AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.096.902
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa intel sigurno neće sjedit mirno, ali baš ne pratim razvoj serverskih procesora da bi uooće mogao nagađati što i kako će se događati. Znam da investitori očekuju lagani oporavak o intela, dijelom radi povećanja udjela na automobilskom tržištu, ali dijelom i na serverima i svemu ostalom. Koliko će to biti i kako se slaže to sa velikim rastom amd-a nemam pojma
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
UltrasVinkovci kaže...
Btw, intel odusta od hedt-a i servera?

 

Da nemaju kaj ponudit, a da bi bilo konkurentno cijenom i da ne bi trošilo kao tenk.

 

Zato i dalje nema Thredrriper Zen3 5000 serije.AMD i dalje sjedi na njemu, nema potrebe za lansiranje ionako je pametnije proizvodne kapacitete preusmjerit na bitnije segmente.

 

https://hothardware.com/news/ryzen-threadripper-pro-5995wx-64-core-zen-3-cpu-benchmarks

 

Ovo je rokerski trailer za prvu originalnu Tredripanovič seriju.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A koji su to bitniji segmenti, ako im 10% udjela na serverskom tržištu daje cca 25% prihoda, onda bi sa dodatnih 10% to činilo preko polovice prihoda. Koji je onda segment bitniji, a sve i jedan im ima bar duplo veći udio na tržištu od serverskog, uz manji udio u prihodima.
Zanimljivo kako ti sve uspiješ okrenuti naopako, samo da ti sjedne u teorije

EDIT
čisto da poslije ne tražim podatke, baba su je izvor ovih brojki gore
https://www.crn.com/news/components-peripherals/amd-strong-enterprise-growth-led-by-data-center-laptop-sales
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 13:03 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
A koji su to bitniji segmenti, ako im 10% udjela na serverskom tržištu daje cca 25% prihoda, onda bi sa dodatnih 10% to činilo preko polovice prihoda. Koji je onda segment bitniji, a sve i jedan im ima bar duplo veći udio na tržištu od serverskog, uz manji udio u prihodima.
Zanimljivo kako ti sve uspiješ okrenuti naopako, samo da ti sjedne u teorije

EDIT
čisto da poslije ne tražim podatke, baba su je izvor ovih brojki gore
https://www.crn.com/news/components-peripherals/amd-strong-enterprise-growth-led-by-data-center-laptop-sales

 Opet si pijan,ja u prošlom postu spominjem samo AMD HEDT Thredriper procesore, a ne AMD Epyc serverske procesore fučkaj ga sad.

 

Vidiš da sam žuto označil samo Intel HEDT, kojeg je eto udario AMD autobus.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 13:11 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ali mi pričamo o serverima, kako da ja znam da se ti ubacuješ u tu priču, ali s naglaskom na nešto drugo
Ti sam sebe nemreš polovit, a očekuješ to od drugih :D
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Ali mi pričamo o serverima, kako da ja znam da se ti ubacuješ u tu priču, ali s naglaskom na nešto drugo
Ti sam sebe nemreš polovit, a očekuješ to od drugih :D

Ja ne pričam o serverima, zato sam i požutil ono na kaj sam mislil ili to i komentiram.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jbga, na mobu sam pa te tvoje bojanke ne ferceraju kod mene :D
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
UltrasVinkovci kaže...
Btw, intel odusta od hedt-a i servera?

 

Da nemaju kaj ponudit, a da bi bilo konkurentno cijenom i da ne bi trošilo kao tenk.

 

Zato i dalje nema Thredrriper Zen3 5000 serije.AMD i dalje sjedi na njemu, nema potrebe za lansiranje ionako je pametnije proizvodne kapacitete preusmjerit na bitnije segmente.

 

https://hothardware.com/news/ryzen-threadripper-pro-5995wx-64-core-zen-3-cpu-benchmarks

 

Ovo je rokerski trailer za prvu originalnu Tredripanovič seriju.

 

 

 

 Intel ima sasvim solidan 32core 10NM xeon gold, koji cak ima manji TDP i kosta manje nego jedan 32core epyc. Sad da su uspjeli nabubati recimo 96 treda vjv bi 32 i 48 core epyc pao. Je da AMD ima daleko veci L3 cache, ali takav cip bi sigurno ganjao srednji AMD-ov segment.

A to sto AMD nezeli izbaciti jedan zen3 threadripper je isto zalosno, ipak ima toliko aplikacija koje profitiraju brzim IPC-om(skoro svaka) a cekaju sto? Ipak je i HEDT i server daleko unosniji biznis od nas mainstream-era...znaci AMD bas gazi intelovim stopama, ako nema konkurencije e pa nema ni novih proizvoda? Zalosno!

E pa da, AMD-a jebe kapacitet i to ce danas sutra kostati dosta u konjskoj utrci.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 13:30 (UltrasVinkovci).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bok decki i cure ako ih ima tu.

Za Ryzen 7 3800X, konkretno za majning s tim procesorom, jel bi tu mogle proci neke jeftinije B450 ploce tipa MSI B450M-A PRO MAX, MSI B450M PRO-M2 MAX ili je svakako preporuka za nesto kvalitetnije tipa tomahawk i sl.?

Moze i neki drugi proizvodjac, al vjerujem da moze biti neka dobra ploca do 500-tinjak kuna da moze drzat to. Hvala unaprijed!

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 14:35 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
acmilan2 kaže...

Bok decki i cure ako ih ima tu.

Za Ryzen 7 3800X, konkretno za majning s tim procesorom, jel bi tu mogle proci neke jeftinije B450 ploce tipa MSI B450M-A PRO MAX, MSI B450M PRO-M2 MAX ili je svakako preporuka za nesto kvalitetnije tipa tomahawk i sl.?

Moze i neki drugi proizvodjac, al vjerujem da moze biti neka dobra ploca do 500-tinjak kuna da moze drzat to. Hvala unaprijed!

 Kak misliš majning s cpu-om? Ako postoji nekaj novo za kaj ne znam, ok. U suprotnom teška pušiona cpu mining

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...
acmilan2 kaže...

Bok decki i cure ako ih ima tu.

Za Ryzen 7 3800X, konkretno za majning s tim procesorom, jel bi tu mogle proci neke jeftinije B450 ploce tipa MSI B450M-A PRO MAX, MSI B450M PRO-M2 MAX ili je svakako preporuka za nesto kvalitetnije tipa tomahawk i sl.?

Moze i neki drugi proizvodjac, al vjerujem da moze biti neka dobra ploca do 500-tinjak kuna da moze drzat to. Hvala unaprijed!

 Kak misliš majning s cpu-om? Ako postoji nekaj novo za kaj ne znam, ok. U suprotnom teška pušiona cpu mining

 Raptoreum, profitabilan kao i GPU mining, ako ne i profitabilniji.

 Pogledaj.

Kovačić
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Aj ća ko je kupio kupio je proc.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ha jebote, sad će i ryzen 5 biti preko 3000kn...
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve ok, ja planiram sebi uzet R7 3800X, pa samo trazim preporuku za maticnu plocu. Necu OC-at puno, ici ce 2x8GB nekog brzog RAM-a, mozda 3600MHz ili vise, cooler vjerojatno wraith prism.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
acmilan2 kaže...

Sve ok, ja planiram sebi uzet R7 3800X, pa samo trazim preporuku za maticnu plocu. Necu OC-at puno, ici ce 2x8GB nekog brzog RAM-a, mozda 3600MHz ili vise, cooler vjerojatno wraith prism.

 

Koje latencije ti ima taj RAM koji sada imas?

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trenutno nemam jos RAM, al planiram uzet.

Mislim da bude islo CL16 (16–18–18–38) na 1.35V.

Kovačić
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
acmilan2 kaže...

Trenutno nemam jos RAM, al planiram uzet.

Mislim da bude islo CL16 (16–18–18–38) na 1.35V.

 

G skill ima dosta dobar deal (barem su imali zapravo) 3600 CL16 16-19-19-39. Ja imam takav i radi stvarno super. Da stvar bude zanimljivija na omotu pise "For Intel"

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma samo da radi, moze pisat da je Mac tamo haha.

Ajde, netko valjda moze reci za neku maticnu na koju taj CPU ide.

Kovačić
11 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možeš uzeti MSI B450-A Pro

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Možeš uzeti MSI B450-A Pro

 Mozda ima nesto u tom cijenovnom rangu i bolje, ja sam samo naveo ovu kao među prvima koje sam vidio u ponudi.

Kovačić
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

za 678kn koliko košta najeftinija na nabavi čisto sumnjam da ćeš naći nešto bolje, eventualno Asrock B450 PRO4 koja je nekih 70kn jeftinija ali da biram između te dvije uvijek bi uzeo A Pro.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

MSI B450M-A PRO MAX - laptopi.hr je 365kn, uzishop 386kn

 

MSI B450M PRO-M2 MAX - protis 510kn, ADM 522kn.

 

Jel ja krivo gledam onda nesto?

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 9:58 (acmilan2).
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je mATX, ja pričam o ATX ploči, to su dvije posve različite ploče


mATX mATX
ATX ATX
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sori, nisam uopce skuzio.

Okej, hvala na preporuci!

 

Imam inace ROG STRIX B450-F GAMING II koje imaju 3950x i 5950x koje rade bez problema, zato sam trazio mozda neku jeftiniju soluciju za malo slabiji procesor, jer ova ploca jako dobro drzi ovu dvojicu.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 11:03 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Komp pod Moj PC, desi mi se svako malo kad upalim komp iz sleep moda da se zblokira i onda kao da se restarta, ali se ne reboota nego kao da je loop-u i nemam nikakve slike a čujem ventilator grafe da radi. Stvarno ne znam o čemu se radi, sve je stock i up to date software. Svojevremeno sam bio i Windows reinstalirao na novom SSD-u ali se nije problem riješio. Kad se taj issue desi, ja restartam komp ručno i onda radi bez greške. Dok se opet to ne desi po istom scenariju. Recimo da se desi možda jednom ili dva puta tjedno s tim da svaki dan komp stavim i budim iz sleep moda, nekad i nekoliko puta. Ali ono, ne bi to trebalo biti nikakav problem. Jel ima tko slična iskustva? Ja sam ono poprilici siguran da možda GPU driver radi sranje ili tako nešto, nemam pojma.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

možda RAM? ono nategnut je do kraja, pa povremeno zaje.....

Ju je je? Je ju je!
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
preko moba sam pa ne vidim konfu, ali imao sam sličnih problema.

riješio sam tako da sam potpuno disable sleep i hibernate i stavio na ultimate performance plan. Samo mi se monitor gasi. zašto? jer nije mi se dalo tražiti uzrok.

jedan od glavnih uzroka problema sa dizanjem iz sleep ili hibernacije predstavljaju programi za kontrolu RGB, koji su u velikoj večini slučajeva smeće koje smeta. Ako koristiš koji, probaj uninstall pa vidi ponašanje.

drugi uzrok bi mogli biti uređaji spojeni na usb. u hibernaciji usb isporučuje manje snage pa moguće da uređaj ne može normalno nastaviti s radom bez restarta. imaš opciju USB selective suspend pa ju probaj isključit.

treći uzrok, vrlo malo vjerojatan, bi bio staro/loše napajanje.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Probaj ugasiti opcija fast start u control panelu-power options.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zhUPer_C18 kaže...


drugi uzrok bi mogli biti uređaji spojeni na usb. u hibernaciji usb isporučuje manje snage pa moguće da uređaj ne može normalno nastaviti s radom bez restarta. imaš opciju USB selective suspend pa ju probaj isključit.

  Hvala na sugestiji kolega, probao sam još sutradan od tvog posta ovu soluciju što si spomenuo i za sada već danima nemam nikakvih problema. Nadam se da je to to onda. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
itomic009 kaže...

Probaj ugasiti opcija fast start u control panelu-power options.

 

Mene je ovo znalo zajebavati dok sam imao 5700XT

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice