AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.096.654
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mate213 kaže...

Bas i ja ovih dana gledam malo komponente, maticne posebno sad, pa sam odlucio uzeti skuplju maticnu bas radi wifi-a, al me sad jedino muci sto msi b450 gaming pro carbon ac dolazi sa 8+4 pin konektorom kod cpu-a, a napajanja imaju samo jedan 8pin, bar ovo koje bi ja uzeo, pa ne znam jel bude sve skupa radilo ako ustekam samo taj 8pin, posto planiram i overclockat ili da nadem neko napajanje da ima 8+4pin? Na par stranih oruma sam procitao da taj 4pin ne igra ulogu ali....volio bih cuti i ovdje neke savjete

 kreni od 1:55

 

sve ces cuti : 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

 Ajmo ljudi dajte obrazložite koja je bolja, i ja čekam ko zapeta puška da naručim neku B450 

 

MSI ima kao bolje VRMove, ali loše urađeno hlađenje istih.

Ne znam kako je na ovoj GB MBO urađeno hlađenje VRMova, ali, ako je kao na njihovoj xx70 onda je bolja opcija.

Sve su to ionako varijacije na temu, pa su zato i ispali tako glasovi.

Osobno nisam za niti jednu glasao, jer nije šija nego je vrat. Ukoliko ne želiš 'wifi' postoje i druge.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

slažem Ryzen 2600 stroj, pa me muči odabir matične:

 

B450, 4 DIMMa, poželjno 2 M.2 i malo bolja zvučna...

 

Gigabyte ili MSI?

 

zanima me napajanje CPUa/VRMova.. i neka opća overklokabilnost..

 

ove zadnje su najskuplje i kod oba proizvođača dolaze s WiFiem...

 Ajmo ljudi dajte obrazložite koja je bolja, i ja čekam ko zapeta puška da naručim neku B450 

I ja sam u istim mukama.

Slazem ovo matx kuciste i odlucio sam se za ryzen 5 2600 na MSI B450M MORTAR Titanium 7B89-002R retail. Nemam iskustva u razlicitim komponentama jer sam zadnjih godina koristio samo laptope. U mojem kratkom trazenju, ova ploca mi ispada kao dobar izbor.

Bitna mi je kvaliteta, stabilnost, dosta novijih usb portova. Kupujem komp za sljedecih par godina.

 

last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 12:14 (jollyb).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U Njemackoj si i kupujes u Mindfactoryu ili si bzvz stavio link od njih?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mate213 kaže...

Bas i ja ovih dana gledam malo komponente, maticne posebno sad, pa sam odlucio uzeti skuplju maticnu bas radi wifi-a, al me sad jedino muci sto msi b450 gaming pro carbon ac dolazi sa 8+4 pin konektorom kod cpu-a, a napajanja imaju samo jedan 8pin, bar ovo koje bi ja uzeo, pa ne znam jel bude sve skupa radilo ako ustekam samo taj 8pin, posto planiram i overclockat ili da nadem neko napajanje da ima 8+4pin? Na par stranih oruma sam procitao da taj 4pin ne igra ulogu ali....volio bih cuti i ovdje neke savjete

 Pogledaj šta ovaj stručnjak ima da kaže između ostalog i za 8+4 konektor

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Seronja nezauzet kaže...

MSI ima kao bolje VRMove, ali loše urađeno hlađenje istih.

Ne znam kako je na ovoj GB MBO urađeno hlađenje VRMova, ali, ako je kao na njihovoj xx70 onda je bolja opcija.

Sve su to ionako varijacije na temu, pa su zato i ispali tako glasovi.

Osobno nisam za niti jednu glasao, jer nije šija nego je vrat. Ukoliko ne želiš 'wifi' postoje i druge.

 najbolje hlađenje ima msi opet se ponavljamo:

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 13:02 (dery).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

U Njemackoj si i kupujes u Mindfactoryu ili si bzvz stavio link od njih?

U Njemackoj sam, zivim tu i radim. Poslao sam sam link na mindf. zato jer sam vidio da i drugi su znali postati. Za trazenje hrv linkove nisam nalazio iz prve a nisam ni vise stigao.

last.fm/user/jolly_bravo
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dok ja tražim Ryzena ko ozeblo sunce, upao sam u 8600K u paketu s entry Z370 pločom. Ima li netko s 2700 i pripadajućom pločom za zamjenu 1/1?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 13:31 (Paolo Maldini).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Seronja nezauzet kaže...

MSI ima kao bolje VRMove, ali loše urađeno hlađenje istih.

Ne znam kako je na ovoj GB MBO urađeno hlađenje VRMova, ali, ako je kao na njihovoj xx70 onda je bolja opcija.

Sve su to ionako varijacije na temu, pa su zato i ispali tako glasovi.

Osobno nisam za niti jednu glasao, jer nije šija nego je vrat. Ukoliko ne želiš 'wifi' postoje i druge.

 najbolje hlađenje ima msi opet se ponavljamo:

 

 

 Ti si kao oni Jehovini svjedoci. Kula stražara, pa kula stražara. Pretpostavljam zato što i sam imaš MSI.

U tom videu koji si naveo nema ništa o MSI ploči o kojoj se ovdje govori. Ili sam ja ćorav. Što je vrlo moguće nakon ovoliko godina blejanja u ekran

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za razliku od tebe govorim iz iskustva, plus tu je video. Imam b450 pro hladna ko led i ovde je tomahawk a ti pametnjakoviću pokaži nešto iz svog velikog iskustva sa serijom B450.

kradem mine iz minskog polja
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Za razliku od tebe govorim iz iskustva, plus tu je video. Imam b450 pro hladna ko led i ovde je tomahawk a ti pametnjakoviću pokaži nešto iz svog velikog iskustva sa serijom B450.

Naravno da ti imaš, pa je kao i cigo hvališ, kao što i cigo hvali svoga konja. Naravno da je na videu, ali čovjek uopće ne pita za tomahawk, "pametnjakoviću'.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
jollyb kaže...
The_Fichek kaže...

U Njemackoj si i kupujes u Mindfactoryu ili si bzvz stavio link od njih?

U Njemackoj sam, zivim tu i radim. Poslao sam sam link na mindf. zato jer sam vidio da i drugi su znali postati. Za trazenje hrv linkove nisam nalazio iz prve a nisam ni vise stigao.

Za 2 eura manje imas dosta bolju plocu (jedna od rijetkih u B350/B450 kategoriji sa ALC 1220 i Intel LAN chipovima): https://www.mindfactory.de/product_info.php/Asus-ROG-Strix-B350-F-Gaming-AMD-B350-So-AM4-Dual-Channel-DDR4-ATX-Reta_1175805.html Gotovo sam siguran da dolaze s BIOS updateom za Ryzen 2xxx, u svakom slucaju isplativija kupnja. Umjesto mATX kucista mozda bolje da si uzmes neko kompaktno ATX kuciste tipa Fractal Define C? Prozracnije kuciste ti mozda da 100Mhz vise na procu i/ili grafi, a i nije puno vece od Thermaltakea kojeg si linkao na drugoj temi. Ako ostajes pri mATX onda oke s tim Steam kuponom, a i pretpostavljam da zelis bijelu maticnu ili?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 20:39 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
jollyb kaže...
The_Fichek kaže...

U Njemackoj si i kupujes u Mindfactoryu ili si bzvz stavio link od njih?

U Njemackoj sam, zivim tu i radim. Poslao sam sam link na mindf. zato jer sam vidio da i drugi su znali postati. Za trazenje hrv linkove nisam nalazio iz prve a nisam ni vise stigao.

Za 2 eura manje imas dosta bolju plocu (jedna od rijetkih u B350/B450 kategoriji sa ALC 1220 i Intel LAN chipovima): https://www.mindfactory.de/product_info.php/Asus-ROG-Strix-B350-F-Gaming-AMD-B350-So-AM4-Dual-Channel-DDR4-ATX-Reta_1175805.html Gotovo sam siguran da dolaze s BIOS updateom za Ryzen 2xxx, u svakom slucaju isplativija kupnja. Umjesto mATX kucista mozda bolje da si uzmes neko kompaktno ATX kuciste tipa Fractal Define C? Prozracnije kuciste ti mozda da 100Mhz vise na procu i/ili grafi, a i nije puno vece od Thermaltakea kojeg si linkao na drugoj temi. Ako ostajes pri mATX onda oke s tim Steam kuponom, a i pretpostavljam da zelis bijelu maticnu ili?

 

Hvala na savjetu, ali namjerno ciljam na matx maticnu i kuciste. gledao sam define c, ali nekako mi bolje pase thermaltake cube v21 u stanu u kojem smo sad. zapravo sam danas maticnu upravo danas podignuo u ducanu u minhenu.
nisam iskoristio steam code, jer je cijena maticne tokom podneva na mindfactory skocila sa 98 na 132€, da bi se sad opet vratila na 98. :/


bijelu/silver kombinacija mi se svida, da nije bas sve potpuno crno. razlika od crne je par eura.
mislim da ce ryzen 5 2600 jako dobro sjesti na msi b450m mortar, jedva cekam da sastavim

last.fm/user/jolly_bravo
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno, ja kad odlucim koju maticnu uzeti, onda vise nemaju zaliha u ducanima i ne znaju kad ce dobiti nove... Tomahawk b450 takoder nedostupna... Koju uzeti? MSI B450 A PRO na kraju? Bude ok za 2600 uz overclock i moguci upgrade u buducnosti? Ili imate neku jos za prijedlog? Neki best buy, al da je tako "neutralnog" izgleda sa mogucim rgb osvjetljenjem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bezobrazni napadi bez argumenata sa tvoje strane i ja sam pametnjaković jel da, bravo. Ajd onda ti nama iznesi kako si došao do zaključka da serija msi B450 imaju najlošije hlađenje.

Ako je na mojoj rješeno dobro na tomahawk još bolje onda je na jačim modelima sigurno i bolje, a ti dokaži suprotno. Hvalim svog konja jer mi msi daje pozamašnu proviziju imaš šta protiv.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Bezobrazni napadi bez argumenata sa tvoje strane i ja sam pametnjaković jel da, bravo. Ajd onda ti nama iznesi kako si došao do zaključka da serija msi B450 imaju najlošije hlađenje.

Ako je na mojoj rješeno dobro na tomahawk još bolje onda je na jačim modelima sigurno i bolje, a ti dokaži suprotno. Hvalim svog konja jer mi msi daje pozamašnu proviziju imaš šta protiv.

 MSI x370 Gaming Pro Carbon - temperature VRM-a Max 48C. Cpu na 4.0GHz all cores. Ostali dijelovi na ploči još hladniji

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

 MSI x370 Gaming Pro Carbon - temperature VRM-a Max 48C. Cpu na 4.0GHz all cores. Ostali dijelovi na ploči još hladniji

Tebi mozda i noctua ohladi dodatno vram pa imas i manje temperature, pravo je pitanje kakva je situacija sa vodenim u toplijim danima jer to se onda zna lijepo ugrijati...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
Almin94 kaže...

 MSI x370 Gaming Pro Carbon - temperature VRM-a Max 48C. Cpu na 4.0GHz all cores. Ostali dijelovi na ploči još hladniji

Tebi mozda i noctua ohladi dodatno vram pa imas i manje temperature, pravo je pitanje kakva je situacija sa vodenim u toplijim danima jer to se onda zna lijepo ugrijati...

 Trenutno koristim vodeno Corsair H60

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
Almin94 kaže...

 MSI x370 Gaming Pro Carbon - temperature VRM-a Max 48C. Cpu na 4.0GHz all cores. Ostali dijelovi na ploči još hladniji

Tebi mozda i noctua ohladi dodatno vram pa imas i manje temperature, pravo je pitanje kakva je situacija sa vodenim u toplijim danima jer to se onda zna lijepo ugrijati...

 Imam sličnu matičnu, MSI X370 Gaming Plus, i također potvrđujem vrlo dobre temperature chipseta tih modela matičnih ploča.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

 Trenutno koristim vodeno Corsair H60

Micek kaže...

 Imam sličnu matičnu, MSI X370 Gaming Plus, i također potvrđujem vrlo dobre temperature chipseta tih modela matičnih ploča.

Onda odlicna potvrda da ryzen ploce, bar u vasem slucaju ove x-chipseta nemaju problema sa pregrijavanjem vrama...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 16:06 (Tomo53nja).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...

Onda odlicna potvrda da ryzen ploce, bar u vasem slucaju ove x-chipseta nemaju problema sa pregrijavanjem vrama...

Mozda zato sto se vram ne nalazi na maticnoj ploci...

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Mozda zato sto se vram ne nalazi na maticnoj ploci...

Mozda je i zato...

 

Pisem tako ali je zapravo vrm...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

sorry, ukoliko tko zna... zašto je minimalni proc. state u amd ryzen balanced power planu tako visok, na 90%, zašto nije niži?

ne kontam, zašto držati proc. konstantno na tako visokim frekvencijama?

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 8:01 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

sorry, ukoliko tko zna... zašto je minimalni proc. state u amd ryzen balanced power planu tako visok, na 90%, zašto nije niži?

ne kontam, zašto držati proc. konstantno na tako visokim frekvencijama?

 nešto je tebi loše postavljeno.

 

meni originalni bez diranja je 5 min, 100 max.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...

 nešto je tebi loše postavljeno.

 

meni originalni bez diranja je 5 min, 100 max.

 bio mi je na 90%, svašta, dmaho mi je bilo čudno...

ravna zemlja i šupalj mjesec
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

sorry, ukoliko tko zna... zašto je minimalni proc. state u amd ryzen balanced power planu tako visok, na 90%, zašto nije niži?

ne kontam, zašto držati proc. konstantno na tako visokim frekvencijama?

 

to je stari ryzen power plan

 

ugl i AMD sad savjetuje da se koristi windows balanced plan (u njemu je min proc state na 5% a max na 100%) - ryzen power plan se koristio prije windows updatea koji je donio ryzen optimizacije

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Radio sam nedavno neki setup sa AM4 shemom na MSI Tomahawk i nakon nekih 5-10min osjetim kako kuciste isijava toplinom na gornjoj strani.

Proc neki od 65W TDP-a sa integriranom grafom i hladnjaci nad VRM-ovim se griju na 50 stupnjeva (mjereno infracrvenim termometrom).

 

Zovem trgovinu, vele - to vam normalno za AMD...

Mislim si sto cu sad pricat liku o svom iskustvu sa racunalima, reko ok - ajd bok.

 

Nakon rada od cca 1h, komp se normalizirao i sada je par stupnjeva iznad sobne temperature.

A mislio sam si da bude tako, al me toplo kuciste izbacilo iz takta...

 

 

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Batista kaže...

Radio sam nedavno neki setup sa AM4 shemom na MSI Tomahawk i nakon nekih 5-10min osjetim kako kuciste isijava toplinom na gornjoj strani.

Proc neki od 65W TDP-a sa integriranom grafom i hladnjaci nad VRM-ovim se griju na 50 stupnjeva (mjereno infracrvenim termometrom).

 

Zovem trgovinu, vele - to vam normalno za AMD...

Mislim si sto cu sad pricat liku o svom iskustvu sa racunalima, reko ok - ajd bok. 

Pa i nemas neko iskustvo s racunalima ako si ih zvao da im kazes da je vrm na 50C. To je led ledeni...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lol👊💣
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

da zvao trgovinu  

 

 

Moj PC  
2 1 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice