AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.095.703
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod mene stabilno isto uvijek bus 99-100, ti moraš mbo mijenjat.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

jel moze netko provjeriti jel mu se bus speed mijenja u cpu-z?

meni da i to kada ga opteretim zna pasti cpu brzina i za 150mhz.. dakle bus speed mi je totalno nestabilan.

Probao sam memoriju spustiti skroz ali ona nije uzrok.. nije uzrok niti premali napon cpua jer p95 prolazi ne rusi ista..

 

sva sranja oko ustede energija i spustanja takta su iskljucena.. u power settinzima sve na maks..

 

 

Sugava ploca najvjerojatnije.

 to sam ja mislio...vec sam zeni reko rijesavam ono no procitaj tekst kojeg sam naveo..

cudno u tripm.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam istu ploču, sutra kad uhvatim vremena ću ti sve istestirat

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
ansha kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

jel moze netko provjeriti jel mu se bus speed mijenja u cpu-z?

meni da i to kada ga opteretim zna pasti cpu brzina i za 150mhz.. dakle bus speed mi je totalno nestabilan.

Probao sam memoriju spustiti skroz ali ona nije uzrok.. nije uzrok niti premali napon cpua jer p95 prolazi ne rusi ista..

 

sva sranja oko ustede energija i spustanja takta su iskljucena.. u power settinzima sve na maks..

 

 

Sugava ploca najvjerojatnije.

 to sam ja mislio...vec sam zeni reko rijesavam ono no procitaj tekst kojeg sam naveo..

cudno u tripm.

 Ne mora znaciti da ista varira, provjeri vise monitoring programa, vecina ih je bugovita pa i CPUZ. Vidi sta je sa ryzen masterom. Aida64 bi trebala ok pokazivati takodjer

9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pozdrav !

moze li netko preporuciti neki dobar hladnjak za ryzen 7 1700X,mislio sam uzet mugen al on je 500 kn

pa sad ako mozda ima sta jeftinije,da isto dobro hladi,a da mi se ne cuje bas previse posto ovaj sadasnji na phenom II x4 955 BE buči ko da stojis kraj aviona

Burky
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
toxic kaže...
ansha kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

jel moze netko provjeriti jel mu se bus speed mijenja u cpu-z?

meni da i to kada ga opteretim zna pasti cpu brzina i za 150mhz.. dakle bus speed mi je totalno nestabilan.

Probao sam memoriju spustiti skroz ali ona nije uzrok.. nije uzrok niti premali napon cpua jer p95 prolazi ne rusi ista..

 

sva sranja oko ustede energija i spustanja takta su iskljucena.. u power settinzima sve na maks..

 

 

Sugava ploca najvjerojatnije.

 to sam ja mislio...vec sam zeni reko rijesavam ono no procitaj tekst kojeg sam naveo..

cudno u tripm.

 Ne mora znaciti da ista varira, provjeri vise monitoring programa, vecina ih je bugovita pa i CPUZ. Vidi sta je sa ryzen masterom. Aida64 bi trebala ok pokazivati takodjer

 ryzen master stabilan na 4ghz

 

jucer u pozadini upalio hw monitor

nista specificno nisam radio.. surfao gledao filmice itd..

 

hw monitor prikazao

 

min freqv - 3500mhz 

a pazite sad ovo

maks freqv - 4600mhz..

 

hebo me pas ako je ovo normalno..

 ajde da pada ali cim sam vidio ovih 4600mhz znao sam da odredeni programi ne znaju baratati jos uvijek s Ryzenom i njihvim plocama..

 

a s druge strane nadao sam se da je ploca uzrok nekog micro stutera u pojedinim igrama... pa pad frkvenicije proca to uzrokuje..

senzori ploce vele da nije velika temperatura oko 50 stupnjeva same ploce na na dodir hladnjaci(pasivci)ploce su vruci..

 

u svakom slucaju budem trazio drugu plocu, pa ak naletim na neki dobar deal uzet cu..

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 8:26 (toxic).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

koristi HWInfo64

 

hwmonitor ne daje najtocnija ocitanja.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

koristi HWInfo64

 

hwmonitor ne daje najtocnija ocitanja.

 tamo svih 6 jezgri miruje na istom taktu i bus speedu jedino se napon cpua sitno mijenja.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Fanu kaže...

koristi HWInfo64

 

hwmonitor ne daje najtocnija ocitanja.

 tamo svih 6 jezgri miruje na istom taktu i bus speedu jedino se napon cpua sitno mijenja.

 ja sam mislio da je jeftin taj ryzen al eto ispade da je skup.Koliko si dosad ulozio u taj amd mogao si dva 8700k imati sa z370 prime plocama 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
toxic kaže...
Fanu kaže...

koristi HWInfo64

 

hwmonitor ne daje najtocnija ocitanja.

 tamo svih 6 jezgri miruje na istom taktu i bus speedu jedino se napon cpua sitno mijenja.

 ja sam mislio da je jeftin taj ryzen al eto ispade da je skup.Koliko si dosad ulozio u taj amd mogao si dva 8700k imati sa z370 prime plocama 

 Sta sam ulozio ? :)

ploca je 500 kn proc je 1400 kn..

 

ssd bi kupovao ionako bez obzira na intel/amd.

Ne znam odakle izvlacis ovo gore?

Kad sam kupovao AMD memorija je bila jeftinija nego danas.

a na r5 1600 sam popusio par sto kuna.. tako da...

kakav i7 8700k i z370 prime.. i nebudem kupio namjerno sada poslije ovog na pubg... Do daljnjeg ostajem na AMD-u.. sve dok se ne ugase.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 7:06 (toxic).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Malo sam te potpucao ne izvlacim podatke nego je to inace sa AMD znam iz iskustva
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Malo sam te potpucao ne izvlacim podatke nego je to inace sa AMD znam iz iskustva

 Ko tebe kaj si morao ulagati u delidanje procesora da ti kućište ne izgori. I moraš naučiti trgovati.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na b360 chipsetu ja nikad nisam vidio cistih 100mhz bus speed, uvijek varirao oko 99.5mhz pa bi ocitavalo 3790-3795mhz na 8400...ali ovo da ce spustiti 150mhz cpu speed znaci da zna spustiti bus speed na 95-97mhz, nikad nisam imao problem, moja b350 pro4 je bez greske drzala proc na 3.9ghz, uz sitne bus speed oscilacije tipa 3.890-3.895ghz

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim neki opasno preferiraju i7 8700K za gaming ali realno i Ryzen R5 2600 će obaviti isti posao blizu ili podjednako a košta pun ku*** duplo manje novca, za cijenu 8700K se sklopi R5 2600,B450 matična i neki 2x4 GB DDR4 ram. Neznam šta si taj Intel umišlja da su 5% bolje perfomanse vrijedne dublo više trtžišne vrijednosti.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve ovisi na kolko hz ti je monitor, ako je na 144 nece obaviti niti priblizno dobar posao.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Sve ovisi na kolko hz ti je monitor, ako je na 144 nece obaviti niti priblizno dobar posao.

 ako je monitor na 144 hz. trebat će tebi sli, triple, quad set grafičkih da bi to uopće pogurao u 144+ fpsa. tako da apsolutno nema smisla rasparavljat o herzima i fpsima iznad 60. bar ne za prosječni hrvatski đep. a dotaknut se u 4k 144hz je već debilana za sebe. tako da to neka nitko ni ne spominje.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...

 ako je monitor na 144 hz. trebat će tebi sli, triple, quad set grafičkih da bi to uopće pogurao u 144+ fpsa. tako da apsolutno nema smisla rasparavljat o herzima i fpsima iznad 60. bar ne za prosječni hrvatski đep. a dotaknut se u 4k 144hz je već debilana za sebe. tako da to neka nitko ni ne spominje.

 Tko govori o 144hz 4k? Za 1080p ti je dovoljna gtx 1070/1070ti/1080 il vega 56/64, a za 1440p gtx 1080ti.

 

Za tih 60fps se ne mora ici niti na ryzen 2600, dovoljan ti je i ryzen 3.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nečemo ovde o intelu. U ovoj temi je ryzen naj naj uz pravu mbo, jel tako toxic. Dok u onoj čet temi nek je ryzen najgori, eto jel može tako.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Netko mi je sinoć pobrisao post u kojem sam pitao jel netko prodaje Ryzen kombo (CPU i MBO) 

Uglavnom pitanje isto + koja je trenutna best buy B350 matična?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

Netko mi je sinoć pobrisao post u kojem sam pitao jel netko prodaje Ryzen kombo (CPU i MBO) 

Uglavnom pitanje isto + koja je trenutna best buy B350 matična?

 zašto ne b450???

koja bi tu bila bestbuy?

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
Paolo Maldini kaže...

Netko mi je sinoć pobrisao post u kojem sam pitao jel netko prodaje Ryzen kombo (CPU i MBO) 

Uglavnom pitanje isto + koja je trenutna best buy B350 matična?

 zašto ne b450???

koja bi tu bila bestbuy?

 Svejedno, pa nema tu velikih razlika, dajte best buy 

Edit: zaboravio na bolju kompatiblinost RAMa na B450

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 10:46 (Paolo Maldini).
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Charlie @ghost_motley: https://twitter.com/ghost_motley/status/1038404989377552385

"4 cores 8 threads in each CCX, two CCX modules per Zeppelin die"

"Nothing has been officially confirmed, but the last leak that I'm aware of from a reputable source was that AMD will keep with the same configuration as now, they'll just be increasing the number of dies on the package, as well as an additional die acting as additional co-processor, presumably for additional I/O, Security, IF controller etc... I'd also assume if they go with the 8 die + 1 I/O type die config, they'll be using an interposer, otherwise you'd need to increase package complexity with more IF links, or they'd have to take a hit bandwidth and latency wise, which I doubt they'd want."

 

Neznam ako je već bilo ali po zadnjim rumorima Zen2 neće ići na više jezgri već idu u napad na veće frekvencije i smanjenje latencija. 

 

9900k skalp incoming?

 

Pretpostavljam da će Zen2 biti out u Aprilu? Oba ryzena sada su bila out u 4 mj. 

 

zanimljiva vremena :D

[url=https://valid.x86.fr/vdcjr9][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/vdcjr9-6.png[/img][/url]
Moj PC  
3 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

RAM puno više ovisi o procu pa ako te to brine, uzmi 2nd gen, na 350/370 ploči trebaš samo bios update.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...

RAM puno više ovisi o procu pa ako te to brine, uzmi 2nd gen, na 350/370 ploči trebaš samo bios update.

 Imaš neku preporuku MBO do 700kn?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ti best buy ja je imam

 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav,

 

slažem Ryzen 2600 stroj, pa me muči odabir matične:

 

B450, 4 DIMMa, poželjno 2 M.2 i malo bolja zvučna...

 

Gigabyte ili MSI?

 

zanima me napajanje CPUa/VRMova.. i neka opća overklokabilnost..

 

ove zadnje su najskuplje i kod oba proizvođača dolaze s WiFiem...

6 GA B450 Aorus Elite/Pro/Pro Wi
7 MSI B450 Mortar/Gamin Pro Carb
Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bas i ja ovih dana gledam malo komponente, maticne posebno sad, pa sam odlucio uzeti skuplju maticnu bas radi wifi-a, al me sad jedino muci sto msi b450 gaming pro carbon ac dolazi sa 8+4 pin konektorom kod cpu-a, a napajanja imaju samo jedan 8pin, bar ovo koje bi ja uzeo, pa ne znam jel bude sve skupa radilo ako ustekam samo taj 8pin, posto planiram i overclockat ili da nadem neko napajanje da ima 8+4pin? Na par stranih oruma sam procitao da taj 4pin ne igra ulogu ali....volio bih cuti i ovdje neke savjete

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne brini za to, taj 4 pin je potpuni višak čak i za Ln2.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

slažem Ryzen 2600 stroj, pa me muči odabir matične:

 

B450, 4 DIMMa, poželjno 2 M.2 i malo bolja zvučna...

 

Gigabyte ili MSI?

 

zanima me napajanje CPUa/VRMova.. i neka opća overklokabilnost..

 

ove zadnje su najskuplje i kod oba proizvođača dolaze s WiFiem...

 Ajmo ljudi dajte obrazložite koja je bolja, i ja čekam ko zapeta puška da naručim neku B450 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

da, do sada su MSI bile best buy...

 

Asus škrtari na zvuku, većina na VRMovima i hlađenju...

 

ali ove nove Gigabytice mi se čine OK...

 

 

generalno, dosta dobar brzinski pregled imate na:

 

https://www.anandtech.com/show/13091/analyzing-b450-for-amd-ryzen-a-quick-look-at-all-the-motherboards

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice