AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.094.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala na brzom odgovoru.

 

A što se tiče memorije volio bih provjeriti da li će biti sve u redu s navedenom na Ryzenu https://www.ekupi.hr/Kingston-memorija-DDR4-16GB-3200MHz-2x8-HyperX-NEW-Predator-910884.aspx

 

Isto tako mislim da bi MBO Asus prime b450 plus trebala bez problema pokretati spomenuto na 3200mhz s Ryzenom 2600 ili 1600x?

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ajimerej kaže...

Hvala na brzom odgovoru.

 

A što se tiče memorije volio bih provjeriti da li će biti sve u redu s navedenom na Ryzenu https://www.ekupi.hr/Kingston-memorija-DDR4-16GB-3200MHz-2x8-HyperX-NEW-Predator-910884.aspx

 

Isto tako mislim da bi MBO Asus prime b450 plus trebala bez problema pokretati spomenuto na 3200mhz s Ryzenom 2600 ili 1600x?

 

Ne bi trebalo bit problema sa tom memorijom:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

probao tko ovdje OCati 2700X? kakvi su vam rezultati?

imam asusovu maticnu i stavio sam perfromance level 2 (znaci nije fixni clock vec maticna sama odredjuje vrijednosti po potrebi) i negative voltage offset od 0.1V

memorija radi na 3333MHz

 

tokom gejminga je CPU ugl na 4.2-4.3GHz (kako prijavljuje afterburner)

 

hwinfo vrijednosti (posto je slika presitna na bug upload):

https://imgur.com/a/TnPeoIr

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 16:07 (Fanu).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod mene je trenutno PBO na 10X, voltage offset -0.1v, Bus Clock 103.5MHz, ram je na 3448MHz, CAS 14-15-15-30

 

u igrama je CPU na 4.3-4.32GHz, u all core loadu je oko 4.25GHz. Vjerojatno će se boostati i više kad ambijentalne temperature padnu (trenutno je od 28-30c u sobi)

 

hwinfo LINK

http://prntscr.com/kn6o4c http://prntscr.com/kn6o4c
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Treba mi mala pomoc. Naime potrebno je da neko od vas iskljuci CNQ te da pokrene AIDA64 RAM sress test. Tokom stress testa (od minut-dva, ne više) treba da prati putem HWMonitor-a ili drugog slicnog softvera, da li mu CPU frekvencija pada ispod deklarirane. Meni pada jedino tokom RAM memory testa, sto je naravno uzrok nestabilnosti memorije jer visa frekvencija CPU-a odrzava RAM stabilnim na visim megahercima. Nema logike da pada jer je CNQ iskljucen, ali ipak leti i do niskih 1 GHz. A mozda tako i treba biti prilikom stress testa memorije, pojma nemam. Tokom Prime95, IBT, OCCT frekvecija ostaje zakucana na maksimum kao sto bi trebalo biti... Ajde javite mi ovdje ili privatnom porukom. Muku mucim sa stabilnoscu memorije i dalje. 

Samo ovaj dio oznaciti i pokrenuti Samo ovaj dio oznaciti i pokrenuti
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

Treba mi mala pomoc. Naime potrebno je da neko od vas iskljuci CNQ te da pokrene AIDA64 RAM sress test. Tokom stress testa (od minut-dva, ne više) treba da prati putem HWMonitor-a ili drugog slicnog softvera, da li mu CPU frekvencija pada ispod deklarirane. Meni pada jedino tokom RAM memory testa, sto je naravno uzrok nestabilnosti memorije jer visa frekvencija CPU-a odrzava RAM stabilnim na visim megahercima. Nema logike da pada jer je CNQ iskljucen, ali ipak leti i do niskih 1 GHz. A mozda tako i treba biti prilikom stress testa memorije, pojma nemam. Tokom Prime95, IBT, OCCT frekvecija ostaje zakucana na maksimum kao sto bi trebalo biti... Ajde javite mi ovdje ili privatnom porukom. Muku mucim sa stabilnoscu memorije i dalje. 

 stavi u power settinzima high performance mode a u biosu iskljuci c1 state mislim da se tak zove..

 

kako si poriktao rame, daj slikaj postavke biosa da vidim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 9:58 (toxic).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Almin94 kaže...

Treba mi mala pomoc. Naime potrebno je da neko od vas iskljuci CNQ te da pokrene AIDA64 RAM sress test. Tokom stress testa (od minut-dva, ne više) treba da prati putem HWMonitor-a ili drugog slicnog softvera, da li mu CPU frekvencija pada ispod deklarirane. Meni pada jedino tokom RAM memory testa, sto je naravno uzrok nestabilnosti memorije jer visa frekvencija CPU-a odrzava RAM stabilnim na visim megahercima. Nema logike da pada jer je CNQ iskljucen, ali ipak leti i do niskih 1 GHz. A mozda tako i treba biti prilikom stress testa memorije, pojma nemam. Tokom Prime95, IBT, OCCT frekvecija ostaje zakucana na maksimum kao sto bi trebalo biti... Ajde javite mi ovdje ili privatnom porukom. Muku mucim sa stabilnoscu memorije i dalje. 

 stavi u power settinzima high performance mode a u biosu iskljuci c1 state mislim da se tak zove..

 

kako si poriktao rame, daj slikaj postavke biosa da vidim.

 Iskljucen je C-state, CNQ i ostale power saving opcije. Power plan je na high perofrmance. Izgleda da je false reading od strane vise softvera. Aida64 i RyzenMaster pokazuje da frekvencija ne pada, dok windows task manager, CPU-Z, HWMonitor kaze da pada tokom RAM testa sto i nema logike. Zasto bi padala prilikom RAM testa a ne pada kada je power draw na max, tipa AVX IBT test, OCCT i ostali. Okay je sada, preko noci ostavio da testira XMP 2933MHz uz nesto nize latencije od defaultnih  i nije se srusilo. 

 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

uz dram calculator uspio sam upogonit ram na 3400MHz 14-14-14-28, 1.4V

 

pokusao sam 3466MHz ali je bilo nestabilno, a nije mi se vise dalo petljati po BIOSu za 1-2% razlike u performansama..

 

proc je undervoltan za 0.1125V (ne prelazi 1.431~V), temp je max 77C (uz ambijentalnu od 26C) i to u kucistu koje nije za airflow (be quiet! dark base 700)

sve jezgre su u stanju boostat na 4.3GHz (max 4.350GHz)

 

G1 GTX1080 max ide do 2012MHz (74C), ne pada ispod 1930~MHz

 

sve u svemu, ryzen 2700x na x370 ide bez problema

 

asusova maticna je vrh (Crosshair VI Extreme) i ako vam se ne da nista manualno prckati sa OCom, samo odaberite jedan od ponudjenih memory preseta (a ima ih desetak) i radit ce od prve na 3200/3333/3400MHz uz dobre tajminge (koliko znam, sve X370 i X470 asus maticne dolaze sa navedenim presetima)

 

Moj PC  
11 0 hvala 4
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

I ja sam s ryzen dram calculatorom diga svoj dosta, sa 2400mhz cl17 na 3200mhz cl16-18-18-37 1.35v i vddcr 1.1v 

 

Taj moj je najjeftiniji na tržištu bio, nemam se šta žaliti 

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

OK morao sam odustati od 3400MHz - BF1 se srusi odmah cim pokusam loadati kampanju dok firefox ili se srusi ili ne pokrene sve add-onove (ali npr superposition bench radi bez problema)

vratio sam na 3200MHz uz fast timinge iz dram calculatora

3333MHz i 3400MHz rade bez problema ako odaberem presete koji dolaze sa BIOSom, ali mi se ne svidja SOC (preko 1.13V - iako AMD kaze da ryzen moze do 1.25V na SOC) i DRAM (preko 1.43~V) voltaza onda, a ne da mi se testirati i restartati svako malo da otkrijem na kojim vrijednostima bi to bilo stabilno

 

no koliko citam po netu bolje imati 3200 sa brzim timinzima nego 3333/3466 sa nesto sporijima (timinzi su bitniji nego frekvencija na ryzenu)

 

probam smanjiti timinge na 3200MHz - ima li tu tko da je isao ispod 14-14-14-28 ? tipa na 11-11-11-24 (naravno i sve one sekundarne i tercijarne vrijednosti jos postelati dodatno) kao sto izbaci ryzen calculator kad se odabere extreme vrijednost (treba li doista posebno hladjenje za RAM kod tih vrijednosti - mislim ima smisla posto extreme vrijednosti zahtjevaju 1.5+V za DRAM?)

 

imam b-die 3200CL14 g-skill memoriju btw

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 10:56 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

probam smanjiti timinge na 3200MHz - ima li tu tko da je isao ispod 14-14-14-28 ? tipa na 11-11-11-24 (naravno i sve one sekundarne i tercijarne vrijednosti jos postelati dodatno) kao sto izbaci ryzen calculator kad se odabere extreme vrijednost (treba li doista posebno hladjenje za RAM kod tih vrijednosti - mislim ima smisla posto extreme vrijednosti zahtjevaju 1.5+V za DRAM?)

 

imam b-die 3200CL14 g-skill memoriju btw

 

 

CL11 sigurno neces dobit na 24/7 prihvatljivom naponu, ako spustis na 13 to je vec super.

 

Ja sam flare x 3200 cl14 (ista memorija) vozio na 3900mhz 12-12-12-24 cr1 ali samo za bench i sa 1.9V. Imam 80mm vent koji hladi ram i m.2 ssd-ove pa temperature nisi problem..

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 11:59 (ansha).
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

no koliko citam po netu bolje imati 3200 sa brzim timinzima nego 3333/3466 sa nesto sporijima (timinzi su bitniji nego frekvencija na ryzenu)

 

 

 

 Frekvencija je važnija. Tek je manje važna nakon 3000/3200MHz.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Fanu kaže...

 

probam smanjiti timinge na 3200MHz - ima li tu tko da je isao ispod 14-14-14-28 ? tipa na 11-11-11-24 (naravno i sve one sekundarne i tercijarne vrijednosti jos postelati dodatno) kao sto izbaci ryzen calculator kad se odabere extreme vrijednost (treba li doista posebno hladjenje za RAM kod tih vrijednosti - mislim ima smisla posto extreme vrijednosti zahtjevaju 1.5+V za DRAM?)

 

imam b-die 3200CL14 g-skill memoriju btw

 

 

CL11 sigurno neces dobit na 24/7 prihvatljivom naponu, ako spustis na 13 to je vec super.

 

Ja sam flare x 3200 cl14 (ista memorija) vozio na 3900mhz 12-12-12-24 cr1 ali samo za bench i sa 1.9V. Imam 80mm vent koji hladi ram i m.2 ssd-ove pa temperature nisi problem..

 Okay WAT ?????

 

Ako je to ekstrem, koji je onda sweetspot za flareX OC ?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 

Ja sam flare x 3200 cl14 (ista memorija) vozio na 3900mhz 12-12-12-24 cr1 ali samo za bench i sa 1.9V. Imam 80mm vent koji hladi ram i m.2 ssd-ove pa temperature nisi problem..

 Okay WAT ?????

 

Ako je to ekstrem, koji je onda sweetspot za flareX OC ?

Sweetspot je onolko koliko mozes potegnut sa 1.4V, ja drzim 4000mhz 17-17-17-37 cr1 iako ide i 4133mhz. Najvise sta sam izvukao je 4290mhz...

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dear Lord.

 

Ima li ijedna bolja memorija od F4 ili FlareX-a (3200cl14) trenutno dostupna na tržištu ?  

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Dear Lord.

 

Ima li ijedna bolja memorija od F4 ili FlareX-a (3200cl14) trenutno dostupna na tržištu ?  

Bolje su ove s ekstremnim taktovim jer su binani cipovi, 4266 cl17 i slicno...

Naravno, moze te pogodit i vrhunski flare koji ide u nebo. Za bench rekorde se uglavnom svi drze 4000mhz sa cl11 ili 12...

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači 4200+/- cl17 je neki plafon za home edition b-die.

 

Znači teoretski, binane memorije na tom taktu bi mogle još više ili na dodatno zatezanje tajminga ?

 

Na ovako nešto misliš ili je ovo obični ne binanni b-die ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 14:55 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Znači 4200+/- cl17 je neki plafon za home edition b-die.

 

Znači teoretski, binane memorije na tom taktu bi mogle još više ili na dodatno zatezanje tajminga ?

 

Na ovako nešto misliš ili je ovo obični ne binanni b-die ?

To je solidno al 4000 cl17 ce bez problema vozit svaki 3200 cl14 ram ako su procesor i ploca dobri. 

 

Za bit sigiran da ces ici preko 4ghz treba bolja ploca i procesor s dobrim imc-om. Ima primjeraka 8700K/8086K koji ne mogu preko 3600 zbog smece imc-a...

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trebam malu pomoć, pokušavam preko Ryzen Calculator naći neke optimalne postavke za moj DRAM koristeći tutorijal u linku, ali pri korištenju programa gdje treba ukucati memory type, neznam šta da stavim s obzirom da nemogu ili nevidim naći koju vrstu Hynix chipa imaju moji keksi, postoje tri vrste za izabrati   Hynix MFR,AFR, i CFR kako da znam koji su?

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fanu  probaj te ostale vrijednosti staviti na automatsko a vddcr voltažu digni dokle misliš da je sigurno za svakodnevnu upotrebu

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Colossus7 kaže...

Trebam malu pomoć, pokušavam preko Ryzen Calculator naći neke optimalne postavke za moj DRAM koristeći tutorijal u linku, ali pri korištenju programa gdje treba ukucati memory type, neznam šta da stavim s obzirom da nemogu ili nevidim naći koju vrstu Hynix chipa imaju moji keksi, postoje tri vrste za izabrati   Hynix MFR,AFR, i CFR kako da znam koji su?

 

 Evo najbolji savjet koji mozes dobit

 

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Colossus7 kaže...

Trebam malu pomoć, pokušavam preko Ryzen Calculator naći neke optimalne postavke za moj DRAM koristeći tutorijal u linku, ali pri korištenju programa gdje treba ukucati memory type, neznam šta da stavim s obzirom da nemogu ili nevidim naći koju vrstu Hynix chipa imaju moji keksi, postoje tri vrste za izabrati   Hynix MFR,AFR, i CFR kako da znam koji su?

 

 Mislim da bi trebalo pisati pod PART NUMBER, ali tebi piše xxxxx?FR.

Probaj staviti MFR.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mile 74 kaže...
Colossus7 kaže...

Trebam malu pomoć, pokušavam preko Ryzen Calculator naći neke optimalne postavke za moj DRAM koristeći tutorijal u linku, ali pri korištenju programa gdje treba ukucati memory type, neznam šta da stavim s obzirom da nemogu ili nevidim naći koju vrstu Hynix chipa imaju moji keksi, postoje tri vrste za izabrati   Hynix MFR,AFR, i CFR kako da znam koji su?

 

 Mislim da bi trebalo pisati pod PART NUMBER, ali tebi piše xxxxx?FR.

Probaj staviti MFR.

 Da, zato mi nije jasno koja je vrsta, morat cu malo guglat dublje, iako nemam potrebe , mema mi je trenutno na 3000 na 16-20-20-20-36 na 1.35v i sve je stabilno, realno netrebam ništa više od toga za bilo šta, htio sam se čisto poigrati sa postavkama da vidim di je maksimum za ove rame a da je sve stabilno.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Statsman kaže...
Colossus7 kaže...

Trebam malu pomoć, pokušavam preko Ryzen Calculator naći neke optimalne postavke za moj DRAM koristeći tutorijal u linku, ali pri korištenju programa gdje treba ukucati memory type, neznam šta da stavim s obzirom da nemogu ili nevidim naći koju vrstu Hynix chipa imaju moji keksi, postoje tri vrste za izabrati   Hynix MFR,AFR, i CFR kako da znam koji su?

 

 Evo najbolji savjet koji mozes dobit

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

klik rekoh vam da će sniženi threadripperi iz 1. generacije biti bestbuy  1920x za 400$, još da je jeftinijih matičnih i 9900k nema šta tražit tu 

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 20:21 (petarjukic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...

klik rekoh vam da će sniženi threadripperi iz 1. generacije biti bestbuy  1920x za 400$, još da je jeftinijih matičnih i 9900k nema šta tražit tu 

Ako ces renderat onda da, 1920x po toj cijeni je nenadjebiv. Ali ako hoces high end high refresh rate igranje, onda je 1920x smece od procesora. 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za igranje je dosta 8700K, 9900K je već overkill

 

Vidit ćemo cijenu, bit će visoko clockan, upikne ga se na neku jeftiniju ploču i nema potrebe overclockat dalje

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
16 godina
online
Glavni dobavljač neće raditi nove procesore za AMD
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Glavni dobavljač neće raditi nove procesore za

Već je većina prebačena u tsmc tako da nema razloga za brigu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice