se, pa piri vent stalno. A i kosta oko 4-5k kn. A znam da necu gejmat jer uvijek imam linux na laptopima, cemu onda graficka i i5 ako cu samo surfati na njemu i pisati i gledati filmove. Laptop je taman za svoju namjenu. Radi se o tankom laptopu od svega 1.5 cm. :)

 sve ok dok znaš što želiš

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

i opet si ga pretplatio, obzirom na konfiguraciju

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Preplatio.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nazi grammar

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

Naručio sam hpov 0041 iz centra.hr i naknadno sam naletio na ovu temu pa vidim da dosta korisnika preporuča ugradnju dodatnih 4gb uz taj model. Zvao sam ih i pitao da li postoji mogućnost ugradnje dodatnog rama i rekli su da nema problema, da je ugradnja besplatna i da se ne gubi jamstvo, a cijena rama je 153kn. Jedini problem, agent nije bio sigiran da li bi taj ram bio kompatibilan pa me zanima da li marka proizvođača može utjecati na kompatibilnost ako je riječ o istoj vrsti memorije, sodimm ddr4 2400mhz? Rekao je da budu ugradili pa eventualno ak nebu išlo da ce onda zamijeniti. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Brand nema veze s kompatibilnošću, ali mi je sumnjiva tako niska cijena. I zanima me gdje oni to ugrađuju RAM kada to mgu samo oni u ovlaštenom HP servisu. Daj link od memorijskog modula.
9 godina
offline
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

trebao bih laptop u vrijednosti do 5000 kn(jer se planira uložiti i u monitor). Laptop će se pretežito koristiti za faks (Autocad). Veličina ekrana nije toliko bitna jer kao što sam napomenuo; koristiti će se monitor.

 

lp

 

 

Edit:

Čisto malo informativno sys req za autocad:

 

Processor

Basic: 2.5–2.9 GHz processor
Recommended: 3+ GHz processor

Memory

Basic: 8 GB
Recommended: 16 GB

Display Resolution

Conventional Displays:
1920 x 1080 with True Color
High Resolution & 4K Displays:
Resolutions up to 3840 x 2160 supported on Windows 10, 64 bit systems (with capable display card)

Display Card

Basic: 1 GB GPU with 29 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant

Recommended: 4 GB GPU with 106 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant

Disk Space

6.0 GB

 

Cijena od 5k nije fiksna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 9:40 (thepicek).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo 330S. Treba još malo pogledati dal ima neš pametnije za tu cijenu. Neka druge kolege kažu još...

 

 

EDIT: Vidim US keyboard to meni nebi došlo u obzir, a i ak treba posebna grafička. Ništa onda gledat nešto sa i5 8xxx i gtx1050 4gb.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 10:07 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja bi na njegovom mjestu taj lenovo Y530 sa i5 8300h i gtx1050. SSD verziju...

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 11:28 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Treba mi laptop do 4000 kuna za surfanje i gledanje filmova.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na nabavi si stavi minimalne kriterije da ti budu i5 8250u/ryzen 2500u, 8gb ram i SSD. Miran si 

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

dakle dobit ce 0041 kao best buy

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa

Zanima me koje specifikacije laptopa su dovoljne da mogu programirati na njemu, a da me bude sluzio par godina

I jos me zanima je li u njemackoj jeftinije ili kod nas

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani

 

molim preporuku za laptop 13,3 do 4k kuna , služia bi prevenstveno za laganu multimediu i piskaranje po worku i slično hvala

Not funny dude
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Trebam laptop za prijatelja za igre (prvenstveno WW2 i Gta V) za sto manju cijenu, ne znam sta tocno traziti...
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nikolacurak kaže...
Trebam laptop za prijatelja za igre (prvenstveno WW2 i Gta V) za sto manju cijenu, ne znam sta tocno traziti...

 https://www.moduldevet.hr/lenovo-prijenosno-racunalo-legion-y530-15ich-81fv00w4sc?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click uz ugradnju SSD-a

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj N4200 je star već, bolje da gleda sa N5000 isti takav, a sigurno se da nać za tu cijenu pa čak i manje bi reko. Evo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 9:26 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DiRT kaže...

Taj N4200 je star već, bolje da gleda sa N5000 isti takav, a sigurno se da nać za tu cijenu pa čak i manje bi reko. Evo...

 da, tako je, hvala na ispravci!

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim curi novi laptop do cca 6000kn. Ono što je njoj bitno je da je lagan, kompatibilan, dobra autonomija i pouzdan. Meni je prvo pala na pamet lenovo yoga 530 s i5-8250U. Mislim da bi bilo fora i korisno to što je 2 u 1, ali nije uvjet. Imate li ideju za nešto bolje u ovoj kategoriji ultabooka?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice