AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.106.128
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Naravno da ce imat bolji IPC. Ako je Zen+ imao bolji IPC

Valjda nece biti tako jer je tu napredak bio valjda 1%...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...

Sumnjam da ce spustit cijene.. ansha je napisao prije vec da Intel tako ne posluje, ali nikad ne znas. Ustvari ovaj 3700X, ako je istina sto pise da ce turbo biti 5Ghz bi mogao biti ozbiljna prijetnja za i7-8700K, i9-9900K..

 Prije bi rekao da ce 3600/x bit prijetnja 8700k/9900k

 Prema onom što sam vidio zadnjh dana Ryzen 5 3600x ide do 4.8GHz i imaće nešto manji IPC od i9 9900k al će zato u multiju biti malo ispred

***********
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ulozeno/dobiveno da, al velim za ove hardcore Intel entuzijaste bi 3700X mogao biti prava prijetnja.

 Ako je istina da će imat 12c/24t pomešće pod s Intelom

***********
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Prema onom što sam vidio zadnjh dana Ryzen 5 3600x ide do 4.8GHz i imaće nešto manji IPC od i9 9900k al će zato u multiju biti malo ispred

 A di si ti to videl, pa jedini relevantni nedavni SisoftSandra primjer pokazuje sasvim drukčije brojke.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=320&jumpto=5889139&sort=asc&view=flat

nicky.sl kaže...
The_Fichek kaže...

Ulozeno/dobiveno da, al velim za ove hardcore Intel entuzijaste bi 3700X mogao biti prava prijetnja.

 Ako je istina da će imat 12c/24t pomešće pod s Intelom

Logika uvijek gleda ili mjeri samo uloženo dobiveno, ali ipak to je AMD pa znaš kaj češ dobit bez puno filozofije.

 

Uostalom pa Američki Microcenter i dalje R5 1600 prodaje za 80$, a takvoj ponudi niti dva Intela ne mogu konkurirat.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=321&jumpto=5890217&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Kako "nema kaj čekati"? ako zen 2 bude imalo bolji, Intel mora spustit cijene jer mu bude prodaja pala. bez obzira na fanboye. ova vrsta postoji ionako samo na balkanu... Ako nebude bolji onda je to druga prica.. 

Po meni najveca kočnica uzleta AMDa trenutno je u cijeni memorije.. 

Pa pala je duplo zadnjih par mjeseci, odnosno vratila na razinu s kraja 2016. - 16GB keksići na 3000MHz počinju već od 800 Kn. Ili misliš na nešto skuplje tipa B-die, preko 3.466 MHz i/ili još nižih latencija ?

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 

Uostalom pa Američki Microcenter i dalje R5 1600 prodaje za 80$, a takvoj ponudi niti dva Intela ne mogu konkurirat.

 možda ne mogu ovi iz 2018/2019 konkurirat, al zato inteli iz 2012 i 2013 i te kako mogu konkurirat, po performansama su taman tu negdje

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolko para tolko muzike 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Glavas_ZG kaže...
rambox kaže...

 

Uostalom pa Američki Microcenter i dalje R5 1600 prodaje za 80$, a takvoj ponudi niti dva Intela ne mogu konkurirat.

 možda ne mogu ovi iz 2018/2019 konkurirat, al zato inteli iz 2012 i 2013 i te kako mogu konkurirat, po performansama su taman tu negdje

 Znaci, po tome je bolje uzet po performansama isti i7 4790k nego novi r5 1600 ? Naravno, trebas dodat para jos za pravu maticnu za klokanje i neki posteni cooler 

 I jos jedna stvar je zanimljiva, ovaj master se pojavi bas u vrijeme kad mislioc dobije banancinu 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Kako "nema kaj čekati"? ako zen 2 bude imalo bolji, Intel mora spustit cijene jer mu bude prodaja pala. bez obzira na fanboye. ova vrsta postoji ionako samo na balkanu... Ako nebude bolji onda je to druga prica.. 

Po meni najveca kočnica uzleta AMDa trenutno je u cijeni memorije.. 

Ti si zapeo u nekom proslom vremenu, memorija je duplo jeftinija u odnosu na prije pola godine, godinu.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

b-die samsung 3200? daj link ..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

b-die samsung 3200? daj link ..

A cemu je potrebno imat bdie na 3200 ?

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
red_bull kaže...

b-die samsung 3200? daj link ..

A cemu je potrebno imat bdie na 3200 ?

Pa da te ne nazivaju sirotinjom na forumu, koga uopce briga, bitna je kolicina pitajte Friday-a, bilo i ostalo.lp

Intel Core™ i7 Forever
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže... 

Pa da te ne nazivaju sirotinjom na forumu, koga uopce briga, bitna je kolicina pitajte Friday-a, bilo i ostalo.lp

 Za prvo si vec na glasu cim imas rižu, a drugi dio recenice vidim ovako 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

b-die samsung 3200? daj link ..

Sad se prodaje za 155-160€ (2x8GB) a prije je najjeftinije bilo 220-230€, s tim da je b-die najmanje pojeftinio.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cijena memorije jest nešto pojeftinila, to je definitivno, ali cijene su još uvijek poprilično visoke. Na primjer, sjećam se kako sam u 12. mjesecu 2011. kupio dva sticka Transcend DDR3 4GB 1333MHz za ukupno 220 kuna, to jest 110 kuna po sticku. Memorija je kupljena kod nas, a ne negdje vani. U međuvremenu cijene su totalno podivljale, a zna se da je oko memorije bilo i dosta malverzacija i naštimavanja cijena zbog čega su neki proizvođači i kažnjeni, slično kao i u slučaju HDD-ova. 

 

Čak i danas, gotovo 8 godina kasnije, takav memorijski modul identičnog kapaciteta (ili DDR4 ekvivalent) ne mogu se naći po toj cijeni, već je potrebno izdvojiti značajno više.

 

Skupa memorija sasvim siguro je bila jedna od glavnih, ako ne i glavna "kočnica" daljnje propulzije i rasta AM4 platforme. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 13:56 (nkdz).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nkdz kaže...

Cijena memorije jest nešto pojeftinila, to je definitivno, ali cijene su još uvijek poprilično visoke. Na primjer, sjećam se kako sam u 12. mjesecu 2011. kupio dva sticka Transcend DDR3 4GB 1333MHz za ukupno 220 kuna, to jest 110 kuna po sticku. Memorija je kupljena kod nas, a ne negdje vani. U međuvremenu cijene su totalno podivljale, a zna se da je oko memorije bilo i dosta malverzacija i naštimavanja cijena zbog čega su neki proizvođači i kažnjeni, slično kao i u slučaju HDD-ova. 

 

Čak i danas, gotovo 8 godina kasnije, takav memorijski modul identičnog kapaciteta (ili DDR4 ekvivalent) ne mogu se naći po toj cijeni, već je potrebno izdvojiti značajno više.

 

Skupa memorija sasvim siguro je bila jedna od glavnih, ako ne i glavna "kočnica" daljnje propulzije i rasta AM4 platforme. 

 A jel ti neka razlika, evo gledam na nabavi... Modul od 1x4 1600mhz novi 140kn u ducanu. G.skill Aegis 3000mhz 1x8 je 343kn... Cijena memorije je prosle godine bila katastrofa, recimo ja sam za ovaj prethodni g.skill aegis 3000mhz 1x8 dao oko 700kn (to je bilo negdje u 6 ili 7 mjesecu prosle godine), a sad za 700kn dobijem isti taj ram ali 2x8 

16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za nove 3xxxx procesore bit će dovoljni i normalni moduli ... iako se očekuju poboljšanja na mem. kontroleru, neće baš trebati neki ekstremni preko 4000 MHz.

I dalje se barata sa 15% boljim IPCom, taktovima 4.5 GHz i kompatibilnošću sa X370/X470 chipsetom. Kome treba PCIe 4.0 taj će morati mijenjati i ploču (X570, 40 lanes) iako će se, po nekim predviđanjima, i to moći nadograditi.

 

https://wccftech.com/amd-ryzen-3000-15-percent-ipc-uplift-4-5-ghz-x570-pcie-gen-4-40-lanes/

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci napredak u taktu bi mogao biti minimalan tj. 100-200mhz, to nije problem ako ce ipc stvarno ici 15% gore.. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 22:20 (ansha).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

S druge strane ryzen 1700 po 1200 kn je preluda ponuda trenutno, pa tko treba puno jezgri sumnjam da bu sa ryzenom 2 prošao bolje uloženo/ dobiveno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

S druge strane ryzen 1700 po 1200 kn je preluda ponuda trenutno, pa tko treba puno jezgri sumnjam da bu sa ryzenom 2 prošao bolje uloženo/ dobiveno.

 bog te mazo nisam pratio nesto cijene 1200kn kosta ryzen 1700 ali svejedno covjek si ode lagano po novu plocu i i7 9900k od skoro 6000kn, za nepovjerovati.lp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

S druge strane ryzen 1700 po 1200 kn je preluda ponuda trenutno, pa tko treba puno jezgri sumnjam da bu sa ryzenom 2 prošao bolje uloženo/ dobiveno.

 Je ali kod nas ga za tolko keš love prodaje samo SvijetMedija.Kak su sad baš oni najeftiniji, ali eto kod Amera kao i obično još je znatno jeftiniji.

 

https://www.nabava.net/procesori/amd-ryzen-7-1700-30ghz-socket-am4-procesor-cijena-39114211

 

Amazonci prodaju za 190$ ili 1260kn, u odnosu na Nuvejgaše koji ga podvaljuju po 150$ ili 995kn.

 

https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Cooler-YD1700BBAEBOX/dp/B06WP5YCX6

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA2W05CW3460&Description=ryzen%207&cm_re=ryzen_7-_-19-113-428-_-Product

 

Intel starudija i zašvasane cijene, ili cijene i dalje stoje kao da Ryzen ne postoji.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA0ZX5N34258&Description=i7%206900K&cm_re=i7_6900K-_-19-117-645-_-Product

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Netocno, pogledaj Uzishop, nezz zasto ih nabava nekad ne izbacuje.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Netocno, pogledaj Uzishop, nezz zasto ih nabava nekad ne izbacuje.

 Tako je, uzishop od 14.4 prodaje r7 1700 po 1199kn, sad je 1189kn. 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...
Netocno, pogledaj Uzishop, nezz zasto ih nabava nekad ne izbacuje.

 Tako je, uzishop od 14.4 prodaje r7 1700 po 1199kn, sad je 1189kn. 

 rasprodaja pred izlazak 3000 serije.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dobra stvar je sto ce (nadam se), kad ekipa krene rasprodavati, cijena i dalje padati.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Eto ja potrgani i7 6700k mogu glat prodati za 1750Kn platio ga 2400Kn bez garancije jbg trazena roba, da sam kupio ryzen 2017 r7 1700 vec bi na njemu izgubio 70% cijene nije mu cestito ni garancija istekla.
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 11 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tebi, koji se ocito samo igras na kompu, svakako puno jezgri bez koristi...
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Eto ja potrgani i7 6700k mogu glat prodati za 1750Kn platio ga 2400Kn bez garancije jbg trazena roba, da sam kupio ryzen 2017 r7 1700 vec bi na njemu izgubio 70% cijene nije mu cestito ni garancija istekla.

 U kojem je to svijetu 6700k ekvivalent sto se tice renderanja sa r7 1700 ?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A 90% foruma i igra igrica tako samo im jezgre stoje u praznom hodu.
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Render i igrice nisu jedine 2 namjene na kompu koje postoje. Taj ryzen 1700 je dusu dao za server, virtualku, streamanje, razno razno enkodiranje itd. itd.

Moj PC  
6 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice