AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.019
|
čitano: 5.168.454
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ova druga mi se čini baš moćna.Navodno je ona MSI GAMING PRO CARBON AC najbolja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 19:40 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupio sam prije 4 dana novo računalo s AMD Ryzen 5 1400 3.20GHz Quad-Core Procesor. Nadam se da nisam pogriješio valjda će se pokazati dobrim.

Softwer
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 19:55 (Softwer).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Softwer kaže...

Kupio sam prije 4 dana novo računalo s AMD Ryzen 5 1400 3.20GHz Quad-Core Procesor. Nadam se da nisam pogriješio valjda će se pokazati dobrim.

 Ovisno o kojoj namjeni je riječ, ako je riječ o gamingu onda bi kud i kamo bolje prošao da si dodao još 300-400 kuna i uzeo ryzen 5 2600, al' to je samo moje mišljenje

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Softwer kaže...

Kupio sam prije 4 dana novo računalo s AMD Ryzen 5 1400 3.20GHz Quad-Core Procesor. Nadam se da nisam pogriješio valjda će se pokazati dobrim.

 Ovisno o kojoj namjeni je riječ, ako je riječ o gamingu onda bi kud i kamo bolje prošao da si dodao još 300-400 kuna i uzeo ryzen 5 2600, al' to je samo moje mišljenje

 Ovo sam računalo kupio novo,konfiguracija je već bila sklopljena ali poštujem mišljenja drugih, tako da nije isključeno da ću kasnije kupiti i ubaciti jači procesor.

Softwer
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 20:10 (Softwer).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Eld kaže...
CroVandal kaže...

.... Mislim da je 2600 sweet spot trenutno bar dok amd ne digne cijene što bi se moglo desiti posto je intel ne normalno skup trenutno tako da i ako amd digne za 40 do 50e cijene i dalje je bolji izbor... 

 Ja sam prije manje od tjedan dana u HGSpotu kupio Ryzen 5 2400G za 1220 kn. Jutros primijetim dok sam nesto drugo gledao da je isti sada vec 1300 kn. Mozda bi to mogao biti neki pokazatelj ...

 

 

Ja sam također prije 10-ak dana uzeo 2400g u HG spotu po toj cijeni, rasti će sigurno ryzen još čim je intel digao cijene, tako da smo dobro pogodili  Kako si zadovoljan s procom? Meni je za tu lovu odličan, probao malo i igre i mogu reći da integruša vrti nove igre bez problema, naravno na low detaljima. Još kad stavim neku rx 580 bit će milina 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lobotomac90 kaže...

rasti će sigurno ryzen još čim je intel digao cijene

Ako 2700x model prijeđe 3500, onda se gleda i7 9700k. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 20:51 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

E ta ... Jel valja šta ? Druga ima  ALC1220 vidim.

 Pogledaj malo ovdje 

. Ta Gigabyte je ispala najgora na testu. Mislim da je ponajbolja B450 MSI GAMING PRO CARBON AC, al je nema u hr.

 

Mene hebe kaj mi ploča mora obavezno imati S/PDIF out, a takvih u B450 baš i nema puno. Mislim da ću na kraju ASUS ROG Strix B450-F Gaming, al čekam nezavisne reviewe novih intela koji bi trebali izaći u petak.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 21:09 (BlackM).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

 preporodio bi se jos i vise da si samo tog i5 4670k prodao i nadoplatio cca 500kn za neki polovni K i7 model... koliko sam vidio i dalje si s battlefieldom u gpu bottlenecku cak i s tom slabasnom gtx1060.lp

 lol, je ići onda na 4770 koji je i dalje 4 jezgre. Gledao sam ga u bf5, mučio se isto kao i i5 4670k moj.

 

Gdje sam u bottlenecku, oprostit ćeš? proc je na 30-40%, dropovi su minimalni sa 120 na 100. 120 je lock. Nema mi smisla dalje ić, šta mi vrijedi da mi na praznoj mapi od na 200 pa padne na 120-130 kad je fajt? 

 

Oprosti eto što ne planiram davat puste tisuće u grafičke kartice već mi je 1060tka s comp. postavkama dovoljna da uživam u igranju i vjerojatno napunim olovom tebe i ostale s 3 puta boljim računalima.

Dobar si dečko, ali tako si prepotentan i bahat, a sviraš kurcu izjavama da sam u bottlencku s ovakvom konfom.

 

Šteta što si toliko u guzici intelu da ne vidiš ništa dalje.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 21:16 (fila2208).
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 2600 da botlenecka gtx 1060 hahahahahhahaha. Stjepane za lupanje gluposti imamo gorstaka ne treba jos jedan. Pa ryzen 2600 gura jednu 1080 bez problema a da nece 1060. 

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

Ryzen 2600 da botlenecka gtx 1060 hahahahahhahaha. Stjepane za lupanje gluposti imamo gorstaka ne treba jos jedan. Pa ryzen 2600 gura jednu 1080 bez problema a da nece 1060. 

 pa da gura covjek se nebi onda zalio da mu gpu usage pada i na 90% i to u bf-u.. nisam ja to reako .lp

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Žalosno koliko si neuk...na djelovima mape koji su lakši za gpu i cpu, lock na 120 stoji i usage padne i na 80% što znači da nema nlocka, fps bi otišao na 200. 

Onda kad dođe do vatre i borbe, usage ode na 100, ali lock drži 120.

 

Da imalo shvaćaš gaming i igranje, znao bi da je najbolje lockat fps na sigurnu razinu, da se navikenš na taj fps i fluidnost, nema potrebe da mi skače od 100-200 šta imam od toga a grafika se samo pali stalno na 99, čemu?

 

Stvarno si me razočarao koliko bubaš gluposti jer si intel fanboy.

Valjda niš u ćživotu nemaš nego te intele pa si zato takav...

 

ugl da ponovim

ryzen 5 2600 na auto mode je, nisam ga ni clockao, hlađen sa cm212 evo max 40c, opterećen od 30-40max.

gtx 1060 3gb, postavke high, scaling 100, lock 120. Drži grafiku na 90-100, naravno kad je lakše držat tih 120 grafika padne ispod kad je manje intenzivan dio mape.

i to je ot, čemu se ja opravdavam isto takvom liku lol,ali dobro.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije intel digao cijene nego ducani/distributeri jer ostaju bez procesora...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fila2208 kaže...
Stjepanj kaže...

 preporodio bi se jos i vise da si samo tog i5 4670k prodao i nadoplatio cca 500kn za neki polovni K i7 model... koliko sam vidio i dalje si s battlefieldom u gpu bottlenecku cak i s tom slabasnom gtx1060.lp

 lol, je ići onda na 4770 koji je i dalje 4 jezgre. Gledao sam ga u bf5, mučio se isto kao i i5 4670k moj.

 

Gdje sam u bottlenecku, oprostit ćeš? proc je na 30-40%, dropovi su minimalni sa 120 na 100. 120 je lock. Nema mi smisla dalje ić, šta mi vrijedi da mi na praznoj mapi od na 200 pa padne na 120-130 kad je fajt? 

 

Oprosti eto što ne planiram davat puste tisuće u grafičke kartice već mi je 1060tka s comp. postavkama dovoljna da uživam u igranju i vjerojatno napunim olovom tebe i ostale s 3 puta boljim računalima.

Dobar si dečko, ali tako si prepotentan i bahat, a sviraš kurcu izjavama da sam u bottlencku s ovakvom konfom.

 

Šteta što si toliko u guzici intelu da ne vidiš ništa dalje.

 nema potrebe za takvim odgovorima, njemu govoriš nešto za ponašanje, a pogledaj malo svoj i njegov rječnik pa reci iskreno tko je tu prepotentan i bahat

nit te je napao na osobnoj razini, nit je koristio riječi poput kurac i guzica s kojima se ti bespotrebno razbacuješ

 

možda se malo i zajebavao, ali nije ti ni loš savjet dao kad već pričao o bacanju pustih novaca, jer onda ti je upgrejd za 500 kuna u odnosu na novu konfu itekako dobar savjet jer bogzna što nisi dobio s rajzenom u odnosu na i7 s nešto većim klokom

 

4 core/4 thread inače nije isto kao 4 core/8 thread, to samo neznalica može sve svrstat pod istu stvar

i to nema veze s intelom ili amd-om, jer 4-core/8thread rajzen je puno bolji u cpu zahtjevnim igrama od čistog 4 core rajzena

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 nema potrebe za takvim odgovorima, njemu govoriš nešto za ponašanje, a pogledaj malo svoj i njegov rječnik pa reci iskreno tko je tu prepotentan i bahat

nit te je napao na osobnoj razini, nit je koristio riječi poput kurac i guzica s kojima se ti bespotrebno razbacuješ

 

možda se malo i zajebavao, ali nije ti ni loš savjet dao kad već pričao o bacanju pustih novaca, jer onda ti je upgrejd za 500 kuna u odnosu na novu konfu itekako dobar savjet jer bogzna što nisi dobio s rajzenom u odnosu na i7 s nešto većim klokom

 

4 core/4 thread inače nije isto kao 4 core/8 thread, to samo neznalica može sve svrstat pod istu stvar

i to nema veze s intelom ili amd-om, jer 4-core/8thread rajzen je puno bolji u cpu zahtjevnim igrama od čistog 4 core rajzena

 Pa moja stvar je što korstim takav riječnik, a to što on mene smatra debilom i latentno provocira, to je druga stvar. To mogu i ja raditi, ali ne želim.

 

Dakle i7 4770 je bolji upgrade nego novi proc matična i rami ddr4 jer sam prije bio na ddr 3?

 

Kompa, znam ja što je ht i što je i7 naspram tog i5, ali gledajući testove i gameplay na yt, vidio sam da se isti guši na bf5 koliko i moj.

O tome sam pričao, a ne o tome da su isti i5 i 7, ali nisam objasnio kako sam mslio, no dobro.

ht nije tolika pomoć u igrama, pogotovo u bf što je više puta benchmarkano i dokazano.

 

Htio sam napravit upgrade, pogledavši sve što se nudi, odlučio sam ić novo. Gledao sam isključivo intela jer za ryzn nisam znao.

Onda sam pričao s nekim učenim dečkima, koji su mi dali savjete, poslušao i to je to.

 

Ali reći da ryzen bnecka 1060, je stvarno pokazatelj znanja, i to je to.

 

ovako je to izgledalo meni isto na i5 4670k na 4.5ghz

onda čemu da dajem 100e za nešto što neću osjetit, umjesto 200e pa sam išao novi socket, rame i osvježio sve.

Nije to radi bf, nego općenito, dobar deal i požurio sam da mi cijene ne odu gore-

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 21:49 (fila2208).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Nije intel digao cijene nego ducani/distributeri jer ostaju bez procesora...

 A zašto ostaju bez procesora?

https://www.cnbc.com/2018/09/14/jp-morgan-says-intels-chip-shortage-is-worsening-and-will-hurt-pc-sales.html

 

jer ih ne proizvode dovoljno koliko se traži. krivulja potražnje i ponude, jednostavno je, cijene idu gore odmah.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fila2208 kaže...

 

Ali reći da ryzen bnecka 1060, je stvarno pokazatelj znanja, i to je to.

 

 dakle Ti velis gpu usage ti pada na 90%, sta je to onda ako nije BN pitanje za milijon kuna?lp

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
fila2208 kaže...

 

Ali reći da ryzen bnecka 1060, je stvarno pokazatelj znanja, i to je to.

 

 dakle Ti velis gpu usage ti pada na 90%, sta je to onda ako nije BN pitanje za milijon kuna?lp

 Ajde ovako. 

 

Pokreni neku intenisve igru. Stavi lock fps na 100-120.

Igraj, i reci mi hoće li grafika bit stalno na 100%?

 

Dali ti to možeš shvatiti?

Ako maknem lock, na 99 je stalno i imam onda fps od 100-200. 

Zašto da grafika pari na 99, ako ne mora stalno.

 

Možeš li pročitati i shvatiti?

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 5 može bottleneckati GTX 1080, možda čak neznatno i GTX 1070, i to tek iznad 1080p. Nema šanse da bottlenecka 1060.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ryzen 5 2600 košta 1400kn + clocka se, otključan.

 

Koliko košta intelov proc koji neće bneckat 1080, prvi znači koji može napunit 1080 na 99 i da se kloka?

 

 

https://www.uzishop.hr/intel-procesori/16353-intel-core-i5-8600k-36ghz-9mb-smart-cache-kutija-procesor.html

 

3 soma :)

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 21:54 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fila2208 kaže...

 Pa moja stvar je što korstim takav riječnik, a to što on mene smatra debilom i latentno provocira, to je druga stvar. To mogu i ja raditi, ali ne želim.

 

Dakle i7 4770 je bolji upgrade nego novi proc matična i rami ddr4 jer sam prije bio na ddr 3?

 

Kompa, znam ja što je ht i što je i7 naspram tog i5, ali gledajući testove i gameplay na yt, vidio sam da se isti guši na bf5 koliko i moj.

O tome sam pričao, a ne o tome da su isti i5 i 7, ali nisam objasnio kako sam mslio, no dobro.

 

Htio sam napravit upgrade, pogledavši sve što se nudi, odlučio sam ić novo. Gledao sam isključivo intela jer za ryzn nisam znao.

Onda sam pričao s nekim učenim dečkima, koji su mi dali savjete, poslušao i to je to.

 

Ali reći da ryzen bnecka 1060, je stvarno pokazatelj znanja, i to je to.

 

 zato što si kontradiktoran, ako drugima govoriš da su bahati i prepotentni kad to nisu, a isto to bujicom izvire iz tvoje rječnika, onda očito imaš problema sa shvaćanjem osnova komunikacije i štošta drugo

 

nisam rekao da je i7 4770k bolji, k jer je kolega napomenuo k procesor, od novog rajzena nego je razlika u gejmanju minorna u odnosu na razliku u novcima, a za koje sam napominješ da se ne želiš razbacivati

osobno bih i sam odabrao isto što i ti, pod uvjetom da lova nije problem

 

a za bn rajzena na 1060 mislim da je više bila njegova zajebancija, a u svakom slučaju nije potrebno tako se obrecnuti... osim ako imate neke starije razmirice, to nisam vidio

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 zato što si kontradiktoran, ako drugima govoriš da su bahati i prepotentni kad to nisu, a isto to bujicom izvire iz tvoje rječnika, onda očito imaš problema sa shvaćanjem osnova komunikacije i štošta drugo

 

nisam rekao da je i7 4770k bolji, k jer je kolega napomenuo k procesor, od novog rajzena nego je razlika u gejmanju minorna u odnosu na razliku u novcima, a za koje sam napominješ da se ne želiš razbacivati

osobno bih i sam odabrao isto što i ti, pod uvjetom da lova nije problem

 

a za bn rajzena na 1060 mislim da je više bila njegova zajebancija, a u svakom slučaju nije potrebno tako se obrecnuti... osim ako imate neke starije razmirice, to nisam vidio

 Shema je da sam istog branio davno po forumu kad su ljudi mu srali, jer mi je dečko bio drag. Sad isti sere po meni, onako, s visoka, jer ja imam socijalni amd sa slabašnom nvidijom. A jebga netko radi za život, netko za procesore.

Imao sam na umu sve opcije. Probat uhvatiti taj i7 model. traže za njega puno, i već su stari, opet ću morat dat 100-200e. 

Pitanje oću has moć prodat.

 Uleti lik, ponudi da mi kupi sve ovo, i da mu kasnije pošaljem svoje pod račun.

cura mi posdui lovu, nema tu čekanja, kad je prlika dobra jebga.

 

Ali pričat o bnecku o tako nečem...smiješno, i izuzetno uvredljivo.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Vrlo dobro on gura i gtx 1080. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 22:00 (mislioc).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pusti stjepka bolja ti je kupnja ryzen nego 4770k sigurno zanemari sto ti on prica 

AMD AntiBoy
Moj PC  
3 1 hvala 1
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Razlike ne tako velike a jedan košta 1100kn drugi 3400kn pametnom dosta.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Vidim da niti intel mašinerija baš ne briljira

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 22:10 (mislioc).
 
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

glupost

lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fila2208 kaže...

 Shema je da sam istog branio davno po forumu kad su ljudi mu srali, jer mi je dečko bio drag. Sad isti sere po meni, onako, s visoka, jer ja imam socijalni amd sa slabašnom nvidijom. A jebga netko radi za život, netko za procesore.

Imao sam na umu sve opcije. Probat uhvatiti taj i7 model. traže za njega puno, i već su stari, opet ću morat dat 100-200e. 

Pitanje oću has moć prodat.

 Uleti lik, ponudi da mi kupi sve ovo, i da mu kasnije pošaljem svoje pod račun.

cura mi posdui lovu, nema tu čekanja, kad je prlika dobra jebga.

 

Ali pričat o bnecku o tako nečem...smiješno, i izuzetno uvredljivo.

 ma znao sam se i ja s njim gadno počerupati, no mislim da u ovom slučaju nije bio niti bezobrazan niti uvredljiv, a bogme nije spominjao niti socijalni amd

pa taj prastari i7 je daleko veća socijala od novog rajzena, na stranu što je još uvijek preskup, pogotovo kao polovna roba

 

ali gledam primjerice iz moje perspektive - upgrejd na i7 4770 ili još bolje i7 4790k, kojeg moja ploča može natjerati na 4,4ghz na svim jezgrama bez obzira što nije z čipset, bi me koštao nekih 600-700 kuna

dok novi rajzen, ploča i rama 16gb bi me mogli izaći poprilično više

doduše ja ne igram mp igre pa mi je razlika između tog i7 i novog rajzena još manja, ali opet... s tim bi sitnom lovom produžio život konfi do sljedeće godine kad izlaze puno bolje stvari - rajzen na 7nm ili intel na 10nm, pcie 4.0, novi fičri i sve to daleko bolje na duži rok nego ovi amd refreshi i kod intela refreshi refresovog refresha s nikakvim novim fičrima

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel ce na 10 nm kad hajduk osvoji prvenstvo...

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel navodno polaže nade u najnoviji 14nm+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Intel ce na 10 nm kad hajduk osvoji prvenstvo...

 

 

a bogme ako sljedeće godine ne izbace novu seriju nego samo dodaju još koji plus na 14nm ++++, onda im je bolje staviti ključ u bravu

osim toga ko ih jebe, izaći će rajzen na 7nm i novim fičrima, koji će opet biti bolji na duže staze za nekog poput mene tko drži procesore 4-5 godina

za to se vrijedi strpiti još godinu dana ako se može izdržati sa starom konfom ili jeftinijom nadogradnjom

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice