AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.101.041
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mene dok nisam promijenio napajanje 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 3 2200G

GTX 1650 4GB GDDR5

1x8GB DDR4 2666MHz

 

Koliko bi dodatna ram plocica od 8GB 2666MHz pomogla u igrama? Konkretno PUBG, znam da kada je u pitanju iGPU DC ima veliku ulogu, pa me zanima kakvo je stanje sa diskretnom grafickom kartom.

 

Hvala unaprijed .

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
micr0 kaže...

Ryzen 3 2200G

GTX 1650 4GB GDDR5

1x8GB DDR4 2666MHz

 

Koliko bi dodatna ram plocica od 8GB 2666MHz pomogla u igrama? Konkretno PUBG, znam da kada je u pitanju iGPU DC ima veliku ulogu, pa me zanima kakvo je stanje sa diskretnom grafickom kartom.

 

Hvala unaprijed .

 

Puno bi pomogla.

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
micr0 kaže...

Ryzen 3 2200G

GTX 1650 4GB GDDR5

1x8GB DDR4 2666MHz

 

Koliko bi dodatna ram plocica od 8GB 2666MHz pomogla u igrama? Konkretno PUBG, znam da kada je u pitanju iGPU DC ima veliku ulogu, pa me zanima kakvo je stanje sa diskretnom grafickom kartom.

 

Hvala unaprijed .

 sve piše

 

Recommended requirements for PUBG are as follows:
  • OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10.
  • CPU: Intel i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600.
  • Memory: 16 GB RAM.
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB.
  • Direct: 11.0.
  • Network: Broadband Internet Connection.
  • Storage: 50 GB available space.
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jednodnevna Mindfactory CPU prodaja, očekivano žuti Alder Lake i dalje se vrlo loše prodaje.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1465432478999621635

 

Eh ta neugodna statistika, kao primjer R7 5700G je prodan u više primjeraka vs sve verzije i5 12600K.

 

Ostale zelene Ryzen brojke nema smisla komantirat, ili recimo računat prodajne brojke fakat nema potrebe.

 

 

 

Amazon lista, i tu se vidi ista priča ili trend loše Alder Lake prodaje iako nema prodajnih brojki.

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computers-Accessories-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 14:45 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije baš neka korisna statistika, AlderLake je tek izašao, većina ljudi još ni ne zna o čemu se radi, DDR5 keksići su skupi ili ih ni nema, treba nabaviti nove ili adaptere za stare hladnjake itd.

Ne pratim detaljno taj segment ali ovako na prvu mi se čini ok, pristojna cijena, performanse, posebno 12700K. 12900K je malo paničan potez, čini mi se da bi bilo bolje da nisu forsirali visoki takt nego potrošnju/grijanje zauzdali u prihvatljivijim granicama.

 

Svakako dobro da su uspjeli napraviti pomak, zato se može očekivati i da AMD požuri sa Zen 3+ (6x00, 3Dcache ili kako će se već zvati), korigira cijene postojećih, a ni Zen 4 ne mora nužno čekati jesen 2022.

Kamo sreće da je Intel ovako nešto uspio napraviti za nekadašnji HEDT, već bi pustili i Zen 3 Threadrippere u prodaju jer prvi leakovi su se pojavili još početkom godine, pa je to vjerojatno samo politička odluka.

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Jednodnevna Mindfactory CPU prodaja, očekivano žuti Alder Lake i dalje se vrlo loše prodaje.

 

* * *

Ako nisi neki Manager u AMD-u ili Intelu onda nema smisla da pišeš o statistici prodaje CPU-a. Osim potrošnje koje nikoga ne zanima, izgleda da ti sada ostaje samo surfati koliko se čega prodaje. Pogledaj Lapttope nove, sve sami Intelovi sa 11. gen.

MIslim ne valja vbiti toliki fanboy, ja ti kažem da sam najsretniji bio sa AMD Athlon 5000+ (dobro ne računajući Pentium II Deshutshes). I volio bi da AMD nudi nešto tako a ne trendove koje vode u slijepu ulicu.

Sad će ti većina App dijela OS-a biti prilagođena BIG.small arhitekturi pa ti piši kao i do sada o BIG.shitt da neće trajati.

BTW: Bezveze si pokrenuo uspvanu već 10 dana temu koja umire. Baš bezveze i bezpotrebno.


11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve smo ispeglali i uhodali.

 

Sad samo FRAGG, do sljedece runde.

 

Nema se sto dodat trenutno, bravo AMD, bravo Intel.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo još Win 11 koči samo.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

I ponekad cijena je8enih grafickih, ahh.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

I ponekad cijena je8enih grafickih, ahh.

 

Ma ajde, bas su pristupacne... Za 3000 kn mozes uzeti 1070-ku staru svega 4-5 godina

 

Nego, sta je sa tim novim AMD procesorima sa tim masivnim cache-om? Jel to stize uskoro? Hoce oni kohabitirati sa postojecim 5xxx procesorima kao njihova jaca verzija ili sta?

Freak Show Inc.
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Malo još Win 11 koči samo.

Da, kartel je slučajno par dana prije dizanja NDA za AlderLake pustio zakrpe :)

Microsoft se opet iskazao kao i 2004. kad su XP x64 morali kasniti jer je kasnio i Pentium 4 D.

 

Kako su ono pričali prije par godina ? ... Windows 10 su zadnji Windowsi ikad, naj, naj, naj :)

Da bi Threadripper 2990WX proradio u punoj snazi pod Windowsima bar nisu trebali izmišljati nove, dovoljno je bilo par patcheva.

 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
metallic kaže...

I ponekad cijena je8enih grafickih, ahh.

 

Ma ajde, bas su pristupacne... Za 3000 kn mozes uzeti 1070-ku staru svega 4-5 godina

 

Nego, sta je sa tim novim AMD procesorima sa tim masivnim cache-om? Jel to stize uskoro? Hoce oni kohabitirati sa postojecim 5xxx procesorima kao njihova jaca verzija ili sta?

Trebali bi početkom godina ali i AMD sad korporacijski kalkulira, previše su im narasle dionice, ne valja to :)

Po leakovima bi trebao biti i za AM4 socket, valjda 6x00 a moguće su i varijante za Zen 4 na AM5 sa manje i više 3D cachea na jesen 2022.

 

Zen 3 Threadripper (Chagal) još nije pušten iako je spreman jer Intel nema ništa usporedivo ni sa sadašnjim a potražnja za Epycima je prevelika da ne bi kapacitete preusmjerili na to, a tu je još i ugovor sa Microsofotom i Sonyjem za konzole.

 

Kad uloviš vremena, pogledaj interview sa Mike Clarkom, on je već na Zenu 7 ili 8 :)

 

Od youtubera koji tračaju, Moore's Law is Dead ima do sada dobar score pogođenog

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 11:58 (Mladen).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
metallic kaže...

I ponekad cijena je8enih grafickih, ahh.

 

Ma ajde, bas su pristupacne... Za 3000 kn mozes uzeti 1070-ku staru svega 4-5 godina

 

Nego, sta je sa tim novim AMD procesorima sa tim masivnim cache-om? Jel to stize uskoro? Hoce oni kohabitirati sa postojecim 5xxx procesorima kao njihova jaca verzija ili sta?

Odlicno pitanje, naravno ne znam odgovor. Zapeo sam na prvoj GEN ryzena, ocito i mentalno.

 

Cekam da mi serviraju upgrade, cak sam dobio par odlicnih ponuda za Intel al se nazlost nista nije uspilo finalizirat.

 

Osobno osim muzike i gaminga nista drugo ne radim s PC pa mi nova platforma bez promjene grafe i monitora nazalost ne donosi nista, ili mozda malo.

 

Spreman sam na promjenu radi promjene, al nista presudno zasad. Kod tebe, neka dvojba 5900x ili nextGEN.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

 Kod tebe, neka dvojba 5900x ili nextGEN.

 

Uzeo bih 5900x jer mi trenutno procesor malo kaska za grafickom. Ali nije mi zurba pa bih radije sacekao dok novi procesori stignu jer bi mozda cijena postojecih pala. Ne znam...

I ovo sto imam mi je overkill ali sa npr zadnjim Battelfieldom mi je taj gap bas jako evidentan. S druge strane sam upgrade me nece puno kostati (mozda 150 eura ako odem na 5900x) pa mislim da to ima smisla. Ali u zadnjih mjesec dana sam uzeo novu graficku, novo napajanje i novi monitor sto me sve skupa kostalo oko 2500 eura. Pa cekam dok zena malo dodje sebi od svega toga

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kuzim te, kod tebe je sve win/win scenarij sada.

 

Samo vrijeme ce pokazat pozeljnu odluku, mislim da s prodajom tvog 3900x i nadogradnjom na zadnji ili buduci, nema nikakve greske.

 

Al dok cekas, opet si miran i vrebas dobru ponudu.

 

Pozz

Survivor - eye of the tiger
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i nešto svježije

https://hothardware.com/news/amd-zen-3-refresh-stacked-3d-v-cache-land-retail

 

Baš je zanimljivo sad kad ima konkurencije a i konačno su u obje firme vrhunski inžinjeri (Lisa Su i Pat Gelsinger) a ne neki (tehnički) nepismen manager.

 

P.S. Friday, pripremi ženu na 192MB, to je puno više od 64 ca(c)shea koje sad imaš :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 12:20 (Mladen).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
 

P.S. Friday, pripremi ženu na 192MB, to je puno više od 64 ca(c)shea koje sad imaš :)

 

 

Ma joj, bas nisam mislio raditi nikakav upgrade barem godinu dana ali eto moj slabasni procesor se ne moze nositi dovoljno dobro sa super-kvalitetnim engineom kao sto je onaj u novom BF-u...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zbog čega cijena ryzena ne pada ni pod razno ?

i5 11400 je u sisku sa 5600x a razlika 600-700kn u cijeni.

Gdje je tu logika ?

11400f je 1350kn čak.

Imam sve dijelove za slozit komp samo proc ostao, a pošto su ryzeni ko suho zlato razmisljam prodat Asus tuf b550 i kupit mbo+11400.

 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema lakog odgovora, tjeraju na razmisljanje. R5 3600 ili intel...

 

Il se predobro prodaje, il su marze nikakve. Oh well.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni najvjerojatnije izgleda pandemija i inertnost tržišta.

 

AMD je napravio dobar posao sa 3x00 (Zen 2) i  to onda potvrdio sa 5x00 modelima (Zen 3).

Pandemija je povećala potražnju, kupljeno je (i dalje se kupuje) puno više PCa nego inače, pa ni AMD nije imao potrebe snižavati cijene starih modela kao što je bilo u doba smjene Zen/Zen+ i Zen2 modela.

Taj lijepi običaj :) se nije nikad ni primijenio za skuplje modele, npr. 3950X nikad nije doživio neko značajniji sniženje pa ako se sad i nađe na nekom cjeniku, 5950X je jeftiniji.

Dodatoi, Ryzeni su se zbog puno cachea pokazali dobri za CPU mining (Raptoreum) ali taj hype će vjerojatno splasnuti kao i za Chia rudarenje (diskovi), da se ne desi scenarij kao sa grafičkim.

 

Kao što je nekad bilo "Intel je bolji za gaming, AMD je za sirotinju" sad je obrnuto, odnosno bilo je :), do nedavnog predstavljanja AlderLakea.

Sad opet treba proći neko vrijeme da lokalni stručLJaci pronesu glas običnom puku :) a možda to potakne AMD na rezanje cijena, dijelom zbog AlderLakea a dijelom da naprave mjesta za nove modele sa 3D cacheom koji uskoro izlaze.

 

Ovisi što radiš i koliko ti se žuri, 11400 je na glasu kao odlična kupnja ali isto tako možda novonastala situacija prisili AMD da izda i davno očekivani 5600 (non X).

 

@metallic, ovisi na čije marže misliš, AMDove ili trgovaca :). Da karikiram, količina silicija  za chiplet koji ide u 5600X ili neki Epyc je ista.

 

 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Nije baš neka korisna statistika,AlderLake je tek izašao, većina ljudi još ni ne zna o čemu se radi, DDR5 keksići su skupi ili ih ni nema, treba nabaviti nove ili adaptere za stare hladnjake itd.

Ne pratim detaljno taj segment ali ovako na prvu mi se čini ok, pristojna cijena, performanse, posebno 12700K. 12900K je malo paničan potez, čini mi se da bi bilo bolje da nisu forsirali visoki takt nego potrošnju/grijanje zauzdali u prihvatljivijim granicama.

 

Svakako dobro da su uspjeli napraviti pomak, zato se može očekivati i da AMD požuri sa Zen 3+ (6x00, 3Dcache ili kako će se već zvati), korigira cijene postojećih, a ni Zen 4 ne mora nužno čekati jesen 2022.

Kamo sreće da je Intel ovako nešto uspio napraviti za nekadašnji HEDT, već bi pustili i Zen 3 Threadrippere u prodaju jer prvi leakovi su se pojavili još početkom godine, pa je to vjerojatno samo politička odluka.

 

Itekak je korisna,a apsurdno je da jedino Švapski Mindfactory nudi prodajne brojke hardvera.Statistika je uvijek korisna, a dalje bi mogli pitat Amazon zakaj oni nemaju ili namjerno neče pokazat prodajne brojke.

 

Dalje se žuto nema kaj komentirat, to sam več odradil ranije pa nema frke.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intel-core-i9-12900k-i7-12700k-i5-12600k-impe/285799.aspx?page=1&jumpto=6442748&sort=asc&view=flat

 

Prodajne brojke vrlo su poželjne, ili kad smo kod Švaba ovo je okvirna situacija u zadnjih nekoliko godina.

 

- AMD najprodavaniji procesor po brojkama i dalje je R5 3600, sve prodane verzije(Box i Tray) negdje oko 140 000 prodanih

 

- Intel, i dalje stari i7 6700K ima največe ukupne prodajne brojke negdje oko 52 000

 

Nakon Zen 2 lansiranja, u svega nekoliko mjeseci prodane su ogromne količine Zen 2 procova ili najviše R5 i R7 modeli.Jedna stara čitaba iz trečeg mjeseca 2020, ili opet prodaja u jednom tjednu kaj drugo.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolega, cim se bavis u zivotu ako se smije znati.

 

Ti si mi glavni statisticar na forumu izgleda. Da nisi i privatno/poslovno u tome?!

Survivor - eye of the tiger
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Još da mu Friday napiše kakav uber-scraper ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Kolega, cim se bavis u zivotu ako se smije znati.

Znam ja, sjedi doma i nas je... ovdje. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 14:49 (Valentin17).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koje sve Ryzen procesore podržava iz kutije Asus b550m TUF gaming plus wifi ???

1600AF ne bude radio ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Koje sve Ryzen procesore podržava iz kutije Asus b550m TUF gaming plus wifi ???

1600AF ne bude radio ?

 

Od 3xxx serije nadalje

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 15:25 (ibme74).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
metallic kaže...

 Kod tebe, neka dvojba 5900x ili nextGEN.

 

Uzeo bih 5900x jer mi trenutno procesor malo kaska za grafickom. Ali nije mi zurba pa bih radije sacekao dok novi procesori stignu jer bi mozda cijena postojecih pala. Ne znam...

I ovo sto imam mi je overkill ali sa npr zadnjim Battelfieldom mi je taj gap bas jako evidentan. S druge strane sam upgrade me nece puno kostati (mozda 150 eura ako odem na 5900x) pa mislim da to ima smisla. Ali u zadnjih mjesec dana sam uzeo novu graficku, novo napajanje i novi monitor sto me sve skupa kostalo oko 2500 eura. Pa cekam dok zena malo dodje sebi od svega toga

 Da mi nije zene zivio bih negdje na ulici ispod kakvog mosta, stekao se na javnu rasvjetu sa konfiguracijom koja bi ukljucivala R5950, barem 32GB RAM-a, jedno 5TB SSD-ova i nista ispod RTX 3090 i sve to spojeno sa UW 38" monitor. 

Ovako na svu srecu pisem ovo u blagodatima centralnog grijanja i udobnosti kauca uz blagi prezir gospodje jer pricam o kompjuterskim komponentama 

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Zbog čega cijena ryzena ne pada ni pod razno ?

i5 11400 je u sisku sa 5600x a razlika 600-700kn u cijeni.

Gdje je tu logika ?

11400f je 1350kn čak.

Imam sve dijelove za slozit komp samo proc ostao, a pošto su ryzeni ko suho zlato razmisljam prodat Asus tuf b550 i kupit mbo+11400.

 

Pada itekako ali ne u Hrvatskoj, ili eto opet Američki Microcenter ima sniženja po principu samo jedan primjerak+kupovina samo u dučanu.

 

https://www.microcenter.com/search/search_results.aspx?N=4294966995+4294819840&NTK=all&sortby=pricelow

 

R5 5600G 220$=1460kn, u Hrvatskoj je 2200kn

 

R7 5700G 280$=1860kn, u Hrvatskoj 2800kn

 

Zeleno je Rocket Lake i5 škart, kojeg Intel nikad nije trebal niti izbacit to su činjenice.

 

Zeleno se globalno vrlo slabo prodaje, a zašto i zbog čega to nema više smisla niti objašnjavat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=920&jumpto=6410088&sort=asc&view=flat

 

Desktop CPU segment je za AMD postao sporedan, i realno i dalje nemaju potrebe snižavat cijene.Kad imaš procesore koji drže potrošnja=performanse krunu(serverski CPU), onda ti se fučka za Desktop ili samo polako.

 

Čekaj i5 12400+jeftinije socket 1700 matične, pa buš videl hoče li AMD i kolko spustit cijenu R5 5600X ili R5 5600G.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne možeš samo tako prepisivati njihove cijene jer su bez poreza, a to što mi imamo PDV 25% sigurno nije AMDov problem :)

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice