AMD Trinity APU

poruka: 449
|
čitano: 110.568
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
zuper kaže...

proc troši 65w, sumnjam da može doći do pregrijavanja. jedino ako se krivo namontirao

Može vjeruj mi, grafički čip i procesorski u jednom se jako brzo zagriju...

To znam iz iskustva...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
AMD Trinity APU

a kad nigdje nema za uzet fm2 hladnjake jos..:O
tj poslao mi je kolega haf nesto ali to j samo 1 cooler tako da nista od toga hmm pa kako je moguce pregrijavanje na stock cooleru sa stock taktovima..??

i gledam u afterburneru konstantno drzi obje grafe na 74% iskoristenosti tako da nisam siguran da je proc..

 

ps kojim programom gledat temp ja gledam sa hw monitorom i tam izgleda sve manje vise ok..:D 

EDIT:al zar mi se nebi cresho da je pregrijavanje..?? i da napomenem izdrzao je prime95 oko 3h bez ikakvih problema.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2012 22:26 (tomislavivic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU

AMD A10-5700 + AMD Radeon HD7670 (800 MHz engine clock , 512MB-1GB GDDR5 memory, 128-bit GDDR5 memory interface, 480 Stream Processing Units).....ovo bi mogla biti zanimljiva kombinacija za povremene igrače.{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2012 22:39 (Maksimus).
13 godina
offline
AMD Trinity APU

hd 7670 je ista hd 6670...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

odvrtio solo grafa dobije 700+ hmm nisam bas nesto impresioniran ovime al nmvz izgleda da cu si uzet grafu od frenda..:D

 

hvala na pomoci..:)

Znam da kasnim jedan dan...ali sa 700+ je skočilo na 1256 (znači cca 75% povećanje performansi) i ti nisi impresioniran tim povećanjem?

Ili si na nešto drugo mislio?

15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
miki1981 kaže...
tomislavivic kaže...

odvrtio solo grafa dobije 700+ hmm nisam bas nesto impresioniran ovime al nmvz izgleda da cu si uzet grafu od frenda..:D

 

hvala na pomoci..:)

Znam da kasnim jedan dan...ali sa 700+ je skočilo na 1256 (znači cca 75% povećanje performansi) i ti nisi impresioniran tim povećanjem?

Ili si na nešto drugo mislio?

Da to i mene zanima, ako je takvo povečanje, mislim da je to pun pogodak {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
AMD Trinity APU

ma takvo je povecanje sve to super izgleda na testu ali u igricama nije bas toliko povecanje bf i dalje nemogu igrati na rezi 1280x1024 na low postavkama steka solidno nemogu niti na 1280x960 naravno govorimo o sp i da te me zanima jel trix(ili tako nes) dozvoljava veci oc od afterburnera..

ak neko sucajno nevjeruje oko povecanja lako slike dam.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Trinity APU

 Pa tko ti je kriv što nisi kupio HD 7770 i Phenoma II X4.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

ma takvo je povecanje sve to super izgleda na testu ali u igricama nije bas toliko povecanje bf i dalje nemogu igrati na rezi 1280x1024 na low postavkama steka solidno nemogu niti na 1280x960 naravno govorimo o sp i da te me zanima jel trix(ili tako nes) dozvoljava veci oc od afterburnera..

ak neko sucajno nevjeruje oko povecanja lako slike dam.. 

Pa ok, to je možda problem do konkretne igre.

Inalče mislim da nitko od nas ne očekuje da će se i u stvarnosti toliko podignuti performanse, jer testovi su jedno a igre drugo, ali da se dobije osjetno poboljšanje u igrama koje podržavaju taj mod - dobije se.

 

A što se tiče BF-a onda...ili ne podržava pa nemaš poboljšanja, ili podržava ali je i tako prezahtjevan, pa recimo umjesto 10 FPS-a ti dobiješ 14, što je veliko povećanje, ali svakako nedovoljno za pošteno igranje.

15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

ma takvo je povecanje sve to super izgleda na testu ali u igricama nije bas toliko povecanje bf i dalje nemogu igrati na rezi 1280x1024 na low postavkama steka solidno nemogu niti na 1280x960 naravno govorimo o sp i da te me zanima jel trix(ili tako nes) dozvoljava veci oc od afterburnera..

ak neko sucajno nevjeruje oko povecanja lako slike dam.. 

pogledaj ovo,konfiguracija je opisana ispod videa, malo me čudi da APU ne može pokretat igru na toj rezoluciji, a CoD MW3 i BF su tu negdi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 2:10 (Maksimus).
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU

koliko su slične i da li su iste pokazat će se kad HD 7670 bude dostupna za dvoboj sa starijom sestrom {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 2:07 (Maksimus).
12 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
Maksimus kaže...
tomislavivic kaže...

ma takvo je povecanje sve to super izgleda na testu ali u igricama nije bas toliko povecanje bf i dalje nemogu igrati na rezi 1280x1024 na low postavkama steka solidno nemogu niti na 1280x960 naravno govorimo o sp i da te me zanima jel trix(ili tako nes) dozvoljava veci oc od afterburnera..

ak neko sucajno nevjeruje oko povecanja lako slike dam.. 

pogledaj ovo,konfiguracija je opisana ispod videa, malo me čudi da APU ne može pokretat igru na toj rezoluciji, a CoD MW3 i BF su tu negdi...

imam ja mw3 radi bez problema na toj rezi mozda koji put mrvicu trzne kad se nes sejva al bf konstantno pogotovo dok su neki dialozi onda ponavljaju po 5 puta rijeci..:D

 

inace imam apu+6570 tak da nezz zas tak zastekne valjda je proc jel isto mi je dali igram na najjacoj rezi ili najslabijoj uvijek  trzne..

15 godina
offline
AMD Trinity APU

Tomislave probaj postavke stavit na medium i isključi AA, te namisti rezolucijju  na 1280*720 , nadam se da sam ti pomoga...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
AMD Trinity APU

Pozdrav.

Hoće li biti ok APU AMD A4 X2 5300 BOX, 1 MB CACHE, 3,4 GHz za surfanje, fejs i igre na fejsu (ne klasičan gaming)?

Jel može njegov GPU 7480D gurati rezu na 1080p ?

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Hoće li biti ok APU AMD A4 X2 5300 BOX, 1 MB CACHE, 3,4 GHz za surfanje, fejs i igre na fejsu (ne klasičan gaming)?

Jel može njegov GPU 7480D gurati rezu na 1080p ?

 

Odgovor na sva pitanja je da (djeca igraju farmville i slične igre na HP laptopu sa slabijim

procesorom od toga na 1600x900 rezoluciji), a rade im i Sims 3 bez problema

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 14:50 (segregator).
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Hoće li biti ok APU AMD A4 X2 5300 BOX, 1 MB CACHE, 3,4 GHz za surfanje, fejs i igre na fejsu (ne klasičan gaming)?

Jel može njegov GPU 7480D gurati rezu na 1080p ?

ja imam isti proc i na 1440x900 assasins creed radi bez problema.....ako sam primjetio koji trzaj dav ili tri puta tijekom igre.....

postavke sve na high.....a danas ili sutra stiže 6670 pa ćemo vidit onda.....e da i temperatura mi je 55 stupnjeva max....

stavio sam arctic alpine 64 plus coler i sve ok.....

www.apriliabase.com
12 godina
online
AMD Trinity APU

Jel bolje uzeti A4 X2 5300 , FM2, 1 MB cache, 3.4 GHz  (boost 3.6), GPU 7480D Dual Core ili

                    A6 3670K , FM1, 4 MB cache, 2.7 GHz , GPU 6530D Quad Core?

A4 je dvojezgreni ali veća frekvencija...

Služili bi frendici za Facebook, surfanje (igre na fejsu), ne za klasičan gaming...

Jel može GPU 6530D vrtiti rezu 1080p ?

Hvala.

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
Spiridon kaže...

Jel bolje uzeti A4 X2 5300 , FM2, 1 MB cache, 3.4 GHz  (boost 3.6), GPU 7480D Dual Core ili

                    A6 3670K , FM1, 4 MB cache, 2.7 GHz , GPU 6530D Quad Core?

A4 je dvojezgreni ali veća frekvencija...

Služili bi frendici za Facebook, surfanje (igre na fejsu), ne za klasičan gaming...

Jel može GPU 6530D vrtiti rezu 1080p ?

Hvala.

Znatno bolja varijanta je A6... Prvo, takt nije toliko bitan. Drugo, dvije jezgre više će višestruko nadomjestiti razliku u frekvenciji. Treće, A6 3670k ima otključan množitelj što znači da mu je lako podignuti frekvenciju na onu željenu.

 

Dakle, ako ti cijena nije bed, definitivno kupi A6-icu. {#} 

 

HD6530D bez ikakvih problema "vrti" 1080p.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 18:51 (cro_blue).
12 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
bikerbj kaže...
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Hoće li biti ok APU AMD A4 X2 5300 BOX, 1 MB CACHE, 3,4 GHz za surfanje, fejs i igre na fejsu (ne klasičan gaming)?

Jel može njegov GPU 7480D gurati rezu na 1080p ?

ja imam isti proc i na 1440x900 assasins creed radi bez problema.....ako sam primjetio koji trzaj dav ili tri puta tijekom igre.....

postavke sve na high.....a danas ili sutra stiže 6670 pa ćemo vidit onda.....e da i temperatura mi je 55 stupnjeva max....

stavio sam arctic alpine 64 plus coler i sve ok.....

di si kupio taj coler..??
i kaj ces napravit dual graphics sa 5300 i 6670(jel meni pise da se nemoze sad neznam dali ti imas drukcije informacije)..?? 

15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
di si kupio taj coler..??

i kaj ces napravit dual graphics sa 5300 i 6670(jel meni pise da se nemoze sad neznam dali ti imas drukcije informacije)..?? 

Pogledaj info na ovom linku....
http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=CP-333-AM

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 20:26 (Maksimus).
12 godina
offline
AMD Trinity APU

opa to je odlicno al cudno mi onda da moj 5400 nemoze bar tako na kutiji pise..:O

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
segregator kaže...
A AMD kaže da ne može, tj da može max 6570...kome sad vjerovat?

 

http://www.amd.com/us/products/technologies/dual-graphics/Pages/dual-graphics.aspx#3

Hvala na ispravci mog krivog navoda kolega {#} (nisan uspija nać taj link koji si ti naša....).....

15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU

malo me zbunilo ovo na Tom's hardware-u, pogledajte priloženu tablicu....{#}

http://www.tomshardware.com/reviews/a10-5800k-a8-5600k-a6-5400k,3224-4.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 21:17 (Maksimus).
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...
bikerbj kaže...

di si kupio taj coler..??
i kaj ces napravit dual graphics sa 5300 i 6670(jel meni pise da se nemoze sad neznam dali ti imas drukcije informacije)..?? 

u linksu....a vidićemo hoće li radit ili ne....ako ne mijenjat ćemo proc.....

www.apriliabase.com
15 godina
offline
AMD Trinity APU

kao što sam obećao evo testa prije nego stavim grafičku......nisam baš nešto oduševljen....

mislim da je buldozer bolji ali i taj test će biti danas....

www.apriliabase.com
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Trinity APU

a evo i drugog testa ali mi nije jasno nešto.....3d mark kaže da je cross off.....

kako da znam jeli radi ili ne.....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Trinity APU

radi cross i to odlično

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
Bulldozer kaže...

radi cross i to odlično

po čemu da to znam....u biosu piše dual graphic....

www.apriliabase.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice